Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość angesa123
"Kaktulko" , napisze Ci jak to było na moim przykładzie. Biorę yasminelle od grudnia zeszłego roku, oczywiście miałam zrobione wszystkie badania tzn oznaczanie hormonów, cytologie, usg, ogólne badanie ginekologiczne. przy pierwszym opakowaniu miałam plamienia ( koloru ciemnobrązowego ), byłam senna i miałam tez nudności, czasami bolała mnie głowa. Yasminelle są moimi pierwszymi tabletkami i lekarz powiedział, ze na początku ich brania może tak być. Poza tym ze współżyciem kazał mi się wstrzymać ( ewentualnie stosować prezerwatywy) tak przez około 7 dni ( od wziecia pierwszej tabletki), ponieważ mimo tego ze zostanie ona wzięta w pierwszym dniu miesiączki organizm potrzebuje troszkę czasu żeby przyzwyczaić się do hormonów i do nowej sytuacji. Nie ukrywam, że czasami mam takie czarne myśli, że może te tabletki nie działają ale póki co antykoncepcja hormonalna jest bardzo skuteczna. Nie stresuj się niepotrzebnie, Twój organizm się przyzwyczaja do tabletek ale jeśli nudności będą trwały nadal to lepiej udaj się do lekarza na wizytę. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaktulka
hejka agnesa za odpowiedz jesli o mnie chodzi w pierwszym tyg od brania tabletek mialam stosunek ale partner nie konczył w mnie dopiero po uplywie tyg zaczal konczyc we mnie... co do moich objawów czasami jest ok nic nie czuje glowa nie boli nudnosci znikaja ale zdarzaja sie dni ze czuje sie bardzo zle mam nadzieje ze jest to tylko przez to ze zaczelam je brac .... zobaczymy :))) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola12345
Witam Was i licząc na wasze doświadczenie z yasminelle, proszę o poradę. W czasie zażywania tabletek z bieżącego blistra miałam zatrucie pokarmowe. Trzykrotnie- w ciągu trzech dni- tabletkę zwracałam, więc brałam następną, tylko nie mając zapasowego blistra brałam ją z tego aktualnego. Mam pytanie czy mogę wobec tego skrócić czas zażywania tabletek o te trzy sztuki, których mi braknie, bezpośrednio potem zrobić siedmiodniową przerwę i rozpocząć kolejny blister, czy też pędzić po receptę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mam pytanie, od kiedy jestem zabezpieczona biorąc tabletki od pierwszego dnia cyklu? Bo spotkałam się z wypowiedziami że przy pierwszym opakowaniu należy się jeszcze dodatkowo zabezpieczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iloooo
Mam pytanko , biore yasminellki od ponad roku dziś się zdziwiłam , bo wystąpiło u mnie plamienie. Zastanawiam się co może być powodem, czy może stres a może to, że tabletki powinnam brać o 18 a biorę z odchyleniami do ok godziny. I moje pytanie czy to nagłe plamienie może obniżyć skuteczność tabletek?? Bardzo proszę o pomoc i radę z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WishfulThinkin91
`cześć dziewczyny. ;) Ja właśnie oczekuje okresu, by rozpcząć przyjmowanie Yasminelle. Moje pytanie jest takie: co sądzicie na teamt brania Yasminelle stosując równocześnie dietę, intensywne ćwiczenia. Wydaje mi się, że to raczej nie koliduje ze sobą, jednak czytłam gdzieś o dziewczynie, która że stosowała `ostrą dietę [500 kalori! ;o] i nic, nic nie schudła. Ehh.. co sądzicie? ;> /zależy mi na odpowiedziach. Z góry dziękuję!! ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WishfulThinkin91
`cześć dziewczyny. ;) Ja właśnie oczekuje okresu, by rozpcząć przyjmowanie Yasminelle. Moje pytanie jest takie: co sądzicie na teamt brania Yasminelle stosując równocześnie dietę, intensywne ćwiczenia. Wydaje mi się, że to raczej nie koliduje ze sobą, jednak czytłam gdzieś o dziewczynie, która że stosowała `ostrą dietę [500 kalori! ;o] i nic, nic nie schudła. Ehh.. co sądzicie? ;> /zależy mi na odpowiedziach. Z góry dziękuję!! ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WishfulThinkin91
`cześć dziewczyny. ;) Ja właśnie oczekuje okresu, by rozpcząć przyjmowanie Yasminelle. Moje pytanie jest takie: co sądzicie na teamt brania Yasminelle stosując równocześnie dietę, intensywne ćwiczenia. Wydaje mi się, że to raczej nie koliduje ze sobą, jednak czytłam gdzieś o dziewczynie, która że stosowała `ostrą dietę [500 kalori! ;o] i nic, nic nie schudła. Ehh.. co sądzicie? ;> /zależy mi na odpowiedziach. Z góry dziękuję!! ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WishfulThinkin91
`cześć dziewczyny. ;) Ja właśnie oczekuje okresu, by rozpcząć przyjmowanie Yasminelle. Moje pytanie jest takie: co sądzicie na teamt brania Yasminelle stosując równocześnie dietę, intensywne ćwiczenia. Wydaje mi się, że to raczej nie koliduje ze sobą, jednak czytłam gdzieś o dziewczynie, która że stosowała `ostrą dietę [500 kalori! ;o] i nic, nic nie schudła. Ehh.. co sądzicie? ;> /zależy mi na odpowiedziach. Z góry dziękuję!! ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inggg
Zaczynam brać pierwsze w życiu tabletki - Yasminelle. W ulotce jest napisane, żeby wziąć pierwszą tabletkę 1 dnia cyklu lub 2-5 dnia (+ dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni wtedy). Czy jeżeli dostałam okres o godzinie 21 (lekkie plamienia, początek), a tabletki chcę brać o godzinie 18 to jutro będzie wtedy jeszcze pierwszy dzień czy już drugi (bo w zasadzie nie miną jeszcze 24h)? I czy po tych 7 dniach będę już w pełni (jak na tabletki) zabezpieczona? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inggg
Zaczynam brać pierwsze w życiu tabletki - Yasminelle. W ulotce jest napisane, żeby wziąć pierwszą tabletkę 1 dnia cyklu lub 2-5 dnia (+ dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni wtedy). Czy jeżeli dostałam okres o godzinie 21 (lekkie plamienia, początek), a tabletki chcę brać o godzinie 18 to jutro będzie wtedy jeszcze pierwszy dzień czy już drugi (bo w zasadzie nie miną jeszcze 24h)? I czy po tych 7 dniach będę już w pełni (jak na tabletki) zabezpieczona? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inggg
Zaczynam brać pierwsze w życiu tabletki - Yasminelle. W ulotce jest napisane, żeby wziąć pierwszą tabletkę 1 dnia cyklu lub 2-5 dnia (+ dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni wtedy). Czy jeżeli dostałam okres o godzinie 21 (lekkie plamienia, początek), a tabletki chcę brać o godzinie 18 to jutro będzie wtedy jeszcze pierwszy dzień czy już drugi (bo w zasadzie nie miną jeszcze 24h)? I czy po tych 7 dniach będę już w pełni (jak na tabletki) zabezpieczona? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inggg
Zaczynam brać pierwsze w życiu tabletki - Yasminelle. W ulotce jest napisane, żeby wziąć pierwszą tabletkę 1 dnia cyklu lub 2-5 dnia (+ dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni wtedy). Czy jeżeli dostałam okres o godzinie 21 (lekkie plamienia, początek), a tabletki chcę brać o godzinie 18 to jutro będzie wtedy jeszcze pierwszy dzień czy już drugi (bo w zasadzie nie miną jeszcze 24h)? I czy po tych 7 dniach będę już w pełni (jak na tabletki) zabezpieczona? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WishfulThinkin91 --- nie koliguje to ze soba.A to,ze kobieta przy takiej diecie nie schudla to nic w tym dziwnego.Organizm nie jest taki glupi i jezeli nie dostracza mu sie reguralnie pozywienia i do tego wartosciowego to robi sobie \'zapasy \' i odklada tluszcz zeby moc czerpac z niego energie. Biorac tabletki trzeba pamietac,ze moga zatrzymywac wode w organizmie i waga automatcznie idzie w gore.A tak pozataym to tabletki nie sa kaloryczne wiec i nie tyje sie od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nadal mam to plaminie... jutro ide do gina boje się ze tabl nie działają :( dziś wziełam ost tabl i 7 dni przerwy zawsze w trzecim dniu dostaje krwawienie i teraz nei wiem czy mam sie martwic jak nie dostane czy nie... W kazdym razie to łączenie opakowan na dobre mi nei wyszło tylko sie stresuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki kom
dziewczyny! zabezpieczałyście się dodatkowo podczas brania drugiego blistra????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 89 89 89
kiki kom --->> ja nie zabezpieczałam się już od pierwszej tabletki wiec przy drugim opakowaniu zabezpieczenie jest napewno niepotrzebne:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie zabezpieczałam się nawet podczas brania pierwszego blistra. Co prawda miałam stracha i na początku trudno mi było zaufać tabsom, ale do tej pory nie zaszłam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki kom
dzieki kochane za odp :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia395
Wiatm wszystkich. Pisze w nadziei ze moze ktoras z Pań miala podobny dylemat. Otóz bylam jakis miesiac temu u gin i Pani doktor przepisala mi Yasminelle. Bralam je regularnie przez 21 dni, dzis jest juz czwarty dzien przerwy a ja dalej nie mam oresu. Na ulotce jest napisane ze istnieje prawdopodobienstwo ciazy w takim przypadku A tak poza tym to nie rozumiem dlaczego podczas brania tabletek krwawienie wystepuje w 24-25 dniu cyklu a nie co 30 dni, dodam ze zawsze mialam nieregularne okresy Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tecza
Hej Słoneczka:) Przez prawie rok brałam Cilest, od ostatnich 3 miesięcy przytyłam koło 7 kg. Lekarka pierwszego kontaktu kazała mi zmienić tabl anty. Poszłam do ginekologa i powiedział, że skoro zaczęłam tyć po Cilestach to mogę tyć po wszystkich, ale zmienił mi na Yasminelle. Jeszcze ich nie wykupiłam i nie mam przez to wglądu do ulotki. Mam do Was pytanie, czy konieczne jest zażywanie tabletek wieczorem? bo Cilesty brałam zawsze po usłyszenia rano budzika i trochę boję się przestawienia na godziny wieczorne, a zwłaszcza tego, że zacznę o nich zapominać. Czy to w ogóle ma znaczenie o jakiej porze je zażywamy? biorąc oczywiście poprawkę na to, że są zażywane zawsze o tej samej godzinie. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tecza
Hej Słoneczka:) Przez prawie rok brałam Cilest, od ostatnich 3 miesięcy przytyłam koło 7 kg. Lekarka pierwszego kontaktu kazała mi zmienić tabl anty. Poszłam do ginekologa i powiedział, że skoro zaczęłam tyć po Cilestach to mogę tyć po wszystkich, ale zmienił mi na Yasminelle. Jeszcze ich nie wykupiłam i nie mam przez to wglądu do ulotki. Mam do Was pytanie, czy konieczne jest zażywanie tabletek wieczorem? bo Cilesty brałam zawsze po usłyszenia rano budzika i trochę boję się przestawienia na godziny wieczorne, a zwłaszcza tego, że zacznę o nich zapominać. Czy to w ogóle ma znaczenie o jakiej porze je zażywamy? biorąc oczywiście poprawkę na to, że są zażywane zawsze o tej samej godzinie. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia395 --- na ulotce nie ma zadnej adnotacji,ze jezeli krawienie nie wystapi do 4 dnia przerwy ( !) to istnieje prawdopodobienstwo ciazy, wiec nie pisz bzdur.Krawienie ma sie pojawic w ciagu 7 dniu.Nie wazne czy to bedzie 3,4 czy 7 dnia.A oragnizm to nie jest szwjcarski zegarek,ze zawsze wszystko jest na czas.Raz krwawienie moze sie pojawic 3 dnia, a innym razem 6.Krwawienie,ktore poajwia sie 7 dniowej przerwie jest zawsze reguralne,bez wzgeldu na to w ktorym dniu wystapi.O spoznieniu mozna mowic jak w ogole sie nie pojawi.Krwawienie z odstawiania to nie jest okres.To sa dwie rozne rzeczy.Wiec nie mozna mowic,ze pojawia sie w 25 czy 26 dniu cyklu.Istotne jest to,ze cykl sterowany przez tabletki wynosi 28 dni.ZAWSZE - chyba,ze niie robisz przerwy.Pierwszy dzien cyklu nie liczy sie od momentu pojawienia krwawienia, tylko od dnia rozpoczecia blistra. tecza ---- wszystkie tabletki bierzesz wtedy kiedy Ci wygodnie.Nie wazne czy to cilest,mercilon czy yasminelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia395 a skąd przekonanie, że MUSISZ dostać okres właśnie 4 dnia? sprawdź sobie w ulotce, będzie że ma wystąpić w ciągu 7-dniowej przerwy, więc także 7 dnia może się zacząć. a skoro to Twoje pierwsze opakowanie, to może nie pojawić się wcale. i to nie oznacza żadnej ciąży jeszcze. po prostu organizm sie przystosowuje. tecza a dlaczego wieczorem? pora jest dowolna, byle tylko trzymać się jej w miarę dokładnie. w ulotce masz opisane, ile możesz się spóźnić, z reguły to 12 godzin. ja biorę też rano ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tecza
pisałam o tym że wieczorem, bo tak zalecił mi ginekolog i w sumie był oburzony dlaczego Cilesty brałam rano... Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lajtowa20
Hej dziewczyny! mam pytanie odnośnie wpływu tab na piersi...kiedy zaczynałam brać tab moje pieersi zrobiły sie bardziej pełniejsze po prostu fajniejsze ale ostatnio stało sie zupełnie odwrotnie stały sie jakby mniejsze, nie są też takie pełne i strasznie wtydze sie rozebrać przed chłopakiem a co dopiero mówić o dotykaniu...dlaczego tak sie stało i czy już tak zostanie??pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpiszcie prosze
jestem chora mam broblemy z ałądkiem i mam takie pytanie jesli wymiotowałam 2 godz po wzieciu tabl czy moge dalej spokojnie współżyć czy skuteczność została pomniejszona> wiem ze w ulutce pisze do 5 godz wziazc druga tabl wiec nie brałam bo u mnie to było 10 godz ale teraz sie boje czy oby napewno tabl została cała wchłonieta?? bardzo prosze o odp kogos kompetentnego. z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpiszcie prosze wymiotowałam
bład w poście powyżej!!!!! wymiotowałam 10 godz po jestem chora mam broblemy z ałądkiem i mam takie pytanie jesli wymiotowałam 10 godz po wzieciu tabl czy moge dalej spokojnie współżyć czy skuteczność została pomniejszona> wiem ze w ulutce pisze do 5 godz wziazc druga tabl wiec nie brałam bo u mnie to było 10 godz ale teraz sie boje czy oby napewno tabl została cała wchłonieta?? bardzo prosze o odp kogos kompetentnego. z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpiszcie prosze wymiotowałam
bład w poście powyżej!!!!! wymiotowałam 10 godz po jestem chora mam broblemy z ałądkiem i mam takie pytanie jesli wymiotowałam 10 godz po wzieciu tabl czy moge dalej spokojnie współżyć czy skuteczność została pomniejszona> wiem ze w ulutce pisze do 5 godz wziazc druga tabl wiec nie brałam bo u mnie to było 10 godz ale teraz sie boje czy oby napewno tabl została cała wchłonieta?? bardzo prosze o odp kogos kompetentnego. z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×