Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość szyszka22
Witam... Ja wlasciwie nie pisze z zadnym problemem zastanawiam sie tylko czy ktoras z was tez tak okropnie czula sie po yasminelli.... Bo ja wlasciwie nie maialam zednych skutkow ubocznych typu plamienia... ale za to zawsze w trzecim tygodniu brania pigulek wpadalam w jakis dziwny stan.... nic mi sie nie chcialo czulam ze z niczym nie daje sobie rady i ogolnie jestem do dupy, olakalam z byle powodu nawet dlatego ze ktos mi powiedzial cos milego to koszmar byl.... Wzielam cztery opakowania yasminnelli i nie wytrzymalam juz wiecej teraz mam zaczac brac rigevidon... zobaczymy.... Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
ja też przechodzę zmiany nastroju i bywa to uciążliwe ale ważniejsze dla mnie jest to że nie mam innyc skutków ubocznych, boję się zmiany tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akasha D
Powiem wam moje drogie panie,że biorę yasminelle od sierpnia 2007r. hm,dość długo,pytałam się czy mam zrobić przerwę-aczkolwiek pani doktor uznała,że muszę ale nie jest to wymagane,bo jest niska zawartość hormonu :) jestem baaaardzo zadowolona :) nie używam dodatkowych zabezpieczeń, i wszystko jest ok :) okres mam od zawsze taki sam - obfity,bolący i nieprzyjemny,aczkolwiek skutków ubocznych innych nie mam :) bałam się brać tabletki,bo mam dopiero 20 lat,ale m.in. to forum pokazało,że tak naprawdę nie ma się czego bać :) tabletki tanie nie są,ale warto zainwestować :) bałam się na początku,że nie będą skuteczne. Dziękuję paniom, które do lipca 2007 się wypowiadały :) BARDZO Dziękuję :):):) a,i nie przytyłam :) wręcz przeciwnie-schudłam i..nadal chudnę :) ograniczając dodatkowo nabywane kalorie, żeby nie było,że to cud tabletki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenjka..... >> na tym forum na wiele razy byla odpowiedz na twoje pytanko >trzeba sie focnąć i poczytać.Nie rozmawiałaś z lekarzem na ten temat nie wyjasnil Ci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovemusicher
Dziewczyny i tak oto dzis 21 tabletka połknięta 5 blistra i 6 blistra juz nie bedzie. _____________ Szczerze? - Która z was do skutków ubocznych może zaliczyć kłujący ból w sercu, w okolicy wątroby i zoladka? Lekarka powiedziala mi, ze to moze byc cos z sercem, ale zmienila mi pigulki na MERCILON i zobaczymy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lovemusicher ???jak lekarz może powiedzieć coś w sercu ?Skoro jest coś nie tak powinien zrobić badanie i powiedziec dokładnie co a mie coś.Ludzie do jakich lekarzy wy chodzicie tu chodzi o wasze zdrowie .50%pytań jakie zadjecie to niedoczytanie ulotki i brak rozmowy z lekarzem .Jak decydujecie sie na antykoncepcje to lekarz powinien wyjaśnić jak to ma dziłać a nie dac recepte i tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i oby ci lekarz tak co pół roku nie zmienial tabletek bo to nie sa witaminki .A pobil ci jakies badania ,Moze na oko ci dal Yasminelle .Nie wolno tak robić ,lekarz pracuje i trzeba od niego wymagac bo on za to kase bierze a czesto bierze za siedzienie tylko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lk
dziewczyny uważajcie.. ja od zeszłego roku ( od lipca ) brałam yasminelle, żeby zniwelować zmiany na jajnikach, a po prawie roku brania zrobiła mi się mała torbiel na lewym, co jest praktycznie niemożliwe przy stosowaniu tabletek. Moja ginekolog powiedziała, że pierwszy raz spotyka się z takim przypadkiem i że już nikomu nie da się namówić na takie nowość i zapisała mi Harmonet. Nie chcę oczywiście generalizować, ale jeśli macie podobne problemy do moich to nie polecam tych tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boujourk
lk---- a jakie zmiany mialas na jajnikach???? bo ja mam pecherze;/ i tez biore yasminelle.prosze odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lk
miałam zdiagnozowane również zmiany pęcherzykowate, brałam przez jakiś czas orgametril i w sumie większość się wchłonęła, no ale po rocznym stosowaniu yasminelle na ich miejscu na lewym jajniku zrobiła się torbiel. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boujourk
lk---a mialas jakies objawy?cos Cie bolao etc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fffffffflflf
ma moze ktoras z Was do sprzedania tabletki? jestem z Lodzi.. jak cos to prosze o kontakt niekochana18@op.pl pozdrawiam ;******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lk
tak. zaczęła mnie boleć lewa część podbrzusza.. właśnie w okolicach jajnika..miałam już takie bóle wcześniej związane, właśnie z tymi zmianami , przeszły na czas brania yasminelle, a teraz mimo brania tabletek znów się pojawiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lk
nie, ja niestety nie mam żadnych zapasów tabletek, właśnie kończę ostatnie opakowanie yasminellle i od przyszłego tygodnia będę brała już harmonet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boujourk
lk---mnie wlasnie tez boli podbrzusze:((( w tamtym miesiacu mnie bolalo..mialam okres...i teraz znow zaczyna....tylko prawa strona bo na prawym jajniku mialam pecherze;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boujourk
lk.... a w czasie okresu tez Cie boli???? mnie brzuch..potwornie....az wstac nie moge czasem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
do Ik Chciałabym cie poprosić o pomoc w waznej dla mnie sparwie. Otóż biore yasminelle od 7 miesiecy...jedyne badania jakie miałam robione to zwykłe badanie ginekologiczne...ale często w czasie brania tabletek boli mnie podbrzusze, jakby jajniki i piersi...zaczeło sie od drugiego opakowania ale wszyscy mi powtarzali ze organiz m musi sie przyzwyczaic...przez 5 i 6 opakowanie czułam sie nawet dobrze ale teraz przez niemal całe 7.-tzreci tydzien czuje sie fatalnie boli mnie jak zwykle prawa czesc podbrzusza i jakby lekko srodek, mam kłucie w piersiach...na razie do lekarza nie moge isc... jakie miałas objawy gdy urosła torbiel?jak znosiłas yasminelle? kiedys byłam u iderologa, wiem ze to nie lekarz ale babka stwierdziła ze bede miec problemy z prawym jajnikiem bo cos tam sie odkłada, ale było to w dziecinstwie i w sumie zapomniałam o tym...wiec moze byc u mnie takie podejrzenie, wiem ze wszystko powinien wyjasnic lekarz ale niestety jestem przez miesiac poza domem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lk
Boujourk nie wiem jak będzie w czasie okresu bo bóle mam od piątku, od razu po weekendzie poszłam do lekarza, a okres dostane w przyszłym tygodniu i od pierwszego dnia okresu będę już brała nowe tabletki. a powiedz mi jeszcze kiedy miałaś robione usg? Lena.. wiesz dobrze, że najlepiej byłoby pójść jak najszybciej do lekarza, jeśli nie masz teraz takiej możliwości to zrób to od razu po powrocie - dziwie się, że Twój lekarz nie zrobił Ci usg.. po takim badaniu dopiero można stwierdzić co jest nie tak i temu zaradzić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lk
a co do dolegliwości przy braniu tabletek to od pierwszej tabletki nie zauważyłam żadnych działań ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boujourk
lk-------------USG mialam robione w lipcu czyli niedawno...:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lk
boujourk mamy prawie marzec.. wiec to 8 miesiecy.. ja wyszłam z założenia, że skoro boli tzn, że coś jest nie tak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boujourk
lk----- no i wlasnie wtedy w lipcu wyszly mi pecherze:((( a teraz czuje ze boli...a w okres to juz masakra;((((( tak boli ze isc nie moge;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lk
boujourk - leć do lekarza.. być może wystarczy zmienić tabletki, żeby nie bolało.Jak się długo zwleka z wizytą to niektóre zmiany trzeba usuwać operacyjnie (laparoskopia).. http://www.resmedica.pl/zdart4982.html mniejsze zmiany da się wyleczyć tabletkami. Jestem pewna, że jak pójdziesz do lekarza to Ci pomoże.. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovemusicher
Effinka -----> ta lekarka mowi, ze to nieprawidlowy objaw kiedy kluje w okolicach serca, a jak miewam odczucie klucia wokol obu piersi i w ogole w okolicach narzadow, czy tez watroby, zaczelo 2 blistrze Yasminelle, wiec jestem przekonana, ze to po tych tabletkach. Mysle, ze jak bede brala inne tabletki to sytuacja sie odmieni, w miedzyczasie powiedziala bym poszla do internisty na przebadanie klatki piersiowej i bym przyszla pod koniec 2 blistra MERCILONU nowych tabletek i mam zdac sprawozdanie jak sie czuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazzant
nie zlinczujcie mnie za to pytanie, ale czy to prawda, ze tabsow nie mozna popijac niczym oprocz wody? co, jesli popiję piwem? albo herbatą czy sokiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
podobno najlepiej wodą ale generalnie trzymaj się zasady że nie alkoholem bo chyba żadnych tabletek tak byś nie popijała, z resztą one są tak małe że nie trzeba ich niczym popijać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazzant
no wlasnie wstyd mi się przyznawac, ale raz się zdarzylo ze tylko reddsa mialam pod ręką, a o tej zasadzie nie wiedzialam, chociaz zaznaczam, ze przeczytalam cala ulotke. no, ale skoro juz sie stalo to teraz wlasnie pytanie, czy mam panikowac itp itd? (to bylo w niedzielę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MINI25-25
Witam :) biorę yasminelle od 6 dni i czuję się fatalnie. około południa i wieczorami boli mnie głowa ( tłumacze to sobie ciężkim dniem w pracy), ale ogólnie brak mi energii, mdli mnie:( ehhh jeśli ja mam się czuć tak dalej to ja tak nie chcę:(, to są moje pierwsze tabletki i juz jestem na NIE :( mam nadzieję że to chwilowe objawy i wsio wróci do normy i ja zacznę czuć się dobrze. Poradźcie czy to normalne, ja nie mam żadnego doświadczenia w tej sprawie i zaczynam się bać :( Pozdrawiam Was serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mantyla
MINI25-25 - ja przy pierwszym opakowaniu też nie czułam się najlepiej, byłam senna, leniwa i cały czas plamiłam.Teraz biorę drugie i muszę przyznać że czuję się świetnie: obfity 7-dniowy okres zamienił się na lekki 3 dniowy, poprawiła mi się cera. Jedynym minusem jest suchość skóry. Nawilżam się, biorę capivit hydro control i piję dużo wody. Za miesiąc idę do lekarza z wynikami badań, które mi zlecil, więc dowiem się czy pigułki mi służą, czy nie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość larka22
hello! Tyle sie mowi o poprawie cery po zażywaniu tabletek , lżejszym okresie, generalniej poprawie wyglądu itd a ja tak nie mam... są nieodpowiednie dla mnie? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×