Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość ola3434
Rudzia, ja już nie będę na siłę niczego znosić. W ciągu ostatniego roku miałam oznaczone hormony i lekarz próbował mi dopasować kilka rodzajów tabletek. Mam za sobą przejścia m.in z Microgynonem, który wspominam fatalnie. Każde działały z tym samym skutkiem, bo każdorazowo wytrzymywałam trzy miesiące aż objawy ustąpią, a piguły nie trzymały cyklu, miałam plamienia i wszystko o kant... potłuc. Tym razem lekarz powiedział, żebym spróbowała jeszcze Yasminelle. Spróbowałam i powiem szczerze mam już dość, czuję się fatalnie, głowę mi rozsadza, mam podłe samopoczucie i zero ochoty do życia. Rezygnuję, bo nie jest to w końcu jedyna metoda antykoncepcji. Tylko jak z tym krwawieniem, orientuje się któraś z Was? Gdyby to był trzeci tydzień to by wystąpiło, bo to wynika z ulotki, ale tak- po siedmiu tabletkach- nie wiem co mam przyjąć za normę. Help...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do oli: w takim razie zrezygnuj-lepiej nie ryzykować zdrowia...masz racje są inne metody ...po tygodniu stosowania nie powinnaś krwawić....chyba ze bierzesz inne leki ...jedyne co może wystąpić ro małe plamienia...tak przynajmniej powiedział mój lekarz kiedy się źle czułam i chciałam zrezygnować już po paru dniach....stało się jak się stało i nie odłożyłam tabletek - minęło 16 miesięcy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Riderka
Witam Was :* Mam pewne pytanie. dziś jest 3 dzień gdy biore Yasminelle . wszystko jest ok, czuje się dobrze. Są to moje pierwsze tabletki anty. 1 tableteke wziełam w pierwszym dniu okresu. Tylko że okres dostałam rano po przebudzeniu a pigułe połknęłam wieczorem. czy to w jakiś sposób wpływa na jej skuteczność ? w sensie czy powinnam przez pierwsze 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie czy moge być spokojna że już działają ? Bardzo proszę o odpowiedź i dzięuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Riderka
Witam Was :* Mam pewne pytanie. dziś jest 3 dzień gdy biore Yasminelle . wszystko jest ok, czuje się dobrze. Są to moje pierwsze tabletki anty. 1 tableteke wziełam w pierwszym dniu okresu. Tylko że okres dostałam rano po przebudzeniu a pigułe połknęłam wieczorem. czy to w jakiś sposób wpływa na jej skuteczność ? w sensie czy powinnam przez pierwsze 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie czy moge być spokojna że już działają ? Bardzo proszę o odpowiedź i dzięuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wzięłam tabletkę w drugim dniu okresu -nawet skonsultowałam to z lekarzem i nie stosowałam żadnych dodatkowych zabezpieczeń...chociaż myślałam o tym...pamiętam ze rano dostałam okres a tabletkę wzięłam na drugi dzień w południe....i nic się nie stało...ale jeśli masz obawy lepiej zastosuj jakieś dodatkowe środki,,,nie zaszkodzi a będziesz spokojniejsza...właściwie jest różnica bo wcześniej brałam inne tabletki - specjalne dla matek karmiących piersią i brałam je 3 miesiące bez przerwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Riderka
bardzo dziękuje za rade! Ale po 7 dniach moge już być spokojna i pożegnać wraz z partnerem prezerawtywy ?? ;) może pytanie głupie ale są to moje pierwsze tabletki i się stesuje. Pozdrawiam Serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola3434
Rudzia-tak będę musiała zrobić, bo ma już serdecznie dość. Czyli jeśli przyjąć, że 1-2 tydzień to tylko plamienie z odstawienia, to kiedy normalne krwawienie? Spodziewać się go jakby w czasie analogicznym do sytuacji gdybym skończyła ten blister czy też to plamienie potraktować jako początek cyklu i na krwawienie czekać potem miesiąc? jakieś doświadczenia, sugestie czy pozostaje mi tylko gorąca linia z ginem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyirafka
młoda położna Dziękuje za odpowiedz, jutro wybieram się do innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Riderk Jeżeli nie wzięłaś tabletki w pierwszym dniu cyklu a są to twoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne -to lepiej przez pierwsze 7 dni się dodatkowo zabezpiecz....jednak po 7 dniach będziesz już chroniona i możesz pożegnać prezerwatywy....byłam dzisiaj właśnie u mojego ginekologa z moim problemem- to go zapytałam...to także jest wyjaśnione w ulotce jeżeli chodzi o stosowanie Yasminelle a wcześniej nie brano żadnych innych tabletek...pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do młodej położnej byłam dzisiaj u ginekologa...powiedział że raz do roku może się zdarzyć , iż okres się nie pojawi....ale tylko raz- zastrzegł...mam skończyć opakowanie które wczoraj zaczęłam i zobaczymy co będzie za miesiąc...ginekolog zrobił mi również usg i uznał, że coś się zaczyna dziać z jajnikiem- jeżeli za miesiąc okres się nie pojawi to znaczy ze za długo biorę Yasminelle i będzie wtedy myślał co dalej...jednak na moje bóle brzucha nic nie zaradził...mam to przeczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudzia81 -- dlatego napisalam,ze dopiero drugi brak krwawienia wymaga \'interwencji\' lekarskiej.A skoro zrobila Ci sie mala torbiel na jajnikui to lekarz nie mowil,ze dawka hormonow moze byc za mala? Gnerelanie rzecz biorac przy hormonach trobiele nie powinny wytepowac,w koncu tabletkami anty leczy sie torbiele.Ale czasami przy tabletkach niskoskladnikowych pecherzyk graffa rosnie ale nie dojrzewa czyli nie peka,tylko sie \'otrobiela\'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaajaaaaaa
Od ponad tygodnia biorę Yasminelle i zauważyłam, że mam cały czas tak jakby wzdęty brzuch. Mimo, że zmniejszył mi się apetyt i mało jem to czuję napuchnięty i powiększony żołądek. Wiem może jest to związane z antykoncepcją, lecz wcale tak nie musi być. Jak temu zaradzić? :) Jakieś sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do młodej położnej: dokładnie powiedział to samo lekarz , że jeśli za miesiąc nie dostane okresu to zacznie działać....po zbadaniu wykluczył on jednak torbiel -gdyż jego zdaniem leczenie torbieli powinno się zacząć jeśli torbiel przekroczy 3 cm.( i to rozumiem)... wg niego coś dzieje się z jajnikiem...na razie za wcześnie by mówić....zapytał mnie tylko czy miałam problemy z wcześniejszym zajściem w ciąże...a tak w ogóle dziękuję za odpisanie -szanuję Twoja wiedzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do młodej położnej: lekarz nic nie mówił ze dawka hormonów jest za mała...problem torbieli wykluczył - więc chyba jest ok....za miesiąc zobaczymy czy będzie okres....mam nadzieje ze wszystko będzie w porządku z tym jajnikiem...bo za jakiś czas planuję drugie dziecko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam,mam pytanko jeli mam guzka na piersi to nie powinnam brac yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ganja
Hej =) mam pytanie do Młodej Położnej=) Zaczęłam brac pierwsze tabletki anty, ale to pewnie w tej kwestii mało ważne ;) zaczęłam brac od pierwszego dnia menstruacji, czyli tak jak powinno by o stałej porze itd =) po 14 dniach zaczęło się niewielkie plamienie, które nasilało się z dnia na dzień... dziś akurat skończyłam brac pierwszy blister. czy mam jakiekolwiek powody, żeby się martwi, czy wszystko jest ok i te plamienia są normalne? dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam =*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ganja
Hej =) mam pytanie do Młodej Położnej=) Zaczęłam brac pierwsze tabletki anty, ale to pewnie w tej kwestii mało ważne zaczęłam brac od pierwszego dnia menstruacji, czyli tak jak powinno by o stałej porze itd =) po 14 dniach zaczęło się niewielkie plamienie, które nasilało się z dnia na dzień... dziś akurat skończyłam brac pierwszy blister. czy mam jakiekolwiek powody, żeby się martwi, czy wszystko jest ok i te plamienia są normalne? dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam =*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaajaaaaaa
Od ponad tygodnia biorę Yasminelle i zauważyłam, że mam cały czas tak jakby wzdęty brzuch. Mimo, że zmniejszył mi się apetyt i mało jem to czuję napuchnięty i powiększony żołądek. Wiem może jest to związane z antykoncepcją, lecz wcale tak nie musi być. Jak temu zaradzić? Jakieś sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZYSPIESZENIE OKRESU Hej, 18 lipca jadę na 2 tygodnie nad morze a co za tym idzie nie uśmiecha mi się wtedy okres. A niestety tak wypada że 15 biorę ostatnia tabletkę z blistra i okres 18 murowany! Wiem, że mogę nie robić przerwy i zacząć drugi blister z tym że wtedy prawfopodobieństwo jest duże że zamiast \"pozbyć\" się okresu, będę miała plamienia do kolejnej przerwy. Więc pytanie czy mogę teraz z tego blistra który zacznę jutro brać, wziąć np. tylko 14 tabletek i wtedy zrobić 7 dni przerwy, a po nich zacząc kolejny blister?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZYSPIESZENIE OKRESU Hej, 18 lipca jadę na 2 tygodnie nad morze a co za tym idzie nie uśmiecha mi się wtedy okres. A niestety tak wypada że 15 biorę ostatnia tabletkę z blistra i okres 18 murowany! Wiem, że mogę nie robić przerwy i zacząć drugi blister z tym że wtedy prawfopodobieństwo jest duże że zamiast \"pozbyć\" się okresu, będę miała plamienia do kolejnej przerwy. Więc pytanie czy mogę teraz z tego blistra który zacznę jutro brać, wziąć np. tylko 14 tabletek i wtedy zrobić 7 dni przerwy, a po nich zacząc kolejny blister?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZYSPIESZENIE OKRESU Hej, 18 lipca jadę na 2 tygodnie nad morze i nie usmiecha mi się wtedy okres. Niestety tak wychodzi że ostatnią tabletkę biorę 15. 07 więc 18 akurat okres murowany. Wiem, że jednym sposobem na ominięcie okresu jest zaczęcie drugiego blistra bez 7 dniowej przerwy, z tym że wtedy zamiast klikudniowego okresu jest duże prawdopodobieństwo plamień przez cały drugi blister. Chcę tego uniknąć. Moje pytanie jest takie czy mogę ten blister który zacznę brać jutro, skończyć np. po 14 tabletce, zrobić wtedy 7 dni przerwy na "okres" i zacząć kolejny blister?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Mam pytanie: od roku biore Yasminelle zwykle okres dostaje 3 dnia przerwy, w tym miesiącu dzieje się coś dziwnego ... Jest 3 dzień a ja nie mam krwawienia, tylko od kilku dni(3,4) brązową wydzielinę. W ciągu tych 3,4 dni częściej siusiam, ale nie mam przy tym żadnego bólu pęcherza, ani nie siusiam \\\" po kropelce\\\". Dodam, że stwierdzono u mnie PCO i właśnie z tego powodu biore Yasminelle. Proszę o jakąkolwiek poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sindi288
czy można pić alkochol przy yasminelle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna- pewnie że zależy....ale po 4 latach bez wakacji chcę mieć na nich swobodę to raz, a dwa że jadę do chłopaka który pojechał tam do pracy dwa miesiące temu.... pewnie, mam obawy jak diabli bo czuje sie rewelacyjnie na Yasminelle i nie chciałabym żeby to się zmieniło, no ale... podpowiedz które to mniejsze zło- skrócić czy polecieć dwa blisty na raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
con -- ale to nie jest wybor miedzy mniejszym a wiekszym zlem.Branie dwoch blistrow pod rzad nie jest niczym zlym.Za to branie tylko paru tabeletk juz tak.Nie bez powodu w ulotce jest napisanie o braniu dwoch blistrow pod rzad a nie o przerywaniu blistra w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję. Myślałam że skracanie blistra nie jest az takie złe. Ale dobrze że wyprowadziłaś mnie z błędu :). Dziękuję jeszcze raz :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyś512
hej ja dopiero zaczyne brać pierwszy raz tabletki i to wlasnie yasminelle widze ze są skuteczne ale też jestem ciekawa czy podczas ich brania można pic alkohol bo nie usmiecha mi sie rezygnowanie z zabaw....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×