Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość tak nagle
Hej dziewczyny KOńczę już czwarte opakowanie Yasminelle ( zostały jeszcze 4 tabletki), do tej pory wszystko było OK, żadnych skutków ubocznych jednakże dziś zaczęłam mocno krwawić( wszystkie tabletki do tej pory brałam o stałej porze, żadnych wymiotów i biegunek), silnie mnie też pobolewa brzuch. Co to może być? Proszę o odpowiedź ,do lekarza dopiero mogę iść po niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabella..........
Hej! No wiec najpierw chcialam podziekowac wszystkim Paniom za odpowiedz :) Po drugie oczywiscie strach byl zbedny, bo krwawienie z odstawienia przyszlo tak jak i przyjsc mialo... Po prostu nie wiedzialam za bardzo jak to wszystko ma poprawnie funkcjonowac, stad tez zaczelam troche panikowac... Jezeli chodzi o mnie to ja rownez zadnych skutkow ubocznych na szczescie nie doswiadczam (oprocz powiększenia piersi [dla mnie to jest akurat efekt pozytywny, nie skutek uboczny], lekkich zawrotow glowy od czasu do czasu i wachan nastroju, ale co do tych 2 ostatnich nie jestem pewna, czy maja zwiazek z przyjmowaniem tabletek). Żadnych plamień, nic. Jedyna rzecz jaka teraz zrobiłam to zmienilam pierwszy dzien brania tabletk. W sensie zamiast 7 dniowej przerwy zrobilam 5 dniowa i tym samym strasznie skrocilam krwawienie z odstawienia (w ulotce jest napisane, ze jesli chce sie zmienic dzien rozpoczecia miesiaczki, to nalezy tak wlasnie postąpić). Tym samym krwawienie trwało 2 dni zamiast 4... W zwiazku z tym pojawia sie moje pytanie: nie zamieszałam tutaj za bardzo?? Wydaje mi sie, ze nie bedzie to mialo wplywu na skutecznosc antykoncepcyjna pigulek... ale jednak wolalabym sie poradzic kogos bardziej rozeznanego w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laik
Dziekuję "samasobie" za radę, chyba najmilszą. Reszta widzę, że lubi bardzo krytycznie oceniać z góry, nie znając sytuacji. Póżniej też będę uprawiać seks, ale rzadziej niż jak pojadę z chłopakiem na wakacje - mieszkamy od siebie daleko i nie mamy możliwości codziennie. Nie odważe się na współżycie bez prezerwatywy po przemieszczeniu w inny klimat, bo wtedy metoda liczenia dni czy temperatura może zawieźć, a na to nie chce sobie pozwolić. Nie wykluczone, że przedłuże okres brania tabletek, ale chciałam wiedzieć jak by było po miesiącu. Ocenianie, że dla "paru numerków" jest niewłaściwe, bo nie jestem gówniarą, ale widać niektórzy nie potrafią się powstrzymać od tego typu określeń - błędnych, ale to już pozostawiam tym, które tak określiły, widać "uderz w stół a nożyce...". Czasami słyszy się o tym, jak to lekarz przepisuje pigułki np. dla higieny osobistej, gdy wyjeżdża się do innego kraju, gdzie ciężko z higieną i tabletki mają służyć przesunięciu miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laik
Co do plam, to miałam na mysli brązowe przebarwienia na skórze. Czy któraś z Was dostała takich podczas brania Yasminelle lub po odstawieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te plamy to może być skutek opalania; ktoś już tu pisał o takiej możliwości, szczególnie po odstawieniu hormonów, ale jakoś więcej dziewczyn protestowało, że nic takiego się nie dzieje. ja sama za krótko biorę tabletki, żeby takie zmiany zaobserwować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samasobie- dziekuje za odpowiedz :) Wczoraj przyjzalam sie na opakowanie i przeciez jak sie je odwroci jedna strona a potem druga to gorny rzadek zmienia sie w dolny ;) wiec na logike moglam pomyslec,ze to wszystko jedno. Ale przezorny zawsze ubezpieczony ;) A nad tym skladem to sie wlasnie zastanawialam czy jest w kazdej tabl taki sam,ale juz sie zastanawiac nie musze:) jeszcze raz dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
''Czasami słyszy się o tym, jak to lekarz przepisuje pigułki np. dla higieny osobistej, gdy wyjeżdża się do innego kraju, gdzie ciężko z higieną i tabletki mają służyć przesunięciu miesiączki.''' Jezeli ktos jest tak glupi zeby zgadzac sie na takie rzeczy to nie ma sie czym chwalic....Lekarz moze przepisac Ci tabletki z byle powodu. Jemu to jest wszystko jedno.Bo to nie on bedzie mial problemy z rozchwiana gospodarka homornalna.Twoje zdrowie Twoja sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dociekliwa75
Drogie dziewczyny mam pytanie koncze pierwsze opakowanie tabletek i mialam wyjechac na wakacje dlatego podczas rozmowy z pania ginekolog ustalilam ze wezme 2 opakowania na raz bez przerwy zeby nie miec krwawienia. Tyle, że wlasnie dzis dostalam (mam nadzieje) plamienia. I teraz zastanawiam sie czy zrobic 7dniowa przerwe czy brac tabletki tak jak mialam w zamiarze błagam o szybka odpowiedz bo zostały mi tylko 2 tabletki jak byscie postapily na moim miejscu? Z gory dziekuje za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plamienia są normalne przy 3 pierwszych opakowaniach więc jeśli tak ustaliłaś z lekarzem to tego się trzymaj. tylko licz się z tym, że będziesz je miała jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dociekliwa75
Bardzo Ci dziekuję za odpowiedz. No i licze sie z tym ze bedzie to sie przeciagac tyle ze za kilka dni mam wyjechac za granice nad morze dlatego zastanawiam sie co jest w tej sytuacji lepsze. Wiem moze i glupio pisze tyle ze nie bralam wczesniej tabletek i zastanawiam sie czy jesli i tak i tak jest mozliwosc ze bede krwawic wiec z kapieli i prawdopodobnie z seksu nici to zastanwiam sie czy nie zrobic przerwy 7 dniowej. Ehh... te nasze kobiece roztreki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dociekliwa75 --- jezeli to sa Twoje pierwsze tabletki to Ja bym Ci odradzala branie do razu dwoch blistrow pod rzad.Juz pomijam plamienie,ktore moze caly czas wystepowac i krwawienie ktore moze pojawic sie w polowie drugie blistra.Najgorsze moze byc samopoczucie.Osoby,ktore od dluzszego czasu biora tabletki anty, po wzieciu 2 blistrow pod rzad maja bole glowy, zawroty, mdlosci, itp.To jest dosc fuze obciazenie dla organizmu.A u Ciebie dochodzi fakt,ze Twoj oragnizm dopiero sie oswaja z nowa sytuacja.I jak mu jeszcze dasz taka terapie szokowa w postaci dwoch blistrow to moze byc kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny biorące dłużej[pół roku lub więcej]yasminelle ,napiszcie proszę jak jest z waszymi piersiami, czy ich powiększenie utrzymuje się nadal,czy jest to tylko przez pierwsze miesiące.Czy któras z was przeszła z yasminu na yasminelle i efekt większego biustu jest taki sam po obu tabletkach?Proszę napiszcie,może wam sie to wydać głupie,choć nie biorę tabletek dla tego efektu[większe piersi]ale to mnie cieszy,bo mimo 30-dziestki na karku,biust mam jak 13-letnia dziewczynka.Gineklog przepisał mi je ,bo mam bardzo obfite i długie okresy i może to pomoże na te dolegliwości.Czekam na informacje.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gugus
Mam pytanko , biore yasminellki od ponad roku dziś się zdziwiłam , bo wystąpiło u mnie plamienie. Zastanawiam się co może być powodem, czy może stres a może to, że tabletki powinnam brać o 18 a biorę z odchyleniami do ok godziny. I moje pytanie czy to nagłe plamienie może obniżyć skuteczność tabletek?? Bardzo proszę o pomoc i radę :) z góry dziękuje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na dobry poczatek
Czy zazywanie tabletek jest odpowiednie dla dziewczyny, ktora dopiero planuje rozpoczecie wspolzycia. Chodzi mi o to, ze jest mniej tej calej wydzieliny podobno i jest gestsza i nie wiem czy to przypadkiem nie sprawi, ze defloracja bedzie jeszcze barziej bolesna. Co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dociekliwa75
KlauDDynka69--- bardzo dziekuję za rade może skorzystam narazie sie zastanawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dociekliwa75
KlauDDynka69--- bardzo dziekuję za rade może skorzystam narazie sie zastanawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam do was pytanie otóż od ponad roku z przerwą 3 miesięczną biore tabletki yasminelle. Ostatnio nie chiałam miec okresu na ywjazd iwec wziełam 2 opakowania pod rząd i kiedy mi zostały 4 tabletki do konca opakowanai dostałam plamienia jak by skądpa miesiączka... Dodam ze robiłam tak juz bez przerwy z 2 razy i nigdy tak ni miałam Martwie sie ale czytałam ze to normlane, ale tylko pod koniec opakowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam do was pytanie otóż od ponad roku z przerwą 3 miesięczną biore tabletki yasminelle. Ostatnio nie chiałam miec okresu na ywjazd iwec wziełam 2 opakowania pod rząd i kiedy mi zostały 4 tabletki do konca opakowanai dostałam plamienia jak by skądpa miesiączka... Dodam ze robiłam tak juz bez przerwy z 2 razy i nigdy tak ni miałam Martwie sie ale czytałam ze to normlane, ale tylko pod koniec opakowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro ulotka twierdzi, że to normalne to właśnie tak jest ;) to, ze przedtem tak nie miałaś to nic nie musi znaczyć, po prostu teraz masz wszystko zgodnie z ulotką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama8885
Witam :) Ja biorę już 3 blister Yasminelle:)I jestem z tych tabletek bardzo zadowolona:D To sa moje pierwsze tableki...i sporo sie naczytałam na forach o skutkach ubocznych...ale u mnie jest niemal idealnie:) zadnych skutków ubocznych...Zmartwiło mnie tylko troche podejscie mojego lekarza...który od razu przepisał mi te tabletki, bez zadnych badań i bez żadnych informacji co do działania tabletek (oczywiscie oprócz działania oczywistego- antykoncepcyjnego). Nie jestem przyzwyczaiona do tego że moj chłopak "koczy we mnie'...i ajkos nie czuje sie zabezpieczona przed ciąża:( I tu moje pytanie....czy jak barałam 2 blisty po kolei...potem 7dni przerwy...i kolejny 3 blister...i po 2 tab z 3 blistra kochałam sie z chłopakiem....pyatnie: czy działanie tabletek jakos sie moze zmniejszyło ...czy mam sie czym martwic....czy raczej to nie ma znaczenia... Zgóry przepraszam za chaotyczność w pisaniu:P i bardzo dziękuje za odpowiedz:) pozdarwiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megara5
mam pytanko: jak liczy się dni cyklu biorąc tabletki antykoncepcyjne??? Pierwszy dzień cyklu, to pierwszy dzień miesiączki; czy dzień wzięcia pierwszej tabletki z nowego blistra??? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaktulka
czesc dziewczyny mam pytanie biore tabletki yasminelle od dwoch tyg, jakos od 4 dni zaczyna mnie strasznie mdlic tak jakby wymiotowac musialabym czy to jest normalne ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaktulka
czesc dziewczyny mam pytanie biore tabletki yasminelle od dwoch yg ale od 4 dni strasznie mnie mdli, czy moge byc w cizy czy to normalne objawy ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaktulka
czesc dziewczyny mam pytanie biore tabletki yasminelle od dwoch yg ale od 4 dni strasznie mnie mdli, czy moge byc w cizy czy to normalne objawy ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość innamadzia
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dalej mam te skąpe krwawienia :( jutro ide do gina po recepte i sie zapytam co to ma byc... mam nadzieje ze to przez to połączenie opakowań a nie jakies nietrzymanie cyklu czy cos... A jak myślicie skoro we wtorek biore ost table i 7 dni przerwy to dostane jeszcze krwawienie ? któras miałą tak jak ja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dalej mam te krwawienia takie niby skąpe ale co jakis czas mi poleci ... martwie sie jutro ide do gina po recepty wiec sie zpaytam a jak myslicie skoro we wtorek biore ost tabletke i to krwawienie sie nei ksonczy jeszcze to to sie bedziel iczyło jako krwawienie z ostawienia? Juz nigdy nie bede łaczyco pakowan same problemy i stres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×