Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość amelia81
Kicia123------->kiedy skończył mi się okres i plamienie to zaraz wpróbowałam skuteczność tabletek.działają, bo jak na razie w ciąży nie jestem. Jeśli chodzi o okres to może on nie wystąpić, często pojawiaja się plamienia zamiast niego, wcale niekoniecznie w czasie przerwy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kicia123
Dzieki wam bardzo mi lekarz pow ze bezpiczna bede po 2 opakowaniu dopiero:/ wiec czyli nie powinnam sie obawiac ze zostane mamuska mimo ze biore tabsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaga
dziewczyno zmień lekarza!!!!!!! gdzie go tak wyszkolili że zabezpieczoną się jest dopiero podczas 3 blistra!!!! to śmieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do wszystkich dziewczyn.. przy tabletkach w ogóle nie ma się okresu.. tylko KRWAWIENIE Z ODSTAWIENIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alfaomega
Wiadomo że krwawienie z odstawienia tylko musi ono wystąpić a póki co nie ma i jest stres:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i na początku może byc ono nieregularne. nie ma co się denerwować.. im bardziej się stresujesz, tym krwawienie bardziej się spóźnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilith...
DO KICI123 mi lekarz powiedzial ze zan\bezpieczona jestem od 1tabletki kochalam sie od razu po tym jak skonczylo sie krwawienie, biore juz 3 opakowanie a w ciazy nie jestem. SKAD SIE BIORA TE SKRAJNE OPINIE LEKARZY?? ps: w ulotce pisze chyba ze od 1 tabletki jest sie zabezpieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodociana.
czy moge sobie skrocic przerwie 7 dniowa do 6 dniowej? zalezy mi zeby krwawienie bylo krotsze akurat teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huh,ale sie temat rozwinal ... a mnie tyle czasu nie bylo... Ja jednak wrocilam do yasmin,ale za czesto mi rece dretwieja ... wiec znowu sie zastanawiam nad powrotem do yasminelle Mlodociana - - - - O ile sie orientuje,to przerwy skracac nie mozna... Czas brania tabletek - owszem,ale nie przerwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niestety....
To niestety ale źle sie orientujesz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaga
dlaczego nie czytacie dokładnie ulotki? przecież tam wyraźnie pisze że np. jęsli chce się zmienić dzień miesiączki to wystarczy właśnie skrócić czas bez tabletek!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafiwal
hej ja mam taki problem;] chodzi o to ze mialam przerwe z odstawienia i w sb powinnam wziasc pierwsza tabletke z kolejnego blistra ale po niedlugim czasie zwymiotowalam wiec wzielam tabletke z niedzieli i co daalej bo skoro i tak wzielam jeszcze tego pierwszego dnia to ochrona bedzie zapewniona ale co z tabletka ostatnia ktorej mi braknie wezme ich tylko 20 a nie21 a z ulotki nie wynika to zbyt jasno;]co mam robic?? moze po ostatniej tabletce poprostu sie wstrzymac i poczekac az rozpoczne nowy ale czy to nie wplynie jakos na antykoncepcje??prosze niech mi ktos odpisze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafiwal
w sb wzielam pierwsza tabletke ale ja zwrocilam wiec wzielam ta z niedzieli pozniej..i jeszcze jedno moge sobie zmienic godziny przyjmowania ma to znaczenie bo wczesniej bralam o11 a teraz to przespalam i wzielam o17 ale reszte dalej bede przyjmowac rano czy to traktuje sie tak jak spoznienie normalne czy tez nie wkoncu to byl pierwszy dzien to chyba jest znaczacy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafiwal
prosze niech mi ktoras z was odp jesli posiada wiadomosci na ten temat;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaagaaaa -madralo ... Ja jej napisalam dokladnie tak jak mnie rzekomo poprawilas :) Czas brania tabletek mozna skrocic,ale nie przerwe do np 6 dni ! I prosze mi nie zarzucac braku znajomosci ulotki :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafiwal - nic sie nie dzieje :) 1) mozesz zmienic pore przyjmowania tabletek,masz cale 12h do wyboru ;) 2) a jesli chodzi o to,ze masz jedna tabletke mniej ... to nastepnym razem wez ostatnia tabletke z opakowania,zeby Ci sie dni nie pomylily.Zrob 7dniowa przerwe normalnie i zacznij kolejne opakowanie.(Wyjdzie dzien wczesniej niz zwykle). Jestes zabezpieczona w pelni,tylko skrocisz sobie raz cykl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
Yasminelle---- nie mozna skrocic przyjmowania tabletek ( chyba, ze chcesz w ogole odstawic) natomiast przerwe mozna skrocic,moze trwac nawet 1 dzien...albo wcale jej nie robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aurinko5 ... tak,przerwy mozna w ogole nie robic,albo robic 7dniowa. A skrocic ilosc przyjmowania mozna,mi sie ostatnio zgubila jedna tabletka ... ostatnia z opakowania,i lekarz mi powiedzial,ze to nie stwarza zadnego problemu... ze po prostu cykl mi sie skroci,poza tym nawet w ulotce yasmin na stronie 53 jest o tym mowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
A nie jest napisane w jakich okolicznosciach nalezy przerwac? Roznica jest taka ,ze przerwe mozna sobie bez powodu skrocic ale bez powodu skracac branie tabletek juz nie.Jezeli chodzi o przerwe to wazne jest zeby najpozniej 8 dnia wziac tabletke....a mozesz ja sobie wziac nawet 3 dnia kazdego miesiaca albo wcale.Natomiast co miesiac nie mozesz skracac brania tabletek to uklad hormonalny 'zwariuje'...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
Pozatym te 7 dni nie ma zadnego znaczenia dla organizmu....najwazniejszy jest 8 dzien,dlatego przerwe mozna dowolnie skracac ale bron boze przedluzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam_was
Witam... Po 2 letniej przerwie w braniu tabletek... powracam. Mam takie pytanie do dziewczyn stosujących "Yasminelle" : powiedzcie mi dobrze się po tym czujecie. Wiem ,ze każda inaczej reaguje ale nie wiem na co sie zdecydować. Przeszłam przez Diane, Cilest, Yasmin i cos tam jeszcze i juz sama nie wiem... Lekarz przepisał mi Yasminelle ponoć jest dobre bo zawiera mało hormonów, trochę mnie to niepokoi ( w moim języku : mało = słabo) czyli słabo działa :) Fajnie by było jak by się któraś z was wypowiedziała albo podała jakiś link do stronki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam_was
i jeszcze jedno ... jak tam LIBIDO po Yasminelle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marissa *
Biore Yasminelle 2 tydzien i nie mam zadnych negatywnych skutkow :) jak czytalam wczeniej co sie moze dziac z organizmami dziewczyn to bylam przerazona ale jak narazie nie odczuwam zupelnie nic oprocz przedluzonego plamienia :) czuje sie jak po witaminkach :) oczywiscie kazdy reaguje inaczej ale opinie sa raczej pozytywne... musisz sprawdzic na sobie inaczej sie nie przekonasz ;) powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie, otóż ja zazwyczaj dostaje okres rano i w tym dniu mam wziąść pierwszą tabletke ? i jeszcze czy jak dostane rano a wezme pierwszą tabletke ok. 21 to czy nic się nie stanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo86
hej!! mam pytanko, mianowicie przez kilka miesiecy brałam tabletki diane, teraz ginekolog przepisał mi yasminelle biorę je już 2 tydzień, wiem ze jeśli zażyłam tabletkę w pierwszym dniu cyklu to jestem od razu chroniona przed ciążą... ale chodzi mi o to czy ta zmiana tabletek bez żadnej przerwy pomiędzy diane i yasminelle może wpłynąć na brak ochrony przed ciążą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafiwal
do Yasminelle....... ''to nastepnym razem wez ostatnia tabletke z opakowania,zeby Ci sie dni nie pomylily.'' niebardzo rozumiem co tu mialas na mysli bo jesli dobrze zrozumialam to mam poprostu postepowac tak jak zawsze tylko o jeden dzien krocej bede brala tabletki i wszystko sie przesunie o jeden dzien w tyl a potem zaczynam nowy blister od pt a nie od sb jak wczesniej,a konczyc bede w czw a nie w pt czy zostaje przy starym systemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok,przytocze cytat z ulotki Yasmin ze strony 53 : \"W przypadku zagubienia tabletki,nalezy przyjac ostatnia tabletke z aktualnego opakowania,w miejsce zagubionej.Pozostale tabletki przyjmuje sie o zwyklej porze.Cykl bedzie o 1 dzien krotszy niz zazwyczaj,ale nie wplynie to na dzialanie antykoncepcyjne preparatu.Po 7-dniowej przerwie ( bez przyjmowania preparatu ) nastepne opakowanie nalezy rozpoaczac 1 dzien wczesniej niz zazwyczaj\". Teraz rozumiesz ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo to,ze ona \"sie usunela\" z Twojego organizmu to mozna zakwalifikowac pod zagubienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madz17 - jak zaczynalam brac tabletki,to tez dostalam okres rano. Zadzwonilam do lekarza i powiedzial,ze mozna wziac wieczorem byleby tego samego dnia. karo86 - ja przechodzac z yasmin na yasminelle wiem,ze bylam normalnie zabezpieczona od razu,bo tez pytalam lekarza,czy moze nie robic przerwy,etc. Powiedzial,ze normalnie robic 7dniowa przerwe i nie trzeba sie dodatkowo zabezpieczac. Wiec chyba przechodzac z diane na yasminelle tez. kafiwal - od Twojej wypowiedzi \" bo jesli dobrze zrozumialam ...\" - sie zgadza, z tym co mialam na mysli :) aurinko5 - ok,nie bede sie klocic. Wyrazilam tylko zdanie,ktore mam podstawy by stwierdzic,ze jest prawdziwe. Bo ja z kazda watpliwoscia ( jesli nie znajde odp. w ulotce ) dzwonie do mojego ginekologa.Powiedzial mi tylko,ze jak chce zmienic czas przerwy,to lepiej jej w ogole nie robic,albo robic 7dniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a b c .
A jak sobie poradzić z problemem pod tutułem "suchość pochwy" ? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×