Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość . . . ktoś mi zajął mój nick
ja to już mam tęcze na moim ciele,mam żyły żyłki i inne naczynka w kolorze zielonym,fioletowym i ciemno różowym każdej wielkości. Jutro idę zrobi badania i idę do lekarza,bo chce mieć pewnośc. Moja mama mnie wczoraj uświadomiła,że ja już mam jednego żylaka,a drugi chyba mi się zrobił,a ginekolog mojej koleżanki powiedział,że w moim przypadku powinnam przerwa branie tabletek. ja jednak wole osobiście się poradzi,a diagnoze miec potwierdzoną wynikami. no...to tyle biadolenia,miało go nie by,ale jak mamy sie dzielic roznymi doświadczeniami to własnie to robie,ale póki co tabletki biore nadal. aurinko biore ten aspargin dwa razy po jednej tabletce,to mało? tam pisze,ze do trzech,wiec nie wiedzialam ile wziac. moge zwiekszyc do dwóch tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
........ -- zaskoczylas mnie tym postem,skarzylas sie tylko na wystajace zyly a nie na az takie zmiany....Ginekolog kolezanki ma absolutna ale idz do lekarza i to dobrego.A tak z ciekawosci jake badania robisz?Co do Aspraginu to bierz tak jak bierzesz, tam jest potas wiec nie szalej zbytnio chyba,ze lekarz zadecyduje inaczej.Generalnie jest tak ze przez pierwsze pare dni stosuje sie wieksza dawke a pozniej juz 2x1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . . ktoś mi zajął mój nick
ide sobie zrobi gęstośc krwi, potem pójde do lekarza, żeby mi popatrzył na ten wynik. tak własnie myślałam,że coś bedzie nie tak z tymi żyłami,ale cóż. a Ty coś mówiłaś,że bierzesz inne tabletki,które tak bardzo nie obciazają żył,tak? narazie biore te tabletki,bo nie chc eprzerywac w połowie,wiem że musze iśc z tym do lekarza,ale myślisz,ze coś powaznego może mi sie stac po tak krótkim czasie,dopiero jestem w trzecim dniu drugiego blistra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
......- ja biore aspiryne,ktora rozrzedza krew.Biore ja na stale bo mam wade serca a przy tym za gesta krew.Jezeli juz masz takie zmiany na nogach to smaruj je jakas mascia z heparyna,zreszta jak masz az takie widoczne jak opisujesz to lekarz na pewno Ci cos doradzi.Zylaki sa przeciwskazaniem do stosowania tabletek, przez nie przeplyw krwi jest urtudniony a zageszczanie krwi hormonami wcale nie pomaga.Sadze, ze ilosc plytek krwi wyjdzie Ci podwyzszona, nawet jezeli bys nie miala takich zmian.Mysle, ze warto byloby sie skonsultowac z chirurgiem naczyniowym w koncu naczynia to jego dzialka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aurinko5--> Dzięki za rady:) spróbuje z yasminelle, a najwyżej później je odstawie. Zobaczymy jak po nich będzie...dam znac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . . ktoś mi zajął mój nick
Dzięki za pomoc. Badania tak czy inaczej zrobie na tą gęstośc, narazie to skonsultuje sie ze zwykłym lekarzem,bo jestem teraz w innym miescie i nie mam orientacji takiej,chyba,ze dowiem się od kogoś. mam nadzieje,ze wszytko bedzie dobrze. własniesie zastanawialam nad tą aspiryną,ale boje sie kolejnych leków zazywac. pozdarwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annolina
te żylaki to pewnie od tabletek,a aspiryna pomaga wam?? A znacie jakies tab. ktore nie szkodzą żyłom??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxwszzzxx
Witam! Zaczełam brac Yasminelle od soboty bo lekarz mi ja doradził ale moj okres trwa juz tydzien i 1 dzien...nie wiem czy to normalne, bo pierwszy raz zaczelam je brac...chyba musze sie przejsc z tym do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamkabianka
Do xxwszzzxx Hei. Nieprzejmuj sie tym moj okres w pierszym opakowaniu tabletek trwal 15 dni. Zgodnei z ulotka plamienia sa normalne, ale neistey neiwem jaka jest granica plamin a okresu umnie moim zdaniem to bylo wiecej niz plamienia ale mniej niz normalny okres czyli jak koncowka okresu ... Wzilam nasteone opakowanie dostalm nastepny okresy ktory byl juz normalny. poczekaj jeszcze troche powinno przejsc.... Ps. Dziewczyny niesadzicie, ze troche zaduzo dziewczyn skarzy sie na plamienia i dretwienie konczyn po tych tabletkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxwszzzxx
Dzieki! pocieszyłas mnie ! mi znow po tych tabletkach jest strasznie gorąco... nic naszczescie nie dretwieje;] ale i tak przejde sie dzis do lekarza... Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maraZZZ
dziewczyny dzis wzielam 8 tabletke a wczoraj przestalam plamic.Jest jednak jedno ale... te plamienia byly jakies dziwne mialy kolor pieczonego jablka i smierdzialy. Czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się tam na nic nie skrarżę :) skończyłam właśnie drugie opakowanie i czekam na okres :) brak jakichkolwiek skutków ubocznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kicia123
No a co do tych plamien t ile one moge mniej wiecej trawac podzielcie sie swoimi obserwacjami bardzo proooosze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maraZZZ
ja plamilam przez 3 dni ale byly naprawde dziwne napiszcie czy Wy tez takie mialyscie? moze powinnam isc do lekarza i powiedziec o moich obserwacjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asasdadasd
ja już ponad 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxwszzzxx
nie macie sie czym przejmowac! wlasnie nie doczytalam a plamienie moze byc caly czas i sie ciagnac... mi lekarz powiedzial ze to jest normalne ale z czasem minie i ureguluje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niumka
Hej, kobietki powiedzcie mi, bo jestem zakłopotana... Przez 4 miechy brałam harmonet i oprocz tego, pogorszyła mi sie cera nie było zadnych efektów ubocznych. ze względu na cere wlasnie postanowiłam zmienić tabsy. Lekarka przepisała mi yasminelle. Wczoraj wziełam ostatnia tabletke harmonetu więc czekam teraz 7 dni aby wziąc yasminelle. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że jakies 10 dni temu zaczęły mi się plamienia takie dosyc dziwne... w czwartym miesiacu zazywania tabletek, a wczesniej ich nie miałam. w ulotce yasminelle przeczytałam, że nie powinno sie ich zazywać jesli wystepują jakiekolwiek niewyjaśnione krwawienia z pochwy. Jak mam traktować tę sytuacje? Czy te moje krwawienia są "niewyjasnione" czy nie powinnam się obawiać i zacząc normalnie brać yasminelle? proszę o odpowiedź....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kUaczysko
czesc. biore już drugie opakowanie yasminelle. niby wszystko spoko, ale pod koniec pierwszego opakowania wystąpiła u mnie opryszczka miejsc intymnych, nic przyjemnego...skończyła się opryszczka to zaczął boleć i swędzieć mnie odbyt (być może hemoroidy tylko pytanie od czego,bo prowadze aktywny tryb zycia i mam zróznicowaną diete). Każda pisze z was ze ma to czy tamto, ktoś nawet na początku napisał,ze jesli chciecie zeby urosł wam biust to poleca sie Yasminelle, a mi sie wydaje, ze to zalezy od organizmu, ja sama nie wiem z czego wynikają moje problemy, być moze z tabletek, bo dziś zaczeła mnie swędziec skóra. Jestem w kropce bo nie wiem czy odstawić tabletki czy wyleczyć się do końca z tym wszystkim,a odnosnie tabletek nie mam doświadczenia bo to też moje pierwsze... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kUaczyska.Czytałam gdzies na tym forum że dziewczyna dostała od tabsów hemoroidów...:(Ja w koncu zdecydowałam sie-wywaliłam Yasmenelle do kosza bo żyły mi po nich wyszły i popekały naczynka a skórę miałam jak tarka, papier scierny taka suchą i swędziało strasznie:(Lekarka twierdziła że to przejściowe-bóle nóg, swedzenie itp ale mam to gdzieś, meczyłam sie 4 miesiace z tym świństwem.Ide zrobic badania krwi prywatnie bo skierowania nie dostałam-tacy kompetentni są lekarze w przychodni.Niech ich szlag....!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niumka obawiam sie ze my Ci nic na to nie poradzimy oprócz przejscia sie do lekarza... :/ musisz to zbadac i tyle A co do plamień i żył to: plamienia jak juz WRESZCIE ktoś zauważył (w ulotce) mogą występowac do 3 pierwszych opakowań, zazwyczaj przechodzą po pierwszym, pisałam to juz tysiąc razy. A co do żył, ktoś zadał pytanie czy sątabletki które nie wpływają na żyły, pewnie, kochana, Yasminelle. U MNIE. Dziewczyny, nie ma co zadawać pytań o takie reakcje na tabsy jak żyły, bóle głowy, wymioty, cera itp, bo to są INDYWIDUALNE reakcje. Zazyjecie Yasminelle to się przekonacie. Ja np nie mam zadnych skutków ubocznych pora tym że mnie wysuszają i działają moczopędnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanko, zaczełam używać właśnie Yasminelle i strasznie boje sie ze utyje. Kiedys bralam Logest i troche utylam wiec odstawilam i nie uzywalam teraz na nowo zaczelam brac ta Yasminelle, i myslicie ze znowu to moze sie powtorzyc czy zmiana tabletki moze na to jakos wpłynąć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yasmin/Yasminelle są tabletkami 4 generacji i są najgroźniejsze dla żył. Moja mama ma żylaki, chodziła do dobrego gina który dobrał jej takie tabletki po których nic jej nie było-zadnej zakrzepicy, powiekszania sie zylaków itp. Ja nikogo nie odwodze od brania tych tabletek tylko pisze co wiem bo nie moge słuchać już tych narzekań o wychodzacych zyłach, naczynkach itp.Dziewczyny !tabsy 4 generacji tak wlasnie dzialaja na kobiety ktore maja słabsze zyly! Nie chcecie mić żylaków to bierzcie cos starszego, sprawdzonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfsdfsdfsf
żylaki to pryszcz w porównaniu do tego co można dostać po innych tabletkach anty np. DIANE 35 - rewelacyjna bomba hormonalna po której żylaki to najmniejszy skutek uboczny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfsdfsdfsf
po YASMINELLE w moim przypadku nie stwierdzono wzrostu wagi...wręcz przeciwnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfsdfsdfsf
@Groszek1988: My wiemy,ze krwawienie może utrzymywać się nawet do 3 opakowań. My tylko porównujemy... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marti19
hej dziewczyny!!! koncze 4 opakowanie no i mnie tak teraz wypryszczylo ze szok,czuje sie jak bym przechodzila znowus tradzik!!!napiszcie czy wam tez tak sie przydarzylo,bo juz myslalam ze mi sie wszystko ustabilizowalo(przy 1 opakowaniu wyskoczylo mi kilka pryszczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . . ktoś mi zajął mój nick
aurinko kolejne niusy o moich żyłach,jutro wybieram sie do chirurga...jak narazie mamy tutaj strajki i trudno cokolwiek załatwić,a ja jakoś biedna studentka nie bede prywatnie po milionach lekarzy łazić ;) no...ten ginekolog co powiedział mojej koleżance,ze powinnam odstawić tabletki powiedział jeszcze,ze jedyną droga wyjścia są plastry. trochę mnie to zaskoczyło,co o tym myślisz? mam nadzieje,ze jutro już sprawa żyl sie wyjasni. a jak jest z odstawieniem? lepiej dokonczyc opakowanie,bo jestem w pierwszym tygodniu drugiego blistra czy w razie czego odrazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . . ktoś mi zajął mój nick
do chumele -> a jakie tabletki brała/bierze Twoja mama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
........--najlepiej by bylo skonczyc opakowanie,ale jezeli chirurg stwierdzi duze zmiany w naczyniach to pewnie bedziesz musiala przerwac i pewnie w ogole zrezygnowac z antykoncepcji hormonalnej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×