Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość . . .
Polly20 Gdzie jest ta apteka Hygieia w Krakowie? mi też najcześciej dretwieje lewa ręka,ale to jeden ze skutków ubocznych...minie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaga
tofifi------------> ja nie mogę patrzeć na to co piszesz!!!!!!!!!!!!!!!!! tabletki antykoncepcyjne to decyzja dwojgo dorosłych ludzi! a ty chcesz oszukać osobę którą kochasz!!!!!!! masakra!!!!! dziecko to odpowiedzialność do końca życia. jeśli zadecydowaliście ze będziesz przyjmować tabletki to oznacza że on nie jest jeszcze gotowy na dziecko!!! ja na jego miejscu gdybym dowiedziała się że kombinujesz w ten sposób a nie rozmawiasz z nim szczerze to byłby chyba koniec tego śmiesznego związki! dziewczyno opamiętaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
tofifi---- moze jednak wstrzymaj sie z dzieckiem,osoby nieodpowiedzialne nie powinny ich miec.Pomijam juz fakt klamstwa...dziewczyno Ty bierzesz HORMONY a nie witaminki,manipulujesz swoim organizmem a pomijajac tabletki naprawde szkodzisz swojej gospodarce hormonalnej i dojdzie do tego, ze bedziesz miala problem z zajsciem w ciaze.Prosze Cie nie sluchaj rad typu kiedy 'zapomniec' wziac tabletke bo jezeli dojdzie do zaplodnienia a Ty nadal bedziesz je brala to nie dziw sie jak poronisz...a dobrze wiesz, ze ciaza tak od razu 'objawow' nie daje..Szkodzisz przede wszystkim sobie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka-sisi-ula
Witajcie. Słuchajcie, zmieniam tabletki z Microgynon21 na Yasminelle. Pierwszą tabletkę Yasminelle mam wziąc po zkończeniu blistra M21 w pierwszym dniu krwawienia, ale nie wiem czy muszę sie dodatkowo zabezpieczać stosując Yasminelle, a jeśli jest konieczne zabezpieczenie to w takim razie przez jaki okres? pomóżcie. Dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polly20
Mama Kingi-Ania>>http://www.hygieia.pl/e_apteka/ Ja kupiłąmna Dobrego Pasterza ,bo mieszkam w sąsiednim bloku. Mam problem i to chyba duzy..pierwszą tabletkę wziałam w czwartek o 20,nie miałam żadnych dolegiwosci.Następnego dnia po godzinie od wziecia tabetki bylomi bardzo niedobrze,ale polozylam sie spac,jednak o 1.30 w nocy zwymiotowałam.jeszcze nigdy po tak ktorkim czasie od wziecia nie mialam wymiotow.KOchałam się z moim facetem w poniedzialek,ale nie skonczyl we mnie.Juz mam dosc:/co mam teraz zrobic?jest jakas szansa na dzidziusia?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
Polly20-----nie martw sie, mamusia na pewno nie bedziesz.Tabletka wchlania sie 3-4 h.O 1.30 moglas juz sobie spokojnie ulzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polly20
aurinko5>>mam nadzieję że masz rację:)dziękuje za odpowiedź i pocieszenie;) dzisiaj też wezmę,jesli znowu będzie mnie mdlic to przerywam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polly-----------> nawet jeśli cię bedzie mdlic to absolutnie nie przerywaj!!!!!!! to normalne! ja tez tak miałam przez cały pierwszy blister. yasminelle to najmniejsz możliwa dawka hormonów więc jeśli będziesz chciała zmienić na inne to prawdopodobnie w twoim przypadku będzie jeszcze gorzej! ja brałam wieczorem około 23.00 i czasmi budziłam się w nocy z mdłościami ale pod koniec blistra było już coraz lepiej, więc uzbroj się w cierpliwość i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLUNIA918
HEJ WSZYSTKIM biorę tabletki od dwóch lat, jeanine yasmine i yasminelle. po yasminelle zaczęły drętwieć mi kończyny i odczuwałam w nich dziwne mrowienie. Moja intuicja podpowiedziała żebym zrobiła badania typowo na gęstość krwi bo jak wiecie przy stosowaniu antykoncepcji istnieje ryzyko zakrzepicy naczyniowej... byłam w poniedziałek zrobić badania w trakcie brania yasminelle i wyszło, podwyższone płytki krwi którczy się oe sygnalizują nad krzepliwość krwi. niestety na tym zakończy się moja przygoda z tabletkami a szkoda bo to super wygoda jednak zdrowie jest ważniejsze muszę skończyć opakowanie i selavi. nie lekceważcie dziwnych odczuć w kończynach również bólu i opuchnięć zakrzepica to poważna sprawa,prowadzi do udarów lub zatoru tętnicy płucnej co w efekcie grozi śmiercią. Jeśli macie watpliwości zbadajcie krew same dla siebie a będziecie spokojniejsze. POZDRAWIAM OLKA POZNAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
Olunia918----kazde tabletki powoduja zageszczenie krwi.Ja cale zycie mam plytki pow 400,biore tabletki 4 miesiace i zyje.Jest na to prosty sposb -Aspiryna ktora rozrzedza krew.Pozatym tabletki wyplukuja potas i magnez co powoduje zaburzenia w przewodnictwie i dlatego odczuwamy dretwienie, ale od razu nie trzeba przerywac brania. Jezeli boli jedna noga i na dodatek puchnie to wtedy trzeba natychmiast przerwac,zakrzepica nigdy nie robi sie w dwoch nogach na raz.Kazdej kobiecie, ktora stosuje antykoncepcje w morfologii wyjda podwyzszone plytki,kazdej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
jeszcze jedna rzecz- jezeli chciecie zrobic badania w kierunku krzepliwosci to trzeba zrobic koagulogram bo podwyzszne plytki nie swiadcza o zaburzeniach krzepniecia,a tylko wtedy mozna mowic o zagroznieniu zakrzepica badz samej zakrzepicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smallgirl
hej mam pytanie czy przy braniu tabletek bolały was piersi?miałyscie nabrzmiałe?ja jestem przy 2 opakowaniu.a może to pierwsze objawy ciązy?:(pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do smallgirl----------------> ja skończyłam 1 blister, i strasznie mnie bolały piersi. teraz jestem w przerwie i jest ok, zobaczymy co będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smallgirl
tak tylko czy to jest mozliwe,ze to moga byc objaw ciązy?po 2 tygodniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
smallgirl--- po 2 tygodniach nie ale po 6 juz tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 26 Wis
Hej!! mam do Was pytanko , bo trochę się niepokoję ... biorę Yasminelle od 18 dni , to są moje pierwsze tabletki anty... i czy któraś z Was ma może pod koniec blistra lekko nabrzmiały brzuch...tak jak np. przed miesiączką ...a poza tym chciałam zapytać czy jesli współżyłam w 9 dniu zażywania tabletek , bez innego zabezpieczenia ,to czy mogę się obawiać ciąży ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smallgirl
czy w 7 dniowej przerwie moglam zajsc w ciąze?a teraz biore 2 opakowanie i cycki mnie bolą,ale chyba to nie jest mozliwe prawda?bo wczesniej tez troche bolały przy 1 opakowaniu,ale teraz bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 26 Wis
aha..i chciałam jeszcze napisać , że tabletki biorę regularnie o 20,00 codziennie i jak dotąd nie zdażyło mi się zapomnieć , ani nawet spoznieć , sie ...proszę o pocieszenie i jakieś argumenty które mnie utwierdza ,że nie zaszłam w ciążę po tym stosunku w 9 dniu zażywania tabletek bo cały czas mam takie wrażenie i strasznie się tym martwię.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 26 Wis
smallgirl---> w ulotce pisze , ze jeśli zażywasz tabletki prawidłowo , tzn. codziennie o stałej porze , to jesteś również chroniona przed ciążą poczas tygodnia bez tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 26 Wis
najbardziej w tym wszystkim niepokoii mnie ten nabrzmiały i troszkę wydęty brzuch , za cztery dni konczę 1-wszy blister....a wzrost brzuszka kojarzy mi się tylko z jednym.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
26 Wis--- a nie kojarzy Ci sie np.ze wzdeciami?? nie jestes w ciazy,naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polly20
26 Wis>>nie przejmuj sie to normalne.Juz od pierwszej tabletki jestes chroniona i nie ma potrzeby stosowac innej antykoncepcji:)wzrost brzuszka jest spowodowany nagromadzeniem wody!Ja tez tak mialam ina poczatku rowniez mialam takie same obawy:) smallgirl>>w 7dniowej przerwie rowniez jestes chroniona, a bol piersi jest normalny przy zazywaniu,wiec nie ma co sie bac i szalec do woli;) mam nadzieje ze ta moja tabletka wchlonela sie w ciagu troszke dluzszego czasu niz ulotkowe3-4godziny!nadal bede brac,ale mysle zeby zastosowac dodatkowa antykoncepcje.dobrze mysle?bo juz sama nie wiem:/ pozdrawiam Polly:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
Polly20----nie musisz sie zabezpieczac,uwierz mi.Od godziny 20 do 1.30 minelo 5.5h!!!W tym czasie tabletka juz dawno sie wchlonela i nie mialas szans jej zwrocic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 26 Wis
dziękuję Poly I Aurinko za pocieszenie , tak może to coś takiego jak wzdęcia, w każdym razie mam troszkę bardziej wydęty i twardszy brzuch niz zwykle ... ale skoro piszecie , że to normale to myślę ze nie ma sensu się tym już zamartwiać. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia1204
Witam serdecznie wszystkich!!! Od dwóch tygodni biorę yasminelle i zaczynam się zastanawiać czy nie przerwać kuracji, bo cały czas mam okres. Nie są to tylko zwykłe plamienia i zaczyna mnie to naprawdę martwić. Czy któraś z Was może miała podobnie ? Mam jeszcze jedno pytanko, czy tabletki trzeba przyjmować o ustalonej godzinie czy to nie ma większego znaczenia. Są to moje pierwsze tabletki i szczerze mówiąc do tej pory brałam sobie je o różnych porach - czy w związku z tym nie jestem zabezpieczona ? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1851
Czesc dziewczyny! Mam problem...Sprobuje go Wam wytlumaczyc i bardzo prosze o odpowiedz...Zastanawiam sie czy jesli pomylilabym okres z plamieniem jak mialam zaczac brac pierwsze opakowanie Y.to jesli bylo to plamienie to tabletki wtedy nie dzialaja?Bo wlasnie nie wiem czy nie pomylialm okresu z plaemieniem ale i tak zaczelam pierwsze opakowanie..I zastanawia mnie czy jesli naprawde sie pomylilam to czy po pierwszym opakowaniu i po7 dniowej przerwie to drugie opakowanie bedzie normalnie dzialac ?Rozumiecie o co mi chodzi?:)Bo jestem prawie pod koniec opakowania i caly czas sie zastanawiam nad tym..:(Prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ja też Stokrotko tak się zastanawiam. bo miałam jakby brązowe plamienie czy okres, poczekałam do drugiego dnia i było to samo i wzięłam pierwszą tabletkę i to coś brązowe :-) znikło... no i też nie wiem czy to był okres. dodam że jestem teraz w 7 dniowej przerwie. miałam teraz normalny okres więc chyba wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1851
do a wspolzylas normalnie?bo ja wlansie jestem taka panikara ze sie balam...Ale teraz to juz sama nie wiem...ja nie poczekalam do nastepnego dnia i od razu wzielam tabletke i na nastepny dzien tez juz nie mialam okresu..:/no ja juz po 7 dniowej przerwie i dostalam okres no ale nie wspolzylam przy pierwszym opakowaniu..a w ogole to niby mialam objawy okresu..bolace piersi i brzuch z tym ze wtedy dosyc spoznil mi sie "okres"i tak przy okazji to od jakiegos czasu tak mi sie okres zaczynal ze najpierw przez 2 dni mialam plamienie a potem duzy okres...ale w tym opakowaniu juz sprobuje..:P mam nadzieje ze nie bede w ciazy:)Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polly20
aurinko5>>hm..w sumie na ulotce napisali ,ale ja nadal mam obawy!jesli leki antykoncepcyjne stosuje tyle kobiet,napewno nie jedna wymiotowała,a w ciaze zachodza naprawde nieliczne skoro skutecznosc jest 99% !!to jest racjonalne wyjasnienie..ale zawsze jest to "ale",pewna dyskomfortowa obawa! 26 Wis>>kochana naprawde nie ma sie czym martwic,glowa do gory;) pozdraiwam Polly20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamkabianka
Witam cie joasia1204. Mam ten sam problem co ty, biore wlasnie 17 tabletke yasminelle i po okresie mialam caly czas male plamki a od 5 dni krwawie mocniej, krawawie jest tak mocne jak u mnie w pierszy dzien miesiaczki . U mnie w pierwszy dzien miesiaczki niejst mocny ale jednak uwazam ze to wiecej niz plamienia. Chwilowo przestalam sie tym martwic bo czytalam tu na forum ze to normalne noi w ulotce pisze ze moze wystapic krwawienie niepisze ze palmienia tylko krawawienie. Tez mam tego dosyc poniewaz biore te tabletki spowodu zaburzen hormonalnych co powodowalo neireguralne miesiaczki. Dziewczyny pisza to ze to normalne ze lekarz mowil ze organizm musi sie przyzwyczaic do lekow. Niewiem wczesniej bralam plastry evra i niemaialm kapletnie zadych tego typu krwawien ani skustkow uboczny jak niektore dzeiwczyny po yasmiinelle typu wymioty mdlosci czy bole goly, albo tak jak w naszym przypadku pol miesiaca okres.... Niestety niewiem jak ci poradzic na twoj porblem bo mam taki sam a mi nikt tu nieudzielil porady.. Napisz jak dalej u ciebei idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×