Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

widze,ze mamy zaleglosci:-)korzystajac z tego,ze synus spi sprobuje je nadrobic. po pierwsze-Pawel-musici byc dobrej mysli,musicie byc dzielni i walczyc ile tylko sil w was drzemie.dla waszej rodzinki!na pewno jeszcze wiele cudownych momentow przed wami i mam nadzieje,ze juz przyszle lato bedzie dla Was bardzo sloneczne! A oto nasze dzienne menü: 6-7 flacha mleka(humana 2 ha), 10-11-deserek ze sloiczka-owoce ok.14-flacha ok17-obiadek ze sloiczka (warzywka przewaznie z jakims miesiwem:-)) 20-21-flacha i lulu:-) wstajemy ok-6-7 rano,bez nocnej pobudki.no chyba,ze wyruszamy na poszukiwanie zagubionego ging-ginga (czyt.smoczka:-) ) kaszki do mleczka nie dodaje,bo boje sie,ze za bardzo \"roztuczylaby\" malego,a na wage to kto jak kto,ale my narzekac nie mozemy:-) dobrze,ze to moje dziecko jest takie \"zbite w sobie\" to nie wyglada na grubaska:-) z postepow :probujemy podnosic sie do stania.maly trzymany bardzo ladnie juz stoi,odstawia \"nalesniki\" po calym lozku i trzeba miec oczy dookola glowy.wreszcie \"zalapal\",ze musi podnosic glowke jak chce pojsc na czworaka,ale to i tak wyglada w ten sposob-jedno posuniecie do przodu,dwa do tylu:-) wie,ze jak mowi mama ,to chodzi o mnie,bo jak tylko znikne z zasiegu jego wzroku,to krzyczy ma-ma,ma-ma.nauczyl sie mowic oma(babcia po niemiecku) i am,am,jak widzi jedzenie:-) wcina wszystko razem ze mna-oczywiscie w malutkich kawalkach-kielbach,szynke,jogurty,ser zolty,kurczaka-pieczonego!!!.jak do tej pory nic mu nie jest:-)ale zarty chlop z niego jest:-) odnosnie tematu porzadkow-ja to cie Ilonka w sumie podziwiam.jak juz ktoras z dziewczyn napisala-czulabym sie strasznie nieswojo,gdyby ktos obcy \"szwedal \" sie po moim mieszkaniu.zreszta ja jestem troche glupia-bo mysle,ztylko ja sama najlepiej sobie posprzatam:-) tego polecanego mopa juz kilka lat ma moja mamy.dostala kiedys od swojej siostry z niemiec.jest z niego zadowolona,jak widac jest wytrzymaly:-)ja to mam tylko podrobke,ale chyba dobra,bo tez jestem z niej zadowolona:-) Migotko-Olek jak zwykle cudny z tym swoim \"szyderczym\" usmieszkiem:-)A w ogole to kuchnie macie naprawde jak z\" dzieci z bullerbym\".ja chce do szwecji!teraz,juz,natychmiast!niepotrzebujecie tam jakis konstruktorow maszyn?moze jak znajde prace dla mezusia,to tez sie skuci?:-)no,ale on jest raczej z \"cieplolubnych\":-( a tak w ogole to gdzie podziala sie Frania? milego dnia i weekendu,bo pewnie i tak bedzie przestoj na forum:-) buziaki dla bobasow(niedlugo zaczna si eobrazac jak bedziemy tak na nich mowic:-) ) pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno-my zdecydowalismy sie na kupno fotelika maxi cosi-tobi-czy ktoras go ma?jesli tak to bede wdzieczna za wasze opinie na jego temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do sprzątania to ja mam tak jak Kamelle - uważam, że tylko ja sprzątnę tak jak powinno być i nawet jak mój mąż chce pomagać to tylko najwyżej pozwalam mu na odkurzanie, choć przekonana jestem, że i to ja lepiej zrobię :p - taki już jakiś wybryk natury jestem!!!!!!! Paweł--------> poproszę adres @ do ciebie, jeżeli oczywiście to nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_ka- wiec odnosnie podrozy to mamy do pokonania 1800 km, srednio jest to okolo 30 godzin jazdy z postojami na odpoczynek i jedzonko...teraz bedziemy jechac troszke krocej mysle ze z 16-20 godzin...jezeli podroz bedzie bardzo meczaca dla malej zatrzymamy sie u znajomych w niemczech na odpoczynek...choc akurat ta trasa jest najmniej wyczerpujaca najgorzej jest \"przejechac\" PL ...my od granicy w Szczecinie do celu mamy 300 km a jedziemy tyle samo czasu co pokonujac trase z UK do granicy z PL...z promu korzystamy zawsze z firmy NORFOLKLINE bo zawsze maja najtansze bilety a pozatym plyna z Dover do Dunkierque..czyli dalej niz Calais wiec zawsze masz kilka kilometrow do przodu trasy:)....jak bedziesz sie wybierala do PL mozesz wyjechac rano nastepnie zajedziesz do mnie na odpoczynek i na kawusie (mezulko moze sie przespac w tymczasie) a na noc wybrac sie w dalsza podroz;)... zapraszam serdecznie;)...jak masz jescze jakies pytania wal smialo;) brzuchacz- wielkie dzieki 🌼....mam nadzieje ze sprawa rozwiaze sie pomyslnie..dla mnie oczywiscie;)... jak bym pojechala prosto to facet jechal by dalej-tak sadzi oczywiscie- ...a ja mysle ze on nie zauwazyl ze mam wlaczony sygnalizator skretu a ze musialam zwolnic bo skret byl ostry to on juz nie zdazyl zahamowac i tak sie to skonczylo..... a ze walna w boczny tyl samochodu a nie w sam tyl to taki jest tego efekt....najdziwniejsze jest ze policja powiedziala mi ze oni stwierdza czy byla to moja wina czy tylko nieszczesliwy wypadek...ale o winie rowerzysty nawet nie wspomnieli ;( ehh jezeli chodzi o fotelik to tak masz racje ze tylko do okreslonej wagi mozna go montowac tyle.... a w tak dlugo podroz wolalabym by mala choc wieksza czesc podrozy jechala tylem bo to bezpieczniej...a w tym jest jej chyba juz niezbyt wygodnie... pozatym te foteliki do 18 czy 25 kg sa wieksze i dzieci widza co sie dzieje za oknem wiec wieksze prawdopodobienstwo ze cos ja zajmie w podrozy;) tak czytam Wasze rozpiski dziennego menu i widze ze Wasze malenstwa normalnie pija mleczko w ciagu dnia...Natalie wogole nie chce cycka tylko rano o 9-tej a potem po kapieli na noc...no i oczywiscie raz lub dwa razy w nocy....ostatnio nawet wieczorem nie chciala wiec kupilam jej mieszanke zjadla z pol porcji i spowrotem przeprosila sie z cycem a na mieszanke nawet nie chce spojrzec....a jak to jest z Wami mamusie karmiace cyckiem czy Wasze pociechy jedza w dzien mleko? ...a moze powinnam sie martwic i na sile podawac jej chocby mieszanke jak nie chce mojego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas dzisiaj pogoda do kitu, więc siedzimy w domu i się obijamy. Ja to łażę i ziewam i gdyby ktoś dał mi poduchę to bym na stojąco się kimnęła, a mój Kuba wręcz przeciwnie już chyba 15 podejść do spania mu robiłam a on nie i nie, chociaż oczy mu się kleją !!!! Anielską cierpliwość trzeba mieć do tych dzieci oj trzeba!!! :D Czarna ---> dzięki wielkie z zaproszenie. A w jakim mieście ty stacjonujesz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_ka - u nas pogoda tez do bani...zreszta jak caly tydzien ...wrrr...a mieszkam w miasteczku Hereford dokladnie na granicy z Walia...a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny prosze przyslijcie mi po 1 zdjeciu waszych maluszkow.mam koncepcje!:-)ale nie obiecuje ze sie uda.sprobuje zrobic wam niespodzianke.-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelle napisz czy nasze zdjęcie doszło ? bo mi się komp zawiesza przy wysyłaniu Czarna a ja mieszkam w Wick, daleka Szkocja, północny koniuszek UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_ka- rzeczywiscie na samym koniuszku mieszkasz alez tam musi byc pieknie...no to do mnie kochana masz jakies 960 km ...niezle heheh...a moze mialabys jakis prom z Twojej okolicy np az do Niemiec co prawda takie promy sa drozsze ale moze wychodzilo by to samo co wydac na paliwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jest bardzo pięknie to fakt ale co zadupie to zadupie :D Nie ma promu do Niemiec, my będziemy płynąć albo z Newcastle albo właśnie z Dover, ale raczej Ciebie nie odwiedzimy :( ale za zaproszenie jeszcze raz dziękujemy 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyslalam zdjecie.... przy okazji hurtowo do wszystkich ;) M_ka- ja tez mieszkam w sumie na zadupiu ;))...ale za to Ty masz tak blisko \"wode\" i te piekne widoczki .......alez suuuper...Wiem ze kiedys sie rozgladalam za promami do Niemiec i to wlasnie gdzies z okolic Newcastle...jakbys jednak sie zdecydowala to zaproszenie caly czas aktualne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna - dzięki za fotkę. Natalie jest boska, i tak samodzielnie siedzi. Uszka z kolczykami ślicznie wyglądają, ale ja jeszcze poczekam, jakoś się boję przebijać mojej Natalce. I kapelusz pierwsza klasa. Cały dzień dzisiaj pakowałam rzeczy i jeszcze masa mi została, sił mi brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna mi się wydaje, że nie pływa żaden prom z UK do Niemiec, ale może się mylę :p U nas czas na sprzątanie, mąż poszedł do pracy, Bąbelek (dzisiaj bardzo marudny) śpiunia a ja się biorę za bałagan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczeta!!! Kamelle:skoro poruszylas temat fotelikow to i ja sie udziele :) Patrzylam ostatnio na Maxi Cosi Tobi (nawet zdjecia w nim Olkowi w sklepie robilam), ale ja chcialam ten fotelik, maz inny i w koncu wyszlismy ze sklepu z..bramka na schody :) Pewnie pisze to juz z 5 raz, ale UWAGA PYTANIE :) Jesli ktoras z Mam jest posiadaczka fotelika z kat.9-18 lub 9-25kg, montowanego tylem do kierunku jazdy (Wazne! Takie tu u nas przepisy), to niech sie podzieli nazwa fotelika :) Z gory dziekuje! Mamy posiadajace lekka, wygodna spacerowke, z ktora nie straszne wielkomiejskie nierowne chodniki :) tez prosze o pomoc :) Bo zakupy mnie nowe czekaja :) Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dziekuje za fotki bobasinskich!i czekam na reszte! milej nocki!buziaki dla babli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonka30
Czarna101/kamelle- Maxi Cosi Tobi jest naprawdę super!!!! polecam!!!!!!!!!!!!!! jest max bezpieczny! Czarna- Filipek też gardzi piersią w ciągu dnia! tylko wieczorem pije Pytałam lekarza- stwierdził, ze to jest ok. Powiedział nawet ( chyba dlatego, zeby nawiedzonej/ zdesperowanej baby się pozbyć," ze może nawet jeść połowe tego co je( będzie chudy) ale " przeżyje" !!!! tak mi powiedział! Zresztą już tam do tej przychodni nie pójdę, przez ostatnie 4 dni byłam tam 5 razy- i zawsze natykałam się na tego lekarza. Zaczął się d o mnie dziwnie usmiechać- jest przekonany, ze go PODRYWAM chyba hihiihihi! Kamelle- fotkę przeslę w poniedziałek ok? Migotko-ja nie dostałam fotek... protestuję Filipek je, co następuje;-) 8/9- 150 kaszki bananowej 12/13- 150 zupki lub warzywekz mięskiem 15/16- słoiczek deserku ( duży) 19sta cycuś ...... i tyle! Normalnie zjadał jeszcze w nocy cyca ok 5/6, ale od 2 dni nie chce! gardzi, gryzie! M_ka- Filipek ruchowo jest ...hm... leniuszkiem;-) tzn siedzi- ale chwiejnie i na chwilkę, pełza ( nie raczkuje), "szpanuje" za to nogi do wstawania. Co do zabawek- mamy klocki sensowyczne z żyrafą - Nagram wam filmik- normalnie odjazd- jak mały próbuje wrzucić tam klocka;-) jakie miny wali!! Uwielbia piłki!! małe , duże, twarde, miękie- aż piszczy! Brzuchaczu- jak to mówią- pierwszy dom budujesz dla wroga;-) te panele to ja przeklinać będę długo- bo jakieś super wytrzymałe kupiłam!!!!!a wyrzucić dobre to mi żal! czekam na męża- normalnie cały tydzień jest UK i wraca tylko na weekendy- wiedział kiedy pojechać - Filipowi wychodzą 3 zęby na raz!! już pytał jak mi się musi odwdzięczyć za te męki- hihihihi coś wymyslę- sexik odpada bo OKRES dostałam- szok! więc coś materialnego! Ps. dostałam pierwszy okres po porodzie- taki potworny! muszę najprawdopodobniej się przeprowadzić z bielska- tak poplamiłam krwią biała spódnicę ( nie wiedząc o tym) i chyba chodziłam tak pól dnia po bielsku!!!! Ale bciach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beti26- slicznie dziekujemy za komplemenciki:) 🌼 ...co do uszek to ja na poczatku tez sie troszke balam ale moge zapewnic ze nie jest tak zle;) ...wspolczuje pakowania... ale za to na swoje to zapewnie dodaje Ci sil:) M_ka- znalazlam taka stronke odnosnie promow http://www.ferryto.co.uk/index.htm :) migotka86- ja znalazlam foteliki montowane tylem w kat. 0-18( chyba 0-25 tez byly) ale jak wspomnial -wspminala brzuchacz montowanie tylem jest mozliwe tylko do okreslonej wagi (chyba 13 kilo) nastepnie trzeba przodem, wiec nie wiem czy takie Cie interesuja.... ilonka30- wielkie dzieki dobra kobieto nawet niewiesz jak mnie pocieszylas z tym mlekiem wielkie 👄 dla Ciebie:) a jak podajesz mu ta kaszke taka plynna do picia czy lyzeczka i jeszcze z czym ja robisz z woda czy mlekiem? ja pare tygodni temu tez dostalam pierwsza paskude po porodzie...niewiem po co;( ... no ale histori Ci nie zazdroszcze z ta plama na spodnicy , biedactwo...ale moze nie jest tak zle i wypadek zdazyl sie tuz pod domem ;) aha...no i czekamy na filmik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVA25
Hejka! Dosc dlugo nie pisalam....z K. sie pogodzilam ale nie wierze ze bedzie dobrze... Od 4 dni oduczam Marcela od rak-z kazdym dniem widac poprawe :) ,za pierwszym razem plakal w lozeczku 25 min,na nastepny dzien rano 2,5 h !!!!! sasiadka pytala czy nie jest powaznie chory .... nie chce chwalic bo nie chce zapeszyc ale widze ze idzie ku dobremu,a tyle osob mowilo,ze jest juz z aduzy aby oduczyc noszenia-nie prawda!uwazam,ze wtenczas dluzej to trwa- i tyle! JAK MYSLICIE-czy dziecko w wieku ok 8 miesiecy moze byc ciagle marudne,plakac w dzien i w nocy oraz sie budzic ciagle przez tesknote za ojcem ??? ostatnio jak poklocilam sie z K. wyjechalam na 9 dni z Marcelem,codziennie byl koszmnar z maylm,nie bylo nocy zeby nie budzil sie minimum 6x! a jak tylko wrocilam i Marcel widzial sie z tata,noce przespane i spokojny w ciagu dnia.CO O TYM MYSLICIE??? DO TYCH KTORE BIORE TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE: czy w czasie ich brania,plamilyscie krwia i bylo wam slabo i bolala bardzo glowa??? ja tak mam i dzis myslalam,ze zwarjuje z bolu glowy,moze to przez zmiane pogody ale to plamienie?... Marcel jest taki zywczyk,ze nie macie pojecia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_ka panele umyte :p Brzuhcacz-też moze być ;) A śpiochem to mój niestety nie jest. Aż zazdroszcze. Położyłam go spać o 22 i już sie obudził jeść i o 23 pewnie znowu. Ostatnio to co godzine sie budzi :( kamelle co to są te naleśniki? zdjecia spróbuje jutro w miare świeże wysłać ;) Czarna Ty sie ciesz, że Natalia już cycka nie chce w dzień, bo ja to sobie tylko pomarzyc moge. Mój to by nic nie jadł tylko sycek i cycek. A ostatnio zauważyłam, że inne jedzonka chetniej je jak ktoś inny mu je podaje. Tylko, że z tymi innymi to u nas problem :/ a lekarz też mówił żeby mąż karmił hehe A Natalia śliczna :) a z tymi kolczykami to już całkiem cudeńko. I fjanego osiołka macie w ogródku ;) Co do fotelików to jak wczoraj znoooooowu szukałam to niektóre tyłem to do 10 kg. Normalnie porażka :o Ilonka czekamy na filmik hihi piłki też mój lubi i mamy całą kolekcje różnych wielkości. Kupiłam nawet taka duż do skakania to aż piszczy i obgryza te dzundzle do trzymania :) A fajne klocki w żyrafie są? bo w słoniku takie sobie. nie wiem co w nich sensorycznego :o za to dostaliśmy klocki z konkursu pampersa i te to już fajne- wszystko w nich lata i można sobie krecić pokrętłem żeby sie coś przesuwało. Takie to polecam :) No co Ty z okresem i doktora podrywasz? ;p A ja też czekam na meża cholera już drugi tydzień i chyba jeszcze ze 2-3 poczekam :( IVA ja myśle że moze, że może tęskinić za tatą. Chociaż mój mi takich cyrków nie odstawia jak taty nie ma, ale chyba przyzwyczajony. sama nie wiem, ale zawsze jak wyjedzie i nie ma taty to Szymek normalnie łazi po mieszkaniu woła tata i szuka :( Może u Was dodatkowo dochodzi zdenerwowanie i stad te cyrki? aCieszę sie, że oduczanie dobrze idzie. Jak Ty wytrzymałaś 2,5 godziny? Cholera ja to chyba panikara jestem i 5 minut nie pozwole płakac, oj bede ja miała chyba za swoje.Chociaż w sumie mój to prawie wcale nie płacze, no chyba że sie uderzy albo zgłodnieje ufuf Co do tabletek to u mnie tak: @ dostałam po 10 tyg od porodu, zaraz tabletki no i jak dotąd to 2 razy miałam plamienia. 1 po pierwszym skonczonym opakowaniu, a 2 jak zapomniałam wziaśc tabletki ;p a tak to luzik, nic mi nie dolega. Może wybierz sie do gina, jak tabletki nie pasuja to coś innego dobierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale piszecie ostatnio! Idzie ku dobremu :) Co do fotelikow...najpierw zapytalam, potem sprawdzilam...rzeczywiscie, w Pl.chyba wiekszosc (jak nie wszystkie) jest montowanych przodem. W Szw.jest przepis, ze dzieci do lat 4 maja jezdzic tylem (nie pytajcie jak sie taki szkrab z nogami miesci :) ) i tu z kolei foteliki sa albo tylko tylem, albo obustronne. Co do Tobi: montujecie go przodem, prawda? To moze jest w takim razie obustronny, bo przeciez ogladalam ten sam model i byl wg.sprzedawcy tylko tylem :( Ja juz sie nie lapie... I jeszcze to poszukiwanie spacerowki... Ide spac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie sobotniego ranka :) posłałam Wam foteczki mojej małej Karolinki :) ale piszę bo niepokoi mnie jedna rzecz :( mojej małej wyszły górne jedynki i teraz jej wyrastają ale ...właśnie jedna z nich wydaje mi się, że krzywo idzie chodzi o to że z jednej strony ten ząbek więcej jej wyszedł niż z drugiej i nie wiem czy mam się tym martwić już czy poczekać bo być może się wyrówna?? teraz to śmiesznie wygląda bo wystaje jej 3 mm trójkąt ;) buziale dla Was i napiszcie co mi radzicie... 😘 dla maluchów a dla każdej mamusi 🌻 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IVA mail mi wrócił od ciebie zwrotny, że konto nieaktywne więc podaj swojego maila to Ci poślę foteczki buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie mam żadnych zdjęć i zaraz się wnerwię Czarna ---> normalnie jestem w szoku, wygląda na to że jest prom z UK do Nieniec - ale jaja ! Kamelle --> napisz proszę czy masz zdjęcie mojego Kubusia bo jak wysyłałam to mi się komp zawiesił i nie wiem czy doszło 👄 Napiszę coś więcej bo teraz Kuba płaczliwy jakoś, wygląda na to że dzisiaj kolejny dzień z cyklu: 10 minut uśmiech/60 minuty stękanie Boże u nas prawdziwa jesień - mam dość takiej pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I MNIE NIE POMIJAć PROSZę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sylka27H________________ sylwiahaber@tlen.pl shenen___________________ maja1101@o2.pl basik74__________________ basiasonek@vp.pl Wzetka __________________ edytae@poczta.fm bebolek2 0________________ bebolek20@onet.eu ilonka3 0_________________ ilonka30@tlen.pl Carlaa__________________ pmm.carla@iteria.pl Asik84___________________ joasik@gmail.com mimi1 981________________ magda.piechnik@inter ia.pl Asiorek2 _________________ asiorek2@wp.pl kamelle__________________ karolinekopec@poc zta.onet.pl IVA25___________________ iva1982@o2.pl Malutek__________________ Dorota_24@o2.pl Brzuchacz________________ brzuchacz29@o2.pl Fra nia23_ ____________ _____frania@casema.nl fufcia_____________________fufcik78@interia.pl Migo tka_____ ______________mi gotek86@o2.pl kamilok2 6_______________ ___gt81@wp.pl beti26______________________beatka1703@gmail.com aneta 312 ______________ ____anet312@o2.pl Mnik_ __________ ____________monik79@ o2.pl joy76................................joy76@gazeta.pl< /a>< /a> czarna101..........................czarna242@wp.pl< br /> M_ka--------------------------------mariolka79@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tam wyżej to miało być, że napiszę coś więcej później - to tak w ramach wyjaśnień dla zaspanych. Ogromniaste Buzi. Buzi. Buzi dla : Fabianka Szymka Aleksandry ( od Malutka) Aleksandry ( od Sylki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to to rozumiem :D - dziękuję 👄 Basiu - córcia śliczna, jakie rzęsy ma długie i ta grzywka już podpięta :D a ten duży facet na pierwszym zdjęciu to twój pierworodny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×