Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość joasia1204
Witaj plamkabianka To moje krwawienie jest dokładnie takie jak opisałaś, czyli jakby w pierwszym dniu miesiączki. Tak jak wspomniałam wcześniej bardzo mnie to zaniepokoiło, dlatego zadzwoniłam do mojej ginekolog, i ona poradziła by 3 razy dziennie po 2 tabletki przyjmować HEMORIGEN, ale nie dłużej niż przez 5 dni. Biorę już go trzeci dzień i niestety krwawienia dalej nie ustają. Czytałam w ulotce, że takie objawy są jednym ze skutków ubocznych, ale niestety są one bardzo uciążliwe... :( Tak sobie myślę, że poczekam jeszcze dwa dni i wybiorę sie do lekarza, by poradziła co dalej. Szkoda, że nie wiesz jak to jest z godzinami przyjmowania tych tabletek, ale mam nadzieje, że znajdzie się tutaj ktoś, kto się w tej sprawie orientuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joasia1204 Oczywiście, ze tabletki powinnas brac kadego dnia o jednej godzinie. Najlepiej jest rano, zaraz jak wstaniesz, albo wieczorem przed pojsciem spac, bo w tedy masz wieksze prawdopowobienstwo, ze nie zapomnisz. oraz najlepsza zapewniona ochrone przed niepowolana ciązą. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stokrotko----------> współżyłam ale nie do końca, tzn. nie kończył we mnie, chyba jakoś tak od 9 dnia brania Y. ale tak panikowałam że następnego dnia miałam niemal wszystkie obiawy ciąży :-) tak do końca to będziemy od drugiego opakowania czyli od poniedziałku bo zaczynam jutro ale też pewnie będę schizować. musimy się przełamać bo w końcu po to bierzemy Y. ale może ktoś nam odpowie jak to jest jeśli zaczęłyśmy brać pierwszego dnia plamienia, bo nie wiadomo czy to był okres. chodzi tylko o to czy jesteśmy zabezpieczone. na zdrowy rozum to chyba tak bo Y chamują owulację może ty AURINKO bo wiesz troszkę więcej niż my :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stokrotko----------> współżyłam ale nie do końca, tzn. nie kończył we mnie, chyba jakoś tak od 9 dnia brania Y. ale tak panikowałam że następnego dnia miałam niemal wszystkie obiawy ciąży :-) tak do końca to będziemy od drugiego opakowania czyli od poniedziałku bo zaczynam jutro ale też pewnie będę schizować. musimy się przełamać bo w końcu po to bierzemy Y. ale może ktoś nam odpowie jak to jest jeśli zaczęłyśmy brać pierwszego dnia plamienia, bo nie wiadomo czy to był okres. chodzi tylko o to czy jesteśmy zabezpieczone. na zdrowy rozum to chyba tak bo Y chamują owulację może ty AURINKO bo wiesz troszkę więcej niż my :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
Zamotalam sie troche czytajac to wszystko wiec napisze tak....generalnie nie ma czegos takiego jak plamienia przed okresem,jezeli pojawia sie krew to jest okres nawet jezeli byla to jedna plamka a drugiego dnia dwie plamki jest to okres tym bardziej ,ze bylo to przed waszym rozpoczeciem tabletek.Moze sie tak zdarzyc ,ze po rozpoczeciu brania ten okres zniknie i jest to normalne, tak samo jak plamienia przez caly czas brania .Natomiast moim zdaniem nie powinno byc tak jak pisze joasia, ze caly czas ma krwawienia, tyle ze nie napisalas ile czasu juz bierzesz, jezeli 2 tyg to ok, ale jezeli te krwawienia sa dluzej ( krwawienia a nie plamienia) to pewnie bedzie trzeba zmienic tabletki.Jezeli chodzi o godziny przyjmowania to nie musisz przyjmowac o jednej godzinie tylko o stalych porach.Jeżeli bierzesz np o 20 to w takich porach wieczornych musisz je brac, i nie mozesz skakac z poludnia na wieczor czy z wieczora na ranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -agniecha
Lekarze mnie zaskakują, zapisując tę samą tabletę zaspakajają tak różne potrzeby. Ja tabletki antykonepcyjne biorę od prawie 12 lat i to dlatego(że tak długo birę) przepisano mi Yasminelle, a innym że to ich pierwsze, bardzo dziwne. Jeszcze inna sprawa zmieniono mi tabletki mimo iż po poprzednich czułam się dobrze, a te to nowość a my troszkę jak króliczki i to nie Wielkanocne tylko doświadczalne......... Mam mnóstwo obaw..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodociana.
moja p. ginekolog byla ostatnio na konferencji w sprawie hirsutyzmu nie spowodowanego hormonami, czyli takie przypadki jak moj. juz wczesniej przepisala mi 3 opakowania yasminelle, a na konferencji podobno tylko potwierdzilo sie, ze przepisala mi bardzo dobre tabletki ze wzgl na ta wlasnie najmniejsza dawke hormonow i hormon dodatkowy, o ktorym na internecie wyczytalam, ze faktycznie jest na to dobry. Z obserwacji potwierdzam, ze poki co pomaga, w prawdzie minimalnie, ale to przeciez musi potrwac. Podobno czesc kobiet po dlugotrwalym przyjmowaniu doustnej antykoncepcji ma klopoty w zajsciu w ciaze pozniej... lecz gdy jest to mniejsza dawka hormonow to chyba takie ryzyko jest mniej prawdopodobne? Coz.. ktos musi byc tym krolikiem doswiadczalnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guja
do agniechy jak twoje zdrowie po tylu latach lykania?ja nie lykam bo boje sie o zdrowie znam dziewczyny co rozwalily sobie watroby i nie tylko pozdo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guja
sorki jeszcze coś dodam mam kumpelę ktorej po odstawieniu tabsow nie wrocił pracujący układ hormonalny leczy sie i nie wiadomo co będzie dlatego boję się strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny mam pytanieeeeeee
Mianowicie jestem gruba i chciałabym schudnąć. Biore yasminelle już drugie opakowanie, ale nic... I zastanawiam sie czy gdybym zaczelam pic herbatki odchudzające to czy miało by to wpływ na skuteczność tabletek? Zalezy mi żeby były tabsy skuteczne bo często uprawiam seks!! Pomóżcie!! P.S Zawsze biore tabletki o 21. Wczoraj bylam u kolezanki, wrociłam dopireo o 22:20 i wtedy wziełam. Czy to moze mieć zly wplyw? Nie współzyłam od tego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia1204
aurinko5 widzę, że jesteś dobrze zorientowana w sprawach przyjmowania tabletek, dlatego chciałabym jeszcze zapytać czy jeśli zdarzyło mi się raz wziąć tabletkę o 15 a następnego dnia o 19 a teraz przeważnie biorę tabletki między 17 a 19 oznacza, że nie jestem zabezpieczona ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do joasia
Chyba nie tak super... Bo w ulotce pisze, zeby lepiej brac o jednej ustalonej porze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
Jest prawdopodobienstwo,ze ochrona bedzie zmniejszona.Branie tabletki miedzy 17-19 tez nie jest dobrym pomyslem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga84
dlaczego dziewczyny napisalyscie ze nie jest dobrym pomyslem miedzy 17-19? chodzi o raczej konkretna jedna godzine? jeszcze raz chcialam sie upewnic czy biorac tabletki pierwszy raz w zyciu one dzialaja juz od 1 tabletki czy wybranego calego opakowania? buziaki dziewczyny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
Biorąc tabletki jajniki przestaja produkowac własne hormony,mamy wylączony normlany fizjologiczny cykl,dlatego tak wazne jest polykanie tabletek o stalej porze.Tak naprawde najlepiej je brac o stalej godzinie,ale nic sie strasznego nie stanie jezeli wezmiemiy ja o ta godzine pozniej, dlatego producenci w ulotkach pisza o braniu o stalej porze.Godzina jeszcze nie robi roznicy naszemu orgaznizmowi ale 2 juz moga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga84
ale czy one dzialaja juz od 1 tabletki czy cale opakowanie trzeba wybrac aby byc pewnym ich skutecznosci??? ja biore tabletki 1 raz w zyciu. buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
Jestes zabezpieczona od pierwszej tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamkabianka
Hei joasia1204 Moim zdaniem jak bierzesz tabletki miedzy 17 a 19 czyli roznica okolo dwuch godzin to oczywiscie jestes zabezpieczona(moim zdaniem to jest raczej stala pora). Na diagramnie na tabletkach (na tym schemacie przyjmowania) pisze, ze jezeli spoznisz sie z tabletka o ponad 12 godzin w pierszym tygodniu i jak byl stosunek w tyg. poprzedzajacym to trzeba sie zglosci do lekarza. A w drugim tygodniu stosowac dodatkowo prezerwatywy. Ja pierwsza tab.wzialam o 23 wieczorem a ze wolalam brac rano ze wdgedu ze lepeij bedzie mi o niej pamietac, stopniowo sobie przesowalam co 2 godziny az doszalm do 7 rano. Jezeli chodzi o krwawienie wczoraj to normalnei mialm jak okres, dzisiaj pierwszy raz o 5 dniu tylko jedna kropeczka, wiec sie ciesze..ale za 3 dni mam tydz,bez tab. i znowu bedzie okres.Mam nadzieje ze skonczy sie szybko i normalnie i niebedzie zadnych krawawien wiecej,Bo chyba zaczne zalowac ze zrezygnowalam z plastrow Evra. Powiedz mi prosze cos wiecej co powiedziala co lekarka? HEMORIGEN,dlaczego dostalas ten lek,czy krwawilysmy za dlugo niz przewiduja to"skutki uboczne leku"ktore moga trwac 3miesace? Duzo dziwczyn na tym forum pisalo ze tak mialy ze okres trwal 13dni jedna pisal, a jeszcze inna ze caly miesiac i przeszlo to w drugim opakowaniu... Daj znac co dokladnie powiedzial ci twoja lekarka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problematyczna 87
zapomniałam tabletki w pierwszym tygodniu. uświadomiłam to sobie teraz (tydzień 2) patrząc w blister. przez ten czas uprawiałam regularnie seks. co robić, pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! szybko, błagam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
"Ja pierwsza tab.wzialam o 23 wieczorem a ze wolalam brac rano ze wdgedu ze lepeij bedzie mi o niej pamietac, stopniowo sobie przesowalam co 2 godziny az doszalm do 7 rano." Jestem w szoku....naprawde...jakbym na egzaminie z farmakologii podala taki schemat zmiany podawania hormonow to bym wyleciala z hukiem za drzwi.Wiesz co sie robi w takiej sytuacji?Nastepna tabletke bierze sie od razu o 7 rano i do konca trzyma sie tej godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
Problematyczna---- teraz to juz nic nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamkabianka
aurinko5 = To ja jestem w szoku! Uwazasz, ze lepeij by bylo wziasc tabletke po 8 godzinach od wziacia poprzedniej kiedy normalny odstep jest 24godziny...?? Moim zdaniem to bylo lepsze rozwiazanie bo w przypadku duzo lekow lekarze zalecaja wlasnie stopniowa zmiane godziny.Tak jak naprzykadla w przypadku antybiotykow czy zastrzykow, nigdy neizminiaj godziny drastycznie tylko stopniowo tak zawsze mowili mi lekarza. W przypadku kazdego laku jaki bralam,wiec uwazam ze w tym przypadku tez trzeba tak robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problematyczna 87
aurinko, mam dalej brać tabletki??? dopiero w środę mogę zrobić test!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tortilla
Cześc dziewczyny:) Jestem nowa i szukam informacji na temat Yasminelle, bo sama narazie mam niewielkie doświadczenie w ich braniu - nie skończyłam jeszcze pierwszego opakowania:) Wcześniej brałam Harmonet, ale jest do bani - na bank nie dla mnie. Chciałam sie zapytać czy któraś z Was miała może jakieś dziwne bóle i mrowienia nogi?Nie jet to uporczywe, ale trochę mnie to niepokoi:/ Proszę o odpowiedź:) A co do Waszej kłótni na temat pory przyjmowania tabletek, to uważam,że jest absolutnie bezsensowna.Jest wyraźnie powiedziane,że tabletki powinny być przyjmowane o w miarę stałej porze - po co kombinować...Jak komuś to sprawia trudność niech się przeżuci na plastry, tam nie trzeba sie trzymać stałej pory... Natomiast, myślę że godzina w tą czy w tamtą stronę nic nie zmieni:) Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamkabianka
moim zdaniem zrob test jak najszybciej bo jest ryzyko ze jestes w ciazy, a na ulotce pisze ze jesli pacjentka zajdzie w ciaze podczas stosowania yasminelle ,powinna natychmiast przerwac stosowania i skonsultowac sie ze swoim lekarzem. Ale jak to sie stalo, poprostu pominelas tabletke i teraz masz tam luke czy wyszlo na to ze biezesz tabletke ze zlym dniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tortilla
problematyczna: A kochałaś sie w tygodniu poprzedzającym tą pomyłkę? Jeśli tak - to kontaktuj się z lekarzem. Jeśli nie to możesz odczekać do końca, ale ja dla pewności bym się skontaktowała z lekarzem tak czy inaczej, dla świętego spokoju:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamkabianka
No wlasnie Tortilla mam takie same zdanie ze godzina w ta czy w tamta niema takeigo znaczenia , poprostu chodzi mi o to ze nie trzeba patrzec na zegarek zeby bylo co do minuty i sie tym tak stresowac..a jak chce sie przeunac czas to stopniowo po 1gdz.lub 2 a nie drastycznie! A najlepiej przesunac czas w tygodniu bez tabletki, poprostu nowe opakowanei od nowej godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problematyczna 87
ale jesli dalej będę łykać tabletki, to mogę zrobic krzywdę dziecku??? kochałam sie przed i po pomyłce ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×