Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość neena23
Witam wszystkich od 9 dni jestem na Yasminelle, pierwszą tabletkę wziełam w pierwszym dniu cyklu, problem moj polega na tym ze nadal mam okres ( lekkie krwawienia) nie jest to zbyt przyjemne;/ wolałabym miec krótszy okres a nie 9 dni i jeszcze nie wiadomo ile to potrwa!! Czy któraś z was miała podobną sytuację? Czy powinnam się tym zgłosić do lekarza? Może jest to naturalna reakcja i wkrótce sie skończy. Musze zaznaczyc ze sa to pierwsze tabletki anty. jakie biorę. Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tila
cześć dziewczyny dawno tu nie zagladalam:) Muszę wam powiedziec ze strasznie sie zawiodlam na tych tabletkach, juz mowie o co chodzi.... lekarz przepisal mi te tabletki poniewaz poprosiłam go o takie ktore poprawily by stan mojej cery, szerze mowiąc to nie milam jakis strasznych problemow z cera, od czasu do czasu cos tam wyskoczylo. Niestety po trzech blistrach zadnej poprawy nie zauwazylam wrecz odwrotnie, obsypalo mi cała twaz jakimiś dziwnymi syfami, dermatolog przepisal mi masci i antybiotyk, prawdziwy koszmar przez trzy tygodnie siedzialam w domu bo wstydzilam sie pokazac na ulicy z taka twaza:( na szczeście po syfach nie ma juz sladu a ja mam nauczke, zadnych tabsow wiecej!!!!!!!!! pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, lekarz przypisał mi yasminelle, obawiam się skutków obocznych sotosowania tych tabletek, gdyż są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Jak sobie radzicie z tym \\\"wilczym apetytem?\\\" Czy najlepiej byłoby przyjmować te tabletki wieczorem, aby tego uniknąć, co o tym sądzicie? Jeszcze chciałam się dowiedzieć jeden rzeczy, a mianowicie, co się stanie gdybym zapomniała przyjąć jednej tabletki, później po 24 h przyjęłabym dwie, to czy skuteczność antykoncepcyjna jest wciąż zachowana? Czy przez jakiś czas należy uważać? Jeszcze jedna kwestia mnie martwi, a mianowicie czy jest taka możliwość, że po skończeniu pierwszego opakowania przez te 7 dni nie wystąpi krwawienie lecz np po dłuższym upływie czasu? Z góry dziękuje Wam za odpowiedzi i gorąco pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neena23 - pytanie walkowane na kazdej stronie, ale ze jestem cierpliwa to odpowiem - plamienie moze trwac cale 1 i 2 opakowanie, generalnie do konca 3 organizm ma czas zeby sie przyzwyczaic do tabletek. Podobna sytuacje miala spora czesc nas a wiec to normalne. DLICIEUSEMENT - problemu wilczego aptetu nie mam, moim zdaniem wystarczy silna wola. A to chyba kazda kobieta ktora o siebie wiecej lub mniej dba ma. Gdy zapomnisz przyjac tabletke - masz ulotke ( wszystko tam jest opisane ). Co do pytania o krwawienie - jest taka mozliwosc, ale jest to normalne tylko do 3 opakowania - pozniej nalezy zglosic to lekarzowi i byc moze konieczna bedzie zmiana tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabinaaa88
dzięki za wyczerpującą odpowiedź...;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda położna Jak to jest z tabletkami? Który składnik odpowiada za działanie antykoncepcyjne: estrogen czy progesteron?I jak jest za mało estrogenu to nie trzymają cyklu? Czy to oznacza że działanie antykoncepcyjne jest zmniejszone?(występują krwawienia w trakcie brania tabletek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia_20
czesc dziewczyny:) a ja do was z takim niedyskretnym pytankiem troszke:) ile z was kocha sie juz ze swomi mezczyznami bez zadnego dodatkowego zabiezpieczenia oprocz tabletek? po jakim czasie gdzies tak zdecydowalyscie sie odrzucic prezerwatywy itp:) tak z czystej ciekawosci pytam bo ja sie wlasnie zastanawiam czy aby sex bez gumki nie jest znacznie lepszy;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika1111
ja odstawilam zabezpieczenia dodatkowe juz pierwszego dnia po wzieciu tab. tabletki biore juz ponad rok i jest wszystko oki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaminnka 21
nenna 23 -- "pocieszę" Cie bo ja ja wzięlam już 18 tabletkę z 1 blistra i najpierw zamiast okresu miałam 8 dni plamienia a póżniej było już tylko gorzej. do tej pory mam krwawienie większe niż normalny okres!!!! strasznie mnie to denerwuje bo niedługo bede miala 7dniowa przerwe i ciekawe co bedzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i_zzaa
Mam do odsprzedania nowe, zafoliowane opakowanie Yasminelle - cena 35 zł, odbiór w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mankaaaaa
hm ja to bym sie zastanowila gdybym miala az takie mocne krwawienia balabym sie o siebie ze moze sa zbyt mocne i ze jest cos nie tak bo ja pod pojeciem ''plamienia''rozumiem wlasnie PLAMIENIA!...............A JESLI CHODZI O TO KIEDY ZACZELAM SIE KOCHAC BEZ DODATKOWYCH ZABEZPIECZEN TO BYLO TO PO 7 DNIACH OD 1 TABLETKI OCZYWISCIE PIERWSZEGO DNIA CYKU ROZPOCZELAM.A TERAZ JUZ JESTEM NA JAKOS 10 BISTRZE I JEST OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milencia
Hej dziewczyny!!mam do was ważne pytanie!!w poniedziałek skonczyłam brać pierwsze opakowanie yasminelle..Brałam tabletki regularnie..staralam sie brac je mniej wiecej w tych samych godzinach....Nie bralam żadnych innych lekow...raz czy dwa tabletki od bolu glowy...czekam na miesiaczke i nie moge sie doczekac..ginekolog powiedziala mi ze powinna wystapic w pierwszym czy drugim dniu!!czy jest taka mozliwosc abym była a ciązy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulus_miller
młoda położna- dzięki za rade a sluchaj biore tabletki od 4 dni to bedzie mój 4 i boli mnie prawy jajnik , czy coś może się złego dziać ? poza tym jakieś to moje krwawienie dziwne , ciemne czasami jasne , czasami są nawet skrzepy ... coś nie tak ? aaa i jeszcze odnośnie piersi , słuchaj od pewnego czasu strasznie się boje o moje piersi zauważyłam zresztą ze prawy sutek jest bardziej zmarszcony i bardziej taki "w kropkach" :-P no i jescze shizuje ,że tam gdzie są węzły i gryczoły mam jakies gule , ale przeciez to tylko węzły ,prawda ? :-( ale po na obu piersiach zauwazylam te "gózki" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Henryczka --- zabezpieczenie nigdy nie jest zmniejszone poniewaz dawka hormonow jest wystarczajaca zeby zablokowac oowulcje.Ale jest mozliwe,ze do utrzymania cyklu jest za mala.MOzna to okreslic najwczesniej w 3 blistrze. paulus_miller --- bol jajnikow nie jest niczym nienormalnym.On ma prawo bolec nawet jak bierzesz tabletki.Chyba,ze masz sklonnosci do torbieli...W Twoim krawawieniu tez niewidze niczego niezywlego,ale jak masz jakieb obawy to ginekolog zawsze moze Cie zbadac.Wezły chlonne nie powinny byc wyczuwalne,sa umiejscowione pod pachami.Twoj opis absolutnie nic mi nie mowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milencia
Młoda polożna czy mogłąbyś odpowiedzieć na moje pytanie zamieszczone na tej stronie??dzieki z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Milencia --- masz 7 dni na dostanie krwawienia...Nikt Ci nie moze powiedziec z gory w ktorym dniu mozesz sie go spodziewac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milencia
Młoda położna napisz mi czy jest duze prawdopodobienstwo tego ze jestem w ciazy?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Milencia --- bliskie zeru...Przestan histeryzowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulus_miller
młoda położna więc nie wiem jak to nazwać...na górze piersi tam są .. hmmm ... gruczoly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
paulus_miller --- tak sa...w czasie brania tabletek sa powiekszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulus_miller
młoda położna dzięki uspokoiłas mnie , ale ja je miałam powiększone troszke wczesniej :-( a jelsi chodzi o pomarszczenie prawej piersi? nie wskazuje na to ,że nie daj Bóg jest cos nie tak ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
paulus_miller --- tego nikt nie jest w stanie stwierdzic przez net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda położna- może Ty dasz mi precyzyjna odpwoedź na pytanie, bo niestety ale od innych forumowiczek informacje nie są wcale pewne. Więc tak...z moim chłopakiem odbyłam stosunek przerywany w 17 dniu cyklu (zazwyczaj mam 28 dniowy, ale występuja wahania, np.24 dni). Chłopak nie doszedł, ani we mnie ani na zewnątrz-po porstu do tego nie zmierzaliśmy. Czy możliwe że jestem w ciąży? jest już 29 dzień cyklu a miesiączki nie ma. Inne straszą mnie płynem ejakulacyjnym który wydobywa się przed wytryskiem Mogłam zostać zapłodoniona? I jesczze jedno...jak myślisz, czy test ciążowy "Babystart"strumieniowy jest dobry? mogę go zastosować, czy polecasz inny? Z góry dziękuję i pozdrawiam ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
paulus_miller --- generalnie jak piersi sa nabrzmiale to i ksztalt brodawki sie zmienia.Jezeli cos Cie nie pokoi to zawsze mozesz wybrac sie do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna gdybyś mogla to prosze odpowiedz na moje pytanie zamieszczone wyżej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Zielonkawa. ---- ryzyko jest.Ale 29 cyklu to jest zdecydowanie za wczesnie zeby sobie glowe ciaza zawracac.Nawet nie ma sesnu testow robic bo tak bedziesz musiala powtorzyc.POczekaj jeszcze przynajmniej tydzien.Takie spoznienie to zadne spoznienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulus_miller
młoda położna-dzieki za porady naprawde jestes pomocna :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) mam pytanie: kiedy jeszcze nie brałam tabletek anty bawiliśmy się z moim facetem. on wytrysnął i robił mi palcówkę. czy mogę być w ciąży? czy te ruchome szkodniki zwane plemnikami mogły się tam przemieścić?:P od razu zaznaczam,że nie doszło do stosunku. To była tylko zabawa. Byłam u ginekologa, bo spóźniał mi się okres. Dostałam lek na jego wywołanie i tabletki antykoncepcyjne, właśnie yasminelle, na wyregulowanie cyklu. I jeszcze jedno pytanie: Czy jeśli będę brać te tabletki i będę kochać się z moim facetem, to czy on może dojść we mnie?:> czy mogę jednak wtedy zajść:>:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulus_miller
młoda położna - powiedziałas ze moj okres nie jest niczym dziwnym to po braniu tabletek zupelnie nic mie nie dolega , biore je zawsze o tej samej porze . czy to mozliwe zebym nie miala zadnej reakcji organimzu na tabletki? czy to mozliwe ze od razu sie przyjely ? Przypominam ze biore tabletki od 4 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
paulus_miller ---- nie doszukuj sie poroblemow tam gdzie ich nie ma....W czasie brania tabletek nie masz okresu....Jest krwawienie z odstawienia,ktore moze byc inne niz okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×