Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
miammiamola ---- przy wysokim cisnieniu boli tyl głowy....Jak tak bardzo panikujesz to idz do przychodni i tam zmierza Ci cisnienie....Moze to jest zwykly bol glowy,migrena,reakcja na pogode.Napij sie kawy i wyluzuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black espresso
Hmmm, nie wydaje mnie się żeby to było od tabletek. Masz objawy chorych zatok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co? a ja sie zastanawiam czy to nie jest tak ze my sie doszukujemy tych objawow na sile, ucisk nosa po 1 tabletce? no nie wiem... wydaje mi sie to juz mocno przesadzone. Nie traktujcie tego jako zlosliwosc, ale zastanawiam sie czy przypadkiem nasza wiedza wynikajaca dot. skutkow ubocznych, z tego forum nie jest przypadkiem za duza, czy to nie jest takie doszukiwanie sie w sobie czegos na sile? Ja tez tak mam, i najchetniejsz wszystko zrzucalabym na tabletki ( mam na mysli zle humory :P ) ale tak sie nie da przeciez :) Jasne ze sa skutki uboczne i wtedy trzeba cos z tym robic, ale my czasem tak blache rzeczy zwalamy na te tabletki ze mnie to az przeraza. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
miammiamola ---- tez stawiam na zatoki,tak jak pisalam wczesniej.To jest charakterystyczny dla nich bol,gromadzi sie w nich gesta wydzielina,ktora nie moze splynac do nosa i dlatego boli.Jak przechylasz glowe na dol to boli bardziej?Grzej okolice czola,zrob sobie inhalacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoolcia
Biore yasminelle od 3 miesięcy. W czasie 7 dni przerwy kochałam się bez zabezpieczenia. Teraz od wtorku mam 7-dniową przerwe, a okres sie nie pojawia, czy moge byc w ciazy? Podobno te tabletki chronia tez w ciagu tych 7 dni przerwy, dodam tylko jeszcze ze mialam bardzo stresujacy okres...czy moze to byc powodem opoznienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
karoolcia ---- jakiego opoznienia? O opoznieniu bedziesz mogla mowiac jak krwawienie nie pojawi sie w 7 dniowej przerwie...Pozatym minelo dopiero 2 dni.DWA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, jesteś zabezpieczona podczas tej 7-dniowej przerwy. Spokojnie masz 7 dni, aby dostać krwawienie z odstawienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoolcia
dziekuje Ci młoda położna i Mruczek...ja jestem okropną panikarą...też tak myślałam ale wolałam to "usłyszeć" od innej osoby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie...skończyłam blister w sobotę 12 kwietnia,stosunek był 13 kwietnia, a nowego blistra już nie zaczynam,bo odstawiam anty ze względu na skutki uboczne.Czy mam się czym martwić?Czytam tą ulotkę...i nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Jest chroniona pod warunkiem,ze zacznie 8 dnia nowy blister...... plemniki moga przezyc 72h wiec mysle,ze nic nie powinno sie stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
yamateczka a jak ty się czujesz po 1 anty? Niestety doszedł ucisk w klatce piersiowej i mrowienie w plecach.Zadzwoniłam do lekarza-kazał przestać brać,widocznie są typy,które nie mogą brać hormonów.Mam do tego o czym juz pisałam,ciepło przechodzące w jednej nodze.To wszystko nie są zatoki.Szkoda,że lekarz tak mi kazał ale chyba go posłucham bo co mam robić.Dziewczyny tego nie miałyście bo napisałybyście,że to przejdzie ale to wcale nie jest miłe.Nie mogę nawet skoncentrować się na jakiejś pracy w domu.Wredne objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
sorki yamayeczka......a tak się wczoraj cieszyłam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miammiamola, ehh... no to współczuję. Ja póki co, czuję się normalnie... Żyję sobie z tym moim ciężkim przeziębieniem od 2 dni, a co do Y. - jeszcze żadnych problemów. Dzisiaj wezmę drugą tabletkę. Zauważyłam jedynie, że okres się trochę zmienił - jest zdecydowanie słabszy (wcześniej 1 i 2 dzień miałam dość obfity, a teraz wystarczy tamponik Normal na 3-4 godziny). Brzuch też mnie jakby mniej pobolewa a i sama konsystencja wydzieliny jest bardziej... śluzowata. Przepraszam za taki naturalistyczny, niesmaczny opis. Nie umiałam tego ubrać w bardziej subtelne wyrażenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
yamayeczka-----ale co do objawów okresu to u mnie tak samo więc się nie przejmuj tylko te wredne objawy mnie wkurzyły.Mam ochotę nie posłuchać lekarza,może jutro byłoby lepiej ...gdybym dożyła hihihi -głupi żart....wiem.... ale jestem dobita....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Ja jak zaczynalam brac swoje pierwsze tabletki w zyciu to ucisk w klatce piersiowej i uczucie dusznosci mialam pzrez jakis tydzien.Balam sie skutkow ubocznych tabletek.A to mi reka dretwiala ,a to jakos noga zabolala.Moja mama,kazala mi sie stuknac w glowe albo przestac brac tabletki.A ,ze jest lekarzem to ja posluchalam.Uspokoilam sie,przestalam myslec o tabletkach,o skutkach ubocznych i bole i dusznosci w klatce minely.Czyli objawy typowej nerwicy.To byly yasmin i bralam je przez ponad rok. Bron boze nie kwestionuje decyzji lekarza.Przypomnialy mi sie moje poczatki brania tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
młoda położna jak zwykle dzięki i już mam ochotę brać dalej w takim wypadku.Ale muszę to przemyśleć,może zadzwonie jeszcze do innego lekarza.Chociaż tak naprawdę oni chyba tez nic nie przewidzą.Jedni się boją inni idą na całość.Zobaczę co będzie wieczorem ale dzięki dziewczyny,że człowiek nie jest sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miammiamola, może to głupie i nieodpowiedzialne ale ja bym sie pokusiła o nieposłuchanie lekarza i nie poddałabym się po jednym dniu. Tak jak mówi młoda położna, nie dajmy się zwariować, może potrzebujesz czasu żeby się przyzwyczaić do hormonów. Niezręcznie mi przekonywać Cię do kwestionowania decyzji lekarza, ale jako, że ja czasem balansuję na krawędzi ryzyka - wzięłabym dzisiaj drugą pigułkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
miammiamola ---- jedyne co moge Co doradzic to zbadanie poziomu progesteronu i estradiolu we krwi, i na ich podstawie dobrac tabletki.Fizycznie i przede wszytskim psychicznie lepiej zaaregujesz na tabletki.Bo jezeli dostarczasz organizmowi zla dawke hormonow to wtedy wariuje.Wiec skoro na dobre nie zaczelas brac tabletek to moze warto byloby zrobic takie badanie i zaczac brac tabletki od nastepnego cyklu.Jezeli chcesz w ogole brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
yamayeczka------też mi to chodzi po głowie....Na pewno nie odbieram tego ,że kwestionujecie lekarza ale i lekarze są różni a wiem ,że babeczki z doświadczenia też coś wiedzą,dlatego pozdrawiam was bardzo gorąco i myślę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
młoda położna-----dzięki,oczywiście,że chcę brać bo muszę na torbiele ale jakis lekarz powiedział mi ,że takie badanie hormonów nic nie daje i bądż tu mądry i pisz wiersze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
miammiamola ---- to pogadaj z dobrym lekarzem a nie 'jakims' ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miammiola----- Przecież to wcale nie musi być od Y, może to tylko lekka panika.Prawdopodobnie nawet jeśli słabo tolerujesz hormony to po 2 tabletkach nie umrzesz. Ja na Twoim miejscu spróbowałabym jeszcze dzisiaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gulkaaaaaaaa
czesc kobietki :) mam pytanko, pije czerwona herbate 2-3 na dzien, czasami dostaje od niej lekkiej biegunki, poniewaz ona przeczyszcza organizm, tak tez bylo np wczoraj wieczorem. Tabletke wzielam o 21, jak zwykle, a takowa biegunke dostalam kolo 23. Czy tabletka sie wchlonela? nie jest to jakas straszna biegunka ze oczywiscie siedzialam caly dzien w toalecie, ale jednak jakas. Czy myslicie ze taka tez ma wplyw na wchloniecie sie tabletki do mojego organizmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasloncetyniebo
młoda położna a takie może niedyskretne pytanie: bierzesz sama tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
gulkaaaaaaaa ----ta sytuacja nie mialam zadnego wplywu. jasloncetyniebo --- wlasnie zaczelam po dluzszej przerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfhdhg
czy jak wziełam yasminelle w pierwszym dniu miesiaczki po przerwie w braniu tabletek to odrazu jestem zabezpieczona bo jakies schizy mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w okresie siedmiodniowej przerwy po pierwszym opakowaniu tabletek, krwawienie z odstawienia dostałam drugiego dnia wieczorem, było skąpe,w ogóle nie czułam,że mam okres,aż do dzis:-O. Dzis boli mnie brzuch,nawet bardzo no i krwawienie jest silniejsze,a to przecież 5 dzień!!! Ile jeszcze będę krwawić i dlaczego dopiero teraz krwawienie przybrało na sile,czy któraś z Was tak miała? A może młoda położna coś mi doradzi,z góry dziękuję:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
Agulek84-----i chyba tak zrobię ale nie życzę nikomu takich objawów oby przeszły a jak nie to rozstanę sie z wami....oby nie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×