Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość diana 22
zawsze biore regularnie o 20 i nigdy nie zdarzylo mi sie pominac zadnej tabletki ale nigdy tak nie mialam a biore juz 4 opakowanie! wogole to planuje juz zrezygnowac z nich,poniewaz co 2-3 dni boli mnie glowa! ale dzieki za odpowiedz POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana 22
ja rezygnuje z tych tabloetek,mam dopiero 20 lat a kiedys chce miec dziecko,brakam najpierw diane 35 przez 8mies,potem wlasnie yasminelle i jestem na 4 opakowaniu,bralam poniewaz mialam silne bole przy miesiaczce, porocz tego co 40-45 dni i na wyregulowanie Teraz bylo ok dopoki to plamienie sie nie pojawilo Wybiore ten bister i odstawiam, a mialo byc wszystko ok, u lekarza bylam w kwietniu i kazal mi za rok przyjsc(dodam ze chodze prywatnie) a recept mi na yasminelle wypisla na caly rok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buliiiii
czesc dziewczyny, mam pytanie, mozecie mi powiedziec jakie sa najczestrze objawy bycia wciazy podczas brania tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominalska
---buliiiii---obstawiam ze takie same jak podczas nie brania tabletek.. ale spoko na pewno zauwazysz jak juz Ci brzuch urosnie;d i zorbi sie z niego pilka a jak odejda Ci wody to juz bedziesz pewna;p a tak serio to jesli masz jakies powody do obaw bo wystapila ciezka biegunka,wymioty,zapomnialas wziasc tabletke,bralas leki ktore moga obnizyc skutecznosc tabletek radze poczekac do krwawienia z odstawienia jesli krwawienia nie bedzie przez kolejne dwa miesiace wtedy mozesz zaczac sie bac...a jesli chcesz wiedziec wczesniej to zrob test w aptece kosztuje okolo 10zl przynajmniej bedziesz wiedziec na czym stoisz chociaz mi sie wydaje ze lepiej poczekac bo tabletki naprawde dzialaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k.b
Witam wszystkie panie ;] bylam dzis u ginekologa ... po dluzszej namowie zgodzilam sie sprobowac tych tabletek, tylko ze mam 2 duze problemy :( pierwszy to tendencja do tycia a drugii.......... niestety ale nie rowne piersi.. Czy to jest napewno dobre rozwiazanie ? Prosze o odpowiedz (Młoda połozno help ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_90
w którym dniu najczęściej dostaje się miesiączkę? a można jej nie dostać po pierwszych tabletkach? tzn po pierwszym opakowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_90. Przeczytaj ulotkę. Krwawienie z odstawienia najczęściej występuje od 2- 5 dnia po odstawieniu. Nie ma reguł, ktorego dnia wystąpi na pewno. Moze się zdarzyć, że po pierwszym blistrze go nie będzie, w ogóle jest dużo mniejsze niz normalna miesiączka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj ulotkę, tam jest wszystko opisane. nie ma reguły, którego dnia wystapi krwawienie, u jednej to może być dzień 2 u innej 5. Może sie zdarzyć, że go po pierwszym blistrze nie będzie, w ogóle jest znacznie słabsze niż podczas normalnej miesiączki, więc się tym nie przerażaj. Ale oczywiście możesz się skontaktować z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buliiii
A to czytałyscie ----> przeczytalam :) no coz, czyli poprostu jak juz sie stanie no to sie stanie. Pytalam z czystej ciekawosci. Ale mimo wszystko jeszcze bym nie chciala byc w tym 1%..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
Magda_90 ---> nie miesiaczke tylko krwawienie z odstawienia :) i tak po 1 blistrze mozesz tego krwawienia wogole nie miec, albo miec niewielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aoife
wariuje powoli a do wizyty u mojego gina 1.5 miesiaca :/ dzwonilam do niego ale powiedzial ze przez tel niestety zbadac nie moze... jak pisalam wczesniej 2 krwawienia (obfite) z odstawienia tabletek, potem jedno po odstawieniu i kolejne... w 9 dniu cyklu... nie mam zadnych objawow ciazy. chleje kawe i pale fajki jak zawsze bez zadnych dziwnych reakcji, nie mam zachcianek zywieniowych, ba w cale nie mam apetytu, chudne, nie mam mdlosci, piersi wrazliwsze nie sa.. tylko te klocia w jajnikach, uczucie 'pieczenia', wzdete, twarde podbrzusze, bole glowy... niby nic mi nie jest a cos jest... nie wiem moze to hormony jeszcze po tabsach szaleja...a podobne objawy mialam juz od marca tylko zanikaly na jakis czas. z drugiej strony boje sie ze to moze jednak ciaza (ostatni stosunek koniec kwietnia, poczatek maja - nie pamietam dokladnie)... i jak to jest z 'okresem' podczas ciazy? z tego co wiem okres ma sie rzadko. jesli juz sa to plamienia, a nie normalne, obfite (bolesne) miesiaczki? szczerze? nigdy wiecej hormonow... do gina juz mi sie nie chce tutaj chodzic bo nie mowia nic konkretnego poza podawaniem sumy za wizyte najwyzej czeka mnie wizyta na pogotowiu bo w eire tylko tam gin przyjmuje... zastanwiam sie na cytologia jescze... mialam robiona w styczniu. po odstawieniu tabsow, zaden z lekarzy na ten pomysl nie wpadl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazneeee
witam... ja mam pytanie do Was dziewczyny! Dopiero koncze 1 opakowanie tabl. i mam takie troszke głupie pytanie...;/ MAM PóJść DO RODZINNEGO LEKARZA I PO PROSTU POPROSIC O PRZEPISANIE MI TABL??? a moze sie nie zgodzic???;/ bo od niedawna zmnienilam rodzennego lekarza poniewaz zaczelam studia i czesciej przebywam w innym miescie wiec ten lekarz nawet mnie dobrze nie zna...moja gin. jest na wyjezdzie...Matko doradzcie???;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aoife
wariuje powoli... odstawilam yasminelle zupelnie. tylko ze 3ch lekarzy mi powiedzialo zem zdrowa. a jednak cos nie tak. nie wiem, ciaza?! tylko t jedynie mi do glowy przychodzi... jak pisalam wczesniej 2 krwawienia (obfite) z odstawienia tabletek, potem jedno po odstawieniu i kolejne... w 9 dniu cyklu... nie mam zadnych objawow ciazy. chleje kawe i pale fajki jak zawsze bez zadnych dziwnych reakcji, nie mam zachcianek zywieniowych, ba w cale nie mam apetytu, chudne, nie mam mdlosci, piersi wrazliwsze nie sa.. tylko te klocia w jajnikach, uczucie 'pieczenia', wzdete, twarde podbrzusze, bole glowy... niby nic mi nie jest a cos jest... nie wiem moze to hormony jeszcze po tabsach szaleja...a podobne objawy mialam juz od marca tylko zanikaly na jakis czas. z drugiej strony boje sie ze to moze jednak ciaza (ostatni stosunek koniec kwietnia, poczatek maja - nie pamietam dokladnie)... jak to jest z 'okresem' podczas ciazy? z tego co wiem okres ma sie rzadko. jesli juz sa to plamienia, a nie normalne, obfite (bolesne) miesiaczki? zastanwiam sie na cytologia jescze... mialam robiona w styczniu. po odstawieniu tabsow, zaden z lekarzy na ten pomysl nie wpadl... do gina juz mi sie nie chce tutaj chodzic bo nie mowia nic konkretnego poza podawaniem sumy za wizyte najwyzej czeka mnie wizyta na pogotowiu bo w eire tylko tam gin przyjmuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazneee po recpte na tabsy idziesz do ginekologa, ale nie musisz sie rejestrowac czy cos, podhodzisz w poczekalni do tej osoby która robi za \"sekretarke\", i prosisz o recepte na tabsy, pamietaj o podaniu daty wczesniejszej miesiaczki i nazwie tabsow - to wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry nie doczytalam do koca WAZNEEE, mi sie wydaje ze ktos musi byc na zastepstwie u tego ginekologa ktory wyjechal nie? albo w tej samej przychodni obok przyjmuje drugi... najlepiej spytac sie kogos kto tam jeszcze jest, ktos musi odbierac telefony :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aoife... jejku, niewiem czy ktos Ci moze pomoc... najlepiej zrob sobie chociaz test ciazowy - jak jestes juz az prawie pewna - albo dwa ;) przeciez odstawilas tabsy a te testy niektore wykrywaja bardzoooooo wczesna ciaze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aoife... jejku, niewiem czy ktos Ci moze pomoc... najlepiej zrob sobie chociaz test ciazowy - jak jestes juz az prawie pewna - albo dwa ;) przeciez odstawilas tabsy a te testy niektore wykrywaja bardzoooooo wczesna ciaze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
aoife -- jezeli masz obfite krwawienia to nie mozesz byc w ciazy.Oczywiscie mozna byc w ciazy i miec obfite krwawienie ale wtedy to sie nazywa poronienie.Objawy ,ktore opisujesz moga byc skutkami ubocznymi hormonow,PMS.... wazneeee --- lekarz rodzinny mzoe wypisac tabletki ale nie musi.Czasami lekarze prosza o zaswidczenie od ginekologa,ze bierzesz takie tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
aoife --- nie doczytalam.ze odstawilas tabletki.Nie wiem kiedy to zrobilas,ale jezeli niedawno to moze byc taka rekacja organizmu.Jezeli takie objawy wystepuja od polowy cyklu to moze byc to objaw PMS.A moze cos zuplenie niezwiazanego z ginekologia, wiec moze warto wybrac sie do lekarza rodzinnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana 22
witam!ja mam pytanie,po dostawieniu tabletek po jakim czasie moge sie starac o dzidzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
diana 22 -- kiedy chcesz.Hormony plciowe nie maja wplywu na płód,musisz tylko pamietac ,ze po odstawniu tabletek przez jakis czas jestes 'bardziej' plodna i jest duza szansa na ciaze mnoga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana 22
acha,dzieki za odpowiedz,wlasnie gdzies juz cos takiego czytalam ale chcialam sie upewnic,rzucam te tabsy juz prawie rok biore,a chyba warto pomyslec juz o dzidzi Narazie bedziemy uwazac,ale zaczynam myslec juz POZDRAWIAM GORACO!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aoife
tabsy odstawilam w polowie opakowania. po 4 dniach znowu mialam plamienie z odstawienia. kiedy sie skonczylo - zaczely sie te cholerne klocia. kiedy dzwonilam do gina powiedzial ze jedyne co to moga wystapic plamienia a nie normalne, obfite miesiaczki, tym bardziej ze od ostatniego stosunku 'okres' byl 3x + raz po przerwaniu pigulek (pisalam o tym). czyli jak nie patrzec nie uprawialm sexu przez 2 misiace. a podobne puchniecia mialam podczas brania tabsow... polozna bylam u lekarza pierwszego kontaktu rowniez. mialam badanie moczu (gabinetowe i powtorzone labolatoryjne) - wykazalo ze jestem zupelnie zdrowa. pani doktor zaprzeczyla na pytanie o ciaze... (pisalam o tym)... ale jak to poronienie?! jak to sie objawia dokladniej? labolattoryjne badanie moczu nie wykazalo by niczego?! ja po prostu glupieje. podobne objawy mialam juz podczas brania yasminelle. mi nie przejdzie albo nie daj boze sie pogorszy wybiore sie na ER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha889
hej mam pytanie : skonczylam brac tabletki we wtorek i robie przerwe miedzy blistrami czy kolejna tabletke mam wziasc w nastepny wtorek czy w srode?? chodzi o te "przyslowiowe 7 dni"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aoife
7 dni przerwy i 8 bierzesz tabletke o tej godzinie co zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
aoife ------ nie twierdze,ze poronilas bo tego raczej nie da sie nie zauwazyc.Chodzi mi to,ze nie mozesz byc w ciazy skoro mialas obfite miesiaczki.Ja tez mam wzdecia i zatrzmuje wode i u mnie zwiazne jest to z PMSem.Pojawia sie w polowie cyklu.A moze to kwestia twojej psychiki,nakrecasz sie za bardzo.Mozesz sobie zrobic jeszcze morologie.Kiedy odstawilas tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovemusicher
Z innej beczki Co się dzieje po odstawieniu tabletek? Mogą wystąpić nieoczekiwane okresy, plamienia, czy raczej okres powinien się pojawić po 22 do 30 dni? Chcę odstawić i nie wiem co będzie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovemusicher
Z inne beczki ...;] Co się dzieje po odstawieniu tabletek? Krwawienie dostanę w sobotę, ale już od czwartku nie przyjmę nowego opakowania. Mogą wystąpić plamienia, okresy? Czy dopiero okres pojawi się przypuszczalnie po miesiącu? POZDROOOOO :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×