Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość SashkaFierce
BARDZO PROSZĘ O POMOC! Dostałam krwawienie dzień później niż zwykle, więc się wystraszyłam. Zrobiłam test dokładnie 3 tyg po ostatnim stosunku, z porannego moczu, niegatywny. Teraz strasznie bolą mnie sutki, są strasznie wrażliwe, nigdy takie nie były. Czy wynik mógł być błędny? Brałam tabletki regularnie, zażywałam lek na grzybicę, który zawierał flukonazol, ale lekarz zapewniał, że nie obniża skuteczności. I czy mogą na ten ból wpływać tabletki? (Biorę 4 op. Novynette, wcześniej było Yasminelle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OMG!
SashkaFierce ---> Z całym szacunkiem, ale kopnij się dziewczyno w głowe. robisz panikę, bo dostałaś okres DZIEŃ później i bolą Cie sutki? Błagam... użyj mózgu, to czasami przynosi zadziwiające efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SashkaFierce
Po prostu się stresuję, bo czytałam, że ból sutków pojawić się może nawet tydz. po zapłodnieniu. Ostatni stosunek miałam ponad 3 tyg temu, dostałam po tym stosunku krwawienei z odstawienia i zrobiłam 3tyg od stosunku test. Czy po takim czasie może być wiarygodny? I o czym może świadczyć ten ból sutków? Nigdy wcześniej go nie miałam... Ale boli mnie brzuch jak na okres (to 3 tydzień brania tabletek i za ponad tydzień powinnam dostać), może te sutki też bolą na okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SashkaFierce --- a zapoznalas sie ze skutkami ubocznymi,ktore moga wystapic w czasie stosowania hormonow ? Moze warto poczytac o lekach,ktore sie bierze zamiast tracic czas na schizowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aspirka44
Dziewczyny! wiem ze na pewno jets tu duzo wpisow na ten temat ale niestety nie mam czasu przegladac tych wszysttkich stron! Moj problem jest taki, ze wlasnie skonczylam 2opakowanie Yasminelle i odczuwam ogromny spadek libido! nie mam praktycznie w oogole ochoty na seks..:( wiem ze to sie wiaze z uprzedzeniem tez na pewno bo odczuwam bole przez suchosc pochwy mimo ze uzywamy zele to jednak nie jets to samo.. przed braniem bylo calkiem inaczej. Czasami przy zelach odczuwam lekkie pieczenie co jest dyskomfortem dla mnie;/ oogolnie innych skutkow ubocznych nie mam aby to.. czy jest jakis spoosb na podniesienie libido? odstawiac tabletek nie chcialabym bo mi odpowiada ten rodzaj antykoncpcji a problem jest taki ze mam nadcisnienie i nie powinnam za bardzo brac w ogole tabletek ale te nie sa takie mocne i biore i jest ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1988
hej dziewczyny! mam pytanie :) jestem teraz w 1 blistrze yasminelle i normalnie biorę tabletki około 19:30, niestety 2 razy z rzędu zapomniałam i wzięłam je 6 godzin w ciągu tych dni później czyli około 2:00 teraz biorę znów normalnie o 19:30. Czy to oznacza, że zmniejszona jest skuteczność ich działania? Nie wiem co o tym myśleć, bo w końcu to mniej niż 12 godzin (czyli powinno być ok) ale 2 dni z rzędu... Dzięki za każdą odpowiedź! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny juz sama zgupialam zmieniam tabletki z mikrogynon21 na naraya wydaje mi sie ze lekarza kazal zrobic normalna 7dniowa przerwe przed zmiana ale na forach duzo odob pisze ze jesli sklad jest inny to lepiej przerwy nie robic. Prosilabym o odpowiedz szczegolnie mloda polozna bo chyba Ty jestes tu najbardziej kompetentna, z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdajecie sobie sprawe,ze handel lekami w necie jest nielegalny ? Podawajcie namiary na siebie.Dzial do spr.przestepczosci interentowej bedzie mial w razie czego, ulatwione zadanie. kikaa7 ----- mozesz zrobic przerwe,mozesz jej nie robic,a mozesz rozpoczac w dniu krwawienia. stokrotka1988 ---- to jest tak jak z antybiotykiem. Jezeli lek ma spelniac swoja role,to jego poziom w oragniazmie musi byc staly.Jezeli 'regularnie' spozniasz sie o pare godzin to poziom hormonow zaczyna sie wahac.A wahania nie sa dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena kocurek
Hej. Wczoraj powinnam przyjac tabletke bo skonczyla mi sie 7 dniowa przerwa,niestety nie wzielam ,co mam zrobic? wziac dzisiaj,czy poczekac do nastepnego okresu bez tabletek i brac od nowa? jak to dziala? pomozcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała Di
Hej, bardzo proszę o szybką odpowiedz. Przez to, że są wakacje i straciłam poczucie czasu, to zamiast zrobić sobie 7dniową przerwę w braniu pigułek zrobiłam 6dniową. Niedziela mi się z poniedziałkiem pomyliła. Czy w takim razie muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie? I czy teraz jak normalnie ostatnią tabletkę brałam w niedzielę, to teraz mam skończyć opakowanie w sobotę? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Młoda położna -- Ale jeśli biorę zwykle o 21, a wezmę jednego dnia o 20.20, potem o 22, a potem o 21.30 to to nie są jakieś znaczne odchylenia i wówczas hormony i tak spełniają swoją rolę, prawda? Bo liczy się ta sama pora, nie godzina. Oczywiście, jeśli nie spóżniamy się codziennie 6 godzin. Ale kiedy różnica wynosi 40 minut, godzinę, to to się zalicza do tej samej pory, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Młoda położna -- Ale jeśli biorę zwykle o 21, a wezmę jednego dnia o 20.20, potem o 22, a potem o 21.30 to to nie są jakieś znaczne odchylenia i wówczas hormony i tak spełniają swoją rolę, prawda? Bo liczy się ta sama pora, nie godzina. Oczywiście, jeśli nie spóżniamy się codziennie 6 godzin. Ale kiedy różnica wynosi 40 minut, godzinę, to to się zalicza do tej samej pory, prawda? Mała Di -- Po prostu kończysz opakowanie wcześniej i wcześniej zaczynasz przerwę 7dniową, nic się nie stało, ważne, by nie wydłużać przerwy, skracać możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała Di
Dzięki wielkie za szybką odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena kocurek
a skoro ja wydluzylam to co mam teraz zrobic? :( wziac dzis czyli w 9 dniu,czy poczekac? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała Di
Korzystając z okazji zadam jeszcze parę pytań:) Biorę Yasminelle od prawie 4 lat, zaczęłam jak miałam 16stkę i od tego czasu nie zmieniłam nawyków żywieniowych, ogólnie nie jem dużo, czasami pozwole sobie na słodkości, ale nie są to jakieś kosmiczne ilości. Przez okres tych 4 lat przytyłam 15 kg, stosowałam wiele diet, jeżdzę na basen oraz dużo ćwiczyłam w szkole. Ale jak waga wskazywała 65 kg, tak nie chce to spaść:( Tak samo mam problem z libido, praktycznie wgl nie chce mi sie już kochać.. Czy uważacie, że to wszystko może się zmienić jeśli zrezygnuję z Yasminelle i zacznę stosować plastry? Moja znajoma odkąd zaczęła używać plastrów schudła 6 kg w 3 tyg, tylko przed tym nie używała żadnej innej antykoncepcji hormonalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edzia_89
mam pewien problem, biorę pierwszy raz tabletki antykoncepcyjne. W sobotę wystąpiło u mnie brązowe plamienie (trochę za wcześnie jak na okres) uznałam je za początek miesiączki i zaczęłam zażywać tabletki ale już w niedziele plamienie było śladowe a teraz prawie go nie ma. Czy to możliwe że przez tabletki zatrzymał mi się okres czy po prostu się pospieszyłam i co w takim wypadku powinnam zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DlaMnieLuksus
Witam! Lekarz zapisał mi na grzybicę Flumycon który mam zazywac przez tydzien po 200mg/ na dobe. Czy ten lek obniza skutecznosc pigulek? Bo w ulotce jest, ze malo prawdopodobne, czy ktoras brala ten lek i ma doswiedczenie? Bardzo prosze o szybka odpowiedz bo wyjezdzam na wakacje i chcialabym tam miec juz pewnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brydzia19
Witam. mam zamiar zacząć stosowanie yasminelle,niestety nie spytałam lekarza czy branie lekarstwa na żylaki- Diosminex- negatywnie wpływa na skuteczność. Czy w ogóle można brać pigułki mając żylaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dla Mnie Luksus
Witam! Lekarz zapisał mi na grzybicę Flumycon który mam zazywac przez tydzien po 200mg/ na dobe. Czy ten lek obniza skutecznosc pigulek? Bo w ulotce jest, ze malo prawdopodobne, czy ktoras brala ten lek i ma doswiedczenie? Bardzo prosze o szybka odpowiedz bo wyjezdzam na wakacje i chcialabym tam miec juz pewnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Jednak "pms" wystapil. Z prawie tygodniowym opoznieniem ale jest. Natomiast powiedzcie mi czy pogoda (szczegolnie ta teraz temperatura), krotki (kilkudniowy) acz intensywny stres, zmiana trybu zycia (z naukowo-siedzacego-sesyjnego, na wakacyjny-pracowniczo-ogrodniczy) maja wplyw na opoznienie krwawienia? Zawsze mialam w srode do godz 19 ( 2 razy w czwartek o 4-7 w nocy) a teraz jest wlasnie czwarek i nic... Jak pisalam w tym miesiacu stosunku nie bylo. W poprzednim byl z prawidlowo branymi tabsami i prezerwatywa (cala...na 99%) i normalne krwawienie... Chce sie was zapytac czy milayscie tak jak ja ze praktycznie 90% przypadkow krwawienie jak w zegarku, a tu nagle dniowe lub kilkudniowe przesuniecie. Chodzi mi tyko o te przypadki "zegarowych" krwawien nagle czym zaburzonych. Wiem, ze niektore dziewczyny maja raz tak a raz smiak krwawienie. Te mnie nie interesuja. Chodzi mi tylko o te "punktualne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak miałam zawsze równo jak w zegarku czy brałam tabletki czy nie. Raz sie zdarzyło że zamiast w czwartek dostałam okres w piątek, to było w zeszłym miesiącu, mam nadzieję ze w tym dostane dziś czyli tak jak powinnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
1500 watpliwosci -- Ja tak miałam ostatnio. Dostawałam w pon rano, o 6, a teraz dostałam we wtorek po 22, więc prawie 2 dni się opóźniło krwawienie. Jako że jestem panikarą, zrobiłam 2 tygodnie od tego krwawienia test i wyszedł negatywny, choć ciągle się cykam, czy w tym miesiącu dostanę prawidłowo (mam bóle jajników i objawy takie okresowe od kilku dni, więc mam nadzieję, powinien być okres w poniedziałek...). Bo brałam Flumycon we wcześniejszym cyklu i boję się, że on mógł jednak obniżyć skuteczność pigułek, skoro to krwawienie się opóźniło... Ale lekarz zapewniał, że nie obniża skuteczności, więc chyba ważne, że dostałam wtedy krwawienie, a skoro test negatywny 22 dni po stosunku ostatnim, to chyba wszystko ok? A Ty nie masz się co martwić, pigułki+gumka+żadnego stosunku ostatnio=nie ma ciąży;) Stres i zmiana trybu życia wpływa na wszelkie opóźnienia, z tego co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was dziewczyny!!! Od pół roku biorę tabletki yasminelle-38zł.Początkowo bałam się je brać bo wiadomo jak to jest gdy się zaczyna pierwsze tabletki.Na każdą z nas każde tabletki działają inaczej.Ja początkowo miałam silne bóle głowy,osłabienie,mdłości,nie przytyłam,cera bez zmian.Potem wszystko minęło czułam się dobrze ale ostatnio znowu wszystko wróciło-codzienne bóle głowy,mdłości,nudności,a co najgorsze bóle nóg zwłaszcza w kolanach,to mogą być zatory w żyłach.Postanowiłam że nie będę płaciła 38zł miesięcznie za to żeby się męczyć skutkami ubocznymi.Dlatego dziś byłam u ginekologa i zdecydowałam się na zmiane tabletek.Przepisał mi na próbę Stediril.Są to tabletki refundowane i w związku z tym płaci się za nie w granicach 2-4zł ale czasami ciężko jest je dostać.Tak więc trochę się boję i od poniedziałku zaczynam je brać i mam nadzieje że, nie przytyję i że nie pojawi mi się na twarzy trądzik.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie uważam, że tabletki za 2-4 zl mogą być równie skuteczne jak Yasminelle, ale skoro miałaś takie, a nie inne skutki, to spróbuj !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ineska19
Jestem w 13 dniu cyklu, w tym miesiącu zaczęłam pierwsze opakowanie Yasminelle. Po miesiączce od razu zaczęło u mnie występować brązowe plamienie na zmianę z lekkim krwawieniem (śluz jest zabarwiony na różowo) - obie dolegliwości są co prawda skąpe bo wystarczy wkładka, ale uciążliwe. Ponieważ trwa to już prawie tydzień stąd moje pytanie - czy powinnam się tym martwić? Czy też po prostu tak wygląda przystosowywanie się organizmu do tabletek? Ile to może trwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frau D.
Ineska 19, to normalne zjawisko. Plamienie może wystąpić, ale nie musi. Każda kobieta reaguje inaczej. Ja przy swoich pierwszych tabletkach anty plamiłam prawie 3 miesiące :] Tak więc głowa do góry, nie ma się co martwić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyhyhyhyh
hej! dziewczyny zmieniałam tabletki z Yasmin na Yasminelle zrobiłam przerwę i dopiero po przerwie wzięłam pierwszą tabletkę Yasminelle i lekarz jak byłam u niego to nic mi nie powiedział,żebym robiła czy też nie robiła przerwy a zawsze mówił przy zmianie tabletek więc doszłam ,że powinnam ją wziąść po przerwie zresztą te tabletki są do siebie podobne tylko Yasmin ma trochę więcej hormonu odpowiedzialnego za skutki uboczne. Jak przyjęłam pierwszą tabletkę to tego dnia współżyłam z chłopakiem. Tak na zdrowy rozum zajście w ciąże jest mało prawdopodobne ale powiedzcie mi dziewczyny co wy o tym sądzicie. Dodam jeszcze,że tabletki biorę od roku i zawsze regularnie może z 3 lub 4 razy w ciągu tego roku spóźniłam się godzinę lub 1,5 godziny a tak zawsze reguła była...zresztą w ulotce są napisane 3 warianty jak zażyć pierwszą pigułkę i jeden wariant mówi,że należy przyjąć nie później niż następnego dnia po zakończeniu okresu bez brania tabletek czyli po 7 dniowej przerwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonsi
witajcie. Dopiero zaczynam brać tabletki antykoncepcyjne i została mi przepisana Yasminelle. Po ilu dniach od pierwszej tabletki nie muszę martwić się o ciążę? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonsi
dziękuje bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×