Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość falcon82
Czy któryś ginekolog powiedział wam, ze niektóre skutki uboczne nie są przeciwskazaniem do dalszego brania ? Interesuje mnie np. ból glowy lub nudności. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowai22
marsta----- to też moje pierwsze tabletki- dziś siódma :-) i jak na razie zero skutków ubocznych. Tylko przez pierwsze 3-4 dni chciało mi sie spac:-) a teraz ok pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do falcon82 : Mi pani doktor właściwie nie mówiła o skutkach ubocznych. Jedynie o tym że jeśli plamienia utrzymują się dłużej to może to byś spowodowane za małą ilością hormonów. Ona od razu chciała mi przepisać Yasmine ( ona ma więcej jakiegoś hormonu ) ale kiedy zapytałam się Yasminell to powiedziała że możemy spróbować. Gdyby było za mało to przerzuci mnie na Yasmine. Mam nadzieję ze wszystko będzie ok bo im mniej hormonów tym lepiej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do nowai22 : Dzięki. Mam nadzieję że u mnie będzie podobnie ( czyli bez skutków ubocznych )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agoosienka
do tarara Mam podobny problem, u mnie tez 10 dzien i ja juz nie wiem co robic. Boli mnie brzuch i chyba dzisiaj bede dzwonic do gin bo nie chce sie wykrwawic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam panie :) ja właśnie zacznę całą tą przygodę z tabletkami - akurat przepisano mi Yasminelle [ze względu na niską dawkę estrogenów i że są polecane na \'początek\'].i będą to moje pierwsze tabsy... mam jeszcze około miesiąca aż zacznę je brać, a dokładniej sprecyzować nie mogę bo mam strasznie nieregularne cykle! :/ czytałam dużo Waszych opini na temat Yasminelle i aż się boję, co to ze mną będzie ;) oby było dobrze i obym nie musiała latać do ginekologa po zmianę tabsów [najbardziej to nie chcę tych plamień ;P]. pozdrawiam inne yasminellki. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Violett : Ja też dopiero zaczynam - dzisiaj na wieczór pierwsza tabletka i widzę że masz te same obawy co ja. Ale spoko, trzeba być dobrej myśli . MUSI BYĆ DOBRZE !!! Pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny. Tak czytam Wasze wypowiedzi i postanowiłam, że podzielę się z Wami swoimi doświadczeniami - może którejś z Was to jakoś pomoże... Moje pierwsze tabsy jakie brałam to były diane35-jakieś 3lata temu... Było to jedno opakowanie i nigdy więcej!-czułam się \"spuchnięta\", zniechęcona a okres był strasznie bolesny. Kolejne, harmonet - deprecha na maxa. Wtedy gin przepisał mi tri-regol (trójfazowe). Wymagają większej dyscypliny, ale były spoko. Jedyny minus to okresowo nabrzmiałe, wrażliwe piersi (czasem uczucie \"rwania\"). Brałam je przez jakies dwa lata i stwierdziłam że poszukam czegos innego bo maja dość dużo chormonów i jest problem z przesuwaniem cyklu. I tak kolejno przetestowałam: - novynette - mega senność, rozdrażnienie. wracałam z pracy, jadłam, wskakiwałam na kanape i...budziłam sie w środku nocy! - cilest - zwiększony apetyt, problemy z cerą... Za kilka dni startuję z yasminelle... troche się boję...a jak będzie kiepsko to znowu zmieniam... -jestem zdeterminowana ;) Pozdrawiam Ps. Jakby któraś z Was podobnie reagowała na wymienione to chętnie wymienię spostrzeżenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowai22
marsta--- 3mam kciuki żeby było dobrze:-) a jaki jest u ciebie powód brania Yasimnelle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do nowai22 Jaki u mnie powód ? Taki że spotkałam tego odpowiedniego faceta ( czekałam długo bo 27 lat - tyle mam ) ale uwierzcie mi opłacało się. Chcę mieć dzieci ale może jeszcze nie w tym momencie więc postanowiłam pomyśleć zawczasu. Chcę być spokojna jak pojedziemy na wakacje. A do tego wszystkiego nieregularne cykle w przedziale od 25 nawet do 35 dni. I jak tu patrzeć na dni płodne i niepłodne - NIE MA SZANSY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! :) Ja jestem w trakcie swojego pierwszego w życiu opakowania tabletek antykoncepcyjnych i DZIEKI BOGU jest to Yasminelle. Dzis zażyję 15 tabletkę. Biorę oczywiście codziennie o godz. 22:00 ,uważam że to jest zapewne tak jak z tabletkami przeciwko alergii- tabletki wchłaniają się przez noc i działają od wczesnych godzin rannych (a rzadko kiedy którakolwiek z nas sie kocha w środku nocy? ;)). W komórce tak jak pewnie wiekszosc z nas ustawilam sobie alarm by nie zapomnieć i to jest dobry pomysł (jeden raz dzieki temu uchronilam sie od zapomnienia tabletki). SKUTKI UBOCZNE Tak poważnie to strasznie przezywałam i nie chciala brac jakichkolwiek tabletek ,bo bałam sie skutków ubocznych jak,np. plamienia,czy roznego rodzaju bole. Jednak w moim przypadku nie miałam ŻADNYCH skutków ubocznych. Czuję sie swietnie- tak jakbym nie zażywała Yasminelle. Na początku nawet 1 kg schudlam? Ale po kilku dniach wrocilam do swojej wagi. POCZĄTKI Zaczęlam brac Yasminelle w 3 dniu krwawienia i od tego czasu utrzymywalo sie ono przez ok. 5 dni (zwracam uwage na to ,ze wczesniej moj okres trwal zwykle 7 dni średnio co 32dni). Dalej to juz szczesliwe zycie :P Najbardziej ubolewam nad częstszymi okresami ,bo wczesniej jak juz wspominalam co 32 dni ,a teraz bedzie co 21... ale czego sie nie robi dla PRZYJEMNOŚCI :) Jeśli chodzi o cene to ja mam w miescie tanią apteke ,gdzie te tabletki kosztują 33 zł ,a wiem ze w innych są po conajmniej 40zl. (miasto-Bełchatów) NAPRAWDĘ JE POLECAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Ja_Marcycha : Normalnie mnie uspokoiłaś dziewczyno - bo też cała w nerwach jestem. WIELKIE DZIĘKI !!! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe no ja tez tak przeżywałam ponad 15 dni temu :P Naprawde nie masz sie co stresowac,szkoda zdrowia :) I dodam jeszcze ,ze sa to jak narazie najnowsze tabletki anty. na rynku wiec musza byc najlepsze :D Yasminelle GÓRĄ! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko wiesz nie, chyba nie musisz się martwić tymi częstymi okresami, bo z tego co ja wiem to powinny one występować co 28 dni. Tylko po pierwszym blistrze może być troszkę wcześniej tak na 2-3 dzień. Nawet gdzieś tu na forum była wypowiedź w tej sprawie. Więc chyba co 28 dni to nie jest aź tak źle co nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do : MAGDALENA z magdali Tak pierwszego dnia cyklu i wtedy jesteś już zabezpieczona . Można też później ale wtedy musisz stosować inne środki zabezpieczające np. prezerwatywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche nie rozumiem. zaczyna sie brac pierwszego dnia cyklu przez 21 dni i potem dokladnie 7 dni przerwy i znowu,tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowai22
do marsta--- no to jesteś troszkę starsza ode mnie bo ja mam 22 :-) ale powód podobny z tym że ja jestem ze swoim jedynym od 4 lat ale wcześniej zdawaliśmy się na stosunek przerywany (choć wiem że to nie metoda - ale jak widać udawało się:-) ale parę razy to się konkretnie wystraszyłam dlatego w w końcu zdecydowaliśmy się na tabl. A dlatego dopiero teraz bo jak większość dziewczyn co zaczyna beać tabl anty- bałam sie skutków ubocznych itp. Na razie nie narzekam - zobaczymy jak z ich skutecznością:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka mini18
Czesc dziewczyny :) Mam pytanie do was! Mam taki problem ze mam 18latek, jestem szczuplutka, mam maly biust i problemy z cera. Slyszalam ze tabletki anty powoduja tycie, zwiekszenie biustu i poprawe cery itp. Poszlam do ginka i przepisal mi Yasminelle poniewaz jestem mlodziutka a one maja mala dawke hormonow ale czy to wystarczy na moje problemy??? Pomozcie prosze. Pozdrawiam i licze na pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAGDALENA z magdali
odpowiedzcie czy yasminelle reguluje cykle ? :* :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAGDALENA z magdali
zastanawiam sie nad braniem tych pigulek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowai22
do malutka mini 18 chyba wszystkie się nad tym zastanawiamy na początku:-) zacznijmy od tego że każda z nas reaguje inaczej wiec nigdy nic do końca nie wiadomo ale Yasminelle są tabl. 4 generacji i nie zatrzymują wody w organizmie - co za tym idzie nie tyjemy po nich. A jeśli chodzi o biust i cerę to przyznam szczerze że sama mam nadzieję że mi się po nich poprawi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowai22
do MAGDALENA z magdali chyba wszystkie tabletki anty regulują cykle. Przecież po to też są i niektóre dziewczyny właśnie po to je zażywają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAGDALENA z magdali
a mam pytanie czy recepte na pig ant musi wypisac ginekolog czy kazdy inny lekarz tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×