Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

Haloo Mamulki.... świetnie ze piszecie mam tyle do nadrobienia ;) ciesze sie ze tyle pytań i odpowiedzi ... to tak wiele pomaga ... ;) 😘 NICK--------WIEK-----OST@------T.PORODU------ TC-----KG------ PL EC/IM IE-------MIASTO Migotka--------21-------25.01------1.11-----------37---- -- -+9----Alexander--------Szwecja Bebolek20-----21-------26.01------2.11-----------37----- --+2-----niespodzianka---Kilcock Fufcia----------29-------25.01------25.10/3.11----37---- ---+18----synek------------Siedlce Bunia_77------30-------27.01------26.10/3.11----36------ -+10----Dominik--------Cork Amelka77-----30-------30.01------22.10/6.11----36------- +16----Alan-------------Wrocław Carlaa----------30-------01.02------04.11/8.11----36---- ---+9,5---synalek----------MülheimR Malutek--------25-------27.01------03.11----------36---- ---+18----Aleksandra-----Cork Asiorek2-------26-------28.01------04.11----------34---- ---+9-----Olusia-----------Jaworzno Brzuchacz-----29-------28.01------04.11---------37----- ---+18----Zuzia----------------------- Edzia87--------20-------30.01------05.11----------37---- ----+9-----Kevin-----------Polska Shenen---------31-------05.02------5/11.11--------36---- ---+9------Magdalena-----Chełm Wzetka---------31-------31.01------07.11----------37---- ---+12----Wiktoria--------Rzeszów Martulka82D--25-------31.01------07.11----------34------ -+11-----Elias------------Essen Sylka27H------27-------01.02------08.11----------37----- --+12---Ola------------Wolsztyn IVA25----------25-------4.02-------11.11-----------34--- ----+12-----Marcel----------Toruń Konkaa---------24-------26.01-----15.11-----------33---- ---+12-----Agatka----------Calw Kamelle-------25--------9.02--------16.11------35------- +8------Joshua Jonathan--Wuppertal Basik74--------32-------21.02------19.11.----------33--- ----+10,5--Karolinka-------Katowice Aneta312------32-------12.02------19.11-----------33---- ----+8-----Oliwka i Julcia--Chełm Ilonka32-------32-------15.02-------21.11----------32--- ----+15----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77-------30-------15.02------22.11-----------30--- ----+10-----Natalka---------Szczecin Beti26-------------26--------17.02-------24.11---------- -34-----+16-----Natalia i Kacper---Bdg Kamilok26----26-------11.02-------24.11-----------34---- ---+5------Emilia----------Hamm Mimi1981-----26-------20.02-------27.11-----------33---- --+14-----Natalia---------Warszawa Misiaki---------32------27.02-------30.11-----------32-- ----+18-----Natka i Alek----Szczecin Frania23-------23-------23.02------30.11------------33-- ----+11-...synek/Colin----Oosterhout Aneta_71------36-------23.02------30.11------------32--- ----+9-----Amelia----------Warszawa Andzia----------23------15.02------22.11------------35-- -----+13---dziewczynka----Gdansk sciskam mocno ..... !!!! u nas taka piękna pogoda !!!!! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK--------WIEK-----OST@------T.PORODU------ TC-----KG------ PL EC/IM IE-------MIASTO Migotka--------21-------25.01------1.11-----------37---- -- -+9----Alexander--------Szwecja Bebolek20-----21-------26.01------2.11-----------37----- --+2-----niespodzianka---Kilcock Fufcia----------29-------25.01------25.10/3.11----37---- ---+18----synek------------Siedlce Bunia_77------30------27.01------26.10/3.11----36------ -+10----Dominik------Cork Amelka77-----30-------30.01------22.10/6.11----36------- +16----Alan-------------Wrocław Carlaa----------30-------01.02------04.11/8.11----36---- ---+9,5---synalek----------MülheimR Malutek--------25-------27.01------03.11----------36---- ---+18----Aleksandra-----Cork Asiorek2-------26-------28.01------04.11----------34---- ---+9-----Olusia-----------Jaworzno Brzuchacz-----29-------28.01------04.11---------37----- ---+18----Zuzia----------------------- Edzia87--------20-------30.01------05.11----------37---- ----+9-----Kevin-----------Polska Shenen---------31-------05.02------5/11.11--------36---- ---+9------Magdalena-----Chełm Wzetka---------31-------31.01------07.11----------37---- ---+12----Wiktoria--------Rzeszów Martulka82D--25-------31.01------07.11----------34------ -+11-----Elias------------Essen Sylka27H------27-------01.02------08.11----------37----- --+12---Ola------------Wolsztyn IVA25----------25-------4.02-------11.11-----------34--- ----+12-----Marcel----------Toruń Konkaa---------24-------26.01-----15.11-----------33---- ---+12-----Agatka----------Calw Kamelle-------25--------9.02--------16.11------35------- +8------Joshua Jonathan--Wuppertal Basik74--------32-------21.02------19.11.----------33--- ----+10,5--Karolinka-------Katowice Aneta312------32-------12.02------19.11-----------33---- ----+8-----Oliwka i Julcia--Chełm Ilonka32-------32-------15.02-------21.11----------32--- ----+15----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77-------30-------15.02------22.11-----------30--- ----+10-----Natalka---------Szczecin Beti26-------------26--------17.02-------24.11---------- -34-----+16-----Natalia i Kacper---Bdg Kamilok26----26-------11.02-------24.11-----------34---- ---+5------Emilia----------Hamm Mimi1981-----26-------20.02-------27.11-----------33---- --+14-----Natalia---------Warszawa Misiaki---------32------27.02-------30.11-----------32-- ----+18-----Natka i Alek----Szczecin Frania23-------23-------23.02------30.11------------33-- ----+11-...synek/Colin----Oosterhout Aneta_71------36-------23.02------30.11------------32--- ----+9-----Amelia----------Warszawa Andzia----------23------15.02------22.11------------35-- -----+13---dziewczynka----Gdansk wklejam jeszcze raz bo cos poprzestawiałam ;) mam nadzieje ze teraz bedzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
Witam mamusie, piszecie, że bolą was żeberka, ja mam taki ucisk tuż po piersiami, wydaje mi się, że mam jednego wielkiego siniaka, tak sobie mysle może malutka na coś naciska, brzuch cały czas w górze a i ona tam ma mało miejsca:-). Ostatnio nie mam apetytu, nie wiem dlaczego:-(. A taki był ze mnie łasuch. Będę pózniej, pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Właśnie wróciłam z pracy-musiałam zawieść zwolnienie. Zimno u nas strasznie, dobrze, że kupiłam wczoraj ta kurtkę. Wyglądam jak hipopotam:D ale przynajmniej mi ciepło. Później jedziemy z M i teściową na imieniny, nie bardzo mi sie chce ale najblizsze trzy dni przesiedzę w domu bo M pracuje także skorzystam z okazji, żeby gdzieś się wyrwać. Dziś pewnie też odbierzemy taką fajną komodę 3 w 1 jest tam przewijak, a jak się obróci na drugą stronę to jest wanienka. Na dole są szufladki na akcesoria dla dzidzi. Natalka od wczoraj jest wyjatkowo spokojna, w dzień tylko czasem się przeciągnie za to wieczorem buszuje. Jak to jest u was? Muszę kupić jeszcze kosmetyki, napiszcie dziewczyny jakich firm kupowałyście??? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry mamusie :) Właśnie skończyłam sprzątać, szło mi to koszmarnie a teraz wszystko mnie boli :( mój mąż w pracy więc musiałam sprzątać sama. Jak zwykle nie przespana noc:( w nocy złapał mnie jeszcze straszny skurcz łydki a już ich nie miałam chyba ok miesiąca. Teraz muszę zabrac się za jakieś ciacho na jutro a jutro zrobie sałatki. Edziu zazdroszczę takiego szpitala, łożko na pilota super :) mam nadzieję, ze poród będzie naprawdę łatwy. Bebolku trzymaj się kochana przesyłam duzo endorfinek niech dodadza ci siły. 🌼 🌼 Sylka co do pracy ja mam podobnie, byłam na kazde zawolanie szefa, pracowałam po 11 godzin oczywiście nadgodziny bezpłatne, jakikolwiek dzial się walił wysylał tam mnie. Gdy zaszłam w ciążę powiedział ze się na mnie zawiodł bo chciał abym poprowadziła mu projekt. Potem słyszałam głupie docinki z jego strony, że tyle coraz bardziej, że widać że dziewczynka bo brzydnieje itp. Ja tez nie mam powrotu do swojej starej firmy, także się nie martw na pewno uda nam się znaleźć jakąś nową. Buniu super, że było fajnie, oj na pewno dzidziuś sobie pojadł 🌼 🌼 Mimi super, że zakupy się udały, taniutko kupiłaś kurteczkę :) mimi moja Ola cały czas się wierci nie ważne czy dzien czy noc, czasem mam wrażenie że ona w ogóle nie spi taka z niej rozrabiaka :D Kamilok uważaj na siebie, kuruj śie kochana, dobrze że mężuś czuwa:) :) :D :D Zmykam kochane coś zjeść bo dzidzia się domaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVA25
mimi1981- ja kupilam wszystkie kosmetyki firmy "Nivea" i jeden kosmetyk firmy "Blumchen" Jak czytam Wasze wypowiedzi na temat pracodawcow to noz mi sie otweira w kieszeni.jak mozna byc takim podlym czlowiekiem? Nie wyobrazam sobie abym miala pracowac nadgodziny bez zaplaty a juz wogole NIGDY PRZENIGDY niepozwolilabym sobie na to,aby pracodawca ocenial moj wyglada a juz wogole jak jestem w ciazy.BYm takiego rumoru narobila i na pewno bym mu cos powiedziala,bo ja rozumiem roznice miedzy pracodawca a pracownikiem,ze pracownik stoi nizej od pracodawcy,ale szacunek nalezy sie po rowni z obydwu stron.Jak ludzie maja przychodzic do pracy zadowoleni i dobrze wykonywac swoja prace skoro wlasny szef traktuje nas w ten sposob? Kiedys pracowalam w sklepie odziezowym "Reporter" i tez mialam takiego hamskiego i beszczelnego typa nad soba,byl nawet chyba nie 10 lat starszy ode mnie a zachowywal sie okropnie.Oczywiscie kiedy zauwazyl,ze ja jako jedyna nie dam sobie w kasze dmuchac i mnie wykorzystywac jak pozostale pracownice,zwolnil mnie-i bardzo dobrze,bo i tak sama bym sie zwolnila. Dziewczynki: CZY HARTUJECIE I SMARUJECIE CZYMS PIERSI??? ja pod prysznicem robie masaze,po kapieli wcieram oliwke naciagajac sutki i dzis kupilam specjalna masc "Maltan" dla kobiet w ciazy -trzeba nia smarowac brodawki w czasie ciazy i laktacji,po to,aby skora byla elastyczniejsza i kiedy dzidzia nam pogryzie nie bolalo nas.Mam nadzieje,ze to dobry zakup. Wlasnie wypralam posciel i ochraniacz do lozeczka oraz misie pluszowe :) Jak prac to prac,a co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
Mam dobry humor, chociaż chyba żeberka mnie cały czas bolą. Okres przymusowego leżenia się skończył i dzisiaj z mężem wybieramy się do znajomych. Jak to fajnie móc znowu się wyszykować, zrobić sobie makijaż i fryz:-). mimi1981 - ja kupiłam dla swojego dziecka kosmetyki z firmy NIVEA, ponieważ sama z mężem używamy też NIVEA, uwielbiam balsam Q10plus z tej firmy, ma taki delikatny zapach i mimo że sama testuję często różne kosmetyki i balsamy to w ciąży przeszkadzały mi wszystkie owocowe i za mocno perfumowane, no i znowu powrót do NIVEA. Ale inne firmy też są dobre, ważne aby na początek zdecydować się na jedną firmę, gdyby dzieciątkowi nie służyło (wystapią alergię czy uczulenia) łatwiej znalezc przyczynę:-). asiorek2 - dzięki za miłe słowa co do pracy:-), ja też wierzę że znajdziemy pozniej lepszą:-) :-):-). Ja mam w życiu takie podejście, że przyjmuję wszystko co los mi przynosi i wierzę w przeznaczenie. Widocznie nie tam jest moje miejsce. Ale siedzenie od początku ciązy w domu miało (nadal ma ) swoje dobre strony, pozwoliło mi bardziej przeżywać tą ciąże i się z niej cieszyć. Chodząc do pracy człowiek jest jednak bardziej zagoniony. Moja mała też się mocno wierci. Mąż mówi, że chyba za nim to ma bo on też nie może w jednym miejscu usiedzieć:-), już teraz przypisuję sobie pewne cechy, które zauważa u małej:-). iva25 - co do pracodawców masz rację, ale nie każdego stać na to aby odpalnąć coś szefowi. Ja często użalałam się w domu mężowi na szefa, u nas w pracy królowała zasada "szef jest szefem i zawsze ma rację". Ci, którzy mu się przeciwstawili słownie byli zwolniani, mógł sobie na to pozwolić bo na rynku sytuacja przedstawiała się tak a nie inaczej. Każdego można zastąpić :-(. Komu zależało na posadzie siedział cicho, ewentualnie po cicho szukał gdzieś indziej pracy. Mam nadzieję, że doczekamy się czasów, iż szefowie lepiej będą traktować swoich pracowników. Ja całe ciało smaruję tylko zwykłą oliwką dla dzieci, ale jak będę karmić piersią to kupię jakiś krem do brodawek. oki laseczki zmykam, muszę doprowadzić się do porządku;-) czy wy też maacie problem z założeniem skarpetek i butów????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franiu bardzo dziękuje za linki :) Faktycznie wcale taniej nie wychodzi :/ Mimi ja też mam wiecznie na glowie przeglądy, ubezpieczenia i całą resztę. Juz nie pamiętam kiedy mój opony wymieniał. Zawsze jakoś tak wyjdzie, że ja musze się tym zająć. A przegląd pewnie ci podbiją- kobiecie w ciąży się nie odmawia przecież ;) Mnie sie ostatnio czepiali, że mam szybe pękniętą. No ale im powiedziałam, że to nie ja rozbiłam (tym razem hehe) to nie ja bede naprawiać, a auto musze miec bo nie bede przecież po zakupy na nogach łazic. No i podbili bez gadania. Kurcze dziewczyny z tymi szefami to nie zazdroszcze. Tyle dobrego, że macierzyński bedzie. Mi sie akurat umowa skończyła jak w 2 miesiącu byłam i oczywiście nie przedłuzyli. Ale jakbym miała sie denerwować i wysłuchiwać takiego szefa to już wole w domku troche posiedziec ;) A za pół roku cos poszukam na pare godzinek chociaż, a babcie bedą na zmiane wnusi pilnować. Z kosmetyków narazie kupiłam tylko płyn do kąpieli oilatum i mydełko z johnsona. Oprócz tego mam chyba z 8 małych sloiczków sudocremu i ze 3 nivea przeciwko odparzeniom. Ale to od gin dostałam z gazetkami. Sylka oj jakbyś zobaczyła jakie akrobacje wyczyniam przy zakładaniu skarpetek hehe ale przy depilacji jesczze lepsze ;) Miłego leniiuchowania wszystkim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór! Uff właśnie skończyłam prasować całą sterte pieluch tetrowych i stwierdziłam że chyba ich nie będę używać. Koszmarna robota... jak bym miala robić to codziennie to chyba bym oszalała. A jak plecy bolą... ojej.. masażyk by sie przydał. mimi1981 ty to masz pory do prasowania hehe no ale ty nie możesz spać no inna sprawa... współczuję :( a co do ruchów dzieciątka to tez najbardziej odczuwam je wieczorkiem kiedy to ja właśnie próbuje zasnąć, ale nie jest to regułą, w sumie rusza sie tez czesto w ciągu dnia. A co do firm kosmetyków to ja wybrałam johnsons (płyn do mycia) i nivea (krem przeciw odparzeniom i oliwka) ale to był przypadek, myślę że kazda firma oferuje dobrej jakości kosmetyki dla dzieci kamilok26 ja jak byłam chora to łykałam tabletki dozwolone dla kobiet w ciąży bo są przecież takie... a najbardziej to chyba mi pomogło mleko z czosnkiem polecam!!! Jejku jak tak piszecie że mi zazdrościcie tego szpitala, to coraz bardziej się pozytywnie do tego nastawiam. Bo chyba naprawde będę miała super opiekę. Wiadomo że prywatnie to zawsze inaczej... I nie boję się az tak... :) IVA25 ja juz wcześniej pisałam że smaruję się kremem FISSAN nie mam nigdzie rozstępów prócz na piersiach ale to bardzo szybko mi wyskoczyły (ok 2 miesiąca ciąży juz się zaczeły pojawiać) i zabardzo nic juz nie moglam poradzic. Potem znów przestałam się smarowac bo miałam problemy z przedwczesnym porodem i wtedy nie można masowac brzuszka bo powoduje to skurcze macicy a teraz czesto zapominam sie smarowac i jak mi sie przypomni to dopiero sie nasmaruję... Sylka27H hehe to współczuję jak masz problem z założeniem butów i skarpetek, ja jakos daję radę, wyglądam normalnie, więc raczej daję radę ze wszystkim :) Znów mnie dziś bolał brzuszek jak na okres... kurczę to już tuż tuż... A moja szwagierka sie denerwuje hehe a co, niech jeszcze chodzi bo będę miała gula jak ona urodzi... a tak może jeszcze urodzimy w jednym tygodniu hehe Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam jeszcze pytanko: czy wy tez odczuwacie jakieś \"odgłosy\" z brzuszka? ja mam to od paru dni czesto, tak jak by dzidzius chcial cos powiedziec, podobne to jest do burczenia ale nie zawsze jest to w okolicach brzucha, czasem tam gdzie zebra i w innych miejscach. Drugie pytanko: jak mozna przyspieszyc poród????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor :) czy u Was na dworku tez tak zimno? U mnie na termometrze tylko 0,3 stopnia. Dobrze, ze w domku mam cale 26 :) dzis mialam prania ciag dalszy. Mialam wziac sie za reszte ubranek dopiero po porodzie, ale pomyslalam ze z Juniorem bedzie tyle roboty, ze lepiej chyba wszystko poprac juz teraz :) Zamowilam wczoraj te tetrowe pieluchy, czekam na dostawe :) Czy slyszalyscie cos o specjalnym papierze, ktory trzeba wkladac do tetry? Jutro urzadzamy kacia dla Alexa. Zastanawiamy sie, gdzie mamy lozeczko wstawic. Po mojej stronie pokoju byloby wygodniej dla mnie, ale tam jest i okno (przeciagi) i kaloryfer (przegrzanie). takze jeszcze nie wiemy co zrobimy. Dzis oprawilam sobie w antyrame slubne zdjecia. Rety, to juz 2 miesiace mijaja :) A przed chwilka doslownie wzielam prysznic znow \"podkradajac\" Malemu fioletowego Johnsona (pytalyscie o kosmetyki, ja np.kupilam cala ta fioletowa serie-oliwka, plyn do kapeli, balsam do ciala itp. ale nie wiem ile w Pl.mozna z tej serii kupic. Tu sie to np nie nazwywa Johnson tylko Natusan). Poza tym wbilam sie w nowa \"ciazowa\" pizamke, ktora maz kupil mi jeszcze rok temu (trzeba by uzyc, bo to jeszcze 2,3 tyg.tylko) i taka pachnaca i swieza walne sie zaraz do wyrka, gdzie maz zmienil posciel. Bedzie sie slodko spalo :) PS:Dzis rano po raz pierwszy (nie smiac sie :)) poczulam ze Junior ma czkawke. Tak mi regularnie brzuch podskakiwal :) PS2: Edzia, ty sie nie wyglupiaj z przyspieszaniem porodu, tylko na mnie zaczekaj :) mamy podobny termin przeciez :) A tak na serio, to w ramach tego, ze maz chce mnie w szpitalu juz za tydzien porzucic, to wzielo sie nam na przytulanki :) ostatnio. No coz, seks podobno porod przyspiesza :) Dobra, koniec zbereznych mysli na dzisiaj. Idziemy spac :) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
Hej dziewczynki, ja własnie wróciłam z pierwszego wyjazdu, fajnie było:-), a do tego dostałam od siostry męża dwie wielkie reklamówki ubranek. Ona nie ma jeszcze dzieci, te ubranka dostała od swojej sąsiadki. Jej sąsiadka, która dowiedziała się, że ja spodziewam się już niedługo dzieciątka sama zaproponowała, że może mi podarować ubranka jeżeli chce, bo nie ma w rodzinie nikogo komu mogłaby je wydać, a szkoda wyrzucać. Wiecie co dziewczyny, ubranka niektóre były jeszcze z kartami, zupełnie nie używane i dobrych marek. Jutro mimo, że niedziela to już wstawie sobie je do prania :-) :-) :-) edzia87 - ja też odczuwam burczenie w brzuchu, ale nie wiem z którego miejsca w brzuchu bo nie przywiązuję do tego uwagi. Moja siostra próbowała przyspieszyć sobie poród chodzeniem po schodach i myciem okien. Trzy dni po wyznaczonym terminie miała się zgłosić do szpitala, gdyby nic się nie działo. Przez te trzy dni starała się aby poród sam się zaczął, bo nie chciała mieć go wywoływanego, no i wyłaziła go sobie, bo ją wzieło. Jednym słowem polecają wysiłek fizyczny, ruch. W szpitalu polecają chodzenie i zabawę z piłką, więc coś w tym jest. No i tak jak piszę migotka seks;-). migotka86 - ja też chce uzywać pieluch tetrowych, o papierze nic nie słyszałam, mam tylko takie majteczki z dziurkami, które będę małej zakładać. Pieluch narazie zakupiłam tylko 10, mąż obawia się że nie będzie mi się chciało ich prać i prasować i wkońcu i tak skończy się na jednorazówkach. Więc wiekszą ilość zakupię dopiero po porodzie. mamusię idę do wyrka chociaz spać mi się nie chce, jeszcze troche oczekiwania nam zostało, przeleci szybciutko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i patrzcie dziewczynki: nastawilam sie na przytulna nocke, a tu zonk :( Bylo tak:jak zwykle zapielgrzymowalam do kibelka przed 3:00 potem grzecznie wrocilam do wyrka, tylko...zasnac juz nie moglam. Przyzwyczailam sie juz do tego, ze sie mecze i nawet po paru krokach sapie jak parowoz, ale zwykle przechodzi mi jak sie na troche poloze. Tym razem doszedl do tego straszny bol \"tam na dole\". Jak przed okresem. Obudzilam meza a on za ksiazke od poloznej i czyta...no to mamy skurcze macicy.Do porodu juz rzut beretem :) Pieknie, tylko ja sie naprawde wystraszylam. W koncu torba jeszcze do konca nie przygotowana. NIE CHCE JESZCZE URODZIC!!! Efekt byl taki, ze ja ryczalam z bolu a on mnie pocieszal. W koncu po godzinie jak juz mi przeszlo, zasnelismy znowu. Dzis juz lepiej. Maly znow slodko szumi sobie w brzuszku. No i pytam sie-musial tak wlasna matke straszyc :) ? Ale na serio: ja juz naprawde chce miec wszystko przygotowane. Zeby nie myslec pol nocy, czy przypadkiem nie mam \"mokro\" bo wody odeszly...a tu torba pusta :) Ide na sniadanko. Bede pozniej. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry kangurki :) U mnie dziś słoneczko ladnie świec, ale jest strasznie zimno. Niestety noc znowu nie przespana. Powiedzcie mi czy wam tez drętwieją dlonie? Mi od chyba ok. 2 tygodni jak wstaje zawsze mam zdrętwiałą prawą dłoń i potwornie boli mnie palec jakby był stłuczony. W południe dopiero przechodzi. Iva ja niczym nie haruje piersi, smaruje je tylko kremem na rozstępy, ale masz rację chyba powinnam zacząć. Co do kosmetyków to jeszcze nie kupowałam nic bo na szkole rodzenia dostalam kilka próbek także kupie po urodzeniu dzidzi. Na razie kupie tylko sudocrem. Edziu ja niestety nie słyszę zadnych odgłosów z brzuszka, może twoja dzidzia chce ci cos powiedziec :D co do przyspieszenia porodu to słyszałam że współżycie przyspiesza poród i koleżanka mi mówiła że jak była już po tereminie to pochodziła trochę po schodach i zaczeła rodzić. Migotko ja też mam takie bóle najczęściej na wieczór, jak cie tak boli brzuszek weź nospe i nóżki wyżej ułóż i się połóż. Z torba masz racje tez powoli muszę się spakować. Anetko 71 ja po wizycie teściowej? Mam nadzieję, że nie było źle Zmykam zabierać się za sałatki bo dziś goście nadciągają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień doberek! Migotko86 uspokajam cię- ja wcale nie chce przyspieszać sobie porodu!!! Chodziło mi o moja szwagierkę, bo bidulka jest juz dwa dni po terminie i nie wie co robić. Myje okna, sprząta, chodzi i ma tylko pobolewanie. Ostatnio myślała ż eto już a okazało się że to fałszywy alarm. staram się jej jakoś pomóc. Gdzieś wyczytałam że po terminie można wypić rozcieńczony olejek rycynowy, ale nie wiem czy to bezpieczne... Ja zamnierzam poród przyspieszać od 23 października, teraz w środe mam wizyte zobaczymy co tam sie dzieje. Od 24 października moja dzidzia bedzie skorpionem jak tatuś :) z reszta wtedy to juz zdaje sie bedzie 39 tydzien i jest bezpiecznie, a jeszcze niedawno mialam ryzyko przedwczesnego porodu, wiec i tak jest dobrze ze dzidzius tyle wytrzymuje. Bo ostatnio lekarz na wizycie dawal mi 2 tygodnie. asiorek2 u mnie pogoda dokładnie taka sama :) A co do dłoni to mi też drętwieją, a raczej czuje takie jakby skurcze... I też w okolicach nóg na samej górze, nie wiem jak wytłumaczyć to miejsce dokładnie, moja mama mowi ze to pachwiny czy tam sciegna. Buuu wlasnie dzwonil moj kochany i nam przerwalo bo bateria mu padla... ehh jak to zle byc bez niego tutaj. ale jeszcze tylko 13 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja szwagierka 5 minut temu urodziła córeczkę :) wody odeszły jej o 11:30. Dobrze jej nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie🌻 Na imieninkach było super, brzusio wygłskany, ja nasłuchałam się komplempentów i usmiałam do łez. Wróciliśmy o 1, tylko od tego wczorajszego siedzenia przys stole bardzo spuchły mi nogi i do dzisiaj, mimo przespanej nocy nadal mam opuchnięte:( M zmierzył mi rano ciśnienie, na szczęście jest w normie, raczej niskie 100/60. Przespałam całą noc, dobrze że znowu mogę spać, bo bardzo męczyły mnie bezsenne noce. Dzis mam zamiar posprzątać w domku, ale zobaczymy czy dzidzia mi pozwoli;) Dziękuję wszystkim za info w sprawie kosmetyków. Ja chyba też kupię Nivea, bo sama je uwielbiam:) Migotko to miałaś przeżycia w nocy, nie zazdroszczę. Odpoczywaj sobie dzisiaj. Aiorku współczuję tych nieprzespanych nocy. Ręce mi nie drętwieją, moze powinnaś powiedzieć o tym lekarzowi? Edziu gratulacje dla szwagierki🌻 🌻 🌻 A swoją drogą to szybko urodziła, to był jej pierwszy poród? IVa ja też nie hartuje piersi, ale może powinnam zacząć? Chyba kupię sobie tą maść. Sylka co do zakładania butów to radzę sobie, choć łatwe to nie jest;) Brzuchacz widzę, że twój M ma takie samo podejście do samochodów jak mój;) Buziaczki dla wszystkich, napiszę później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia gratulacje dla szwgierki i buziaczki dla maleństwa :) Wpadne pózniej bo lece na obiadek do mamy a dopiero wstalam hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
Cześć dziewczynki, po wczorajszym wypadzie nie mogłam dojść do siebie:-(. Całą nockę się męczyłam, o 6 rano wstałam i sortowałam ubranka, które wczoraj dostałam :-), i nagle szok coś małego, szarego przeleciało mi opodal nogi ( mała mysz komornica). Jak zakwikłam, męża zbudziłam i biedak 45 minut jej szukał aby się jej pozbyć. Boję się, że może więcej tych gryzoni mam w domu. Nic nie zauważyłam nigdy, ale może też miałyscie z tym paskudztwem do czynienia, poradzcie co oprócz łapki mozna jeszcze zrobić, aby wytępić to badziewie. Strasznie bolą mnie żeberka, czuję jakbym pod biustem miała wielkiego siniaka:-(. Edzia gratulcję dla szwagierki, chyba ten ruch jej pomógł:-), fajnie ma już tuli swoje dzieciątko:-). Będę dziewczynki pozniej, może teraz uda mi się oko zmróżyć;-). PS. U nas świeci słoneczko, ale jest zimno. W nocy był przymrozek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruszyłam się;) Wstawiłam zupę, pościel wyciagnęłam na balkon, starłam kurze w sypialni i rozwiesiłam II turę prania ubranek Natalki. Teraz mam przerwę, siedzę sobie i wcinam pierniczki;) Sylka to miałaś przeżycie z myszą;) Ja niestety nie wiem jak się je tępi. Pa, pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej brzuszki :) Ale dzisiaj piekna pogoda u mnie. Nie uwiezycie, ale jest 22 stopni, niebo bezchmurne, zero wiatru. Siedzimy sobie na dworzu, przyjemnie jak nie wiem. Mimi1981 co do przegladu samochodu to ja mam jutro, ale sie nie martwie napewno przejdzie ok. W koncu musi, bo inaczej z bucika:) chociaz i tak staram sie duzo chodzic dla zdrowia:) Moj maly jest cala ciaze spokojny i teraz troche wicej sie przeciaga to dupke mi wypnie to w zeberko kopnie, ale ogolnie jest spokojny, wieczorem tez lubi sie wiecej pokrecic, ala jak my idziemy spac on tez, a jak rano wstajemy on razem z nami. W nocy praktycznie go nie czuje. Kamilok26 wypedz to chorobsko, dobrze ze mezus tak dba o Ciebie. Moj tak samo ciagle sie pyta jak brzuszek a jak tylko troche stekne to juz stoi na nogach gotowy do pomocy. Ciekawe jak urodze, czy tez bedzie sie tak mna opiekowal;) asiorek2 nie przesadzaj za bardzo z tym sprzataniem, latwo mowie, ale sama tak robie hehe... Wspolczuje skurczy lydek, ja przez cala ciaze mialam tylko raz, naszczescie \"odpukac\" IVA25 ja piersi od poczatku ciazy smaruje oliwka dla ciezarnych do tego strumien wody z prysznica i to wszystko. Nie wiem co powinnam jeszcze robic. Zauwazylam ostatnio znowu, ze mnie sutki zaczely bolec i piersi pelniejsze sie zrobily, chyba porod zbliza sie wielkimi krokami. Edziu ja mam takie uczucie jakby chlupanie wody w brzuszku, ale to tylko czasami i burczenie rowniez, ale nie wiem czy to dzidzia:) Gratulacje dla szwagierki, a jaki miala porod jak mozna spytac? Migotka86 ale fajny zbieg okolicznosci ja dzisiaj w nocy jak sie polozylismy do lozka pierwszy raz poczulam czkawke u malego. Mysle, ze to musialo byc to takie regularne delikatne trzesienie brzuszka :) Co do boli to ja jeszcze nie mialam takich silnych, tylko delikatny bol miesiaczkowy, ale bardzo delikatny, bo podczas miesiaczki mam silniejsze. Sylka co za wstretna myszka, ja niestety tez doswiadzenie z myszkami nie mam. Jedyna metoda, ktora ja znam to sa wlasnie te lapki. I najlepiej jedzenie cokolwiek to jest trzymac dobrz zamkniete, jak poczuja, ze nie ma co jest to sie wyniosa. Co do kosmetykow to zakupilam firmy Zwitsal, to taka tutejsza bardzo popularny i podobno dobra firma. Kupilam wszystkiego po jednej sztuce, bo jak malemu nie podpasuje to zmienie. Uciekam korzystac z pogody Pozdrawiam i zycze milej niedzieli 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja już po obiadkach. Poobżerałam mamę i teściową po drodze hihi Cos ostatnio cały czas głodna chodze :/ tylko, że zjem np 2 łyżki zupy i już nie moge a za 10 minut znowu głodna jestem. A dzisiaj obudziłam się po północy i przypomniało mi sie jak mi babcia kluski lane robiła. Kurcze nie pamiętałam jak sie to robiło i musiałam sobe znaleźć w necie. No i oczywiśce zaraz robiłam. Ale dobrze mi się później spało hihi. migotko kurcze to miałaś niezłą nockę. Ale mężuś to ma chyba stalowe nerwy ;) mimi bo z tymi facetami tak już jest. Jak pokażesz, że coś możesz sama zrobic to już przechlapane. ;) Mój mi własnie napisał żebym opony na zimówki zamieniła, bo jak on mnie do szpitala zawiezie na letnich jak już takie przymrozki hehe Sylka- myszki brrrrr ja to bym pisku narobiła. Kiedyś jak jeszcze mieszkałam u mamy wpadła do domu taka malutka. I nie wiem jak to zrobiła ale wlazła nad kotare nad drzwiami do kuchni. A ja cały dzień siedziałam w pokoju i nic nie jadłam bo sie bałam, że spadnie mi na głowe hehe. Pożycz kotka od kogoś, może jak poczuja zapach kocura to sie same wyniosa? Lece bo se znowu głodna zrobiłam ;) A własnie może ktos wie robią jeszcze deserki o\'le? Kurde kiedyś wszędzie yły a teraz coś znaleźć nie moge :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Wiecie co troszkę mi głupio o tym pisac bo sama sie wkurzyłam, ale moja teściowa wpadła na mądry pomysł ze zrobieniem sobie jaj, bo dziś ostatni dzien miała na wykorzystanie darmowych smsów i z tym porodem to był żart. Wkurzyłam się strasznie bo dla mnie to nie było wcale śmieszne... Widzę że każda z was się przejęła tak jak ja i nawet zadajecie mi tu pytania ale niestety... PRZEPRASZAM was... głupio mi przez to. Czytaliście co napisałam o tym olejku rycynowym? Nie wiecie nic na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALUTEK
Edzia67 no to niezla jajuska z twojej tesciowej!Ale rzeczywiscie ten zart z jej strony byl troche nie na miejscu...Zwlaszcza ze ty teraz sama spodziewasz sie dziecka i wszystko co z tym zwiazane bardzo przezywasz.I niech ci nie bedzie glupio bo to jej powinno byc.A co do olejku i wogole innych metod przyspieszania orodu,to ja jestem raczej przeciwna.Ja sama w pierwszej ciazy urodzilam 2tyg po terminie i wszystko bylo ok bez zadnego przyspieszania.Mysle ze jest to potrzebne jak juz uplyna te 2tyg ale i tak lepiej pozostawic to lekarzowi.Ja nie nastawiam sie ze mam urodzic przed terminem lub dokladnie w ten dzien,bede spokojnie czekac,oczywiscie nie za dlugo. Sylka ja tez kiedys w domku na wsi mialam myszke,postawilam 2 lapki z kawaleczkami suchego chleba i zlapala sie!Tylko musisz ten drucik naciagnac tak zeby trzymal sie doslownie na ostatnim wlosku. A ten bol zaber to wiem co to znaczy,ja przez niego nie moge normalnie funkcjonowac.Cos strasznego! Iva ja tez niczym nie hartuje persi,czytalam gdzies ze kiedys to zalecano,ale teraz to wcale nie jest potrzebne.Juz sama nie wiem. Odnosnie uzywania pieluch tetrowych,bo ktores z was pisaly ze chca:ja przed urodzeniem synka tez taki mialam zamiar.Bo podobno zdrowiej,nozki szeroko rozstawione,taniej itd...Wytrzymalam 2 tyg,ale i tak dziwie sie ze tak dlugo,to byl jakis koszmar!Prawie za kazdym zsikaniu sie trzeba bylo zmieniac pieluche,a najgorzej w nocy.Synek budzil sie nie dlatego ze byl glodny tylko mial mokro...Dopiero pozniej pomyslalam ze chociaz na noc moglam zakladac pampersa...Ze juz nie wspomne o codziennym praniu i prasowaniu,co musial robic maz bo ja ledwo sie ruszalam.Takze ja zamierzam tetry urzywac tylko do wycierania,podkladania. Bylam dzisiaj z synkiem na rozpoczeciu roku szkolnego do polskiej szkoly wekendowej.Nareszcie taka otworzyli bo marne byly na to szanse,a przeciez nie chce zeby biedak byl cofniety jak wrocimy do polski.Bylo bardzo duszno i nawet nie mialam gdzie usiasc.Nogi to mi w tylek wrosly,na szczescie nie trwalo ono zbyt dlugo. Koncze bo musze sie troche polozyc,wlasnie ten bol zeber dokucza i nogi napuchniete.Pa pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALUTEK
Edzia67 no to niezla jajuska z twojej tesciowej!Ale rzeczywiscie ten zart z jej strony byl troche nie na miejscu...Zwlaszcza ze ty teraz sama spodziewasz sie dziecka i wszystko co z tym zwiazane bardzo przezywasz.I niech ci nie bedzie glupio bo to jej powinno byc.A co do olejku i wogole innych metod przyspieszania orodu,to ja jestem raczej przeciwna.Ja sama w pierwszej ciazy urodzilam 2tyg po terminie i wszystko bylo ok bez zadnego przyspieszania.Mysle ze jest to potrzebne jak juz uplyna te 2tyg ale i tak lepiej pozostawic to lekarzowi.Ja nie nastawiam sie ze mam urodzic przed terminem lub dokladnie w ten dzien,bede spokojnie czekac,oczywiscie nie za dlugo. Sylka ja tez kiedys w domku na wsi mialam myszke,postawilam 2 lapki z kawaleczkami suchego chleba i zlapala sie!Tylko musisz ten drucik naciagnac tak zeby trzymal sie doslownie na ostatnim wlosku. A ten bol zaber to wiem co to znaczy,ja przez niego nie moge normalnie funkcjonowac.Cos strasznego! Iva ja tez niczym nie hartuje persi,czytalam gdzies ze kiedys to zalecano,ale teraz to wcale nie jest potrzebne.Juz sama nie wiem. Odnosnie uzywania pieluch tetrowych,bo ktores z was pisaly ze chca:ja przed urodzeniem synka tez taki mialam zamiar.Bo podobno zdrowiej,nozki szeroko rozstawione,taniej itd...Wytrzymalam 2 tyg,ale i tak dziwie sie ze tak dlugo,to byl jakis koszmar!Prawie za kazdym zsikaniu sie trzeba bylo zmieniac pieluche,a najgorzej w nocy.Synek budzil sie nie dlatego ze byl glodny tylko mial mokro...Dopiero pozniej pomyslalam ze chociaz na noc moglam zakladac pampersa...Ze juz nie wspomne o codziennym praniu i prasowaniu,co musial robic maz bo ja ledwo sie ruszalam.Takze ja zamierzam tetry urzywac tylko do wycierania,podkladania. Bylam dzisiaj z synkiem na rozpoczeciu roku szkolnego do polskiej szkoly wekendowej.Nareszcie taka otworzyli bo marne byly na to szanse,a przeciez nie chce zeby biedak byl cofniety jak wrocimy do polski.Bylo bardzo duszno i nawet nie mialam gdzie usiasc.Nogi to mi w tylek wrosly,na szczescie nie trwalo ono zbyt dlugo. Koncze bo musze sie troche polozyc,wlasnie ten bol zeber dokucza i nogi napuchniete.Pa pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
Ponownie ja mamusie, byłam dzisiaj u koleżanki i opowiedziałam jej o mojej przygodzie z myszką, a ona mi na to, że ona w pokoju też ma jedną:-). Poleciła trutkę na myszy. edzia87 - no to masz dowciapną teściową, mnie ostatnio denerwuję coś zupełnie innego, dzwonią do mnie i pytają czy już urodziłam, ja tu czekam jak na bombie zegarowej i wcale mi te telefony nie pomagają, co prawda teraz mam 37 tydzień więc jeszcze czas na małą, ale przez to zamieszanie wkoło bardziej się denerwuję. We wtorek idę do lekarza, ciekawa jestem co mi powie i ile mała waży :-). Idę do wyrka, mam nadzieję że dziś będę spała bez pobudek.Dobrej nocki, pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVA25
Hejka !!! edzia87- ja nie miewam zadnych odglosow z brzuszka :):) Na PRZYSPESZENIE PORODU to: -sex -gorace(ale bez przesady) dlugie kapiele w wannie -filizanka czarnej cieplej kawy -lampka czerwonego wina -sex -duzo ruchu (chodzenie po schodach,spacery,mycie okien itp) -wypicie rycyny ( moja mama ja wypila jak byla w ciazy z moja siostra,wypila poznym wieczorem a rano o 7 juz urodzila,poza tym moja kuzynka tez wypila rycyne i tez przyspieszylo porod,ale meczyla sie biedulka,moja ginekolog nie widzi zadnych przeciwskazan na wypicie rycyc chociaz zasmiala sie kiedy o to zapytalam i mowila,ze zaden lekarz tego nie poleca i jej odpowiedz byla wylacznie 'od niej samej' ) asiorek2-na szczescie nie miewam zadnych dretwien ani opuchlizny.Rozstepy (jaknarazie) mam tylko na piersiach,oby tak pozostalo... Jestem zmeczona bo moj K cierpi na bol zeba,i kiedy wstawal w nocy a to zapalic a to wyplukac szalwia a to na stacje po tabletki to mnie budzil i nie moglam zasnac,no ale trudno.Na szczescie jutro idzie do dentysty :) Ach ci faceci,jak sie boja dentysty,gorzej jak dzieci hehe Ja tez sie boje ale bez przesady,jego bol zeba w porownaniu z bolem jaki bede miec przy porodzie sie nie umywa wiec co mi chloptas marudzil :):) Jednka faktycznie to prawda,ze kobiety sa silniejsze od facetow,przedewszystkim jesli chodzi o wytrzymalosc na bol :) dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fufcia
Hej kangurki!!!! W koncu udało mi się dotrzeć do kompa i coś skrobnąć, ale zaległości mam duże.Rozpisałyście się dziewczyny,że aż miło. U mnie ogólnie dobrze, w piątek byłam u gina - mały waży już 3500 kg, szyjkę mam długą,ale jest już rozwarcie na palec czyli centymetr jak to ujął mój gin.Czop jeszcze nie wyleciał, ale w sobotę około drugiej w nocy miałam niemiłe przeżycia.Wstałam małej picie nalewać i poczułam ,że coś mi się leje - doosłowie chlusnęło ze mnie i że jestem cała mokra jakby mi ktoś szklankę wody w krok wylał.Zaczęłam panikowac,że to wody mi odchodzą i mąż też się wystraszył jak nie wiem.Do tego brzuch mnie zaczął ostro boleć jak na @.W końcu złapałam torbę i pojechaliśmy do szpitala, tam zrobiono mi ktg i zbadano gnekologiczne i jak stwierdził lekarz dyżurujący - nic się nie dzieje i że czop siedzi i nie umie powiedzieć co to było, bo to było bardzo dziwne.Ktg też nie wykazało żadnych skurczy.Wróciłam do domu i jeszcze łażę, do szpitala na kolejne ktg idę w przyszły piątek.Do tego wszyscy mi mówią,ze się zmieniłam na twarzy i ,że poród na dniach.Bardzo się boję, bo ostatnio jak byłam na porodówce nasłuchałam się takiego wrzasku,że do dzis mi w uszach dzwoni. Widze,że każda z nas im bliżej terminu to czuje niepokój, ja to dosłownie po nocach już nie spię z tego przejęcia.Do tego mój mężuś to by mnie w domu zamknął i nigdzie nie wypuszczał, bo boi się,że skurcze mnie złapią w najmniej spodziewanym momencie.Czy was też ogarnęła taka panika???? Jejku dziewczyny ja chyba najbardziej z was panikuję, chociaż wiem co mnie czeka- tylko,że wtedy wody mi w ogóle nie odeszły i mi pęcherz przebijał lekarz. Migotko też musiałaś się solidnie wystraszyć - wiem sama to przeżyłam.Ciekawe, która z nas pójdzie pierwsza??? Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie.Dobrej nocki.Skrobnę coś jutro, bo kręgosłup mnie okropnie boli.Buziaczki;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to kacik dla Malego urzadzony. Wiem, ze mialam dzis wypoczywac po ostatniej nocy przezyc, ale ja chyba po prostu nie jestem tym typem, ktory spokojnie moze usiedziec na miejscu. takze sprzatania ciag dalszy. Do tego poszlo pranie (mialam zostawic na razie pranie wiekszych ubranek, ale pomyslalam, ze jak ma pozniej byc tyle roboty przy dziecku, to lepiej juz teraz zrobic wszystko). awet wzielam sie juz za skrecanie przewijaka przy tancu z Gwiazdami :) ale doszlismy z mezem do wniosku, ze tez trzeba by go \"odswiezyc\", wiec ma go pomalowac i polakierowac w tygodniu :) A pod wieczor polazlam jeszcze na spacer po lesie. Cos mi sie wydaje, ze 1 listopada to ja raczej nie urodze. Chyba sie Junior wczesniej na swiat wybierze :) Papa Do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MALUTEK ale mnie postarzyłaś :) wiesz o co chodzi? :P Macie rację dziewczyny, ja naprawdę się zdenerwowałam, bo sie przejęłam wszystkim... Ja mam wizytę w środe tez jestem ciekawa jak tam synuś, czy urósł troszkę i jak tam gin oceni sytuację. fufcia ale ładna waga synka!! gratuluję! I niezłe przeżycie miałaś! Ciekawe co to było? Ale mnie wystraszyłaś tymi wrzaskami... I nie jesteś sama, każda z nas im bliżej porodu tym bardziej myśli jak to będzie. To normalna reakcja. W końcu nie rodzi się codziennie a zwłaszcza kiedy sie rodzi po raz pierwszy to tysiące myśli przychodzi do głowy...Chociaż ty już rodziłaś. Ja to tylko wertuje internet, czytam o oznakach porodu itd... No jak by nie było to połowa dziewczyn z naszej tabelki rodzi na początku miesiąca czyli za niedługo :) ehh będzie dobrze migotko86 ja chyba tez należę do tego typu kobiet co ty, ciągle tylko bym cos robiła, szykowała, urządzała, kupowała... :) a nawet kiedy miałam zalecane leżenie to nie leżałam, chodziłam normalnie po domu tyle że na dwór nie wychodziłam i nie przemęczałam się. Idę spać. Dobranoc wam!!!!!!!! Miłej i spokojnej nocki życzę. Mimi tobie najbardziej bo z tego co piszesz twoje są wiecznie nieprzespane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×