Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Słonko1335

cesarskie cięcie po cesarskim cięciu....???

Polecane posty

W marcu zeszłego roku urodziłam przez cc córeczkę. Powodem cięcia było pośladkowe ułożenie Małej, żadnych innych wskazań lekarskich nie było. Planuję drugą ciąże jeszcze w tym roku więc rozwiązanie nastąpiłoby ok. dwóch lat po pierwszym. W związku z tym mam pytanie czy musi się druga ciąża zakończyć cc? chciałabym urodzić naturalnie jeśli oczywiście nie będzie żadnego zagrożenia dla dziecka. Mój lekarz uważa, że on nie widzi problemu, jednak lekarka szwagireki powiedizał jej że jeśli drugi poród jest w terminie krótszym niż 5 lat to musi być cc i ona na inny poród by się nie zgodziła. Pytanie więc do doświadczonych kobietek takich które miały najpierw cc a potem naturalny, są takie wogóle??? ile czasu upłynęło od jednego pordu do drugiego.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rodziłam pierwsze dziecko przez cesarkę a drugie naturalnie. Jednak u mnie odstęp to siedem lat . Wszystko jest możliwe. Musisz porozmawia z lekarzem bo jest wiele za i przeciw . Chodzi głównie o wytrzymałoś macicy po cięciu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arbuzka1
co?? Bzdura - jakie 5 lat Przynajmnie rok -półtora - dwa lata jest idealnie. Pare dni temu moja kuzynka 3 raz miała cesarke i dzieci po dwóch latech każde. Moja siostra urodziła 1 dziecko przez cc a drugie po 1,5 roku naturalnie- bo tez chciała naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko ❤️ Moja bratowa urodziła synka przez cc, a po dwóch latach córkę naturalnie. Nie bylo żadnych przeciwskazań i wszystko odbyło się bez najmniejszego problemu. to tyle co moge napisać bo sama doswidczenia nie mam, ale wiem że jesli nie ma innych zaleceń to cc to jak najberdziej można rodzić naturalnie i wcale przerwa nie musi wynosić 5 lat. Buziaczki dla Ciebie i Ali ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczynki, trochę się uspokoiłam bo nie chcę znowu cc za nic w świecie no chyba, że będzie trzeba..... Filipko ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po cc 1,5 roku już.Planujemy druga ciąże ale jeszcze nie teraz.Zapytałam sie gina czy jak jest cc czy drugi raz też musi być.Powiedziała żę nie.Że można urodzić naturlanie,że nie ma zagrozenia ani dla matki ani dla dizecka.Że druga cc bedize wtedy kiedy dziecko się nie rpzekręci.Tak też słyszałam od innych moich znajomych które miały pierwszą cc.Więc Ty też możesz urodzić naturalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja urodziłam pierwsze dziecko w paździrniku 2003roku przez cc. Drugie dziecko po 2latach i 9m-cach...też przez cc. Powiedziano mi,że wprawdzie mogliby próbowac wywoływac mi poród naturalny,ale jest to trudne,ponieważ 1cc było przeprowadzone na tzw.\"suchej macicy\"-czyli macicy bez czynnosci skurczowej.Podobno jeżeli tak się robi cc-to nastepnym razem macica nie podejmuje czynności skurczowej tak jak to ma w standardzie każda zdrowa macica. Tyle dowiedziałam sie od pani która mnie cięła po raz drugi. Do tego tez dochodzi stan blizny po 1cc.Jezeli blizna jest węższa niż 2mm-w najwęższym miejscu,-wtedy wykonuje się drugie cięcie,ponieważ istnieje ryzyko pekniecia blizny na macicy przy skurczach partych. To wszystko tak do mnie przemawiało-że wcale nie byłam chetna do rodzenia naturalnego. Niestety drugie cc nie jest tak przyjemne(dla mnie przynajmniej),jak pierwsze.Dużo gorzej je zniosłam:( Przecięli mi nerw w pachwinie.Dłużej dochodziłam do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja koleżanka urodziła 3 lata temu synka przez cc, a teraz tez...własnie jest w Zabrzu w klinice, też będzie cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam cesarke
Miałam cesarke z tego samego powodu co Ty, rok i 5 miesięcy po tym fakcie urodziłam siłami natury, żaden lekarz nie widział wskazań do kolejnej cesarki chociaż ja właśnie wolałam ją mieć i tym razem.Ale musiałam rodzić naturalnie i teraz jestem z tego zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystrasznoa
ja jeszcze nie rodziłam,ale kiedys moze to nastąpi i na wszelki wpadek czytam wasze wypowiedzi i az mnie ciarki przechodzą!! powiedzcie dlaczego nie zrobilybyscie cesarki po raz drugi?? od matki wiem ze rodzila naturalnie i ze byl to niesamowity ból-i boje sie tago,dlatego zawsze myslalam ze jak juz bede musiala rodzic to tylko przez cc, a tu jak czytam to sie zaczynam wahac. wytlumaczcie mi prosze wasze stanowiska za czy przeciw cc i za czy przeciw porodowi naturalnemu. plizz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×