Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość rsrnrsnrsnsjsnt
A po jakim czasie brania tabletek zaczely wam rosnac, badz jak kto woli puchnac piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulkaaaaa
ja tak po dwoch opakowaniach zauwazylam roznice.Przeszkadz ami to i to bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola21
ja juz zauwazylam po pierwszym:) hmm ale ja zawsze mialam C a teraz mam tez C tyle ze pełniejsze hehe :) tak zeby znacznie to mi nie urosly zawsze mialam tak ze przed miesiaczka mi sie powiekszaly troszke a teraz mam takie jak przed miesiaczka na codzien:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulkaaaaa
No ja to strasznie kazdy zauwaza niestety ta zmiane a mi to przeszkadza ztego powodu ze sa ciezkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
dziewczyny! ja biore yasmin i mam pytanie, chciałabym bowiem zmienić dzień tyg w którym występuje krwawienie. W ulotce pisze o skróceniu przerwy o tyle dni, ile chcemy przesunąc termin krwawienia. Czy któraś z was robiła w ten sposób? Czy nie było potem jakiś dziwnym komplikacji, typu niewystapienie krwawienia czy palmienia w trakcie brania? I czy ciągłość anty jest wtedy zachowana? dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicia 18
witam! ja tez biorę yasminelle ale od 10 dni.jak narazie nie wystapily zadne skutki uboczne.tylko mam pytanko...bo to byl moj pierwszy raz i bylam tak przejeta tym wszystkim ze biorac tabletki z opakaowania wzielam tabletke z innym dniem tygodnia niz powinnam...mam nadzieje ze to nic nie zmienia i beda dzialac tak samo?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
tabletki te są jendoskładnikowe wiec znaczy to że w każdej tabletce jest taka sama dawka hormonów, co znaczy ni mniej ni wiecej że nie wazne która tabletke weźmiesz, a dni tygodnia na opakowaniu sa do przypomnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
mi piersi nie urosly, ani nie zmalaly :) caly czas takie same sa, a dzisiaj koncze pierwszy blister Yasminellek. Jestem bardzo zadowolona z tym tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
Cześć dziewczyny,nie mogę się z wami rozstać....przyszła mi taka jedna myśl,czy jeżeli miałam objawy zakrzepicy po yasminelkach to czy to znaczy,że już na pewno nie moge brać żadnych tabletek anty? czy może jest możliwość zmiany...? Może to ryzykowne pytanie ale może coś wiecie na ten temat ? młoda położna może cos o tym wiesz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
miammiamola --- objawy roznych chorob moze miec kazda z nas.Bol w klatce piersiowej,dretwnienie i dusznosc moze byc objawem zarowno zakrzepicy,zawalu i napadu lekowego...Co napisali Ci na karcie informacyjnej z IP?Pamietam,ze odstalas zastrzyk ( w brzuch?),zapisali je tez do domu?Jakie badania zrobili Ci na miejscu?Dostalas cos jeszcze poza tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazja24
potrzebuje pilnie yasminelle, nie mam możliwości udać się do swojego ginekologa, jak to mozna jescze w inny sposob zalatwic, szpital moze, pogotowie??? pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
młoda położno zajrzysz na moje pytanko z poprzedniej str ? Z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie, również mam pytanie, które być może już się pojawiło, ale same wiecie, że dużo szukania bym miała, liczę więc na pomoc :) przeziębiłam się i biorę gripex, który wpływa na skuteczność Yasminelle, w związku z tym - czy przez okres brania następnego blistra (jutro zaczynam) muszę po prostu uważać/stosować dodatkowe zabezpieczenie? Dziękuję z góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
bocobybylogdyby ---- ja nigdy nie robilam takich rzeczy i szczerze mowiac watpie w ich powodzenia.Nikt Ci nie da gwaranacji,ze uda Ci sie przesunac krwawienie,a jezlei nawet to bedzie pojawialo sie zawsze w tym dniu.Ale moze odezwie sie ktos kto ma doswiadczenia w tej kwestii.Jezeli skrocisz przerwe to nadal bedziesz zabezpieczona. anastazja24 ----- lekarz rodzinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
katekate --- jezeli przeczytasz ulotke yasmienelle to dowiesz sie,ze gripex nie wplywa na dzialanie tabletek.Chyba,ze przedawkujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Aj no własnie sie zastanawiałam bo niby w ulotce jest taka instrukcja, że można skrócić przerwe i wtedy krwawienie powinno wystąpić w żadanym dniu. Nie wiem, może spróbuje, skoro ciągłość anty będzie zachowana, to co mi szkodzi. Chyba że jakaś dziewczyna już tak robiła to prosze o radę. Dzieki młoda położna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda, w ulotce nie pisze żeby Yasminelle wchodziło w interakcje ze składnikami zawartymi w gripexie, ale ktoś podał wcześniej stronkę z lekami i substancjami, które wpływają na skuteczność. Gripex zawiera paracetamol i było tam napisane, że paracetamol właśnie wchodzi w interakcję z Yas. Nie wiem teraz, któremu źródłu wierzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
katekate ---- paracetamol wejdzie w interakcje z tabletkami jak przekroczysz dawke 3g na dobe.Ale wtedy bedziesz bardziej marwtila sie o swoja watrobe niz o dzialanie tabletek anty :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
paracetamol wchodz w interakcje z Y gdy go przedawkujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, to już wszystko rozumiem. I dziękuję Wam bardzo za pomoc, jestem znacznie spokojniejsza :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicia 18
ja zaczelam brac yasminelle w 5 dniu krwawienia...czy rownie dobrze beda one dzialac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazja24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
kicia 18 --- musisz zabezpieczac sie przez tydzien.Tak jak jest napisane w ulotce. anastazja24 --- przestan zasmiecac forum.Jeden post na stronie w tej sprawie wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza84
witam Kobietki:) Biore yasminelle pierwszy raz,sa to w ogole moje pierwsze tabletki.Wzielam pierwsze opakowanie, od dzis zaczyna sie przerwa.Tak wiec czekam na okres;)Skutki uboczne,to plamienia od drugiego tygodnia az do teraz, mam nadzieje,ze po okresie juz ich nie bedzie;) Poza tym jest ok. Moja Gin przepisala mi je wlasciwie bez zadnych badan hormonalnych, jedynie po wywiadzie,badaniu gin i na moja prosbe o tabletki, ktore nie spowoduja tycia i zaszkodza,a ewentualnie pomoga na moje wloski(od kilku miesiecy leca mi z glowki bez wiadomej przyzyczy:()Dodam,ze jestem dosc szczupla (52 kg, przy 170 cm),wiec niby Yasminelle przy mojej budowie, maja byc najlepsze. Mloda polozna- widze,ze masz duza wiedze:)Moglabys mi doradzic,ktore badania moglabym zrobic,zeby sie upewnic,czy dobralam dobre tabletki?Chyba powinnam je zrobic w 7-dniowejprzerwie,tak? Czy po miesiacu brania tabletek wyniki badan nie beda miarodaje?Yasminelle powinny pomoc na lecace wlosy?W ulotce jest napisane,ze powoduje ich Wypadanie!!?Badz tu madry:)Ja poki co nie zauwazylam zadnej roznicy, ani na plus ani na minus.A moze lepiej brac Yasmin? Ma troszke wiecej hormonow? Skoro mam plamienia,to moze moje tabletki maja zbyt malo estrogenu?Dodam,ze przed braniem tabletek zrobilam sobie sama poziom testosteronu(wyczytalam,ze moze odpowiadac za stan wloskow),byl ok. Z gory wielkie dzieki za odp:) Pozdrowienia dla Wszystkich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
mysza84 Oto moja historia z wypadającymi włosami: Zaczeły wypadać z jakieś 2 lata temu, najpierw mało, potem coraz więcej, zrzucałam to na przesilenia, najpierw jesienne potem zime i wiosne. W końcu zostałam bez połowy(tak połowy!) włosów. Zgłosiłam się do dermatologa. Dała maści, płyny, kazała łykać magnez, zelazo i cynk. Co prawda włosy przestały mi wypadać, ale nie odrastały, te co już wypadły. Wtedy skierowała mnie do edykrynologa. Ten zlecił mi badania hormonalne i okazało się ze tesosteron mam podwyższony o prawie 3 razy! Wtedy przepisał mi Yasmin. Włoski zaczeły dochodzić do siebie, ładnie odrastać, ale nigdy nie wróciły do stanu sprzed tej "przygody". Dodam że odstawiłam Y po 9 mcach i zrobiłam prawie roczną przerwę. Testosteron znów skoczył, włosy się pogorszyły i moja zabawa z tabletkami zaczeła się od nowa. Lekarz stwierdził że mogę tak mieć nawet do końca życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Także nie wiem dokładnie czemu u niektórych tabletki anty powodują wypadanie włosów. W moim przypadku, przy bardzo wysokim tesosteronie, uratowały moje życie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
mysza84 --- na pewno piwnnas zrobic podstawowe badania krwi,zeby sprawdzic czy w ogole mozec brac tabletki.Morfologia,proby watrobowe,uklad krzepniecia. Jezeli chcesz sprawdzic,czy tabletki nadaja sie dla Twojego typu hormonalnego to trzeba zbadac poziom estradiolu i progesteronu.Ale w trakcie brania tabletek ten wynik bedzie niemiarodajny.Wiec poprostu na sobie przekonasz sie czy tabletki Ci sluza.Czy pomoga na wypadanie wlosow? To juz sprawa indywidualna kazdej kobiety.Mozesz wspomagac sie skrzypem i srodkami z zewnatrz. Plamienia mozesz miec do 3 miesiecy,Jezeli pozniej tez beda wystepowaly to wtedy trzeba przejsc na wieksza dawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, a ja miałam dziwny cykl w tym miesiacu. Mianowicie przez jakis tydzien odczuwalam lewy jajnik. To bylo w zeszlym tygodniu. Ten tydzien jest juz normalnie. Dzis bhiore ostatnia tabletke i czekam na "okres", ale tak zastanawiam sie co mogło być przyczyną? Wczesniej nie odczuwałam jajnika,ale przed braniem tabletek mialam problem z torbielka wlasnie na lewym jajniku. Czy jest mozliwe ze pomimo tabletek ona odrosla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza84
Dziekuje Dziewczynki za blyskawiczna odpowiedź:) Robilam badania krwi, w sumie również na własne życzenie, jeszcze przed anty(czyli miesiąc temu),wszystko było ok. Cholesterol niski, poziom cukru również, więc wygląda na to, że niby mogę brać tabletki. W sumie nie robiłam badania na krzepliwość krwi..hmm..pewnie to sobie jeszcze zrobię. Skoro estradiol i peogesteron będą niemiarodajne, to nie ma sensu tego robić, jeśli będę miała plamienia również w kolejnym cyklu,czy inne skutki uboczne, to wtedy będzie wiadomo, czy Y są dla mnie, czy nie. Młoda położna- znalazłam swoje wyniki, które robiłam pod koniec lutego (od endokrynologa, wtedy tylko w sprawie włosków). To był 19 dzień cyklu i mój estradiol wynosił 240,7 pg/ml. Wartości w laboratorium to: f.folikularna(12,5-166) owulacyjna(85,8-49) lutealna(43,8-211) Testosteron miałam wtedy 0,57, norma(0,06-0,82),więc w normie. Pani stwierdzila,ze jesli chodzi o wloski,to wyniki ok. Wiesz moze, czy taki poziom estradiolu jest dobry przy użyciu Yasminelle?Myślę, że jego poziom przez 2 miesiące drastycznie się nie zmienił. Poziomu progesteronu niestety nie mam:( Szkoda, że nawet prywatni Gin nie zlecaja badania poziomu hormonow, nawet calkowicie odplatnie.Moja Gin powiedziala,ze przed braniem tabletek nie ma takiej potrzeby..a zaznaczylam,ze moge zrobic to na wlasna reke,tylko niech mi powie,czy ktores powinnam zrobic.. bocobybylogdyby- super,ze masz po klopocie z wloskami:),tez bym tak chciala:)Ja co prawda mam testosteron w normie,ale licze,ze Y mi rowniez troszke pomoga.Oczywiscie poza wspomaganiem sie witaminami itp:)Chociaz podstawowy powod brania Y jest oczywiscie wiadomy;)Po jakim czasie mialas efekty z Yasmin na wloski?Po jednym cyklu,czy troszke to trwalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Po około 3 cyklach, jak pamiętam. A co do Twojego testosteronu...niby on jest w normie, ale bliżej górnej granicy i myślę że przez to też mogą Ci wypadać włoski. Pobierz 3-4 opakowania i odezwij się czy zobaczyłaś różnice, ale na moje oko powinnaś ja zauważyć. Pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×