Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Taka jedna 222- alkohol nie osłabia dzialania tabletek ! Jedynie jeśli wywoła wymioty zanim tabletka sie wchłonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka jedna 222
dzięki moniak. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pykunia
ryksa--------> mialam podobny problem,ale gdy zarzywalam nowinitte. przed wazylam 46 kg przy wzroscie 160cm, po roku brania przytylam do 53... wygladalam ochydnie. oponki na brzuchu, dwa podbrodki, uda i posladki zlewajace sie w jedna mase. czulam sie ciezka, ospala. po odlozeniu wrocilam do swojej dawnej wagi., teraz czekam na okres bo zaczne zarzywac yasminelle. wiele dziewczyn tu na forum pisze, ze odejmuje kg. pewenie przekonam sie o tym za niedlugo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OluSs
hej dziewczęta:) moj chlopak mnie 'oslabia'.. a w tym sensie ze boi sie uprawiac sexu podczas 7 dniowej przerwy miedzy blistrami (przed wystpaieniem okresu bo w trakcie to nie bardzo) rozmawialam juz z nim o tym.. ale nadal nie umiem mu wybic z glowy tego ze wtedy rowniez jest ochrona tabletek.. i co teraz??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekus
Dziewczyny.. Biorąc tabletki o tej samej porze, z wahaniem poł godzinnym nie mam sie czego obawiac prawda? a teraz pytanie z innej beczki zlekka... jesli chłopak sie nie spusci do srodka mozna zajsc? w dodtaku przy tabletkach? pytanie takie typowo z ciekawosci;p Biore Y i mam nadzieje ze sa skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekus
aaha i jeszcze jedno... poł godziny prze wzieciem kolejnej tabletki kochałam sie, czy tabletk amiala jakies mniejsze działanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OluSs
ekus mysle ze nie masz sie czego obawiac bo podobno tabletka dziala od pierwszego dnia (inni uwazaja ze po 7 dniach aczkowiek pierwszy blister jeszcze jest niepewny wiec lepij uzywac prezerwatywy-- bynjamniej ja tak uwazam) a jesli bralas tabletki regularnie i nie wystąpily po tym wymioty czy biegunka to mozesz byc spokojna:) tak mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekus- mozna sie kochać \"do końca\", no i oczywiście cały czas, nie że bierzesz tabsy o 21 to o 20 nie możesz sie kochać- bzdura oluss- powiedz chłopakowi, ze przerwa trwa 7 dni a to za malo aby jajeczko dojżało i doszło do owulacji tymbardziej ze biorąc ósmego dnia tabsa zwiększasz poziom hormonow uniemozliwiajac mu to- to jest fakt medyczny potwierdzony ulotką, ginekologiem i doświadczeniami wielu dziewczyn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co moniak zobaczę jak na mnie zadziała to wapno, mam akurat w domu. Może miną mi te planiemia. Mam je od dwóch dni, a do końca blistra zostału 2 tabletki. Do tego boli mnie dzisiaj lekko jajnik. To pierwszy blister więc wiem że takie rzeczy mogą się dziać. Ale spróbować mogę, szklanka wapna nie zaszkodzi.... Powiem jak na mnie zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie. Tak dla pewności, bo cztałam ulotkę więc wiem że mogę zmienić pierwszy dzień miesiączki przez skrócenie okresu bez tabletek. Chcialabym to zrobic, bo 29 sierpnia jade na wczasy ( 1 dzien nowego blistra ) a wtedy moge jeszcze miec krwawienie. Czyli jezeli chce dostac okres 3 dni wczesniej to zamiast w srode nowy blister zaczynam w niedziele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do-----> nowai22 wiesz on poinformowany raczej jest... ale mniejsza bo teraz to ja mam znowu obawy i to coraz większe..... przeczytałam dziś teraz dopiero wypowiedz jednej z dziewczyn i się troche przeraziłam.... bo ja mam trochę kilo za dużo tu i tam i to mnie martwi....:( bo jak ufać w coś co prawdopodobnie może nie mieć takiego działania jak powinno... teraz to ja już zupełnie głupia jestem.... nie wiem co robić, jutro kończe blister...:( i co dalej?? nie wiem na prawde nie wiem..... :(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej wszystkim
Szalona---------> chodzi o osoby bardzo otyłe. jęśli do takich należysz to ginekolog na pewno przepisałby ci coś mocniejszego.przecież cię widział jak poszłaś po tabsy. prawda? nie martw się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie drogie {anie, jak to jest z tymi hormonami, teraz są podobno juz nieszkodliwe i chwilę po ich odstawieniu producenci zapewniaja,że będzie jak i przed ich rozpoczęciem. Czy one nie maja wpływu na póżniejszą ciążę? Ile przed poczęciem dzieciątka najlepiej odstawić pigułki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Brałam różne tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne były różne i miałam nadzieje że już zostane przy ostatnich Yasminelle skoro są lżejsze. Niestety biore je już 6 miesięcy i czuje się coraz gorzej, obniżył mi się potas, spadła mi stała waga którą utrzymywałam na poprzednich tabletkach (oczywiście głównie z piersi;) miesiączka mi się pomieszała nie wiem nawet jak to nazwać rano jest wieczorem nie ma to jak plamienia i zamiast 4 dni mam 5. Moje samopoczucie się pogorszyło i ogólna kondycja zdrowia sądze że głównie przez spadek potasu, dodam że na poprzednich tabletkach nie miałam z tym problemu bo robiłam badanie przed rozpoczęciem Yasminelle (był w normie) i w trakcie (spadek). Doszły mi do tego bóle głowy, osłabienie, omdlenia. Czy któraś z was tak samo odczuwała te tabletki bo wg mnie nie są najlepsze. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Już sama nie wiem co ma o tym wszystkim myśleć. 4 tabletki do końca pierwszego blistra dostałam plamień, dzisiaj wezmę ostatnią tabletkę ale to już nie są plamienia tylko skąpe krwawienie. Mało komfortowe uczucie. Zaczynam podejrzewać że te tabletki są dla mnie rzeczywiście za słabe. Czy któraś z was miała coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, mam nadzieję że przy drugim blistrze będzie już ok. I tak się zastanawiam bo chciałam sobie przesunąć okres troszkę wcześnie ze względu na urlop ( czyli zamiast 7 dni przerwy zrobić 4 ). Co myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka..
Wczoraj wieczorkiem wzielam pierwsza tabletke "Y" i czuje sie swietnie. Zawsze w okres bolal nie brzuszek ateraz nie:) po drogie wstalam dzis o 7 co nigdy mi sie nie zdaza:) i coz czekam na dalsze efekty. nie wiem czy mozna juz widziec jakies skutki uboczne po 1tabsie ale mnie chyba libido nie spadlo wręcz przeciwnie.... pzdr dla moich yasminellek buuuuuuuuuuuuuuźki:) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowai22
marsta--- a to twoje pierwsze opakowanie? Bo przy pierwszym może lepiej nie kombinować... a z drugiej strony rozumię urlop i okres to nic ciekawego... Ja bym jednak nie kombinowała przy pierwszym opakowniu zwłaszcza ze względu na te plamienia. Może poczekaj do następnego bilistra i zobaczysz wtedy czy bedzie tak samo czy juz nie. Bo w ulotce pisze że przy pierwszym opakowaniu mogą być plamienia... Ja dziś jestem w 6 dniu przerwy. Okres jeszcze mam ale malutki a dostałam w sobote -czyli w 3 dniu po odstawieniu. Poza tym wszystko ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w gronie użytkowniczek Yasminelle! Wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę (są to moje pierwsze tabletki anty) i z tego co czytam na tym forum to nie wiem czy mam sie cieszyć czy się raczej bać..... Do tej pory okres trwał u mnie 3 dni (+ewentualne plamienia około 2-3 dni po okresie) a teraz nie wiem jak to się podzieje, pożyjemy - zobaczymy, w końcu to dopiero początek. Co do mdłości, bólu głowy etc... to wiem, ze człowiek jest w stanie wszystko sobie wmówić, a ja to już szczególnie, więc nawet o tym nie myślę (w sobotę mam egzamin i mam tylko nadzieję że nie będę senna bo muszę sie uczyć :/ ) Na razie czuję w głowie taki helikopter hihi tzn. kręci mi się lekko w głowie.... A teraz moje pytanie - co jak skończę tabletki? Tzn. skończę ten 1. blister i co potem? Odczekam 7 dni i w trakcie tych 7 dni powinnam dostać okres, tak? I w 8. dniu zaczynam nowe opakowanie? Tak to jest? Czytałam ulotkę ale nic z tego nie kumam ;) Pozdrawiam serdecznie Miśka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka17
marsta ja mam dokladnie ten sam problem. dzisiaj zadzwonie po poludniu do mojego gonekologa i Ci powiem co powiedziala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowai22
misia1983--------dikładnie tak jak napisałaś:-) bierzesz 1 opakowanie potem 7 dni przerwy, w 8 dniu zaczynasz nowe opakowanie itd...:-) A co do twoich obaw to dobrze cie rozumie0 też się bałam :-) Ale nic mi się nie dzieję żadnych skutków ubocznych i jest ok:-) W czwartek zaczynam 2 opakowanie :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa jeszcze jedno - lekarka wczoraj powiedziała mi, że jak wezmę pierwsza tabletkę w pierwszy dzień cyklu np. o 20-tej to na następny dzień mogę wziąć wcześniej, że nie ma do tego przeciwwskazań, byleby nie brać za późno ;) Czy rzeczywiście dziś mogę wziąć tabletkę wcześniej, np. koło 14-tej? Taka pora akurat mi odpowiada i tak jak dziś, przez pozostałe 20 dni brałabym o tej porze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowai22
tabletke możesz zaczać brać wcześniej byleby nie przekroczyło to 12 godzin. Ale jak zaczniesz dziś o 14 to bierz już do końca o 14 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziaka79
moniak, ponieważ moj ginekolog ma maila napisalam do niego i wyjasnil ze pierwsza tabletke mam wziac przy wiekszym krwawieniu i takie dzis wystapilo polknelam pierwsza. Dziewczyny! nie mozna pisac ze te tabletki sa zle bo tobie jest po nich zle, kazde dzialaja inaczej na kazda kobiete dla tego jest ich tak duzo na rynku abysmy mogly wybrac odpowiednie dla siebie. To że Ty się żle po nich czujesz i masz stany opisane w ulotce nie znaczy ze Ja będe tak samo na nie reagowac. Któraś tu napiała że mdlała itp. przecież wyraznie pisze w ulotce jak pojawia sie takie stany badz ktorys z nich od razu kontakt z lekarzem i odstwienie leku a ona bierze je juz pol roku. No tego nie rozumiem...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowai22
Dziewczyny mam pytanie........ile dni trwał u was okres po pierwszym opakowaniu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabamka23
witam :) ja już skończyłam pierwszy blister, tabletki są okej:) mam okres..tylko, że nie wiem czy to co się teraz dzieje można sklasyfikować jako \"miesiączkowanie\", nic mnie nie boli a plamienie jest maleńkie...teraz czeka na mnie drugie opakowanie. oraz, 2 dni przed zakończeniem blistra byłąm na weekendzie z moim chłopcem i zapomniałam zabrać tabletki, więc jeden dzień mi uciekł i następnego wzięłam normalnie tabletke+ jedną zaległą. okres zaczął mi się zaraz po ich przyjęciu...ale jak już mówiłam- krwawienei jest minimalne. za każdą wypowiedz będe bardzo wdzięczna...;) pozdrawiam dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emyu
Hej dziewczyny, wlasnie zaczelam brac pierwsze opakowanie YUasminelle. Zmienilam je z Yasmin. Okres dostalam pozno w nocy w piatek i wtedy wzielam pierwsza tabletke a nastepna juz o swojej porze nastepnego dnia o 20. Lekarz uprzedzal mnie ze okres przy yasminellach moze sie przedluzyc lub w ogole nie skonczyc i wtedy trzeba kombinowac dalej. Tylko ze u mnie ten okres byl dosyc obfity przez pierwsze dwa dni a teraz nie ma go juz wcale... Zazwyczaj konczyl sie dopiero w czwartek a dzis mamy wtorek i juz nie ma po nim sladu. Troche sie martwie, bo czytalam kiedys co moze byc przyczyna krotkiego okresu przy tabletkach... Moze mnie ktoras uspokoi i powie ze to tez normalny objaw przy zmianie? Ktoras tez tak miala ze jej sie skrocil okres przy Yasminellach? Dzieki z gory za odpowiedz, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabamka23
oraz...jak to jest z kochaniem się w przerwach pomiędzy blistrami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×