Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Możliwe moja kol. tak miała i przy pierwszym opakowaniu dodatkowo miala jeszcze czasem plamienie,ale zawsze lepiej spytac fachowca bo nigdy nie wiadomo,poczekaj jakis czas jesli nic Cie nie boli moze tak organizm zareagował na to i tyle:)mysle,ze bedzie ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie nic mnie nie boli tylko nadal krwawie, zazwyczaj okres u mnie trwa góra 7 dni wiec zaczełam sie martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingol ---- jezeli cisnienie miala w normie,nie wystapil bialkomocz to zatrucia podejrzewac nie mozna.To sa podstawy,do podejrzenia zatrucia.Owszem,na czesc tych kg mogla skladac sie woda,o czym swiadczyly obrzeki,ale jezeli nietowarzyszyly temu inne objawy,to nie bylo to zatrucie.Obrzeki to za malo.Z obrzekow zwykle max.wychodzi 5kg samej wody.Wiec te 50 kg to w wiekoszosci nie woda. Jezeli twierdzi,ze miala gestoze to i cisnienie miala wysokie,a w moczu duza ilosc bialek.I musiala byc hospitalizowana,bo gestoza to stan zagrozenia zycia. Kobiety w PL wiekszosci bardzo tyja.Wynika to ze zlej diety,z braku ruchu,bo w Pl panuje mit to wszystko co nas otacza szkodzi dziecki ( lacznie z kremem do twarzy,a chodzenie na np.na gimanstyke jest uwazane za fanaberie,bo przezciez to moze zaszkodzic.Czasami jest to wynik problemow endokrynologicznych,wynikajace z zaniedban lekarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz rozumiem,tak była w spzitalu ale wyjasniłas mi czyli jezeli ja raczej nie mam skłonności do tycia a jestem sportowcem(wiadomo w ciąży to co innego ale postaram się chociaż dużo spacerować)i nie jadalam nigdy słodyczy,a pije dużo wody niegazowanej i bede dbala o siebie to mam szanse mało przytyć:) dodam,chodx pewnie to ma małe znaczenie ze u mnie w rodzinie kobiety tyły tylko w brzuchu i poza moja mama ktora w tym brzuchu duzo przytyła bo jadła słodycze reszta była laski po...,moja mama ma z natury tez wolna przemiane,mniejsza z tym jakaś szansa jest ze jednak bardzo nie przytyje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja koleżanka twierdzi ze była gwiazdą położnictwa bo od razu po porodzie miala niemal płaski brzuch i brak rozstepów ona taka zasuszony typ, ale inna połoźna mi na to,ze to tez nie jest tak super i ze nie ma się czym podniecać wazne zeby mama i dziekco były zdrowe;p dziekuje mam juz jasność:) aha dodam ze jeśli mam arytmie serca to to absolutnie nie jest mam nadzieje,żadne wskazanie do cesarki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej jest tu kto?
Hej, jest tu ktoś na tym forum? :) chciałabym zapytać o parę rzeczy związanych z Yasminelle właśnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uli
hej dziewczyny! brałam kiedyś yasminelle przez rok i było ok, bez objawów. obecnie bolą mnie nogi i ręce (jakby mięśnie - skurcze) ale tylko wieczorem po zażyciu tabletki, od rana jest już ok. dodam, że mam widoczniejsze niż przed braniem tabletek żyły. biorę drugie opakowanie. czy mogę się martwić tymi objawami? za kilka dni mam wizytę u ginekologa, ale mam nadzieję, że rozwiejecie do tego czasu choć trochę moje wątpliwości. dodam, że jestem panikarą i boję się zakrzepicy (nikt w rodzinie nie chorował na nią), udaru i reszty. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz,nie da sie tak powiedziec na odległość,każdy organizm idywidualna reakcja na dany lek czy tez nawet antybiotyk,hormony! Zobacz ulotke ja nie pamiętam skutków ubocznych,wiem,że często do drugiego,no max trzeciego opakowania sa jeszcze dziwne objawy u nie których. Jezeli Twoje objawy sa inne niz na ulotce a bardzo Ci pzreszkadzają i mozesz nie sypiac z facetem jakiś czas(bo rozumiem,ze głównie po to je bierzesz)to poczekaj na wizyte u lekarza i opisz mu to wszystko,zobaczysz co fachowiec doradzi:) Najmniej objawów i najmniej zatrzymuje wode mercilon,który brałam i polecam,ale każda kobieta ma indywidualne potrzeby,ja po yasminnelu mimio,że to ulepszona wersja yasminu czułam się źle!!! Może nie stricte problemy z" bardziej widocznymi żyłami",ale słabo mi było,zawroty głowy ,agresja, bóle głowy,senność!!Wypowiadam się,bo brałam wszystko!! Reasumujac niech lekarz zobaczy,moze to tylko chwilowe?? Zakrzepica by była np. gdybys latami brała!(bez przerw),pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liwha
Witam kochane :) czy jezeli wzielam tabletke w 2 dniu cyklu ,to kiedy ,moge zaczac kochac sie spokojnie z chlopakiem,bez zabezpiecznia,aby nie zajsc w ciaze? Dodam ,ze to moja pierwsze opakowanie :) Pozdrawiam goraco! z gory dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uli --- pobierz sobie jakis preparat z magnezem i postasem, np aspargin.Tabletki moga je wyplukiwac,co objawa sie bolami,skurczami miesni. Liwha --- tak jak jest napisane w ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z ta zakrzepica po latach to bym sie klocila ;-) Moja siostra nabawila sie jej po roku,mimo,ze badania kontrolne robione pare tyg wczensiej byly ok. Zreszta tabletki z drospiernonem,sa najbardziej niebezpieczne dla ukladu krwionosneg i naczyniowego.Zadne inne tabletki,nie zanotowaly tez tylu zgonow,z powodu powiklan krazeniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liwha
W ogóle sama nie wiem,czy to był pierwszy drugi dzien cyklu,dzien wczesniej pojawily mi sie doslownie 2 kropelki,sama nie wiedzialam,czy to ciemniejszy sluz,czy okres...dopiero drugiego dnia bylam pewna ,ze okres mam i wzielam wtedy...co o Tym sadzisz? powinnam wziac pierwszego dnia,jak zauwazylam ciemniejsza wydzieline,czy drygiego jak bylam pewna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liwha
aa i okres mialam do tej pory b. nieregularny ,wiec gdybym byla pewna,ze w tym czasie dostane, to ok,ale nie wiedzialam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LenaKocur
Jeżeli biorę tabletki codziennie o 18,regularnie,przykladowo dzis wzielam i chce z moim chlopakiem kochac sie np. pol godziny po,to moge smialo,czy trzeba czekac po kazdej tabletce 3-4 h az sie wchlonie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio pisalam do was pytajac ile moga potrwac plamienia, ja zaczelam brac ponownie Yasminelle po 2 latach przerwy no i wlasnie plamienia mnie meczyly. po 3 tyg jednak ustapily,ale po paru dniach znowu zaczelam plamic, tylko dziwi mnie kolor tych plamien- wygaldalo jakbym dostala okres. Pojawila sie norlamnie czerowna krew, potem znowu ustapily i co dzien praktycznie na zmiane- raz byly a na drugi dzien plamien nie mialam. nie wiem co o tym myslec. Zauwazylam ze po stosunku (zwlaszcza) krwawie i znowu jest to krew taka czerowna jak w okres. jutro biore ostatnia tabletke i nie wiem czy powinnam kupic 2 opakowanie, moze nie trzymaja mi cyklu te tabletki, ale czy wtedy dalej bylam zabezpieczona? dodam ze mam 23 lata a to moja pierwsze opakowanie. Moze powinnam wybrac sie do lekarza? Poradźcie, bo sie martwie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luffy
Witam drogie panie. Nawet w tak "kobiecym wątku" nie może zabraknąć głupiego pytania faceta :) Otóż dość sceptycznie podchodzę do farmakologii, a moja dziewczyna niedługo zacznie brać tabletki. (Do tej pory nie zabezpieczaliśmy się w ogóle - stosunek przerywany, kończyłem "poza nią" do łazienki umyć i dalej i tak 4-6 razy pod rząd, zdaje sobie sprawę że to było dość ryzykowne itd. dlatego czas aby wkroczyła terapia hormonalna) Wracając do meritum, mam pytanie, czy Wasi Faceci kończą w środku ? bez żadnych obaw, nie zabezpieczacie się dodatkowo ? Liczę na szczerą, dojrzałą odp bez żadnych "hihów i hahów" :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frau D.
Luffy, ponoć tabletki dają niemal 100% zabezpieczenie, ale ja nie chcę kusić złego losu :) kiedyś kilka razy mój facet został we mnie i później stresowałam sie czy dostanę okres ;/ Ale decyzja należy do Ciebie i Twojej kobiety ;D A teraz moje pytanie, otóż jestem osobą, którą nęka niskie ciśnienie, ostatnio spada drastycznie, dziś wynosiło 83/51. Czy jedną z przyczyn mogą byś Yasminelle?? Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LenaKocur
Jeżeli biorę tabletki codziennie o 18,regularnie,przykladowo dzis wzielam i chce z moim chlopakiem kochac sie np. pol godziny po,to moge smialo,czy trzeba czekac po kazdej tabletce 3-4 h az sie wchlonie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LenaKocur --- skoro juz bierzesz tabletki anty,to mysle,ze warto byloby troche poczytac o ich dzialaniu.Mozesz sie kochac przed wzieciem tabletki,w trakcie lub po.Nie ma to znaczenia.Wazne,zebys brala je co 12 h.Zabezpieczenie daje 21 tabletek,a nie kazda z osobna.Bo gdyby tak bylo,to mozna by lyknac sobie tabletke tylko wtedy kiedy zamierzamy uprawiac sex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luffy ---- a zawsze lykasz wszystko jak mlody pelikan ? Ja tez moglabym wejsc tutaj pod innym nickiem i napisac,ze zaszlam w ciaze. Do tego typu inf.na forum zeby odnosic sie z dystansem. Ale tez warto pamietac,ze zadne tabletki nie dadza 100% pewnosci.Nie dadza jej tez tabletki + stosunek przerywany.Wiec skoro Twoja dziewczyna ma zamiar juz faszerowac sie hormonami,to miejce z tego jakas przyjemnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luffy --- a skoro miales juz ochote podzielic sie z nami,ile razy pod rzad uprawiace sex,to dodam,ze biorac tabletki mozesz konczyc w niej ile razy dusza zapragnie.Raz po razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio pisalam do was pytajac ile moga potrwac plamienia, ja zaczelam brac ponownie Yasminelle po 2 latach przerwy no i wlasnie plamienia mnie meczyly. po 3 tyg jednak ustapily,ale po paru dniach znowu zaczelam plamic, tylko dziwi mnie kolor tych plamien- wygaldalo jakbym dostala okres. Pojawila sie norlamnie czerowna krew, potem znowu ustapily i co dzien praktycznie na zmiane- raz byly a na drugi dzien plamien nie mialam. nie wiem co o tym myslec. Zauwazylam ze po stosunku (zwlaszcza) krwawie i znowu jest to krew taka czerowna jak w okres. jutro biore ostatnia tabletke i nie wiem czy powinnam kupic 2 opakowanie, moze nie trzymaja mi cyklu te tabletki, ale czy wtedy dalej bylam zabezpieczona? dodam ze mam 23 lata a to moja pierwsze opakowanie. Moze powinnam wybrac sie do lekarza? Poradźcie, bo sie martwie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luffy
ehh młoda położna i po co tak rozmawiać z ludźmi, zamiast miło bez ironicznych podtekstów ? Teraz wyobrażam sobie, że jesteś małą, nieszczęśliwą kobietką z wieloma kompleksami, która swoje frustracje wyładowuje na innych użytkownikach. Ja prosiłem o poradę w konkretnej sprawie. Widać Frau D. zrozumiała, Ty niestety nie. Oczekiwałem porady, a nie oceny/opinii, a tę dopiero udzieliłaś pisząc drugiego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LenaKocur
Mloda Polozna,dzieki,ale chyba co 24 h ,a nie co 12 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luffy ---- wiec w jakim celu wkleiles watek.dot ciazy ? Skoro interesowalo Cie tylko,ile razy mozesz skonczyc w dziewczynie ? Tania sensacja ? LenaKocur --- jasne,ze co 24 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio pisalam do was pytajac ile moga potrwac plamienia, ja zaczelam brac ponownie Yasminelle po 2 latach przerwy no i wlasnie plamienia mnie meczyly. po 3 tyg jednak ustapily,ale po paru dniach znowu zaczelam plamic, tylko dziwi mnie kolor tych plamien- wygaldalo jakbym dostala okres. Pojawila sie norlamnie czerowna krew, potem znowu ustapily i co dzien praktycznie na zmiane- raz byly a na drugi dzien plamien nie mialam. nie wiem co o tym myslec. Zauwazylam ze po stosunku (zwlaszcza) krwawie i znowu jest to krew taka czerowna jak w okres. jutro biore ostatnia tabletke i nie wiem czy powinnam kupic 2 opakowanie, moze nie trzymaja mi cyklu te tabletki, ale czy wtedy dalej bylam zabezpieczona? dodam ze mam 23 lata a to moja pierwsze opakowanie. Moze powinnam wybrac sie do lekarza? Poradźcie, bo sie martwie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wweronika -- to sa wlasnie plamienia,o ktorych mowa w ulotce.Moga byc ciagle,a moga wystepowac z przerwami.Jezeli po 3 miesiacach nadal beda wystepowaly,to trzeba zmienic tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boogie1989
Witam! mam pytanie. Biorę obecnie 3 opakowanie Yasminelle, ale po 2 nie zrobiłam tygodniowej przerwy. Czy konieczne jest żebym wzięła wszystkie tabletki z tego blistra czy mogę mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×