Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Carmamelle
Niepewna -- Albo zacząć od przyszłego miesiąca, jak znowu dostaniesz miesiączkę, albo zacząć jutro, ale wtedy musisz się zabezpieczać dodatkowo przez to opakowanie, jak zresztą mówi ulotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojona...
Dziękuje Młoda Położono.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia2111
Hey! Mam pytanie : Czego może być skutkiem zmiana obfitości miesiączki? Tzn kilka lat temu miałam miesiączkę dobre 4-6 dni. Bardzo obfita , a teraz mam miesiączka trwa raptem 1 dzień i to jest bardzo skąpa? Byłam u lekarza zrobiłam badania wszystkie mozliwe na hormony i są one oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie zaczęłam 2 blister Yasminelle,pomiędzy opakowaniami zrobiłam normalna 7- dniową przerwe, ale mam do Was pytanie, czy tego 8 dnia moża wziąc tabletkę wieczorem, czy ma to jakies znaczenie? skoro owulacja może sie odblokować już następnego dnia, czyli 9 ( Czy To prawda???). Martwi mnie to, że tabletke biore 8 dnia,ale wieczorem wiec od 9 dnia różni mnie tylko pare godzin. chciałabym brac tabletke zawsze o tej samej godzinie,ale nie za bardzo pasuje mi to rano, bo zawsze sie spiesze rano na zajecia, dlatego chcialabym je przyjmowac wieczorem. z góry dziękuję za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bójsieboga
Hej dziewczyny! Ponawiam pytanie. Czy Yasminelle to jest wasz jedyny środek antykoncepcyjny? Mam z tym problem. Wiem, że moja koleżanka używa dalej tabsów i prezerwatywy, ale to mi się wydaje przesada... Jak sie przelamalyscie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespokojnaaaaa
Mam pytanko, czy mogę być w ciąży jak dostałam krwawienie z odstawienia i w zeszłym miesiącu robione testy obydwa były negatywne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bójsięboga
na 99% nie jesteś w ciąży! Cóż, widzę, że nie tylko ja robię testy ciążowe podczas stosowanie Yasminelle :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespokojnaaaaa
Mam pytanko, czy mogę być w ciąży jak dostałam krwawienie z odstawienia i w zeszłym miesiącu robione testy obydwa były negatywne? W teście płytkowym pojawiła się jedna kreska w polu kontrolnym C, tylko że ta kreska nie była blisko C, jak pokazywała ulotka, tylko tak jakby bardziej na środku... Ale była jedna, czerwona, bardziej po stronie z C. Czy wobec tego to znaczy, że nie ma ciąży???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paaaa
Hm..zastanawiaja mnie te plamienia bo ja juz biorę tableki drugi tydzień, zaznaczam ze to moj pierwszy blister yasminell i nie mam zadnych plamien, okres miałam normlany z tym ze go praktycznie nie odczułam, fakt jestem troche senna i nerwowa no i moze troche tradziku ale zawsze go miałam wiec dla mnie to bez roznicy, ale nic poza tym ... wiec zaczynam sie zastanawiac, skoro piszecie ze plamienia to rzecz normalna to czy normlane jest to ze ktos ich po prostu nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespokojnaaaaa
bójsięboga -- Biorę novynette, ale na tym forum siedzę... Yasminelle brałam jeszcze 2 miesiace temu. Boję się dlatego,że w teście płytkowym pojawiła się jedna kreska w polu kontrolnym C, tylko że ta kreska nie była blisko C, jak pokazywała ulotka, tylko tak jakby bardziej na środku... Ale była jedna, czerwona, bardziej po stronie z C. Czy wobec tego to znaczy, że nie ma ciąży??? Bo nie mam pewności...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespokojnaaaaa
Mam pytanko, czy mogę być w ciąży jak dostałam krwawienie z odstawienia i w zeszłym miesiącu robione testy obydwa były negatywne? W teście płytkowym pojawiła się jedna kreska w polu kontrolnym C, tylko że ta kreska nie była blisko C, jak pokazywała ulotka, tylko tak jakby bardziej na środku... Ale była jedna, czerwona, bardziej po stronie z C. Czy wobec tego to znaczy, że nie ma ciąży?? BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespokojnaaaaa
We wtorek idę do ginekologa to się upewnię. Po prostu jestem panikarą i wzdęcia i chwilowe mdłości od razu powodują, że zastanawiam się, czy to nie ciąża. Ale nie miałam ostatnio żadnego stosunku, a konkretniej żadnego do końca (nie że przerywany, niedokończony przez nas oboje), a ostatni raz kochałam się z wytryskiem w środku 2 miesiące temu... Tylko to bylo na początku brania nowych tabletek i obawialam się, że skoro przy 3 tabletce z nowych tabletek się kocham, to może to było ryzykowne, bo nie wiedziałam jeszcze, czy te tabletki dzialają na mnie tak samo. W każdym razie, 2 razy pod rząd dostałam od czasu tamtego stosunku krwawienie z odstawienia i 2 testy robione wyszły negatywne, więc chyba nie ma powodu do paniki? Czy wynik na tej płytce, taki jak opisałam, że ta kreska nie jest centralnie przy polu testowym C, ale jest jednak i nie przy polu z literką T, jest negatywny, według Ciebie, młoda położno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia2111
Hey! Mam pytanie : Czego może być skutkiem zmiana obfitości miesiączki? Tzn kilka lat temu miałam miesiączkę dobre 4-6 dni. Bardzo obfita , a teraz mam miesiączka trwa raptem 1 dzień i to jest bardzo skąpa? Byłam u lekarza zrobiłam badania wszystkie mozliwe na hormony i są one oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespokojnaaaaa ---- masz ciaze,urojona. Madzia2111 ---- dieta,tryb zycia,tabletki anty,jakas choroba,albo taka uroda.Skoro lekarz nie stwierdzil nic niepokojacego w czym problem.Ja bym tak chciala ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie zaczęłam 2 blister Yasminelle,pomiędzy opakowaniami zrobiłam normalna 7- dniową przerwe, ale mam do Was pytanie, czy tego 8 dnia moża wziąc tabletkę wieczorem, czy ma to jakies znaczenie? skoro owulacja może sie odblokować już następnego dnia, czyli 9 ( Czy To prawda???). Martwi mnie to, że tabletke biore 8 dnia,ale wieczorem wiec od 9 dnia różni mnie tylko pare godzin. chciałabym brac tabletke zawsze o tej samej godzinie,ale nie za bardzo pasuje mi to rano , bo zawsze sie spiesze rano na zajecia, dlatego chcialabym je przyjmowac wieczorem. z góry dziękuję za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brunette21
Spróbuje w tym temacie. Chodzi mi o to czy po miesiaczce ktora zostala sztucznie wywolana specjalnym lekiem skutecznosc Yasminelle rozpoczyta sie tez wraz z pierwszym zazyciem tabletki? pomozcie, prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia2111
A ja się boję że w końcu ta miesiączka zaniknie i nie będę mogła mieć dzieci, a bardzo tego chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiera1234
Tabletki Yasminelle biorę już jakiś czas. Przed Yasminellą miałam krótką przygodę z evrą, która okazała się możliwie najgorszym wyborem w moim przypadku. Wystąpiły mi chyba wszystkie działania niepożądane. Tymczasem na Yasminelli czuję się naprawdę dobrze. Sama chciałam te tabletki, lekarz zrobił mi badania i stwierdził, że z tymi tabletkami mogę spróbować. Póki co naprawdę dobrze się czuję. Waga trzyma mi się mniej więcej na tym samym poziomie. Czasem występuje wahanie w dół o 1kg. Nastroje w normie, libido również. Nic mnie nie boli( aczkolwiek przez pierwsze opakowania zdarzały się drętwienia kończyn). Jeżeli chodzi o szkodliwe działania Jaśki: Te tabletki odwadniają, tym samym zagęszczając krew w organizmie ( Dlatego jest podwyższone ryzyko zakrzepicy), żeby się przed tym możliwie chronić należy dużo pić. A często jest tak, że pijemy zdecydowanie za mało. Dużo pijcie i będzie ok, a jeżeli występują inne skutki uboczne, to może nie są to tabletki dla was. Ja miałam i mam spore problemy z pęcherzem i nerkami, ciągle jakieś zapalenia itd. Łączyłam to z Jaśką, ale po badaniach okazało się że to kamica nerkowa, więc sprawa się wyjaśniła. Czasem warto poszukać też innych przyczyn, a nie wpadać w panikę i odstawiać tabletki, rzucając się w wir eksperymentów hormonalnych na sobie. I więcej wiary w antykoncepcje ! Ona jest stworzona z myślą o nas, a nie żeby uprzykrzyć nam życie. Poza tym każda kobieta decyduje się na nią sama. Pozdrawiam wszystkie kobietki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiera1234 dzięki za wyczerpujący post :) ja własnie biorę 7 dzień yaz, ale na moim forum nikt nie pisze, a skład yazui yasminelle jest identyczny więc przyszłam do Was :P póki co, czuję się dobrze, nie zapeszając nie spadło mi libido (a wiem ze to u wielu dziewczyn jest problem), czuję mrowienie w piersiach (mam nadzieję, że urosną :P) i co jest CUDOWNE w tych tabletkach - nie chce mi się jeść, tylko pić strasznie dużo. Przez tydzień brania schudłam 1,5 kg :) skutki uboczne to plamienia, ale wiem, że mogą być więc się nie stresuję póki co. No i bolą mnie mięsnie, zwłaszcza łydek i tym się trochę martwię :( ale Wiera1234 napisałaś że też tak miałaś no nie? stosujecie dodatkowe zabezpieczenie? to moje pierwsze tabsy, są skuteczne od 1 dnia? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bójsięboga
Wiera, Ja też jestem zadowolona z Jasiek (uroczo to nazwałaś ;), nie mam już żadnych skutków ubocznych (miałam na początku plamienia i bóle głowy). Cera lepsza, waga w normie. Tylko dalej jestem ciut nieufna co do skuteczności antykoncepcyjnej. Nikt mi nie odp na moje obawy. Być może jestem jedyną osobą, która ma takiego "schiza". Może mi przejdzie a może nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirka283
hej mam pyt zmieniam tab. Yasmin na yasminelle. Lekarz zaleci wziasc 1 tabletke pierwszego dnia okresu. Po krwawieniu z odstawienia okres naturalny sie nie pojawil. Spoznia sie 14 dni, robilam test tydzien temu wyszedl negatywny jednak okresu nadal nie mam. Jak dlugo moze sie spozniac okres przy zmianie tabletek z mocniejszych na slabsze? Dodam ze kochalam sie z prezerwatywa a konca w srodku nie bylo. Prosze Was o odpowiedz bo do gin ide za tydzien a stres mnie juz wykancza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skylit
Witam. Mam pytanko, ponieważ jestem trochę panikującą osobą. jestem w trakcie brania 2 opakowania Yasminelle (4 dni przed 7 dniowa przerwą) tabletki biorę codziennie ok południa. czy jezeli zapomniałam wziąc tabletkę z 1-2h opoznieniem, to czy cos sie moze stać ? To są moje pierwsze tabletki w zyciu i troszke sie boje wpasc, a nie chciałam bym. Prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminellkaaaa
Hej:) Mam pytanie czy tabletki Cefalgin obnizają działanie tabletek antykoncepcyjnych? Bylam wczoraj u neurologa ponieważ mam migreny i przepisał mi ten lek a ja zapomnialam sie spytac czy obniza dzialanie tabletek:) Z góry dziekuje za odpowiedz:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
mirka -- A nie chodziło lekarzowi o 1 dzień krwawienia z odstawienia? Zmieniałaś tabletki, tak? Czy zaczynałaś brać po prostu Yasminelle po jakimś czasie po odstawieniu Yasmin? Bo jeśli zmieniałaś to z pewnością chodziło lekarzowi o pierwszy dzień okresu, w sensie krwawienia z odstawienia. Nie kazałby Ci czekać miesiąc lub dłużej na normalny okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Skylit -- Nic się nie dzieje, jak się spóźniasz nawet kilka godzin. Do 12h można się spóźnić, tak jak mówi ulotka. Spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomisalan
Dziewczyny! Ginekolog przepisał mi yasminelle... Wziełam 2 tabl ale niestety okazuje się, że mój org źle już reaguje... Czy mogę je odstawić bez porady lekarza? Chciałą zapytać czy te dwie tabl mogą mi wpłynąć na cykl? rozregulować go??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiera1234
Jak przechodziłam z Evry na Jaśkę to miałam plamienia:) Mam pytanko: biore teraz keflex (i prosze nie powolujcie sie na tą listę leków ktora krąży bo ona jest błędna) i on zawiera cefaleksynę. Skuteczność tabletek ponoć obniżają ampicylina, tetracyklina, ryfampicyna. Więc teraz już sama nie wiem, czy mogę normalnie się kochać, czy dodatkowo się zabezpieczyć. A wy jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkaa19
dziewczyny!!! pomozcie...kurcze lekarz przepisal mi yasminelle...ostatnio zazywalam novynette i skonczylam wczoraj tamto opakowanie normalnie mialabym 7dni przerwy..i teraz mi pomozcie kiedy powinnam zaczac zazywac yasminelle?? jak dostane okres czy juz dzisiaj?? jak to jest....??? Prosze o szybka odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana122334
po 7 dniowej przerwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×