Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość maag
a yasminelle przyjmujecie normalnie z pokarmeem ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcyś
Biorę Yasminelle od roku. Mam problem z mdłościami. Z tym, że występują one już od około dwóch miesięcy. Nie raz nie mogę się ruszyć z łóżka, bo wiem, że jak wstanę to odrazu zwymiotuję. Byłam nałogową palaczką przez 5 lat i nagle od miesiąca mam straszny wstręt do nikotyny, nawet zapach mnie odrzuca i jak tylko poczuję, że ktoś obok mnie pali to odrazu się odsuwam i zbiera mi się na wymioty:/ Krwawienie występuje, więc to pewnie nie ciąża... Więc co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Nati17lat --- opinia Miedzynarodowej Organizacji Zdrowia jest jedna....Tabletki antykoncepcyjne stosuje sie po uzyskaniu dojrzalosci plciowej, czyli 20 rok zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcyś
A tak na poważnie....Nie mogę być w ciąży prawda? Zawsze brałam regularnie tabletki. A teraz mam wątpliwości trochę, czy na pewno nie będę miała dzidziusia. Jedna znajoma mnie już postraszyła, że to możliwe. Przypominam, że krwawienie wystąpiło 2 tygodnie temu. Proszę was o szybką odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Marcyś ----- masz mdlosci od 2 miesiecy i pytasz na forum od czego moga byc?Ja np.nie podejme sie wrozenia.Mysle,ze powinnas wybrac sie do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nana19.09
jakie moga byc objawy cizay przy braniu yasminelle??? czy bedac w ciazy dostanie sie krwawienie z odtsawienia??? i czy krwawienie skape moze sugerowac zejest sie w ciazy czy to normalne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JużPoRozpaczy
Młoda położna ---> dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boujourk
Marcys---- a wg Ciebie jest mozliwosc zebys byla w ciazy??? jakie mialas to krwawienie??? my na forum nie ocenimy czy mozesz byc czy nie..Ty powinnas wiedziec najlepiej jak bralas tabletki? czy nie bralas antybiotykow etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nana1111
mloda polozna-----mi ginekolog zapisala tabletki anty w wieku16 lat i na pierwszej wizycie zapytala sama czy antykoncepcja mnie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boujourk
nana--- to pogratulowac ginekologa!!!.... jakm mozna brac hormony w tak mlodym wieku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
nana19.09 ---- pare stron wczesniej byla rozmowa na ten temat. JużPoRozpaczy --- nie ma za co ,bylas jeszcze raz u gina? Marcys --- to juz nawet nie o ciaze chodzi.Ale mdlosci ktore trwaja 2 miesiace to nie jest zdrowy objaw.Wart przejsc sie do gina i porozmawiac o zmianie tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
nana1111 ----- nie ma sie czym chwalic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nana1111
no wlasnie...juz nie chodze do niej...zmienilam bo czulam ze jest jakas dziwna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcyś
Zawsze jest możliwość bo przecież tabletki nie dają stuprocentowego zabezpieczenia. Krwawienie było takie jak zawsze. A czuję się inaczej niż zwykle, czyli dużo gorzej niż 2 miesiące temu. W ostatnim czasie nie brałam jedynie przeciwbólowe leki. No i od około 2 tygodni mam zaparcia. Na pewno pójdę do lekarza w najbliższym czasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yy
witam !!ja rowniez z pytaniem.czy jezeli w 7dniowej przerwie jest male krwawienie a w 8 dniu nie ma go wcale to czy przyjac pigule z nowego blistra normalnie??pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcyś
yy----- tak, jak najbardziej:0 bez wzgłędy na to czy krwawienie ustało czy nie musisz rozpocząć kolejny blister:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boujourk
Marcyś.... a po tym jak sie zle czujesz wystapilo 1 czy 2krwawienia??? moze poprostu cos masz z zoladkiem...idz do lekarza jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yy
Marcyś----dziekuje za szybciutką odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcyś
Miałam tylko jedno krwawienie, tak jak zawsze. I jeszcze dodam, że przez pierwsze 3 tabletki z blistra jest najgorzej. Przez 3 dni nie wstawałam z łóżka, bo wiedziałam, że wiąże się z tym wizyta w toalecie. Przy dalszym braniu tabletek jest lepiej, ale nadal źle. Mam nadzieję, że niedługo się wszystko wyjaśni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boujourk
Marcys..wg mnie to moze byc wina tabletek.... czesto po nich wystepuja mdlosci:| a skoro krwawienie bylo normalnie...:) to powinno byc ok.Wiem ze tabletki nie daja 100% pewnosci, ale tez nie kazda mdlosc oznacza ciaze...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcyś
Przepraszam 2 :P Źle przeczytałam pytanie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcyś
Jeny zakręciłam się, z krwawieniem jest wszystko okey :P Dziekuję za dobrą radę póki co ;) Będę mogła dzisiaj spać spokojnie :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanie, biorę yasminelle od paru miesięcy, wszystko jest ok, nie miałam żadnych dolegliwości itd. w 1 dzień nowego, kolejnego opakowania kochałam się z chłopakiem i dopiero po wzięłam tabletkę, o tej porze co zawsze.ale teraz mam dziwne myśli... myślicie że ciąża jest możliwa ?? wydaje mi się że nie ale wolałabym znać wasze zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati17lat
A jakie może być ryzyko wczesnego przyjmowania hormonów? Nie chce znów pytać cioci, bo mi powie że ją tylko wkurzam tymi pytaniami......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Nati17lat --- wg. prof Breborowicza,autora podrecznika 'poloznictwo i ginekologia ' wczesnie stosowanie hormonow moze powodowac zaburzena hormonalne ( czyli to na co skarza sie dziewczyny - problemy z cera,wlosami,za maly biust albo za duzy,zaburzenia jajeczkowania) a takze zwieksza ryzyko zachorowania na raka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JużPoRozpaczy
Młoda położna ----> Jeszcze nie byłam, ten inny przyjmuje w środy i piątki, wybiorę się pewnie dopiero w piątek, bo wcześniej nie dam rady. Na pewno napisze co mi powiedział. A najlepsze jest to, że w końcu czuję się sobą, nagle odżyłam, a dalej biore tabletki, widocznie mój organizm już się przyzwyczaił, jednak mimo wszystko mam zamiar skonsultować się z innym lekarzem, gdyż niepokoi mnie sprawa tej torbieli, zobaczymy co mi powie. Odezwę się jak wrócę od lekarza. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zadowolonaaa
Jestem po 2 bilistrach. Jeśli chodzi o krwawienie to występuje ono na samym początku brania tych tabletek. Później ustępuje. Cera poprawiła mi się, mam mniejszy apetyt, troszke urosły mi piersi, ale minusem jest ciągła sennosc i zmeczenie... Mimo to polecam, aczkolwiek są stanowczo za drogie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nana1111
laseczki mam pytanko skoro ja zaczelam brac tabsy w wieku 16 lat to czy moge byc w przyszlosci bezplodna bo ogolnie to slyszalam ze jesli sie bierzye tabl anty to potem w przyszlosci mozna nie miec dzieci to prawda???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nana1111
laseczki mam pytanko skoro ja zaczelam brac tabsy w wieku 16 lat to czy moge byc w przyszlosci bezplodna bo ogolnie to slyszalam ze jesli sie bierzye tabl anty to potem w przyszlosci mozna nie miec dzieci to prawda???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyś Tyś
Dziewczyny Kochane, piszę do was bo muszę się podzielić z czyms co mnie zbulwersowało. Byłam dzis u ginekologa bo biorę Yasminelle pół roku i chciałam zapytać o badania kontrolne( próby wątrobowe, krzepliwość itp.), a babka mnie wysmiała i powiedziała, że takie sprawy to lekarz rodzinny ustala. Trochę mnie to wkurzyło bo chyba gin jest od tego żeby powiedział jakie badania trzeba zrobić i dlaczego.????? Plus powiedziałam jej, że czasami(ostatnio żadko) bolą mnie nogi, a ona na to,że yasminelle wypłukuje wodę z organizmu i są to tabsy przy których trzeba brac tony witamin:/ i ona przepisuje jako pierwsze tabsy logest czy harmonet ale nie yasminelle itp. Więc ja pytam to co mam zrobić? czy zrobić jakieś Badania czy wszystko jest ok i jesli jest ok to kontynuowac yasminelle czy zmienic?? a ona że jak sobie tam uważam...więc zgupiałam.....poważnie... co ja jestem lekarzem żebym miała decydować?????bo oprócz tych bołów nóg ostatnio naprawdę sporadycznie czuję się po yasminelle super...więc nie wiem czy jest sens zmieniać??chyba są jakieś badania które potwierdzą, że mój organizm reaguje ok na nie?? doradżcie co myślicie na ten temat?? chyba ginekolog powinien doradzić badania i zadecydować co robić??? W szczególności proszę o odpowiedż MłODą POłOżNą, bo widzę że się naprawdę zna na rzeczy:) I ostatnie czy ktoś mi doradzi normalnego ginekologa z Rzeszowa???? Jeśli któraś z was była u takiego który się troszczy o was jako pacjentki a nie pyta :czego?? błagam dajcie mi namiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×