Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
noito ----- ja mam zlecona apiryne przez ginekologa,zaczynam ja brac pare dni przed okresem.Pamietaj,ze aspiryna to niesteroidowy lek p/zaplany i bardzo mzoe uszkodzic zoladek wiec musisz miec zdrowy.Okres mam po niej bardziej obfity,bo wiadomo ze jak krew rozrzedzisz to bedzie jej mnostwo.Ale po jakies 3 -4 dniach mam juz okres z glowy,skrzepy pojawiaja sie od czasu do czasu, nawet wcale.Zaznacze,ze ja nie biore tabletek anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocyyyyy
Ok, ale nie uważasz,że to troszkę dziwne,że pierwszy okres był normalny, a dopiero teraz po drugim opkaowaniu bardzo skąpy? Możliwe,że dopiero teraz cykl się "wyregulował"...czy tam stał mniej obfity? Czy robić test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowa9879
hej dziwyczyny. Co zobić, aby zapobiec zatrzymywaniu się wody w organizmie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocyyyyy
A na ten brak "skrzepów" mogło mieć znaczenie to,że z 4 dni przed okresem piłam upsarin C ? z 6 tabletek musujących w sumie? I krew się rozrzedziła? ALe z drugiej strony powinno byc jej więcej, a okres był skąpy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowa9879
hej dziewczyny, jak zapobiec zatrzymywaniu się wody w organizmie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
ja niby czas krzepnięcia krwi mam idealny, nawet powyżej normy. ale te okresy sa dla mnie męczarnią ;/ czasami sa one gorsze niz miesiaczka z czasów kiedy tabletek nie brałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
pomocyyyyy krwawienie z odstawienia może być różnorakie. w każdym miesiącu inne. i to jest normalne zjawisko.nie rozumiem czemu panikujesz kolorowa9879 brać przez drugą czesc cyklu aqua femin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
pomocyyyyy ---- krwawienie wraz z kolenymi blistrami moze sie zmieniac,byc coraz mniej obfite.Naprawde nie masz innych problemow niz zawracanie sobie glowy skrzepami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
pomocyyyyy ---- krwawienie wraz z kolenymi blistrami moze sie zmieniac,byc coraz mniej obfite.Naprawde nie masz innych problemow niz zawracanie sobie glowy skrzepami... noito --- ja tez mam idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowa9879
hej dziewczyny, jak zapobiec zatrzymywaniu się wody w organizmie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
czyli mogę wziąc sobie1-2 aspiryny przed krwawieniem? dodam że próby wątrobowe mam równiez idealne. ogółem wyniki badan idealne a ciągle coś nie tak ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bebida0
Bocobybyłogdyby: Dlaczego piszesz, że "tabletki+prezerwatywa NIE równa się lepsze zabezpieczenie"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny...dzisiaj ginekolog przepisal mi yasminelle..2lata temu bralam yasmin ale pierwszy miesiac mialam wymazany z zyciorysu taka depresja mnie chwycila...boje sie,ze po yasminelle bedzie tak samo,ale nie zgodze sie na przerywany z moim facetem..co ciekawe kazdy twierdzi co innego na temat kiedy tabsy zaczynaja dzialac...pierwsza tabletke lykam kolo czwartku i strasznie sie stresuje...poza tym mój facet jest troszke nadaktywny w tej dziedzinie i boję się że bez zadnych ograniczeń w ogole nie wyjdziemy z sypialni...moze to glupie ale zastanawiam sie czy czestotliwosc wspolzyciz nie ma jakiegos wplywu na skutecznosc tabsow...mam tez pytanie cz yasminelle pomogly komus na straszliwe wrecz paralizujace bóle miesiaczkowe odczuwalne juz 3 dini przed krwawieniem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny...dzisiaj ginekolog przepisal mi yasminelle..2lata temu bralam yasmin ale pierwszy miesiac mialam wymazany z zyciorysu taka depresja mnie chwycila...boje sie,ze po yasminelle bedzie tak samo,ale nie zgodze sie na przerywany z moim facetem..co ciekawe kazdy twierdzi co innego na temat kiedy tabsy zaczynaja dzialac...pierwsza tabletke lykam kolo czwartku i strasznie sie stresuje...poza tym mój facet jest troszke nadaktywny w tej dziedzinie i boję się że bez zadnych ograniczeń w ogole nie wyjdziemy z sypialni...moze to glupie ale zastanawiam sie czy czestotliwosc wspolzyciz nie ma jakiegos wplywu na skutecznosc tabsow...mam tez pytanie cz yasminelle pomogly komus na straszliwe wrecz paralizujace bóle miesiaczkowe odczuwalne juz 3 dini przed krwawieniem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Bebida0 ----- bo jak tabletki Cie nie zabezpiecza to gumka tym bardziej? Jak Ci peknie prezerwatywa to co zrobisz? Wezmiesz prostinor ? Bo skoro yasminelle Cie nie ochronia?Nie warto truc sie chemia i nie miec z tego zadnego pozytku.Z prezerwtywa czy bez nadal bedziesz zabezpieczona w 99%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowa9879
hej dziewczyny, jak zapobiec zatrzymywaniu się wody w organizmie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona5
hej...mam male pytanko i sama nie wiem do kogo sie moge o to zwrocic...wzielam ostatnio 2 opakowania yasminelle pod rzad w celu przesuniecia okresu.niestety wypada mi teraz drugi wyjazd, na ktorym nie moge miec okresu wiec wzielam dzis 1 tabletke z 3go blistra nie robiac 7-dniowej przerwy. nie wiem czy to dobre...chcialabym jednak wziac tylko 7 tabletek z 3-go blistra, zrobic przerwe na okres (7 dni), a pozniej zaczac normalnie nowy blister.czy jest taka mozliwosc i czy nadal bede tak samo zabezpieczona po rozpoczeciu nowego blistra po przerwie na okres? blagam o szybka odpowiedz!z gory dzieki i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ona5 ----- bierzez caly blister albo wcale.Nie mozna brac tylko paru tabletek bo zaburzasz gospodarke hormonalna i cykl.A pamietaj,ze hormony maja wplyw na funkcjnowanie calego organizmu...3 blistry pod rzad? kiedys tak zrobilam i nigdy wiecej.Zaden wyjazd nie jest wart takiej ceny...Sa tampony.Ja bym na Twoim miejscu zrobila jednak ta przerwe,nawet po tej 22 tabletce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocyyyyy
Ej,dziewczyny spokojnie. Nie wiedziałam akurat jak wyglądają okresy w czasie brania pigułek, jak się one zmieniają. Wszystkie potrzebne informacje o zażywaniu,działaniu tabletek znam. Niestety,ulotka informuje nas tylko o tym,że okresy staja się mniej obfite, mniej bolesne. Dokładniejszych informacji nie ma i dziękuję Wam za odpowiedź. Już wiem i nie zawracam sobie głowy. Nie jestem gotowa na dzidzię, dlatego pytam. Ale chyba moje pytania nie są tak bezsensowne i prostackie jak np." czy przy braniu pigułek zabezpieczać się mam w DNI PŁODNE" . Pozdrawiam serdecznie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedoświadczona88
Młoda położna --> czy kobieta, która jest w ciąży i robi sobie test ciążowy (żeby się upewnić) i bierze dalej tabletki, to czy możliwe jest, że test zawsze wyjdzie negatywny, nawet jeśli okaże się, że jest w ciąży? Napisz mi także proszę, w jaki sposób przez pierwszy miesiąc można poznać, że jest się w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedoświadczona88
Młoda położna --> czy kobieta, która jest w ciąży i robi sobie test ciążowy (żeby się upewnić) i bierze dalej tabletki, to czy możliwe jest, że test zawsze wyjdzie negatywny, nawet jeśli okaże się, że jest w ciąży? Napisz mi także proszę, w jaki sposób przez pierwszy miesiąc można poznać, że jest się w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedoświadczona88
Młoda położna --> czy kobieta, która jest w ciąży i robi sobie test ciążowy (żeby się upewnić) i bierze dalej tabletki, to czy możliwe jest, że test zawsze wyjdzie negatywny, nawet jeśli okaże się, że jest w ciąży? Napisz mi także proszę, w jaki sposób przez pierwszy miesiąc można poznać, że jest się w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedoświadczona88
Młoda położna --> czy kobieta, która jest w ciąży i robi sobie test ciążowy i bierze dalej tabletki, to czy możliwe jest, że test zawsze wyjdzie negatywny, nawet jeśli okaże się, że jest w ciąży? Napisz mi także proszę, w jaki sposób przez pierwszy miesiąc można poznać, że jest się w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedoświadczona88
Młoda położna --> czy kobieta, która jest w ciąży i robi sobie test ciążowy i bierze dalej tabletki, to czy możliwe jest, że test zawsze wyjdzie negatywny, nawet jeśli okaże się, że jest w ciąży? Napisz mi także proszę, w jaki sposób przez pierwszy miesiąc można poznać, że jest się w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedoświadczona88
Młoda położna --> czy kobieta, która jest w ciąży i robi sobie test ciążowy i bierze dalej tabletki, to czy możliwe jest, że test zawsze wyjdzie negatywny, nawet jeśli okaże się, że jest w ciąży? Napisz mi także proszę, w jaki sposób przez pierwszy miesiąc można poznać, że jest się w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedoświadczona88
Młoda położna ---> Jeżeli kobieta obawia się, że jest w ciąży, ale bierze cały czas tabletki antykoncepcyjne i robi sobie dla pewności test ciążowy to czy możliwe jest, że przez skład jaki mają tabletki, wynik testu zawsze będzie wychodził negatywny? Napisz mi jeszcze proszę, jak można rozpoznać ciąże w pierwszym miesiącu jej trfania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Niedoświadczona88 --- testy bywaja zawode,czy sie bierze tabletki czy nie.Ciaze rozpoznaje sie na podstawie badania ginekologicznego i bhcg z krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Niedoświadczona88 ---- w tabletkach mamy progesteron i estradiol.Te hormony nie maja wplywu na wynik proby ciazowej.Hormon Hcg jest wytwarzany przez łozysko i testy polegaja na wykryciu tego hormonu.Jej poziom rosnie do 10 tyg ciazy a potem systematycznie spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie.. czy można przesunac krwawienie tylko o 3 dni? w czwartek koncze pierwszy blister a na weekend wyjeżdżamy z chlopakiem.. no i istnieje szansa ze dostane wlasnie wtedy okres (chociaz moge dostac np w poniedzialek..) nie chce przesuwac okresu o caly blister bo za trzy tygodnie znowu wyjeżdżamy.. i pewnie krwawienie mimo tabletek i takby wystapilo.. no juz sama nie wiem co zrobic :D ehh. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaiiiinka
Niedoświadczona88----------- nie jest ważne,czy bierzesz tabletki anty- tzn. nie wpływa to na wynik testu. Ale zrób 2 (najlepiej różnych firm) bo narawdę stosunkowo często się mylą. A co do objawów w pierwszym miesiącu-ciężko powiedzieć. Niektóre kobiety nie mają żadnych objawów (oczywiście poza ustaniem miesiączki), inne mają je już po 4 tygodniach po zapłodnieniu. Jednak nie sugeruj się "objawami" bo możesz się inaczej poczuć po tabletkach.. Zrób testy, najlepiej z porannego moczu. Aha, i najważniejsze- jeśli nie dostaniesz okresu z odstawienia to dopiero wtedy się martw- wcześniej nie ma potrzeby. A zapomniałaś o jakiejś tabletce, wymiotowałaś, itp? Skąd Twoje obawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×