Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość smutna do kwadratu
marsta ........> no wlasnie nie bralam zadnych innych lekow;( chcialam jakies antykoncepcyjne i na cere zeby mi poprawilo.. wiec mi ginekolog przepisal niskodawkowa yasminelle;( powiedzial ze daje skutecznosc antykoncepcyjna.... mimo ze mialam obawy;( no i sie stalo...;/ po prostu szok!!!!!!!!!!!!!!!!!! teraz sie boje czy zdrowe bedzie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna do kwadratu
reguralnie bralam nic nie pominelam;( wiec nie rozumiem.. skoro chce lek na cere i skuteczna antykoncepcje to po co mi takie cos przepisal;(nie dajace 100% gwarancji:( zal i teraz "smutna" martw sie sama a ginekolog rece umyl i ..na wakacje se pojechal:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bez paniki
Do : Smutna do kwadratu Po pierwsze: Nie strasz ludzi bo moze to jest Twoja wina. Przeanalizuj ostatni miesiac i zastanow sie czy cos zrobilas nietak jak trzeba i sie z nami podziel. Po drugie: Gdzie jest napisane ze to 100% zabezpieczenia? Po trzecie: Moze Ty jestes z konkurencji lub ktos sobie jaja robi. Podsumowanie: Osoby ktore zazywaja tabletki zgodnie z zaleceniami sa chronione i jest bardzo male prawdopodobienstwo zajscia w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Marsta Dzieki za rade :) A czy moze ktoras z was orientuje sie czy po plastrach rowniez wystepuja plamienia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
widzę ze komuś sie nudzi i nas straszy, to jest co najmniej nie możliwe ze przy stosowaniu ( dobrym!) tabletek zaszło sie w ciąże i wcale nie prawdą jest że yasminelle ma mniejszą skuteczność od reszty tabletek boo ma mniej hormonu, zastanówcie sie, po co wypuszczali by coś takiego na rynek, tabletki antykoncepcyjne są po to zeby zapobiegać przed ciążą i wcale nie są dla tych dziewczyn które nie współżyją. To nie witaminy i tego nie bierze sie na jakieś tam dolegliwości.Ja sie dziwie dziewczyny ze wy w to uwierzyłyście, bo to jest głupota... ktoś sie bawi waszym kosztem i sieje strach poza tym proponuje elizabethhh przeczytać dokładnie ulotkę tam jest skład i właśnie ethinylestradiolum jest jednym ze składników yasminelle. a jezeli to wam nie wystarczy to yasminelle nie tylko zapobiega jajeczkowaniu ale także uniemożliwia zagnieżdżenie i śluz przy stosowaniu tych tabletek jest gęstszy tak jak w dni niepłodne. Mam nadzieje ze choć trochę was uspokoję. Miłego dnia zyczę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
madziadzia weź tabletke na 8 dzień i poprostu wczesniej kup nowy blister ;) tak jest napisane w ulotce wystarczy przeczytać. komfortowa nie wiem czy Ci to pomoze ale ja podczas pierwszego opakowania też miałam takie skurcze pod koniec, tak jakby na miesiączke, ale teraz jest wszystko wporządku, nic mnie nie boli ;)) zobaczymy jak będzie teraz to wyglądać. Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
a dla sprostowania etynyloestradiol = etynyloestradiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
etynyloestradio = ethinylestradiolum tak miało być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hah... ciąża... dobre sobie :D:D:D idz do ginekologa bo mogą być pięcioraczki :D:D:D hahaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i w ogole to na pewno. po tym jak dowiedzialas sie ze jestes w ciąży mialas głowe do tego, zeby wejsc na forum i nas o tym powiadomic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia donia
a ja slyszalam ze yasminelle i inne niskodawkowe nie daja takiej pewnosci jak srednio i wysokodawkowe wiec to calkiem mozliwe ze yasminelle nie chroni:/ ze sie smutnej do kwadratu zaszlo:/ zaczynam sie bac..!!!!!!!!! a chcialam brac yasminelle ale chyba zostane przy yasmin!! :/ zawsze to wiecej hormonu... a tobie smutna do kwadratu na prawde wspolczuje.. ale nie martw sie... z dwojga zlego.. nowe zycie ;) to blogoslawienstwo:) heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 69lilunia
a ja proponuje jak sie urodzi synek dac na imie yasmin a jak coreczka yasminka:D a tak powaga to wspolczuje smutnej do kwadratu ale tez twoja wina bo skoro sie bierze niskodawkowa to trzeba sie liczyc z niespodzianka:D dlatego ja biore etynyloestradiol w dawce wiekszej i jestem zadowolona.. dzieci i ciazy nie stwierdzono:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaattee90
Ja dopiero co zaczne brac te tabletki i ogolnie sie strasznie boje ze moze mi jakos zaszkodzic albo cos....no i dlatego chcialam sie zapytac czy branie takich tabletek nie ma nic wspolnego z piciem alkoholu>no bo zaluzmy ze bde brala tabletke np.o20.30 a pozniej szla na impreze no i wiadomo ze na imprezie to sie troche..pije:p no i czy alkohol ma jakis wplyw na te tabletki albo czy polaczenie ich z alkoholem ma wplyw na moje zdrowie??no i jeszcze jedna sprawa to czy przy braniu tabletek mozna sie normlanie opalac i chodzic do solarium?to kest glupie co teraz napisalam to z gory sory,ale poprostu chce wiedziec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
eehh ale wy głupoty opowiadacie(bez obrazy), mimo ze jest mniej tego hormonu skuteczność jest zachowana, powie wam to kazdy ginekolog, zrozumcie ze teraz dąży sie żeby ulepszyć antykoncepcje a nie by jej skuteczność zmniejszyć. Uspokójcie sie i nie wymyślajcie jakiś nowych teorii, wierzycie ludzią którzy sie kompletnie na tym nie znają i doszukują sie nie wiadomo czego a potem nie potrzebnie sie stresujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
kaattee90 możesz sie opalać i chodzić na solarium, mogą wystąpić małe przebarwienia ale to nie jest reguła,pić tez możesz ale z umiarem żebyś nie zwymiotowała tej tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rasputinka123
rasputinka123 Witam Was, Dziś wzięłam 1 tabletkę Yasminelle, przez ponad 1,5 roku brałam Yasmin. 1. Czy w ciągu tego pierwszego tygodnia muszę sie dodatkowo zabezpieczać? W końcu przechodzi się na niższą dawkę... 2. Czy w ciągu pierwszej 7 dniowej przerwy Yasminelle będę zabezpieczona? 3. Czy jest szansa, ze tabletki się nie przyjmą? Dodam, że pomiędzy ostatnią Yasmin, a pierwszą Yasminelle zrobiłam stndardową 7 dniową przerwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milrella
a ja proponuje kate brac pigulke rano tak jak ja biore:) wtedy na pewno nie zwymiotujesz jej przy wieczornym piciu:) bralam najpierw logest pozniej przez 2 mies yasminelle ale wracam logestu bo cos nie sluzy mi yasminelle..:/czuje sie opuchnieta i ciagle chce mi sie pic:/ choc zaczynam sie powaznie zastanawiac nad zmiana na wiecej hormonow wieksza dawke.. bo tyle sie ostatnio slyszy o kiepskiej skutecznosci niskodawkowych..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja probowalam przesunac sobie okres i nie zrobilam 7 dniowej przerwy przy braniu yasminelle.czuje sie okropnie-w glowie sie koluje jak w samolocie.nie polecam a po innych tabletkach nic mi nie bylo.chyba zrezygnuje z tych yasminelle.teraz po 5 tabsach z nowgo opakowania bez tej przerwy jednak przerwalam ich branie i czekam na okres.wole to niz takie zle samopoczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--------------> wszystie z was. Zgadzam się z AQUA 12. Nie po to bierzemy tabletki żeby bać się. I sorry ale 100 % pewność dale tylko wstrzemiężliwość seksualna ale nie po to się chyba trujemy. A niskodawkowe pigułki robią po to żeby zabezpieczać nas przed i jak najmniej obciążać organizm. Więc spokojnie dziewczyny. A swoją drogoą to ciekawe że \"smutna do kwadratu \" rzuciła ten temat na forum a teraz cisza. Ja byłabym srasznie ciekawa wypowiedzi i reakcji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna do kwadratu
a co mam pisac... jak wy wszyscy i tak wiecie swoje..;/ dopuki ktoras z was nie wpadnie przy niskodawkowej to bedziecie je chwalic...;/ ja mam teraz swoje zmartwienie... :( coz... widac tak mialo byc:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasminelle maja tylko 0,01 mniej estrogenu od yasmin pełno jest tabsow z 0,02 estorgenu logest, harmonet, mercilon, novynette i wiele kobiet stosuje je z powodzeniem pare lat to że WSZYSTKIE tabletki są tak samo skuteczne to FAKT medyczny, ilosc hormonow ma wpływ tylko na skutki uboczne nie ma 100% antykoncepcji- moze miałas pecha? a moze stosowałas cos z dziurawcem (herbatki, leki), przesadziłas z witaminą C?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie moniak mam pytanie, bo widzę że ty taka oblatana dziewczyna jesteś w tych kwestiach ( tak sądzę po twoich wypowiedziach na forum ) Ja codziennie przyjmuję witaminki, dokładnie Centrum. Nie wyczyczytałam w ulotce żeby mialo to jakiś wpływ na działanie Yasminelle - wiesz coś może na ten temat ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, ale te tabletki to nowosc wiec z ciekawosci śledze ten topik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co bierzesz jeśli mogę zapytać ? I jak się ma skałdem do yasminelle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biore mercilon, estrogenu tyle samo co yasminelle czyli 0,02 a progesteronu 0,15 czyli chyba mniej, ale za to inny bo ten w yasminelle ma nie zatrzymywac wody w organizmie przy okazji zbieram tu troche opinii o yasminelle dla koleżanki ktora zmienila tabletki z harmonetu własnie na yasminelle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co, co do tego zatrzymywania wody to fakt. Nie wiem jak jest przy innych tabletkach, ale ja po tych tabletkach częściej chodzę do ubikacji ( na siusiu ). zeczywiście nie czuję się napompowana. A co do tego składu to jeżeli skład mają praktycznie taki sam to również ich skuteczność jest taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) mam pytanko wyczytałam tu gdzieś że ospamox i paracetaml mogą obniżyć działanie tabletek.... jak długo ten stan \"podwyższonego ryzyka\" może się utrzymywać??? a i jesio jedno!!!! przełom!!! facet zaufa tabletkom, no może nie im, tylko mnie skoro ja im ufam no to on też:) tye że teraz to ja ne wiem czy im tak do końca ufać... zaniepokoiła mnie ta dzisiejsza wypowiedź smutnej....dziewczyny jak długo bierzecie yasminelle i czy im w pełni ufacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×