Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Genie
mloda_23 --- Ty chyba jeszcze nie doroslas do brania tabletek,a nawet do sexu.Po co sie faszrujesz chemia skoro i tak boisz sie ciazy? Wgole przestan chodzic do lozka z facetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
ja w Irlandii bylam 2 tygodnie i nie zmienialam czasu o godzine :) jesli tu biore o 21 to tam bralam o 20. Nie wiem czy dobrze czy nie, ale nic mi sie nie stalo :) wrocilam do Polski i dalej biore o 21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dlaczego niektóre z Was są dla innych niemiłe. Młoda23 dopiero zaczyna swoją przygodę z antykoncepcją podobnie zresztą jak ja, dlatego ja ją świetnie rozumiem, że ma pewne obawy. Uważam, że takie postępowanie jest lepsze niż jak niektóre dziewczyny biorą tabletki jak im sie podoba a raczej jak wypadnie a później piszą i proszą o prośbę i rade czy możliwe ze są w ciąży. Poza tym te forum jest chyba po to żeby sobie pomagać a nie odpowiadać uszczypliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dlaczego niektóre z Was są dla innych niemiłe. Młoda23 dopiero zaczyna swoją przygodę z antykoncepcją podobnie zresztą jak ja, dlatego ja ją świetnie rozumiem, że ma pewne obawy. Uważam, że takie postępowanie jest lepsze niż jak niektóre dziewczyny biorą tabletki jak im sie podoba a raczej jak wypadnie a później piszą i proszą o prośbę i rade czy możliwe ze są w ciąży. Poza tym te forum jest chyba po to żeby sobie pomagać a nie odpowiadać uszczypliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
mloda_23 -- jesli decydujesz sie na wspolzycie musisz brac pod uwage ryzyko zajscia w ciaze.. to normalna kolej rzeczy, ale po to bierzesz tabletki, zeby to ryzyko zmiejszylo sie o 99%. Przemysl to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
KOBITKI powiedzcie mi czy myslicie,ze po 14stu tabletkach moge juz sie kochac bez dodatkowego zabezpieczenia?to jest moja pierwsza antykoncepcja hormonalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
Indys -- jesli bierzesz yasminelle i przeczytalas ulotke to mozesz wspolzyc juz od pierwszej tabletki bez dodatkowego zabezpieczenie. Yasminelle dzialaja od pierwszej tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A89
Genie - polecam więcej wyrozumiałości dla dziewczyn, które dopiero zaczynają stosować antykoncepcję hormonalną. Obawa o ciążę jest nieodłącznym elementem seksu - zwłaszcza na początku. Bez względu na stosowaną metodę antykoncepcyjną. Zwłaszcza, że żadna nie daje 100% pewności. mloda_23 - jeśli oprócz tabletek stosowanie dodatkowej metody antykoncepcyjnej (np. prezerwatywy) ma dać Ci większe poczucie komfortu i bezpieczeństwa, stosuj ją przez jakiś czas. Jednak nie daj się zwariować. Daj szansę tabletkom. Pozwól im upewnić Cię, że warto im zaufać. Tylko taka pewność sprawi, że będziesz mogła w pełni cieszyć się seksem ze swoim mężczyzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Indys -- jestes zabezpieczona od 1 tabletki. młoda_23 ---- bierzesz tabletki i stosujesz dodatkowo gume.A jak gumka peknie to polecisz do lekarza po prostinor,bo bedziesz sie bala ,ze tabletki nie zadzialaja?Jezeli tabletki Cie nie ochronia,to prezerwatywa tym bardziej.Przemysl swoje branie tabletek...... Nie ma sesnu meczyc organizmu na darmo.Pozatym jestes dorosla,uprawiasz sex wiec licz sie z konsekwencjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Dzieki Kochane-poprostu moja ginekolog powiedziala,ze lepiej poczeac 2 tyg,bo nie wiadomo jak organizm zareaguje na hormony-tak wiec trzymam Was za słowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
Genie Ja dopiero zaczynam swoje życie seksualne,więc nie rozumiem dlaczego się czepiasz mnie. Jestem ciekawa jak to było z Tobą na samym początku jak zaczęłaś uprawiać seks...taka byłaś mądra?I nie potrzebowałaś rad???W końcu min. jesteśmy tu po to na tym forum,aby sobie nazwajem pomagać...jestem osobą,która uwielbia dzieci...lecz chwilowo mnie na to nie stać, bo jestem biedną studentką,a na pomoc rodziców nie mam co liczyć, bo sami ciężko przędą ...mój facet pewnie chciałby już mieć dziecko dla niego to nie byłby koniec Świata...ale ja zdaję sobie sprawę z tego,ile kosztuje utrzymanie dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
mloda_23 --- potrzebowalam rady,dlatego poszlam do ginekologa aby wybrac skuteczna antykoncepcje.Od tamtej pory biore tabletki i do glowy by mi nie przyszlo zeby jeszcze stosowac prezerwatywy.Bo niby po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki kobitki ;] umre chyba wstajac o 6 w wakacje :D a wie ktoras moze, czy moge brac normalnie o 7? czyli godzine pozniej niz zawsze, tak jakbym zmienila moje codzienne dawkowanie o godzine pozniej, nie zwazajac, na to ze w anglii jest godzina do tyłu? prosze o rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarisssa
Witam! Mam pytanie. Czy przy Yasminelle można palic papierosy i zażywac inne leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
klarisssa Dobre pytanie,też się nad tym zastanawiałam ...ale chyba można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
seniseviorum -- mozesz spokojnie brac o 7. klarisssa -- palic NIE !!! Leki? Tak, z tym,ze jak bierzesz leki,ktore wchodza w interakcje z yasminelle to musisz zabezpieczac sie dodatkowo.Te substancje wymioenione sa w ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominalska
mloda23--to,.ze dziecko kosztuje to kazdy wie ale bez przesady to nie jest jakis nie wiadomo jaki wydatek(zwlaszcza przez pierwsze lata zanim pojdzie do szkoły)...zresztą wiekszosc ludzi jest z "wpadek" a ich rodzice dają rade grunt to w życiu być zaradnym..możesz to uznac za atak ale uważam ze Genie ma racje skoro tak bardzo boisz się ciazy to znaczy ,ze nie dorosłas do sexu...fakt faktem nie kazdy musi chciec miec dzieci ale nie mozna dać sie zwariować jakiemus irracjonalnemu strachowi..skoro wczesniej ufalas samym prezerwatywom to teraz zaufaj samym tabletkom bo sa duzo skuteczniejsze niz prezerwatywy...ja ufam yasminelle nie odczekalam dwóch tygodni po wzieciu 1 tabletki bo moj ginekolog powiedział ze zabezpieczają od 1 i ze maksymalni przesuniecia w trakcie brania to do 2h bo potem ochrona moze być zmniejszona..trzymam sie tych zasad i w ciaze jakos nie zaszłam...życze Ci więcej odwagi i więcej wiary w lekarza który Ci je przepisał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki :) a co do palenia, to kiedys slyszalam, ze podobno szkodzi jak duzo sie pali. wiec jak doladnie z tym paleniem jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarisssa
hmm... wyczytałam w ulotce, że kobiety powyżej 35roku nie powinny palic i chciałam sie tylko zapytac czy to sie tyczy rowniez młodszych. A jak z alkoholem? Tez nie powinno sie pic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
klarissa-->palić możesz tylko zwiększasz tym samym ryzyko wystąpienie pewnych skutków ubocznych wszystkich leków brać nie możesz dl;atego musisz czytać ulotki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarisssa
hmm... wyczytałam w ulotce, że kobiety powyżej 35roku nie powinny palic i chciałam sie tylko zapytac czy to sie tyczy rowniez młodszych. A jak z alkoholem? Tez nie powinno sie pic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle, ze to ze bierzesz tabletki, nie ogranicza Cie od razu do wszystkiego. wiec co do picia, to chyba mozna pic. a ze to jest szkodliwe, to chyba oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Palac w czasie brania lekow antykoncepcyjnych narazasz swoje zycie.Ponad 50% kobiet palacych w czasie brania hormonow choruje na zakrzepice,po 35 roku zycia liczba ta dramatycznie sie zwieksza. W Polsce problem ten jest bagatelizowany.Jakis czas temu TVP zrobila 'medialna akcje' uswiadamia kobiet,z czym sie polaczenie tytoniu + tabletek.Szkoda,ze byla to tylko jednorazowa akcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarisssa
Dziękuje wam serdecznie za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarisssa
Dziękuje wam serdecznie za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
z picem to jest tak że nie popija się tabletek alkoholem no i chwilę warto odczekać po tabletce no i przy piciu masz jeszcze ten minus że możesz zwymiotować czyli wydalić tabletkę ale sam w sobie nie wpływa papierosy tak jak pisałam zwiększają ryzyko wystąpienia skutków ubocznych a jakich to musisz sprawdzić w ulotce bo nie pamiętam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola21
zapominalska--> jestem ciekawa czy bylabys taka madra gdyby nagle sie okazalo ze zostaniesz mama..szczerze watpie z ta zaradnoscia heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
dobrze, ze nie pale :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Bierzesz pigułki? Nie pal! Jeśli zdecydowałaś się na zażywanie antykoncepcyjnych pigułek hormonalnych, powinnaś definitywnie zerwać z paleniem papierosów. Równoczesne przyjmowanie pigułek i palenie papierosów przez kobiety zwiększa ryzyko chorób naczyń krwionośnych i serca. Im paląca kobieta jest starsza, tym bardziej narażona jest na choroby zatorowo-zakrzepowe oraz choroby kardiologiczne. Oprócz zagrożenia zawałem istnieje też ryzyko udaru mózgu. Lekarze odradzają tabletki antykoncepcyjne swoim palącym pacjentkom, ale te niestety nie zawsze przejmują się ich ostrzeżeniami. Przyjmują pigułki i palą nadal. Niektóre dają się przekonać lekarzowi dopiero wtedy, gdy zlecone badania wykazują już zmiany miażdżycowe. A zdarza się to niestety u coraz młodszych kobiet. Co wobec tego mają robić palaczki, które nie są w stanie zerwać ze swoim nałogiem? Czy muszą całkiem zapomnieć o antykoncepcji i żyć w strachu przed niechcianą ciążą? Na szczęście nie jest to konieczne, ale powinny zrezygnować ze stosowania klasycznych pigułek antykoncepcyjnych dwuskładnikowych. Mają za to do dyspozycji wiele innych metod antykoncepcyjnych - m.in. wkładkę domaciczną lub zastrzyki antykoncepcyjne. Zdaniem specjalistów, mogą też stosować pigułki jednoskładnikowe, zwłaszcza jeśli przyzwyczaiły się już do takiej antykoncepcji. Palaczki powinny szczególnie pamiętać o regularnych, przynajmniej raz w roku, wizytach u ginekologa. Źródło: kobieta.interia.pl http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,376,Palenie%20papieros%C3%B3w%20podczas%20stosowania%20doustnej%20antykoncepcji%20hormonalnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Karola21 ---- zadna,kobieta ktora nie planuje ciazy,nie bedzie na pewno szczesliwa 'wpadka'. Bede powtarzala do znudzenia --- jezeli jestes na tyle dorosla,zeby uparwiac sex,to jestes tez na tyle dorosla zeby liczyc sie z konsekwencjami.Jezeli ktos sie panicznie boi tych konsekwencji to znaczy,ze do sexu nie dorosl. Ja tez bym nie byla zadowolona,gdbym teraz zaszla w ciaze.Ale regulranie wspolzyje i licze sie z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×