Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość amelia81
Droga Mamo-------->to jak najbardziej normalne, że plamisz, niektóre dziewczyny mają ten problem nawet przez cały miesiąc. Taka sytuacja może się utrzymywać nawet do 3-go blistra. Ja też zauważyłam zwiększony apetyt, ale póki co waga stoi! A biuścik maleńki, jaki był taki jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wracając do tych naturalnych i nienaturalnych metod itd i odnośnie szkodliwości tabletek, to wiecie, szczerze powiem, ze jeżeli ktoś non stop bierze tabletki rok, 1,5 czy 2, nie ważne , w każdym bądz razie tak długo bez żadnej przerwy to sie nie dziwie ze później płaczą nad swoim zdrowiem. Sęk tkwi w tym, żeby być świadomym tego ze tabletki to jest jednak ingerencja w organizm i nie można tego naduzywac, bo organizm to tak specyficzne coś ze samo wie co dla niego najlepsze. i jak juz kiedyś wypowiedział sie jakiś ginekolog na tym forum - po poł roku nalezy odstawic tabletki na kilka miesięcy. Wyobrażacie sobie ile komórek jajowych których rozwój blokują tabletki jest nagromadzonych w jajnikach po dwóch latach? przecież to może jak najbardziej stanowic przeciązenie dla organizmu i nie ma sie co dziwic ze pozniej zamiast pomocy tabsy niosą ze soba problemy.. Dlatego odrobina rozwagi i rozsadku a nie ciągłego rozpaczania i spekulowania. trzeba przede wszystkim respektowac prawa naturalne (a nie koniecznie podporządkowywac sie im) ps. a co do wpływu kawy czy alkoholu na dzialanie tabsow to az szkoda mi pisac, bo to smieszne. tabletki te są HORMONALNE, wiec.. czy kawa lub alkohol wplywają na hormony??? jesu... woda i herbata tez wpływają, serio, przeciez herbata jest mniej zdrowa niz kawa!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja mama na przykład łyka tabletki anty od 8 lat bez żadnej przerwy. dlaczego? bo nie musi przerywać. ja myślę jednak, że to zależy od każdej kobiety indywidualnie. i na innym forum czytałam wypowiedź ginekologa, że przy tak niskiej dawce hormonów w dzisiejszych tabletkach, przerwy są nawet nie wskazane.. przynajmniej nie takie po pół roku, czy roku.. bo częste przerwy strasznie zaburzają naszą gospodarkę - jeszcze bardziej niż ciągłe branie tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frogata
Cześć wszystkim! Biorę Yasminelle już 20 dzień i muszę stwierdzić,że pojawiły sie u mnie wahania nastroju,a mój okres trwał 13 dni,pewnie to były plamienia;)Na czole wyskoczyły mi drobniutkie krostki,piersi troszkę urosły,mnóstwo piję i często siusiam.Ale nie martwię się zytnio tym i mam nadzieje,że mój organizm przystosuje sie do "sztucznych" hormonów.Mam tylko jeden problem...boję się seksu.Ostatnio tak panikowałam,że mój facet kupił gumki.Panicznie boję się wpadki,chociaż teoretycznie nie ma takiej możliwości,bo do wytrysku nie dochodzi w środku.Nie wiem jak sobie z tym poradzić...To jest chore,żebym płacić prawie 50 zł za tabletki,truć się nimi i w dodatku płacić za gumki.Ale ja inaczej nie umiem,za bardzo się boję.Piszcie dziewczyny,może argument którejś z Was uspokoi mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . .
Ja jestem po 6 dniu,wiem,że to stosunkowo krótki okres,żeby filozofować na temat skutków ubocznych,ale póki co jest dobrze (i niech tak zostanie). lekko nogi i ręce mi drętwieją,ale kupiłam już magnez w tabletkach,wahania nastroju są,ale też nie moge jednoznacznie powiedzie,że to od tabletek,bo wczesnej też je miewałam. co do tycia czy chudnięcia to różnicy nie widzę,póki co staram się racjonalnie odżywiać i pic duzo wody tak na zaś ;) piersi stoją w miejscu,co mnie troszku nie odpowiada,ale przecież nie wzięłam tabletek po to żeby mi biust urosną ;) i zgadzam się tu z jedną z opinii,że duży wpływ ma tzw 'wkręcanie' sobie. ja wkręciłam sobie,ze napewno bede miec jakies skutki uboczne i pzrez pierwsze dwa dni wmawialam sobie wszytko,łącznie z tym,że napewno jestem przeziebiona przez tabletki ;| hehe także chyba trzeba z dystansem a jednoczesnie umiec obserwowac swoje ciało ;) mam pytanie jeszcze odnosnie dretwienia,czyli jezeli dretwieje mi glownie lewa reka i noga to coś oznacza? ;) czy to pozostałości jeszcze po 'wkrecaniu' sobie moim? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska 20
witajcie!! ja mam juz recepte na yasminelle ale jeszcze ich nie wykupilam...musze sie jeszcez zastanowic.. a mianowicie boje sie tego czy bede mogla bez gmiki kochac sie ze swoim chlopakiem tak do konca???i wlasnie o to was pytam bo wy juz zarzywacie te tabletki..wiec powiedzcie mi czy mozemy kochac sie tak do konca ze on moze "to "zrobic we mnie??chyba rozumieci?? rosze o szybkie odp. dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
Droga Kasiu jesteś zabezpieczona od pierwszego dnia brania tabletek,spokojnie możecie kochać się do końca, po to m. in.bierzesz tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska 20
amelia81......dziekuje bardzooooooo wiem ze to jest zabezpieczenie ale taki sex do konca przynosi troche strachu wiec wolalalam sie zapytac.... a tabletki to dop zaczne brac.. mam nadzieje ze bedzie ok..ze nie bede miala stracha z sexem do konca i wogole ze bedzie dob=rze... dziekuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamkabianka
Czesc dziewczyny. Mam problem. To moje pierwsze opakowanie Yasminelle, wczesniej bralam 2 misiace plastry Evra. To moja 14 tabletka yasminelle dzisiaj mialam dosc krutka miesiaczke 4-5 dni a potem caly czas male plamki krwi ktore od 3 dni sie zwiekszaja dzisiaj to mi sie wydaje ze to juz chyba nieplamienie , brzuch mnie boli jakbym miala okres... Czy to mozliwe zebym dostala okres w drugim tyg. brania tabl.? Gdzie jest graniaca miedzy plaminiem a okresem? Chcialam zaznaczyc ze to raczej niewyglada na okres , czy talam to cale forum i ktos wczesniej tez to pisal , ze to plamiania wyglda jak gesta brazowa mazia... No i teraz jeszcze jeden problem przed okresem zauwazylam u mnie drozdzaka co mi sie czesto zdaza.. no i czekalam az sie skonczy zeby wziasc tabletki clotrimazolum i niewiem czy te plamienia w tym nieprzeszkadzaja.... Jak myslicie? Doradzcie mi cos, bardzo prosze o pomoc i slowo otuchy ze niejestem z takimi problememi sama... Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mofi
czy pominięcie jednej tabletki może spowodować to, że zajdę w ciązę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj!! Mam pytanie-problem. Biorę 3 listek yasminelle. Po pierwszym listku \"okres\" dostalam normalnie. Po drugim miałam jednodniowe plamienie. Teraz po trzecim listku (5 dzień przerwy) i plamienia nie ma :( Nerwy robią swoje. Po drugim listku zrobiłam test ciążowy. Wynik negatywny. Czy któraś z Was tez tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
Twoja ochrona przed zajściem jest zmniejszona Tabletkę należało przyjąć tak szybko jak to możliwe i najlepiej jeśli minęło mniej niż 12 godzin. Ryzyko niepełnej ochrony jest największa , jeżeli zapomni się tabletki na początku lub na końcu blistra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obolala
Czesc dziewczyny. Od niedawna zaczelam brac jasminelle ( a dokladnie biore ja juz 9 dni) . Mam jednak jeden problem. Strasznie bola mnie piersi:( tzn zawsze podczas okresu przez pierwsze 4 dni oraz przed okresem pare dni wczesniej mialam taki bol a teraz nie wiem dlaczego on tak sie trzyma. jest nie do wytrzymania. jakby mialy za chwile peknac.. czy mialyscie cos tak podobnego? czy moze powinnam udac sie juz do ginka? to sa moje pierwsze tabletki hormonalne. z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
bóle piersi wliczone są w ryzyko działań nieporządanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
obolala--jeżeli taki bol bedzie sie jeszcze utrzymywał to idz do gin,bolace piersi przy tabl to normalne ze wzgledu na obrzek ale do czasu...moze dojsc do zapalenia piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Kingi-Ania
dziewczyny,a ja zauważyłam całkowity zanik chęci na sex. Nie wiem, czy to wina tabletek, czy zwykłego przemęczenia. Jak się tylko położę, to natychmiast zasypiam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polly20
Bry:) Taka mała wiadomość dla krakowianek:w aptece Hygieia Yasminelle sa po 36zl!! Śledzę forum od pewnego czasu,gdy kolejne tabletki okazaly sie katem dla mojego ciała i ginekolog wypisal mi recepte na owy specyfik.Yasminelle zaczynam brać od dzisiaj,o 20wielka chwila:) mam nadzieje ze akurat te tabletki bedą odpowiednie dla mojego organizmu..jak dotąd mialam chyba wszytskie skutki uboczne:/najgorsze byly nocne mdlosci,bole zoladka,wypadanie włosów,zmienne nastroje z przewaga tych depresyjnych,placzliwosc, zmeczenie i..UCZUCIE OPUCHNIECIA,czulam sie jak balonik i tak tez wyglądałam grrrr...:/ jestem niewielka osoba i nawet gdy pojawi sie umnie jakis kilogramik od razu widac..a przynajmniej ja to zauwazam:( Woda niby sie nie zatrzymuje w organizmie wiec zobaczymy jak bedzie..pozdrowionka dla kobietek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEeATRICE
Cześć trzymam właśnie w ręce receptę na Yasminelle. Do tej pory przez 2 lata brałam Logest, ale coś przestały mi służyć (bóle głowy, uczucie opuchnięcia, problemy z cerą). Mieszkam w Poznaniu. Jeśli któraś z Was wie, gdzie najtaniej w Pozku dostać Yasminelle proszę dajcie znać. z Gory dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frogata
Ja dziś konczę blister i mam tydzień wolnego od tabletek:)Dziwi mnie różnica cen...w jednej aptece kosztują 27,w innej 32 a jeszcze w innej 47 zł;)Mam nadzieję,że bedę miała okres w tym tygodniu przerwy...aż się boję.A,właśnie...słyszałyście pewnie,że tabletki hormonalne mają zbawienny wpływ dla młodości...Podobno opóźnia się pojawienie pierwszych zmarszczek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamkabianka
... jeszcze teraz czuje jakbym mial lekko zdretwiala lewa reke.... czy , ktoras z was tez tak ma? Wczesniej u gory pisalam o plaminiach....Jakies to dziwne... moim zdaniam antykoncepcja to trucizna... Ja biore to z powodu zaniskich hormonow(estrogenu) i biore to zeby uzupelnic brak. To znaczy ze jak wy to bierzecie , czyli osoba ktora ma dobry poziom hormonow, to przeciez te tavletki to zepsuja ze sie bedzie mialo zaduzo? Czy wy to kumacie?, bo ja nie.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Dziewczyny ja juz od jutra zaczynam 2 blister. Nie mialam żadnych objawów, a nawet na twarzy nie pojawilo sie zupelnie nic. Ale moja kolezanka tez je stosuje i jej rownież drętwieją konczyny. Byc moze to jeden ze skutkow nieporządanych ale lepiej isc do lekarza niz męczyc sie z tym, bo możliwe jest to, iz tabletki mogą nie pasować. U mnie nie bylo jak dotąd zadnych plamień, zatem w przerwie jak dostalam okres to lalo sie niczym z kranu, ale tylko przez pierwsze 2 dni. Ja tabletki stosuje nie ze względu na typowe zabezpieczenie przed ciązą, ale temu, ze w wieku 15 lat mialam wycinane torbiele na jajniku. a Treaz z wiekiem odzywaja sie i staram sie zwalczac je hormonami. Myśle, ze nie zaszkodzi mi to a wrecz pomoże, bo czasem podczas pierwszego dnia okresu miałam takie bole, ze zdazalo mi sie mdleć, czego nie życze nikomu... Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamkabianka
Hei Pereueczka. No wlasnie chodzi mi o takie przypadki jak ty i ja to jest dla mnie okey ze je gierzemy z przyczyn zdrowotnych ze maja pomuc, w moim przypadku bardzo niski poziom hormonow bez ktorego neimoglabym zajsc w ciaze... Mialam robione wczesnij dokladne badania hormonow i czy moge brac yasminelle. A te osoby ktore maja hormony w porzadku a biora je dla zabezpieczenia przed ciaza czy one przez to niebeda mialy zaburzen hormonalny? Zmian hormonalych? Wkoncu beda mneic tego hormonu zaduzo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga84
dziewczyny! czy wy wiecie czy yasminelle dziala juz od pierwszego opakowania? wczesniej nie bralam zadnych tabletek i sie boje ze przy pierwszym opakowaniu moga jeszcze nie dzialac. w ulotce napisali ze podobno od pierwszej tabletki ale ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
Aga----->jesteś chroniona od pierwszej tabletki!Jej składniki zwykle potrzebują ok. 3-4 godzin aby sie wchłonąć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga84
dzieki za odpowiedz. Bo ja dopiero wzielam 13tabletek i sie martwilam ze moge byc jeszcze nieskuteczne.dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plamkabianka, myśle, ze skoro przepisuja je lekarze specjalisci to one raczej nie mogą nikomu zaszkodzić. Oczywiści kazda z nas dostaje taka dawke , ktora jest najbardziej odpiwiednia, ktora własnie reguluje nasz poziom hormonow. A to ze rowniez zabezpieczamy sie dzieki nimi przed ciązą nie ma wielkiego wpływu na nasz organizm. Myśle ze niepotrzebnie sie tym przejmujesz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tofifi78
Biorę tabletki (yasminelle), ale chciałabym zajśc w ciążę. Szczerze powiem, bez wiedzy partnera. Pomóżcie mi, jakie popełnić błędy, w braniu tabletek, aby zajść w ciążę, a nie zrobić sobie krzywdy i jaką wymówkę znaleść dla partnera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
tofifi------------>najlepiej jak "zapomnisz "tabletki a najlepiej kilku. Mniejsza ochrona jest szczególnie gdy zapomnisz w 1 lub 3 tyg. brania. Ponoć niektóre zioła obniżaja tez działanie tabletek, np dziurawiec, ale nikt tego chyba na sobie nie sprawdził. Pozdrawiam i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tofifi78
Jedną wzięłam po 15 godzinach 8 dnia. Czy mam szansę??? Jeśli zapomneętabletki, to kiedy i czy wogóle nastąpi jajeczkowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Kingi-Ania
toffi--------> tylko ja na Twoim miejscu nie ryzykowałabym aż tak. Nie wiem, czy czytałaś ulotkę od tabletek... " Kobietom w ciąży, nie wolno przyjmować Yasminelle. Jeżeli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania Y., powinna natychmiast przerwać stosowanie i skontaktować się ze swoim lekarzem" Myślę, że w takiej sytuacji tabletka ma bardzo zły wpływ na rozwijający się zarodek. Ja bym chyba wcale odstawiła tabletki. Robisz troszkę nie fer w stosunku do Swojego faceta, ale to już inna sprawa. Nie umoralniam, broń Boże, ale ryzykujesz przyszłym zdrówkiem a nawet życiem swojej dzidzi. Pozdrawiam Cię ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×