Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Moniska0307
Yamayeczka, ja Cie rozumiem.. Ale szkoda mi dziewczyn ktore zyja w strachu a ona jeszce bardziej je denerwuje.. Sama przez to przechodzilam i wiem co mowie, a wiec troche wyrozumialosci z jej strony i bedzie okej.. Ja nie kaze jej opuszczac forum, tylko delikatnie poprosilam o zmiane tonu.. Szacunku dla pozostalych Kobiet.. Na pewno ona ani Ty ani zadna z nas nie wie tutaj wszytskiego, wiec nawzajem sie "wypelniajmy" a nie scigajmy ktora madrzejsza,,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniska0307
Ymayeczka, ja Cie rozumiem.. Ale ze strny wyjdzstad wystarczylaby odrbuna wyrozumialosci.. Szkoda mi jest tych dzieczwyn ktore zyja w strachu a ona jeszcze bardziej je denerewuje swja "madroscia" Sama przez to przechodzilam wiec wiem co mowie.. estem pewna ze ani Ty ani ona ani ja ani zadna z forowiczek nie wie wszystkiego wiec wypelniajmy sie nawzajem a nie scigajmy ktora to madrzejsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny mam takie pytanie, biore Yasminelle juz tydzień ale własnie mnie złapało przeziebięnie :/ boje sie że lekarz przepisze mi antybiotyki hamujace działanie tabletek i w ogóle może samo przeziebienie też może osłabiac ich działanie? pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniska0307 - oczywiscie, z Twoimi opiniami na moj temat sie zapoznalam, acz kolwiek w Polsce od 1992 panuje wolność słowa, więc nie zamierzam sobie tego prawa w żaden sposób ograniczać :) jeśli ktoś zadaje sensowne pytania, odpowiadam tak jak umiem najlepiej, jednak kiedy pytania są denne i jałowe, mam prawo wyrazić swoje odczucia na ten temat. Poprostu na pytania które są oczywistą oczywistością i kazda kobieta ktora zamierza brac tabletki powinna znac sama odpowiedz na nie, udzielam byc moze nie milej odpowiedzi ale w dobrej wierze - by te dziewczynki wziely sie za ksiazeczki i czegos sie na ten temat dowiedzialy - dla wlasnego zdrowia :) Twoje zdanie przyjełam, zaakceptowałam ale nie zamierzam nic w sobie zmieniać i temat uważam za zakończony - nie będziemy zaśmiecać tutaj forum, jeśli nadal odczuwasz potrzebe rozmowy ze mna skontaktuj się ze mna droga mailowa. Pozdrawiam :) Yamayeczka - nadal wszystko dobrze? :) Mam nadzieje ze tak :) u mnie wszystko w jak najlepszym porzadku - polowa 3 blistra ;) krOopeczka - nawet jesli lekarz przepisze Ci antybiotyk, to poprostu bedziesz musiala sie dodatkowo zabezpieczac. Nie zapomnij zapytać lekarza jak dany lek wplywa na tabletki antykoncepcyjne - dla wlasnego dobra. Z tego co ja wiem samo przeziebienie nie wplywa na oslabienie tabletek, ale moge sie mylic, a jak tak jest to niech ktos mnie poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WyjdźStąd, u mnie wszystko w porządku, czysto i sucho :) Jestem przed połową drugiego blistra. 5 czerwca mam wizytę u mojej gin i ma mi przepisać receptę na 6 miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniutka__23
Witam Yasminellki. Czytam was od dluzego czasu i musze powiedziec ze ciesze sie ze jest to forum,. Mam problem taki ze zalapalam jakas infekcje i myslalam na poczatku ze to grzybica ale chyba nie bo uplawy sa wodniste i zielonkawe i po stosunku czuje bol a do ginekologa szybko sie nie dostane :/ I moje pytanie - jak mozna zlagodzic objawy? Dziekuje za info pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
Moniska0307 Jeśli mowa o WyjdźStąd,to uważam,że nie masz racji,ja ją podziwiam za cierpliwość jak również yamayeczke i młoda położną,więc uważaj co piszesz i zastanów się 10 razy nim coś napiszesz na którąkolwiek z wymienionych wyżej.Nie denerwuj się tak,złość piękności szkodzi!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
Aniutka__23 Koniecznie idź do lekarza i to jak najprędzej!!!Idź prywatnie,jeśli liczysz na to,że na NFZ przyjmą cię w tym roku:) hehehehe, lepiej iśc prywatnie-szybko cię przyjmie lekarz i nawet będzie dla ciebie miły,porobi tobie badania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia1322
cześć dziewczyny to znowu ja. Mam problem i błagam doradźcie co mam zrobić. Mianowicie jak już pisałam wcześniej zaczęłam brać yasminelle w czwartek wczoraj wzięłam 4 tabletkę i po niej czułam się fatalnie miałam zwroty głowy ledwie doszłam z łóżka do łazienki, do tego było mi niedobrze miałam mroczki przed oczami czułam się osłabiona i w ogóle bolały mnie łydki tak jak by mięśnie szczególnie lewa noga a dziś rano bolała mnie też ta lewa noga ale w udzie. Właściwie to nie był ból tylko takie odczucie napięcia mięśni. Poza tym jet mi prawie cały czas zimno i nie mam w ogóle apetytu. Najchętniej bym tylko leżała i spała. Do tego teraz boli mnie głowa. Boję się dziś znowu brać tą tabletkę planuję iść dziś do lekarza i powiedzieć o moich dolegliwościach. Bo z tego jak czytałam już z 1000razy ulotkę to nie są za dobre objawy. Doradźcie co mam zrobić. Czy lekarz powinien mi zmienić tabletki? Błagam podpowiedzcie mi. Pozdrawiam trzymajcie się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia1322
Cześć dziewczyny znowu mam do Was prośbę o radę. Mianowicie biorę yasminelle od czwartku jak już pisałam wcześniej czyli w sumie wzięłam 4 tabletki. Do wczoraj czułam się w miarę, bolały mnie tylko te plecy jak pisałam wcześniej. Ale wczoraj zaczęły boleć mnie nogi dokładnie łydki a szczególnie lewa. Właściwie to może nie był to ból tylko poczucie napięci mięśni. Poza tym jak wczoraj wzięłam tabletkę na wieczór poczułam się po niej fatalnie tzn. Zaczęło kręcić mi się w głowie miałam mroczki przed oczami ledwo chodziłam. Poza tym jest mi cały czas zimno i w ogóle czuję się tak jakbym opadła całkowicie z sił dodatkowo nie mam w ogóle apetytu. Doradźcie co mam zrobić?Pójdę chyba do lekarza jeszcze dziś bo boję się brać dziś znowu te yasminelle bo nie chce czuć się tak fatalnie jak wczoraj. Myślicie że będzie potrzebna zmiana tabletek bo tych mój organizm za bardzo nie toleruje?Doradźcie mi dziewczyny proszę. Dodam że są to moje pierwsze tabletki. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
sysia1322 Jeżeli "chodzisz po ścianach" bardzo źle się czujesz to najpierw idź do lekarza...sama nie wiem co ci doradzić, ja tez miałam różne objawy,ale zaczynam dziś 2 blister i jest wszystko ok,ale musiałam wszystkie objawy przeczekać,jeżeli czujesz sie fatalnie to odstaw tabletki i idź do lekarza.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia1322
mloda_23 A jakie miałaś te skutki uboczne?Rany ja już sama nie wiem co rozbić zmieniam decyzje co chwila, tzn że pójdę do lekarza a może jeszcze jednak nie może wezmę dziś tą tabletkę i zobaczę jak będę się czuła. Bo teraz na przykład czuję się dobrze no boli mnie trochę głowa ale może dlatego że się nie wyspałam Nie wiem dodam tylko, że jestem okropną panikarą i jak mnie tylko coś zakuje albo zaboli od razu myślę że to może od tych tabletek. Już sama nie wiem naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
sysia1322 Miałam różne objawy,byłam ciągle zmęczona,ciągle chciało mi sie spać,bolała mnie głowa,czasem mnie mdliło...ale Ja myślę,że jeśli chodzi o ciebie to jest raczej kwestia twojego nastawienia psychicznego...postaraj sie nie panikować a zobaczysz,że będzie ok.Yasminelle sa nowością na rynku,sa z najmniejsza dawką hormonów,może warto przeczekać te objawy lub zastanowić się czy to nie jest jakaś fobia, polegająca na wymyślaniu objawów które nie istnieją???Może za dużo się naczytałaś na temat tych tabletek?Ale na to pytanie musisz sobie sama odpowiedzieć-czy to jest kwestia psychicznego nastawienia,czy te objawy naprawdę sie pojawiaj ą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia1322
mloda_23 Dziękuję za odpowiedź. Może i jest to kwestia nastawienia po części bo jak tylko wykupiłam te tabletki to od razu przewertowałam cały internet i jak się tak naczytałam to się wystraszyłam. Poza tym strony w ulotce na temat skutków ubocznych wywołują u mnie dreszcze ze strachu dlatego jak zaczęły boleć mnie mięśnia od razu wystraszyłam się żeby nie skończyło się to zakrzepicą. Wiem że dla niektórych z Was może być to śmieszne no ale ja już taka jestem. Poza tym jak zbliża się godzina brania tabletki to co chwila patrzę na zegarek i już się denerwuję. Mój chłopak też mówił mi że może te objawy to są na tle nerwowym i żebym przestała się wszystkim martwić. W ten weekend miałam szkołę wcześniej wstawałam 2 dni z rzędu się nie wyspałam poza tym kosztowała mnie też sporo stresu może i w końcu dlatego źle się czułam wczoraj trochę a resztę dopowiedziała moja głowa. Aj nie wiem. Przepraszam w ogóle że cały czas o tym pisze ale trochę to przeżywam. Jednak chyba dam sobie na wstrzymanie i przeczekam dziś i jutro jak nie będzie lepiej to wtedy pójdę do lekarza. mloda_23 dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
sysia1322 Ile Ty masz lat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia1322
Mam 22 lata. A czemu pytasz?Chodzi o to, że tak przeżywam tak? Jej ja już po prostu jestem taka od kąd pamiętam i nie mogę na to niestety nic poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
sysia1322 Pytałam ile masz lat,i to nawet nie chodzi o twoje panikowanie...poprostu chciałam wiedzieć, to forum jest po to byśmy sobie nawzajem doradzały,pomagały...i właśnie staram się to robić... Cały problem tkwi w Tobie,zapewne panicznie boisz się tez nieplanowanej ciąży???Musisz wszystko na spokojnie przemyśleć, no chyba,że sobie nie radzisz z paniką i potrzebujesz jakiegoś psychologa????Nie podchodź tak do wszystkiego bo się nabawisz jakiejś nerwicy.Ja też swego czasu byłam panikarą i to straszną,i w sumie obeszło się bez pomocy innych,uświadomiłam sobie,że całe nasze życie zależy od naszego nastawienia i naszego podejścia do różnych spraw...uwierz w siebie i przestań panikować!!!!A wszystko sie ułoży po twojej myśli:)zobaczysz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia1322
mloda_23 Może i tak a ostatnio w ogóle zrobiłam się ogromną panikarą i to nie tylko w sprawach tabletek, ale w innych sprawach też. I właśnie mój chłopak też mi cały czas powtarza żebym przestała wszystko przeżywać i wszystkim się martwić. Wiem o tym sama tyle że średnio mi to wychodzi. Właściwie to ja jestem cały czas poddenerwowana, cały czas mam coś w głowie i cały czas martwię się różnymi rzeczami. Wiem że dla moich bliskich jest to bardzo uciążliwe bo zaczyna być uciążliwe i dla mnie w końcu. Muszę naprawdę się trochę uspokoić i zacząć myśleć pozywtywnie. mloda_23 a jak mi doradzasz brać dalej tabletki i odczekać parę dni i poobserwować organizm czy lepiej skonsultować się z lekarzem? A możesz mi podpowiedzieć jak to jest z ewentualną zmianą tabletek czy jak bym przerwała branie yasminelle to nowe tabletki zaczęłabym brać z pierwszym dniem następnego okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
sysia1322 Najlepiej skonsultuj się ze swoim lekarzem,ja bym poczekała kilka dni poobserwowała co będzie się dalej działo:)Yasminelle sa to tabletki z najmniejsza dawką hormonów,bycz może dla ciebie za mała dawka...nie mnie oceniać. Co do zmiany tabletek to nie wiem jak to jest,bo nie zmieniałam jeszcze,a nie chcę wypowiadać sie w kwestiach w których nie mam zielonego pojęcia...tu myślę,że dziewczyny, które miały taką zmianę tabletek powinny ci jakoś pomóc:)Może zastanów się nad wizytą u psychologa,skoro wszystko przezywasz i się ciągle denerwujesz. Ja chyba mam z Tobą coś wspólnego-chyba miałam,też taka kiedyś byłam, ale stwierdziłam,że nie chcę się wykończyć przez nerwy i stres,który ciągle mi towarzyszył.Zaczęłam pozytywnie myśleć i jest ok.też bałam się brać tabletek,ale wolę czuć się pewniej podczas kochania się ze swoim partnerem,niż ciągle się stresować czy np gumka pękła czy też nie.Sprawdzaliśmy gumkę po kilka razy "tuż po" czy nie pękła, czy nic się nie wydarzyło...ale to juz przeszłość,teraz jestem podwójnie zabezpieczona...póki co mam nadal plamienie i czekam cierpliwie kiedy się skończy,bym mogła skonsumować mojego faceta wreszcie;)głowa do góry!!!Uśmiechnij się i pomyśl pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluss
czesc dziewczyny mam do sprzedania trzy opakowania Yasminelle zapakowane - nie otwierane. Cena na jednym opakowaniu to 38,50 zł.. natomiast ja jedno opakowanie chce sprzedac za 36 zł plus koszty wysyłki. odstawiłam je z powodów zdrowotnych i osobistych prosze o kontakt na e-mail olus_s89@o2.pl wysyłam po przelniu pienędzy na konto. wiecej informacji na wyzej podany e-mail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluss
czesc dziewczyny mam do sprzedania trzy opakowania Yasminelle zapakowane - nie otwierane. Cena na jednym opakowaniu to 38,50 zł.. natomiast ja jedno opakowanie chce sprzedac za 36 zł plus koszty wysyłki. odstawiłam je z powodów zdrowotnych i osobistych prosze o kontakt na e-mail olus_s89@o2.pl wysyłam po przelniu pienędzy na konto. wiecej informacji na wyzej podany e-mail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
oluss Nie powtarzaj postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedź :) chyba pójde do tego lekarza bo już powoli nie umiem oddychac :P trudno... będe musiała stosować dodatkowe zabezpiecznia :/ ale brania tabletek mam nie przerywać rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
krOopeczka Skończ blister i idź do lekarza jak najprędzej:) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wercia20
hej wszystkim mam problem i potrzebuje pomocy:P od wczoraj zle sie czuje co chwile wymiotowalam i mialam rozwolnienie do wieczora do czaasu wziecia tabletki i od czasu wziecia tabletki to samo po prosu nic nie moglam przelknac bo od razu wymiotowalam wiec nawet nie bralam drugiej tabletki bo wiedzialam ze znowu mnie pogoni lada moment i co teraz skoro ta jedna sie nie wchlonela? powinnam sie dodatkowo zabezpieczac co jakis czas czy jak to ma wygladac? dodac ze dzisiaj dolega mi to samo:( chociaz rzadziej ale jednak wymioty i biegunka za chwile jest pora wziecia tabletki czy mam ja wziac czy pozniej wziac druga jesli zwymiotuje? prosze o pomoc bo nie wiem co mam robic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda_23, nadal plamisz? No to teraz tylko czekaj, bo ten cudowny SUCHY dzień powinien być bardzo blisko :) Ja przestałam po 1 blistrze, po krwawieniu z odstawienia, a WyjdźStąd po 2 albo 3 tabletce z drugiego blistra :) Trzymam kciuki żeby u Ciebie było podobnie bo wiem jakie to upierdliwe ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
yamayeczka Nadal plamie ale coraz mniej:)ale to różnie wygląda, raz plamię a raz to wygląda jak miesiączka,ale nadal czekam cierpliwie:)A ty jak tam?Konsumujesz swojego partnera???Wszystko ok?dzięki za wsparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda_23 dzięki wielkie za odpowedź :) w ogóle to każda z was miała te plamienia przez cały pierwszy blister?? ja sie nie umiem przyzwyczaic bo okres miałam zwykle 3-4 dni a teraz już od tygodnia coś tam zostaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new girl
dziewczyny mam pytanie. Skoro w ulotce pisze ze w razie nasilenia skutkow ubocznych nalezy zglosic sie do lekarza to jak ja mam codziennie mrowienie ALE NIE PRZESZKADZA MI TO to myslicie ze powinnam pojsc z tym do lekarza? po za tym czy takie cos moze doprowadzic do jakis powazniejszych skutkow??? PROSZE O ODPOWIEDZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda_23, ja też miałam coraz bledsze, aż w końcu ustało całkiem :) Kupiłam piiiięęękne białe stringi, już się nie mogę doczekać kiedy będzie okazja je ubrać :D Partnera jeszcze nie konsumuję, bo jeszcze mamy do siebie daleko. Wyjeżdżamy natomiast razem na całe wakacje, więc chciałam wcześniej \"przetestować\" tabletki i sprawdzić, czy w ogóle będę je tolerować, bo stamtąd dokąd jedziemy nie będę już miała jak skontaktować się z lekarzem w razie W :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×