Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość katia198765
mloda polozna. a moze jednka tak? moze sie nie wchlonela... nie chce bawic dziecka za 9 miesiecy.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia198765
pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
katia198765 --- wiesz co to jest ciezka biegunka? Ciezka biegunka jest wtedy kiedy nie mozesz wyjsc z wc,a jak juz wyjdziesz to jestes tak odwodniona,ze nie masz sily stac na nogach...I wtedy MOZE zajsc prawodopodobienstwo,ze tabletka nie wchlonleo sie tak jak nalezy...To nie sa cukierki,tylko hormony,ktore nie pozostaja bez echa dla organizmu.Nie mozesz brac z taka ochota podowojnej dawki hormonow jezeli nie ma do tego wskazan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madiiii
Ja poszłam na całość z mężęm po 7 tabletce z pierwszego blistra ale tylko dlatego bo jest w domu w weekendy:)tak odbyłoby się to pewnie wcześniej.Jakoś biorę wszystko na luzie od początku.Tylko martwią mnie te problemy z krążeniem bo mam skłonności do żyłek.Nie palę,zdrowo się odżywiam jestem szczupła i lubię jeździć rowerem ale mimo wszystko ostatnio zauważyłam że te które już miałam jakby są wyraźniejsze i przybyło ich więcej w innych miejscach co nie wygląda ciekawie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka003
hmm ja bym pomogla ale nie wiem:P tzn raz zdarzylo mi sie wziac druga tabletke ale tylko dlatego ze chyba dwa razu po godzince wziecia tabletki bieglam do kibelka i troszke w nim posiedzialam a wzielam tak dla komfortu psychicznego bo wiedzialam ze huczna noc przede mna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia198765
wielkie dzieki moja droga, aniele!!!!:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Dla komofrtu psychicznego to mozesz zalozyc prezerwatywe a nie lykac podwojna dawke hormonow.To jest skrajna nieodpowiedzialnosc.Sorry ale nie moglam sie powstrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka003
tylko ze mi sie zdarzylo to w tym miesiacu ale mam zamiar wziac normalnie 21 tabletek mimo ze normalnie wyjdzie 22 ale zakladam ze ta jedna nie zdazyla sie wchlonac bo to naprawde byl stresujacy dzien i czesto gnalam do kibelka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madiiii
Jeszcze jedno,czy jest możliwe że powiększona tarczyca może się zmniejszyć w trakcie brania tabletek? bo mam takie wrażenie,ogólnie działają na mnie dobrze i nie miałam żadnych szczególnych skutków ubocznych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka003
ale mimo ze zaliczylam wizyte raz to pozniej nie mialam sily stac o wlasnych nogach i uznalam to za ciezka biegunke bo pozniej poczulam ze musze isc znowu ale niestety nie bylo juz czym..soryyy za szczegoly dlatego wzielam ta druga tabletke bo wiedzialam ze nie mialam jej w organizmie wiec chyba postapilam odpowiedzialnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka003
ale mimo ze zaliczylam wizyte raz to pozniej nie mialam sily stac o wlasnych nogach i uznalam to za ciezka biegunke bo pozniej poczulam ze musze isc znowu ale niestety nie bylo juz czym..soryyy za szczegoly dlatego wzielam ta druga tabletke bo wiedzialam ze nie mialam jej w organizmie wiec chyba postapilam odpowiedzialnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyza
A ja mam pytanie dotyczące krążenia... jestem po 3 blistrach y i ostatnio zauwazylam na nogach pajaczki i bardziej widoczne zyly...i teraz moje pytanie... czy mozna jakos temu zaradzic nie zmienaiajac tabletek? a jesli nie, to czy jest mozliwosc ze po zmianie tabletek przestana sie tak pokazywac te pajaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Aguśka003 --- przez godzine to ona nawet nie zdarzyla jelit zobaczyc.Nie mialas sily stac na nogach ale z hucznej nocy skorzystalas?Prosze Cie.... yyyza -- rutinoscorbin na wzmocenie naczyn,jakies masci z heparyna,wiecej ruchu,zglosic problem lekarzowi i skontrolowac uklad krzepniecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madiiii
Czy zauważył ktoś zmniejszenie tarczycy w trakcie brania tabletek? jeśli chodzi o żyłki to mnie teraz bardziej" powychodziły"a potem ciężko się ich pozbyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madiiii
Czy zauważył ktoś zmniejszenie tarczycy w trakcie brania tabletek? jeśli chodzi o żyłki to mnie teraz bardziej" powychodziły"a potem ciężko się ich pozbyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora
Mam pytanie do młodej położnej. Jak już pisałam kiedyś od poniedziałku zażywam antybiotyk, który wpływa na działanie tabletek. i właśnie w związku z tym mam pytanie. Musze się zabezpieczać przez cały okres brania antybiotyku i 7 dni po jego odstawieniu. Pod koniec tych 7 dni zaczyna mi się 7-dniowa przerwa. Czy powinnam ją zrobić czy lepiej od razu zacząć następny blister???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora
Mam pytanie do młodej położnej. Jak już pisałam kiedyś od poniedziałku zażywam antybiotyk, który wpływa na działanie tabletek. i właśnie w związku z tym mam pytanie. Musze się zabezpieczać przez cały okres brania antybiotyku i 7 dni po jego odstawieniu. Pod koniec tych 7 dni zaczyna mi się 7-dniowa przerwa. Czy powinnam ją zrobić czy lepiej od razu zacząć następny blister???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora
Mam pytanie do młodej położnej. Jak już pisałam kiedyś od poniedziałku zażywam antybiotyk, który wpływa na działanie tabletek. i właśnie w związku z tym mam pytanie. Musze się zabezpieczać przez cały okres brania antybiotyku i 7 dni po jego odstawieniu. Pod koniec tych 7 dni zaczyna mi się 7-dniowa przerwa. Czy powinnam ją zrobić czy lepiej od razu zacząć następny blister???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goja_19
Ja od 6 miesięcy biorę yasminelle. Cały czas jestem śpiąca, mam zawroty głowy i kilka razy na godzinę chodzę sikać. Dopiero jak przeczytałam Wasze uwagi, to doszłam do wniosku, że to wszystko zaczęło się jak zaczęłam brać yasminelle. Mam jeszcze jeden problem, który pojawił się 2 miesiące temu. 13-go dnia cyklu zaczęło mi się dosyć obfite brudzenie, które trwało 5 dni. Powiedziałam o tym lekarzowi i on powiedział, żebym spróbowała wźąć jeszcze jedno opakowanie yasminelle i jak brudzenie się powtórzy, to zmieni mi tabletki na yasmin, stwierdził, że te plamienia są wynikiem zbyt małej dawki jednego hormonu. Miesiąc tem znów brudzenie się pojawiło, ale tym razem z krwią w pierwszym dniu. Natomiast moja miesiączka, to jeden dzień bardzo skąpego krwawienia. Napiszcie, czy któraś z Was miała podobne objawy podczas stosowania yasminelle. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda położna - za wcześnie pochwaliałam Cię za cierpliwość - ale i tak podziwiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaminka 21
młoda położno a propo malej dawki hormonów. jezeli okazuje sie ze dla mojego organizmu jest to zbyt mala dawka to czy mimo wszystko skutecznosc tabletek nie jest zmniejszona? wiem ze to nie hormony są środkiem antykoncepcyjnym, ale to w takim razie po co one wogole są? jezeli biorę tabletki to zostaje zachamowana naturalna produkcja hormonów? no tego w ulotce nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
goja_19 -- wychodzi na to,ze musisz zmienic tabletki z wieksza dawka. witaminka 21--- nie jest zmniejszona dlatego,ze dawka jest wystarczajaca zeby zablokowac owulacje.Naturalna prodkucja hormonow nie jest zatrzymana bo wtedy nie doszloby do blokowania owulacji.Po to bierzesz tabletki zeby zwiekszyc poziom hromonow w organizmie.Oszukujesz organizm,ze jestes w ciazy.... chora --- nie widze potrzeby brania dwoch blistrow pod rzad.Nie obciazaj dodatkwo oraganizmu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new girl
Panyncia ja tez jestem panikara :) dziekuje za odpowiedz MLODA POŁOŻNA :) Ciesze sie ze masz cierpliwosc wlasnie do takich upierdliwych i panikujacych kobietek jak ja :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panyncia
pozdrawiam okresu nie mam ale mam nadzieje ze jutro z rana go dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulus_miller
młoda położna- słuchaj nie wiem czy to coś dziwnego ale zamiast plamien mam takie cos brązowe.... to dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tigre
Yyy...to są właśnie plamienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new girl
a mnie te brazowe plamienia strasznie denerwuja... zazwyczaj tydzien przed krwawieniem mi sie pojawiaja i to jest.... no nie mile :P ale mam nadzieje, ze to przejdzie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadwiga
Stosuje yasminelle od niecałych 3 tygodni, wcześniej miałam kilkumiesięczny epizod z Cilet. Cilest jest lekiem który moge polecić. Mój ginekolog parę miesiecy temu uparł się aby zmienić mi tabletki (może musi wystawić odpowiednia liczbę recept, co by na wycieczkę pojechać?). Opierałam się bo i po co zmieniać, jesli czuję się dobrze. Miesiąc temu podczas wizyty dałam się jednak przekonać. Po dwóch tygodniach skutki jaki moge stwierdzić: - ciągła senność, czasem czuje sie jak zombi; zaburzenia snu, - totalne 0 jesli chodzi o poziom libido, dramat, zawsze miałam dość wysokie potrzeby, natomiast teraz samo słowo \"seks\" zatrzymuje sie jakieś 2 m od mojej głowy, a moje pożycie to istne nieporozumienie! - suchość pochwy - choć nie do końca, bo właśnie pojawiło się jakieś podejrzane plamienie, ale jak juz sprawdziłam na innych forach - jest to wynik tego wspaniałego niskiego poziomu hormonu. - zmiennośc nastrojów, z przewagą depresyjnych - ojciec mi wczoraj powiedział, że cera mi się pogorszyła i wysłał do dermatologa. - gdybym była osoba otyłą, pewnie bym się cieszyła, że schudłam, ale jestem chudzielcem i te pare kilo mniej działa raczej na niekorzyść. Jednym słowem: odradzam pomijam już w ogóle cene 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadwigo Twoje objawy związane z zażywaniem Yasminelle to dokładne odwzorowanie moich gdy brałam Cilest(no może oprócz cery bo była bardzo ładna). Więc różne tabletki różnie działają na różne kobiety. Proponuje jeszcze trochę poczekać bo jak powie Ci zapewne każda forumowiczka trzeba 3 miesięcy żeby wszystko się uregulowało:) No chyba że nie dasz rady tyle czekać to do lekarza po zmianę tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadwiga
Henryczko myslę, że nie będę tyle czekać, tylko wrócę do sprawdzonych tabletek. Wypowiedziałam się tylko przez prawdziwą wsciekłość na mojego lekarza (i na przedstawicieli medycznych), którzy tak naprawdę moje zdrowie i samopoczucie pewnie ma dosyć głęboko w poważaniu. Poza tabletkami, zmienię także lekarza) Dziękuje Ci za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×