Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość T*
Witam. Dziś o 8 (zawsze biorę ok 11.00) zorientowałam się, że nie wzięłam wczoraj tabletki NOVYNETTE, wzięłam wiec dwie naraz (o tej 8rano). Wczoraj współżyłam z moim partnerem, jednakże nie skończył we mnie. Dodam, że zapomniałam 15 tabletki. CO ROBIĆ? Czy mimo, że jest to już 3 tydzień( pierwszy dzień) będzie potrzebne rezygnowanie z przerwy? Ulotka Novynette zaleca przerwę podczas pominięcia tabletki w trzecim tygodniu, ale nie wiem, czy jest to niezbędne, jesli chodzi o pierwszy dzień trzeciego tygodnia...Proszę o radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Wiem, że alkohol nie osłabia działania pigułek, ale zastanawiam się, czy jeśli wypiłam mocnego drinka i 10min później wzięłam pigułkę, to ta wódka sprzed 10min mogła jakoś wpłynąć na wchłanianie pigułki? Proszę o odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położno czy to normalne że po bromergonie spóźnia się okres? yasminelle przestałam brać 2 mies. temu i od tej pory zażywam Bromergon. miesiąc temu okres spóźnił mi się o 12 dni i teraz jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położno czy to normalne że po bromergonie spóźnia się okres? yasminelle przestałam brać 2 mies. temu i od tej pory zażywam Bromergon. miesiąc temu okres spóźnił mi się o 12 dni teraz doszło już do 17 dni :( na pewno nie jestem w ciąży i nie wiem co mam robić , a moja lekarka jest na wakacjach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położno czy to normalne że po bromergonie spóźnia się okres? yasminelle przestałam brać 2 mies. temu i od tej pory zażywam Bromergon(pół tab. na noc). miesiąc temu okres spóźnił mi się o 12 dni a teraz doszło już do 17 dni . na pewno nie jestem w ciąży. nie wiem co mam robić, a moja lekarka jest na wkacjach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Wiem, że alkohol nie osłabia działania pigułek, ale zastanawiam się, czy jeśli wypiłam mocnego drinka i 10min później wzięłam pigułkę, to ta wódka sprzed 10min mogła jakoś wpłynąć na wchłanianie pigułki? Proszę o odpowiedź!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość T*
Witam. Dziś o 8 (zawsze biorę ok 11.00) zorientowałam się, że nie wzięłam wczoraj tabletki NOVYNETTE, wzięłam wiec dwie naraz (o tej 8rano). Wczoraj współżyłam z moim partnerem, jednakże nie skończył we mnie. Dodam, że zapomniałam 15 tabletki. CO ROBIĆ? Czy mimo, że jest to już 3 tydzień( pierwszy dzień) będzie potrzebne rezygnowanie z przerwy? Ulotka Novynette zaleca przerwę podczas pominięcia tabletki w trzecim tygodniu, ale nie wiem, czy jest to niezbędne, jesli chodzi o pierwszy dzień trzeciego tygodnia...Proszę o radę!A jak z ryzykiem zajścia w ciążę?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Wiem, że alkohol nie osłabia działania pigułek, ale zastanawiam się, czy jeśli wypiłam mocnego drinka i 10min później wzięłam pigułkę, to ta wódka sprzed 10min mogła jakoś wpłynąć na wchłanianie pigułki? Proszę o odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pomóżcie!! miałąm zacząc brac tabletki anty ale lekarz kazal zrobic mi badania i wyszlo ze mam podwyzszona bilirubinne.. i co teraz ? zacząc je brac? lekarz nic nie mowił zebym nie brała jak zle wyniki bedą ale chyba musiał wziac to pod uwage, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyy
--> Carmamelle - alkohol nie ma tu nic do "gadania". przyjęłaś tabletkę, nie wymiotowałaś ani nie miałaś biegunki więc wszystko jest ok. Alkohol nie ma wpływu na skuteczność tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położno czy to normalne że po bromergonie spóźnia się okres? yasminelle przestałam brać 2 mies. temu i od tej pory zażywam Bromergon(pół tab. na noc). miesiąc temu okres spóźnił mi się o 12 dni a teraz doszło już do 17 dni . na pewno nie jestem w ciąży. nie wiem co mam robić, a moja lekarka jest na wkacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyy
ja tez mam pytanie. niedawno skończyłam Syndi 35 i wracam do Yasminelle po roku stosowania Syndi. Mam teraz krwawienie z odstawienia (5 dzień przerwy). i czy mogę wziąć Yasminele już dzisiaj? czy muszę czekać do końca 7dniowej przerwy? Musze przyznać że pod koniec ostatniego opakowania Syndi miałam sporo problemów z żołądkiem :/ i może pewniej będzie zacząć Yasminelle pierwszego dnia krwawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
pollyy -- Dziękuję za odpowiedź. Bałam się po prostu, że ta wódka mogła dać taki efekt, jakbym popiła nią pigułkę, bo odstęp czasowy był mały. Co do Twojego pytania, zależy chyba czy Syndi 35 ma więcej hormonów niż Twoje poprzednie pigułki, czy mniej. Z tego co się orientuję, można wziąć pigułkę pierwszego dnia krwawienia z odstawienia, nie wiem tylko na 100%, czy nie tylko wtedy, kiedy te pigułki mają więcej hormonów, niż poprzednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty mag
Ja biorę yasminelle już 1,5 roku i trochę mi się przytyło,dlatego ide do lekarza aby je zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
pollyy -- Sorki, zrozumiałam, że zmieniasz na Syndi 35. Yasminelle ma najmniejszą zawartość hormonów ze wszystkich tabletek, więc zmieniasz z większej zawartości na mniejszą, więc wydaje mi się, że możesz wziąć w 1-szy dzień krwawienia z odstawienia, ale poczytaj jeszcze o tym, na pewno są gdzieś informacje w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
pollyy -- Ło Jezuuu, mam dziś problem z czytaniem ze zrozumieniem, przepraszam, myślałam, że masz dziś 1-szy dzień krwawienia z odstawienia i chciałaś wziąć właśnie tego dnia Yasminelle. W każdym razie, można wziąć tabletkę wcześniej, np. 5 albo 6 dnia przerwy, po prostu przesunie Ci się o kilka dni krwawienie i tyle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położno czy to normalne że po bromergonie spóźnia się okres? yasminelle przestałam brać 2 mies. temu i od tej pory zażywam Bromergon(pół tab. na noc). miesiąc temu okres spóźnił mi się o 12 dni a teraz doszło już do 17 dni . na pewno nie jestem w ciąży. nie wiem co mam robić, a moja lekarka jest na wkacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyy
-->Carmamelle - no ja właśnie dzisiaj mam ten pierwszy dzień krwawienia i zastanawiam się czy już dzisiaj zacząć Yasminelle czy czekać do końca przerwy. w ulotce pisze tylko że jeżeli z innych tabletek to zacząć po 7dniowej przerwie. nic tam nie ma czy ze słabszych czy silniejszych. Zastanawiam sie czy to działa tak jak przy pierwszym opakowaniu, że jak bierzesz w pierwszy dzień okresu to jesteś chroniona od 1 tabletki. że jak przy zmianie wezmę w 1 dzień krwawienia z odstawienia to tez ta pewność będzie większa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
pollyy -- Hmm, bo ogólnie się zaleca nie robić przerwy 7dniowej, jeśli zmienia się z silniejszych na słabsze, bo ponoć skuteczność może być zmniejszona nieco. Ale skoro już zrobiłaś, myślę, że możesz wziąć w ten 1szy dzień krwawienia, czyli dziś. Nic się nie stanie na pewno, po prostu bierzesz 2 dni wcześniej i 2 dni wcześniej zaczniesz kolejną przerwę 7dniową. Skuteczność przy innych pigułkach jest taka sama, każde pigułki chronią tak samo. Choć sprawdziłabym jeszcze, czy Syndi35 miała więcej hormonów, niż Yasminelle, jeśli tak to może lepiej przez 1szy tydz. Yasminelle współżyć z dodatkowym zabezpieczeniem, bo skuteczność wskutek mniejszej dawki hormonów może być niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, dzisiaj bylam u ginekologa i poprosilam o tabletki antykoncepcyjne. jestem drobnej budowy do tego jestem mloda wiec przepisala mi tabletki yasminelle. To moje pierwsze tabletki, dodam ze w ogole jesczce nie wspolzylam i nie zaczelam ich jesczcze brać. Troche się boje tych hormonów... Czy od nich chudnie się czy tyje? nie chce chudnąć, raczej wolalabym przytyć. Czy mają jakis wplyw na cere, piersi, okres? Chciałabym się dowiedzieć takich drobnostek z tego względu ze moja ginekolog nie była rozmowna, raczej nie chciała mi nic tłumaczyć, tylko przepisała i wytlumaczyła jak je brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desert.rose.89@wp.wpl
Kupię 3 opakowania listków Yasminelle lub więcej... jak najtaniej kontakt: desert.rose.89@wp.wpl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyy
Carmamelle -- no właśnie zdziwiłam się gdy moja gin powiedziała żeby zrobić normalnie przerwę. Yasminelle mają mniejszą dawkę Ethinylestradiolum niż Syndi 35 i całkiem inny drugi składnik. Jednak nie wzięłam tabletki pierwszego dnia krwawienia, zrobiłam normalna przerwę. jutro 8 dzień więc zacznę znowu. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok :) dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyy
kkarrola -- od tabletek się nie tyje. Tabletki mogę zatrzymywać wodę w organizmie co daje uczucie ciężkości czy tez właśnie tycia, poza tym mogą zwiększyć apetyt więc warto obserwować swój organizm. Mogą również spowodować brak apetytu na początku ( u mnie było tak przez 1 miesiąc. Tabletki powinny zmniejszyć obfitość krwawienia jak również zmniejszyć dolegliwości związane z okresem. Musisz wiedzieć, że gdy bierzesz tabletki po raz pierwszy to możesz mieć plamienie przez pierwszy miesiąc a nawet do 3 opakowania. Czyli jak weźmiesz tabletkę 1 dnia miesiączki to może Ci się on nie skończyć aż do 2 opakowania. Nie będzie to normalny okres tylko plamienia. Nie przestrasz się :) obserwuj swój organizm. Wszelkie niepokojące zmiany zgłaszaj swojemu lekarzowi jednak pamiętaj że przez pierwsze 3 miesiące mogą pojawiać się różne dolegliwości bo organizm musi się przyzwyczaić do hormonów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam parę pytań i bardzo proszę o odpowiedź jeśli któraś z Was znalazłaby chwilkę...Z góry przepraszam za długi opis... Od paru lat biorę Diane 35. Przepisał mi je gin.żeby połączyć działanie antykonc. i równocześnie pomóc z trądzikiem. Faktycznie pomogły. Skóra i włosy rewelacja. Po 2 latach przerwałam by zajść w ciążę i praktycznie od razu się udało - śliczna córeczka. Jednak po ciąży wróciły kłopoty ze skórą i znowu powróciłam do Diane. Jednak powodują one u mnie straszne migreny,(poza tym raczej wszystko ok, badam się regularnie w tym m.in na wątrobę).W zeszłym roku te migreny już tak dawały mi w kość, że powiedziałam sobie, że przetrwam wszystkie problemy ze skórą byle się tak nie męczyć. Konsekwencje jednak przeszły moje najśmielsze oczekiwania : po 1,5 mies. wypadło mi połowe włosów z głowy i zaczęły się pojawiać pryszcze. WSZĘDZIE! Twarz,dekolt,plecy.. Ale nie chciałam się poddawać,bo głowa nie bolała. Jednak z każdym mies. było coraz gorzej a ja popadałam w załamanie. Po 7 mies. nie wytrzymałam i wróciłam do Diane. 3 opakowania i cera jak u niemowlaka, włosy nie wypadają i odrastają. Tylko głowa znowu boli, zwłaszcza w 1-3 dniu okresu. Wybrałam się do innego gin.po pomoc i on przepisał mi YASMINELLE. Tylko,że tak czytam wasze wpisy o tym leku i z przerażeniem dowiaduję się,że pogarsza się po nim cera. W żadnym razie nie chciałabym przechodzić tego od nowa! Co robić? Pomocy... Jeszcze raz sorki za ten prze długi wpis... P.S- Diane kończę za 7 dni a potem baz robienia przerwy mam zacząć Yasminelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyy
u mnie cera sie poprawiła. zanim zaczęłam brac tabletki to zawsze przed okresem miałam jakieś pryszczyki itd a przy Yasminelle nigdy mi się to nie zdarzało. Syndi 35 oprócz działania antykoncepcyjnego mają właśnie takie działanie jak Diane. ale u mnie np włosy wypadały nawet jeszcze bardziej niż przed tabletkami. to na prawdę zależy od organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frau D.
Mia123, możeszspróbować z Yasminelle, na początku mogą wpływać źle na cerę, ale później może być ok. Czytając wcześniejsze posty dziewczyn, wile z nich narzekało na wyskakujące krostki kiedy zaczynały brać Jaśkę, później owe objawy ustępowały :) Podobnie było ze mną. Miałam paskudnu prawy policzek, straszne grudy pod skórą. Na początku przyjmowania Yasminelle nie widziałam większych zmian, może nawet więcej krostek wyskoczyło, ale teraz (po 3 miesiącach) policzek bardzo ładnie mi się zagoił, zostały jedynie niewielkie ślady po krostkach, które łatwo ukryć pod korektorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź... Chyba spróbuję, bo nie mam za bardzo innego wyjścia, choć powiem szczerze,że mam obawy. Ale może będzie dobrze. Mam receptę na 3 op, więc tak akurat powinno się okazać jak zareaguję. Napiszę jak wypróbuję:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Czy Flumycon ma wpływ na pigułki anty? Bralam 200mg/ dobę przez tydzień. W ulotce jest napisane, że mało prawdopodobne, by takie ilości wpływały, a gin, gdy spytałam, powiedziałam, że nie ma wpływu ten lek. Dziś powinnam dostać krwawienie, zawsze dostaję wcześnie rano, a teraz jeszcze nie mam i zaczynam się stresować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Młoda położno, wiem o tym, tylko boję się, że to przez ten Flumycon... Lekarz powiedział, że nie wpływa, więc nie zabezpieczyłam się dodatkowo dzień po kuracji, a teraz boję się, że może powinnam? Co Ty wiesz o tym Flumyconie, jeśli chodzi o interakcje z pigułkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×