Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość ewka_mala
młoda położna --- dzieki za rade, tak chyba zrobie... co prawda miałam nie dawno robione badania, i są bardzo dobre...zresztą od tamtego momentu (jak byłam mała) nie miałam złych wyników... stężenie wirusa jest bardzo małe we krwi... z krązkiem odpada, natomist co do plastrów, to długo sie zastanawiałam, ale wiem, ze lubia sie odklejac... i to mnie martwi... Chciałam sie jeszcze zapytac, czy mozna zmniejszyc bol piersi? bo dochodzi do tego stopnia, ze nawet biustonosza ubrac nie moge... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
veroniś ---- tez nie widze sensu zmieniac na yasmin skoro po yasminelle czujesz sie dobrze.Jezeli lekarz twierdzi,ze tabletki hormonalne zabezpieczaja po 3 miesiacach to ja bym jak najszybciej zmienila lekarza.Jak wiadomo,tabletki nie zabezpieczaja na 100%.Mozna brac tabletki zgodnie z ulotka i zajsc w ciaze,to jest wlasnie ten pechowy procent.Natmiast zdazra sie to bardzo rzadko,najczesciej ciaza jest wynikiem nieprawidlowego stosowania tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ewka_mala ----- jezeli tak bardzo Cie boli to musisz zglosic to lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulka_18_DS
A mam jeszcze takie pytanie czy przy takich tabletkach jak Yasminelle jest mozliwe uczucie sennosci i czy to jest normalne????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Paulka_18_DS ---- nawet w ulotce o tym wspominaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veroniś
Paulka_18_DS ---ja tez sie czułam senna jak zaczęłam stosować Yasminelle, teraz kończe pierwszy blister i wszytsko zaczyna wracać do normy:) troche cierpliwości i wszytsko będzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulka_18_DS
no to ciesze sie ze potem wraca wszystko do normy ;-) Dzeiki za odpowiedz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veroniś
młoda położna---dziękuje za odpowiedź:) zmieniłam już dawno panią doktor i jestem bardzo zadowolona:) a ta jej teza o 3miesięcznym "przyzywyczajaniu" sie organizmu do tabletek przytoczyłam,żeby inne dziewczyny jeśli będą słuchać takich wypowiedzi jak ja u lekarza też niech się zastanowią nad jego zmianą, nie każdy zna się w końcu na wszytskim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia321
Witam :) Niedawno ginekolog zapisał mi tabletki Yasminelle. Są to moje pierwsze tabletki. Czekam teraz tylko na okres, żeby zacząć je brać, ale szczerze mówiąc mam dużo wątpliwości. Czytając to forum i wasze wypowiedzi jak sie czujecie po nich to mam lekkiego stracha. Jakie mieliście najgorsze skutki niepożądane? A np. czy którejś z was wypadały włosy, a jeśli tak to w jakich ilościach i czy to jest tak, że np. jak sie odstawi tabletki to wróci wszystko do normy? I czy miałyście np. drętwienia, duszności, itd.? Wiem, że tabl. na każdego inaczej działają ale jestem ciekawa czy często występują te "gorsze" działania niepożądane? I czy któraś z was ma torbiele piersi i pomimo tego bierze tabletki? Ja mam ale lekarz powiedział, że nawet po tabl. mogą zniknąć. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mery1988
Hey Dziewczyny :) Ja jestem przy 11 tabletce \"Yasiminella\",czuje się nawet wporządku z tym że pierwszą przyjełam w poniedziałek 7 lipca,normalne krwawienie miałam do piątku a od soboty wieczorem do dziś cały czas mam plamienia,dodatkowo w niedziele miałam potworny ból głowy... Mam nadzieję że nie bawem to się skończy bo zaniedługo wyjeżdżam na wakacje ... Któraś z Was pytała jak to jest po odstawieniu tabletek : Ja zaczełam przyjmowanie hormonów od tabletek \"Cillest\" miałam straszną migrene przez cały miesiąc,po przerwie zmieniłam na \"Novenette\" ,super się czułam z tym że przytyłam 8 kilo przez 13 miesięcy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mery1988
jak wspomniałam wcześniej brałam je przez 13 miesięcy ... wziełam ostatnią tabletke i po trzech dniach jak zwykle dostalam "mięsiączke" ... niestety na nastepną czekałam AŻ 80 DNI!! po 80 dniach dostałam kolejny okres ... bylam załamana myślałam ze na bank jestem w ciązy ,chciałam pójsc do lekarza ale niestety tam gdzie naleze na termin czeka się mięsiąc ;/ teraz zaczełam "Yasminelle " mam nadzieje ze te plamienie ustąpi ,ale wiem napewno ze szybko nie zdecyduje sie na zrobienie przerwy po tym co przechodzilam ostatnio ;/ pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mery1988
anusia 321----> wracając do twojego pytanie mam guza na piersi 6mm :6mm i normalnie moge zażywac tabletki jeżeli nie stwierdzili komórek rakotwórczych to nawet istnieje możliwośc ze hormony pomogą ci go zlikfidowac :) aa co do włosów to narazie mi nie wypadają ,duszności i nudności tez nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaxxx
No tak Młoda Położna powiedziałaś, że widocznie brak krwawienia a jedynie plamienie jest możliwe, ale co to może oznaczać? Miała któraś z Was coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
Olaxxx ---a czy to musi cos oznaczac? Wyzluzuj,a jak bardzo Cie to niepokoi to skonsultuj sie z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaxxx
No niby nie tak bardzo, ale wolałam sie poradzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marjonetka
pomoże mi ktoś:( to dla mnie naprawde wazne Zaczęłam miesiąc temu brać tabletki. zaczęłam tak się powinno je zaczac brać od 1szego dnia miesiączki. piątego i szóstego dnia brania tabletki odbyłam stosunek. niestety siódmego dnia zapomniałam wziąć tabletki czy mogę być w ciązy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia321
Mery1988 ===> ja największą torbiel miałam 23x13x25 mm. Niedawno miałam robioną biopsję i wszystko jest ok. Mam jeszcze parę mniejszych torbieli. Jak byłam u onkologa z wynikami to powiedział że nie mogę brać tabletek antykoncepcyjnych. Byłam potem też u lekarza ogólnego i powiedział, że wszyscy onkolodzy są z reguły przeciwni tabletkom antykoncepcyjnym. Z kolei ginekolog powiedział, że jeśli wszystko bedzie ok to mogę je brać. Ale i tak troszkę sie boje wziąśc tą pierwszą tabletkę, bo nie wiem jak na nią zareaguję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulkaaaa22
zakretka => dzięki za pocieszenie:) mnie aż tak mocno piersi nie bolą, ale jeśli choć trochę urosną to będę bardzo zadowolona:). Mam jeszcze pytanie - okres prawidłowo skończył mi się 15.07 ale do dzisiaj mam plamienia. Dzisiaj biorę już 8 tabletkę pierwszego blistra. Jak długo może to potrwać? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka_mala
no własnie czekam do srody..na wizyte... i zaczyna to byc juz meczące z tymi piersiami :( ale czego sie nie robi zeby miec ta prawie 100% pewnośc zabezpieczenia:) młoda połozna... mam pytanie, czy to ze jestem nosicielka wzw typu B, moze obniżyć skutecznośc tabletek? czy po prostu moze mi tylko zaszkodzic, na watrobe i wyniki badań??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka_mala
marjonetka--- prawdopodobieństwo jest zawsze... to kazda z nas musi wiedziec...ale jezeli zapomniałas w pierwszym tygodniu, to to prawdopodobieństwo sie zwieksza...jezeli ja przyjełas w ciagu 12 godzin (od normalnej godziny brania ) to nie panikuj:) w koncu nie jestesmy jak króliki, i nie przesadzajmy ze za kazdym razem musisz byc w ciązy.... gdyby tak było..to tyle par nie starało by sie o dzidzusia miesiacami czy latami nawet.... zrob za 10 dni test ciązowy- i wszystko jasne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marjonetka
dziękuje:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie.. dwa dni temu bylam u ginekologa. prywatnie. i jako ze jestem mloda (18 lat) i mam nieregularne miesiaczki oraz od niedawna wspolzyje lekarz przepisala mi luteine (na wywolanie miesiaczki) i yasminelle. mam jednak pewne watpliwosci.. bo nie skierowala mnie na zadne konkretne badania.. zrobila tylko wywiad i tyle.. slyszalam ze takie badania jak cytologia sa konieczne przed wypisaniem tabletek.. czy to prawda? czy moge bez ryzyka brac tabletki bez tych badań? chodzi mi zwlaszcza o ich skutecznosc.. bo wiadomo ze jesli bede miala jakies niepokojace objawy to je odstawie.. ale boje sie ze bez badan tabletki moga byc nieskuteczne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ewka_mala --- tylko celibat da Ci 100% gwarancji,ze nie zajdziesz w ciaze.Jezeli watroba jest w 'dobrym stanie' to nosicielstwo nie ma wplywu na skutecznosc tabletek. coupelle ---- kazdy szanujacy sie lekarz,powinien wykonac profil hormonalny kobiety,pobrac cytologie,zbadac piersi,zlecic uklad krzepniecia i proby watrobowe w celu wykluczenia medycznych p/wskazan do brania tabletek.Nie chodzi o skutecznosc tylko czy twoj stan zdrowia pozwala Ci na branie tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka_mala
mloda polozna --- dzieki;) wiem, ze nigdy nie ma 100% pewnosci..ale chcialam sie upewnic czy to mi zmniejsza jakos skutecznosc:) teraz pójde do innego gina, i zobacze co powie... ;) a wszystko przez przeklete warunki w szpitalach..trzeba uważać i pilnować sie przez całe życie...:( Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmilla 11
Mloda Położna - mam pytanko: słyszałam, że Yasminelle moga być za słabe dla kobiety w wieku 26 lat,tak mowił mój poprzedni gin. Po dość kiepskim samopoczuciu podczas pierwszego opakowania teraz czuję się po nich super, ale opinia gina w zestawieniu z informacją o tej ciąży pomimo regularnego brania Yasminelle lekko mnie zmroziła. napisz mi proszę, co wiesz na ten temat. z gory dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
carmilla 11 ---- mysle,ze chodzilo o to,ze moga byc za slabe zeby utrzymac Twoj cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
carmilla 11 to że jakaś kobieta rzekomo zaszła w ciąże po braniu yasminelle, nie znaczy teraz ze każda z nas zajdzie w ciąże. przy regularnym przyjmowaniu tabletek anty ryzyko zajscia w ciąze jest znikome. najczesciej kobiety zachodza w ciaze bo spóźniały się czesto, zapominały, nie zwracały uwagi na dodatkowe leki itp. a najlepiej później zrzucić winę że tabletki "za słabe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmilla 11
Dzięki za odp dziewczyny, generalnie poproszę jeszcze o wyjaśnienie, po czym poznać, że nie trzyma cyklu i czy może to wpływac na skuteczność antykoncepcji. Znam moje rowieśniczki 26 lat, które biorą Yasminelle i opinia, że jesteśmy niby na nie za stare, lekko mnie zdziwiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
carmilla 11 ---- mozna poznac po tym,ze po 3 miesiacach nadal utrzymuja sie plamienia,krwawienie pojawia sie wczesniej.Ale to nie znaczy,ze antykoncpecja jest zmniejszona,bo dawka jest wystarczajaca zeby zablokowac owualcje,ale czasami jest za mala zeby utrzymac cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veroniś
W końcu po co schering mialby wydać tabletke anty, ktora nie zabezpiecza przed ciążą:P Yasminelle - zawiera, najniższą z dostępnych obecnie w Polsce, dawkę estrogenu (20µg), czyli żeńskiego hormonu płciowego. Przełomem w jej składzie chemicznym jest jednak dirospirenon (3 mg) - nowoczesny składnik, zbliżony do progesteronu (hormon występujący w II fazie cyklu, czyli po jajeczkowaniu). Dzięki jego obecności udało się wyeliminować wiele efektów ubocznych stosowania ustnej antykoncepcji hormonalnej. Nikt nigdzie nie wspomina,ze przez tą mniejszą dawkę jest większe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę:) Więc dziewczyny głowy do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×