Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szyszka4

KURS NA WYCHOWAWCÓW KOLONII- jak wygląda i ile trwa?

Polecane posty

Gość szyszka4

Hey mam mało czasu a chciałabym zrobić ten kurs.Zaczyna sie 15 lutego w moim mieście i trwa 16,17,18,24,25.02 :O Nie jest napisane ile godzin dziennie a mi zalezy żeby trwał jak najkrócej ...jaka jest tematyka zajęć? Co sie robi na kursie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyszka4
sorki zaczyna się oczywiście 16.02 :) I kosztuje sporo bo aż 200 zł :O co mnie troche odstręcza :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyszka4
upupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyszka4
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyszka4
:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka-si-sa
W zależności gdzie robisz ten kurs - odbywa się od 1h - 2h. Generalnie opowiadają jak nalezy się opiekować grupą, kilka przepisów prawnych i bhp. Egzamin nie jest za trudny, ale trzeba się troszku przyłożyć. Po takim kursie możesz jeździć na kolonie nawet za granicę. Super sprawa. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurs dla wychowawców kolonii trwał 3 dni po 8 godzin, zakończył sie egzaminem. Szczerze mówiąc nie posłałabym własnego dziecka z kimś kto ukończył kurs trwajacy 2 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uprzedzam tylko, że to nie jest taka super sprawa, bo jeździsz na kolonie za granicę. Teoretycznie jeździsz, ale przede wszyskim pilnujesz dzieciaków i jeśli jakieś się rozchoruje, to grupa z pozostalymi opiekunami jedzie sobie na wycieczkę, a Ty siedzisz przy chorym dziecku. Nawet podczas zwiedzania musisz mieć oczy dookoła głowy, a odpowiedzialność jest ogromna. Kiedy pracowalam w biurze podrózy, miewaliśmy takich \"wychowawców\", co to skończyli kurs i szukaja pracy. Mówię, że mamy zielona szkołę w Polsce, 5 dni. A nie, w Polsce to nie, za granica najchętniej. Osoba z miejsca skreslona. Nie uratowalo jej nawet to, że po chwili doszla do wniosku, że do Polski jednak też. Powiedziałam, że nie zatrudniamy osób, ktore jeżdżą TYLKO za granicę, bo to nie są wakacje. Byla tez para, chłopak i dziewczyna, którzy chcieli się zatrudnić, ale pod warunkiem, że pojada razem. Byli parę, więc wyjasniłam, że nie mogą jechac razem, bo jest ryzyko, że taka para będzie się bardziej zajmowac sobą a nie dziećmi. Zaczęło się przekonywanie, że tak nie bdzie, ja tłumaczę jak krowie na rowie, że NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI i że mogą jechac, ale osobno. Jak znowu usłyszałam przekonywania, po prostu podziekowalam mówiąc, że skoro nie akceptuja naszych warunków zatrudnienia, to nie przyjmę ich CV. W tym momencie zmiana: No to dobrze, już niech będzie osobno... tonem wielkiej łaski. Nie przyjęłam ich CV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobilem kiedys taki kurs
i musze przyznac ze dwa razy bym sie zastanowil gdybym mial jechac znowu jako wychowaca na kolonie, szczegolnie z podejrzana mlodzieza :P 24 h na dobe czujnosc 100 % --strasznie meczace psychicznie szczegolnie kiedy Ty sie starasz a inny wychowaca olewa obowiazki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurs trwa 3 dni i egzamin nie jest trudny. Tylko schody zaczynają się pozniej bardzooooo ciezko znalez po takim kursie zatrudnienie! zlozylem swoje dokumenty do 5 biur podrozy i niestety nigdzie nie znalazlem pracy w charakterze wychowawcy. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×