Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

Cześć dziewczątka!! Dzisiaj czuję się już lepiej, chociaż nie jest to 100% sprawności. Zrobiłam wkońcu zdjęcie mojego brzucha i posłałam je do niektórych z Was. No, jeszcze nie jest pokaźny, ale urośnie! Jeszcze mam tydzień zwolnienia. Wczoraj zaniosłam zwolnienie do pracy, szef nic nie mówił , ale jego myśli były bardzo głośne. Ale co tam, najważniejsze jest maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVA24
Dziewczyny,jesli chodzi o to usg tozdania nie zmienie.Kazda z Was ma rozum i bedzie robic tak jak uwaza za sluszne.ja tylko napisalam co o tym sadzie,poniewaz Kati pytala o rade.To,ze niektore z was przy pierwszej ciazy mialy czesto usg i z dziecmi wsyzstko ok,to bardzo dobrze,albo mialyscie szczescie albo...To,ze dziecko urodzilo sie zdrowe i teraz rowniez takie jest ,nie oznacza to wcale,ze za pare lub kilkanascie lat,nie da o sobie znac wlasnie to usg.Ja zycze wam wszystkim jaknajlepiej ale osobiscie uwazam,ze SZKODZI tak czesto robienie usg i koniec kropka.Kazda niech robi tak jak uwaza za sluszne.Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fufcia
IVA24 ja się nie będę z tobą wspierać, ale moim zdaniem lekarze chyba wiedzą co robią i jeśli uważają,że trzeba zrobić to sie je wykonuje.Postaw się na miejscu Kati76 - jakbyś miała jakieś problemy to wiadome jest,że chciałabyś mieć zrobione Usg i być pod dobrą opieką lekarską.Chyba każda z nas chce, aby jej dzieciątko prawidłowo się rozwijało.Zresztą teraz aparatura jest nowoczesna i nie emituje tyle ultradźwięków co kiedyś.Przeczytaj zresztą artykuł , który wkleiła Bunia77.Jeśli dziewczyna ma problemy to chyba musi lekarz jakoś zobaczyć czy nic złego się nie dzieje.Kati76 nic się nie martw dzidziusiowi na pewno nic się nie stało i ma się dobrze.Ważne, abyś była pod stałą opieką lekarską i nie słuchaj tutaj niczyich rad, bo nikt z nas nie jest lekarzem.Główka do góry Kati76 i niczym się nie martw, bo stres żle wpływa na ciąże.Pozdrowionka dla wszystkich brzuchatek;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basik74
zgadzam się z Tobą fufcia to samo pisałam dziś popołudniu :) pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelka77
dziewczyny widze ze rozszalała sie troszke dyhyskusja co do usg. Ja też wtrącę swoje pare słów co do tego problemu. Myśle że robienie usg aby kontroować maluszka to najlepsze co może być bo bez tego trudno przez brzuch zobaczyć co sie tak naprawde dzieje. A dla mamy przyszłej to wielkie wrażenie i dla ojce dziecka i poprzez to pogłębia się wieź juz przed narodzinami dziecka. I jeśli są ku temu wskazania to uważam ze należy robić to badanie tyle razy ile lakarz zaleci :) ale jesli potrzeby nie ma zdrowotnej to zwykłe kontrolne badanie wystarczy co pare tygodni. I też bedzie dobrze. Ja byłam dopiero raz na usg w 7 tygodniu. zeby potwierdzić ciaże i zobaczyć czy jest wszystko ok. teraz jestem w 15 tygodniu i wybieram się na drugie usg . Niestety mój lekarz nie ma usg w swoim gabinecie wiec ide prywatnie. Bo skierowanie od mojego lekarza dostane dopiero jak mi powiedział po 20 tygodniu. Bo w czasie ciaży są 3 podstawowe badania. Ale ja ide sama bo długo juz nie widziałąm swojego maluszka i do niego tesknię i nie wytrzymam aż tak długo jak zaleca lekarz. I nie wydaje mi się ze zrobie cos źle mjemu maluszkowi przez to. Ale co kraj to obyczaj. Mma koleżanke w stanach i tam o dziwo!!! robia tylko jedno usg podczas ciaży, bo wiecej nie ma potrzeby!! ciekawe czemu??? moze jednak oni uznali ze to jest w jakimś stopniu szkodliwe? a mu jeszcze za murzynami? trudno powiedzieć. uciekam na obiadek niedzielny papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila81
Usg to ultradzwięki, których my nie słyszymy ale są pewne przypuszczenia że płód potrafi je w pewnym stopniu odbierać i że jest to dla niego jakiś stresujący czynnik (stąd strata na wadze u dzieci czesto poddawanych USG, podobnie tracą na wadze dzieci matek palących i żyjących w stresie) Z tego co o USG wyczytałam i usłyszałam od lekarzy to póki robi się je z wyraźnych wskazań medycznych to korzyści zdecydowanie przewyższają (ewentualne- bo nie do końca jeszcze udowodnione szkody) Ale chyba się wszystkie zgodzimy co do tego że robienie USG na życzenie matki, tylko po to żeby sobie popatrzeć na maleństwo to głupota i na pewno żadna z nas tego nie robi. Ja jeszcze piszę do was ze szpitala , jutro mam USG które zadecyduje o tym czy wyjdę we wtorek, a jak wyjdę to na środę mam planową wizytę u mojego gina i poproszę go żeby już nie robił USg podczas tej wizyty, tylko pokażę mu zdjęcie ze szpitala. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze... ...a czuje się po prostu wspaniale, wszystkie objawy ciąży minęły! Juz bym chciała wrócic do pracy zrobić coś w domu, pomalować pokój, kupować pierwsze ciuszki.. a dowiedziałam się że jeszcze conajmniej 10 dni mam leżeć w domu:( Bardzo was wszystkie pozdrawiam i zdrówka życzę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVA24
Czesc!!! Wiecie co,tak jak zawsze z niecierpliwoscia wchodizlam na to forum i radoscia tak teraz wchodze z obawami czy ktoraz z Was znowu "niepotepi" mnie za moje wlasne zdanie na temat czestego USG i jestem zdenerwowana,dlatego dzis ostatni raz napisze swoje zdanie(szczegolnie do basik74 i fufci) na ten temat i pozniej nie mam zamiaru do tego wracac,bo nie chce sie denerwowac. basik74 i fufcia-jak mozecie pisac,ze jesli "lekarz zalecil usg to trzeba je zrobic",przeciez wiekszosc lekarzy nie jest z powolania i nie sa dobrymi lekarzami.Sama miala kontakt z BARDZO wieloma ginekologami poniewaz (nie pisalam o tym nigdy) bylam i w szpitalu prywatnym bo mialam 2 operacje (skracanie szyjki macicy ponbiewaz wykryli mi komorki rakowe....) oraz w szpitalu panstwowym,oprocz tego szukalam z zawzietoscia dobrego,fachowego ginekologa,i bylo ich na prawde sporo,a wiekszosc to glupcy delikatnie mowiac.jesli chcecie abym podala przyklady moge Was tym zasypac ale teraz o czym innym jest mowa.Jakbym byla na miejscu Kati76 oczywiscie ze chcialabym byc w dobrych rekach ale nieoznaczaloby to u mnie ze musze miec zrobione natychmiast usg lub tak czesto.Nastepna rzecz,jesli uwazacie,ze w jakis artykule jest napisane ze usg nie szkodzi itp,to czy bierzecie pod uwage fakt,ze jest wiele artykulow w ktorym pisza kompletne bzdury i klamstwa!!! Ja rowniez mam ksiazeczke "Elvitu" i tam polowe rzecz jest klamstwami np to,ze mozna farbowac farba !!! wlosy i chodzic do solarium!!! Jesli ktoraz z Was ma ta ksiazeczke bo sie tym chwalila to wlasnie tam jest napisane ze przed zakonczeniem 10 tygodnia ciazy wykonywanie USG zalecane jest TYLKO w uzasadnionych gorznych przypadkach.A kati76 dlatego chciala miec usg poniewaz pobolewalo ja dlugo podbrzusze-nie uwazam ze to jest az tak wielki powod i tragiczny ktory zmusza matke do zrobienia natychmniastowego usg,nawet sama kati napisala ze martwi sie ze usg jest zbyt czesto,wiec o czym mowa???? Kati-mnie tez dosc czesto pobolewa podbrzusze ale to normalne,poniewaz rozciagaja sie wiazadla i zawsze przedewszystkim na poczatku ciazy boli podbrzusze.Wiec sie tym nie martw!tylko odpoczywaj ile mozesz. kamila81-mam nadzieje,ze bedziesz mogla wyjsc ze szpitala jak najszybciej.Zgadzam sie z Toba ze glupota jest kiedy usg robi sie na zyczenie matki,bo musi zobaczyc swoje malenstwo bo nie wytrzyma do kolejnej wizyty,ktora lekarz jej zalecil. Amelka-dlatego ciebie nie rozumiem (zobacz co wyzej napisalam do kamili),ze jesli Twoj lekarz powiedzial ze bedziesz miec 3 usg w czasie calej ciazy,to czy nie uwazasz dlaczego wlasnie zalecil 3x??? Idziesz specjalnie prywatnie zeby zrobic usg bo tesknisz???? dla mnie to chore z jednej strony,bo rozumiem tesknote i niecierpliwosc bo jak kazda matka chce zobaczyc swoje malenstwo ktore nosi pod sercem ale z drugiej czy na prawde nie zdajesz sobie sprawy z tego co robisz???? ale to jest TWOJE DZIECKO TWOJA DECYZJA. Koncze swoja wypowied zi mam nadzieje,ze nie skonczy sie na klotniach,bo tego nie chce. dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...Juz dawno tu nie zagladalam a jak zajrzalam to... troszke nerwowo i nieprzyjemnie sie zrobilo... Dziewczyny! Spokojnie!Zarzegnajcie te spory!Uznajcie sprawe za nie byla i tyle! Doskonale kazda z Nas zdaje sobie sprawe z tego ze ile jest ludzi na swiecie tyle jest roznych zdan na jeden temat,czyz nie? Kazda z Was niech robi jak uwaza bo kazda tez ma swoj rozum,moze sie doinformowac,posluchac opinii i postapic wedlug wlasnego uznania. To Wasze zdrowie i Waszych dzieci,zrobicie jak bedziecie chcialy-kropka! Zamiast sie sprzeczac i niepotrzebnie przysparzac stresu skupcie sie na dobrym samopoczuciu,czego mi szczerze powiem,ostatnio brakuje. Zajrzalam tutaj w nadziei na poprawienie nastroju a tu...brrrrr! Zmiana tematu; Czy slyszalyscie cos na temat zakazu picia mietowej herbaty w ciazy? Pytanie moze wydac sie blache ale ja uwielbiam ta herbatke i w czasie pierwszej ciazy spotkalam sie opinia o zakazie. Ciekawa jestem cz cos wie ktoras z Was? Pic czy nie pic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fufcia
Iva24 ja wcale Cię nie potępiam poprostu masz swoje zdanie i masz do tego prawo.Forum jest po to,aby każdy mógł się wypowiedzieć.Nie musisz sie denerwować, bo to w ciązy nie służy i nikt tu się z toba nie kłóci.Czy dałam Ci odczuć,że cię potępiam za to,że wyraziłaś swój pogląd?????Nie wiem też jakie problemy ma Kati76.Być może potrzebne jest jej wykonanie usg, bo lekarz prowadzący chce zapobiec ewentualnym problemom.Wiem tylko tyle, bo leżałam na patologii ciąży,że tam nagminnie lekarze wykonują pacjentkom usg, bo tak trzeba w niektórych przypadkach.Nie powinno się popadać w paranoję, że od razu dziecku coś się stanie od badania ultrasonografem.Iva24 i nie obarażaj się na mnie, bo wcale Ci nie ubliżyłam i w żadnym wypadku tak nie myśl.Ja tylko napisałam jak to u mnie było i co o tym sądzę.A co do bóli brzucha to też napisałam,że czasem pobolewa każdą z nas i jest to wina rozciągania sie wiązadeł.Czasem zdarza się też ostry ból brzucha, który należy skonsultować z lekarzem prowadzącym a tym bardziej jeśli występuja plamienia.Te informacje mam od mojego lekarza, który prowadzi moją drugą ciążę.Jeszcze raz cię przepraszam jeżeli Cię czymś uraziłam i mam nadzieje,że mi wybaczysz.Pozdrawiam cię;-)) Buziaczki dla wszystkich brzuchatek.Dobrej nocki życzę;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fufcia
Aikangel ja słyszałam tylko tyle,że z ziołami w czasie ciązy należy być ostrożnym.Wiem,że mięta, rumianek też zaliczają sie do naparów ziołowych, ale jak to jest naprawdę tego ci nie napiszę.Najlepiej jakbyś spytała swojego lekarza prowadzącego czy możesz pić herbatkę miętową.Ja w pierwszej ciąży miałam straszną ochotę na pieczarki smażone z cebulką, mogłam je jeśc codziennie, też mi odradzano , bo to w pewnym sensie grzyby i nie należy ich jeść zbyt często w czasie ciąży.Pytałam swojego lekarza czy to nie zaszkodzi dziecku, a on na to,że jeśli organizm potrzebuje i ma się taką zachciankę należy sobie ulżyć i pojeść pieczarek, ale grzyby leśne lepiej na ten czas odstawić.Może na topiku, któraś z dziewczyn Ci pomoze, bo ja niezbyt orientuję się co do mięty.POZDRAWIAM CIĘ:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IVA24 -jestem z wrzesniowek ale czasem rowniez tutaj zagladam zeby poczytac co sie dzieje i co slychac u was dziewczyny i dlatego pozwole sobie wtracic sie do dyskusji rozumiem,ze musisz byc bardzo madra i wyksztalcona osoba,ze pozwalasz sobie wyzywac lekarzy od glupcow i swoje wlasne niczym nie poparte zdanie stawiac przed zdaniem osob w tej dziedzinie ksztalconych i bieglych a do tego rowniez dokladasz niektore ksiazki i artykuly-besztajac je na rowni z lekarzami-no no !!! musisz byc niesamowitym autorytetem w dziedzinie usg!!!! nigdzie ale to nigdzie nie ma dowodow na potwierdzenie szkodliwisci usg a jedynie korzysci jakie ze soba niesie wiec nie opowiadaj glupot(w dodatku na forum) ,ze jesli lekarza zaleci to mozna sobie robic po swojemu i wcale nie trzeba go sluchac bo sie osmieszasz i narazasz na krytyke a potem masz pretensje,ze ktos smie oceniac twoja wypowiedz !!!! zawsze tak bedzie jak podobne bzdury bedziesz \"glosno\" wyglaszac!!! to samo dotyczy farbowania wlosow ,ktore szkodliwe byc moze bylo 50 lat temu kiedy farby wypalaly kobietom rany na glowach ale nie w 21wieku gdzie postep w tej dziedzinie pozwala kobietom w ciazy czuc sie pieknie i korzystac z osiagniec technologii w dziedzinie kosmetyki jak i fryzjerstwa;) co do slonca natomiast to rowniez nie nalezy popadac w paranoje poniewaz jest to witamina D i tu gdzie mieszkam czyli na florydzie lekarze zgodnie twierdza,ze jesli odpowiednio zabezpieczamy sie filtrami to smialo mozemy z niego korzystac! mam nadzieje,ze nic zlego cie nie spotka podczas twojej ciazy i ,ze nie bedziesz musiala kiedys zalowac,ze zrobilas o jedno usg za malo tak jak czesto sie w zyciu zdarza wam dziewczyny zycze byscie dobrze wsluchilwaly sie w swoj organizm i nie bagatelizowaly zadnych niepokojacych sygnalow jakie wam wysyla bo lepiej jest sprawdzic 2 razy za duzo i byc spokojnym o zdrowie swoje i malenstwa niz o jeden raz za malo:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuchatki. Ja z kolei jestem z czerwcowek czyli juz niedlugo maluszek pojawi sie na swiecie :) czasem sobie poczytuje wasze poczatkowe zmagania :) i tak mi sie milo robi, ze jestescie tak szczesliwe. Jednak niektore wypowiedzi troche mnie przerazaja :( IVA24 - zupelnie sie z Toba nie zgadzam! Nie ma zdrowej ilosci usg, ktore powinny byc wykonane. W ogole nie ma zadnych potwierdzonych informcaji na ten temat aby usg bylo dla maluszka szkodliwe! Ja w 5 tc mialam plamienia i bylam na podtrzymaniu az do 14 tygodnia. Od poczatku ciazy mialam wykonywane usg ok 16 razy. A to daltego, aby gin mial pewnosc, ze nic zlego sie nie dzieje i ze maluszek rozwija sie prawidlowo. Wiesz... Czasem lepiej zrobic usg aby uspokoic mamuske oraz dac pewnosc lekarzowi niz trzymac sie niektorych ksiazek i wykonac usg 3 razy w trakcie calej ciazy. greta78 pisala rowniez o sloneczku. Ja sie calkowicie z nia zgadzam. Jestem w 36 tc i siadam sobie na lezaczku z zakrytym brzucholem. Kiedy tylko czuje, ze slonce jest za mocne i zaczyna mnie draznic to zaraz uciekam w cien. Rozmawialmam na ten temat z ginem i powiedzial, ze NIE ISTNIEJA przeciwskazania do opalania poza ryzykiem dermatologicznym (plamy). Oczywiscie zadna z nas nie powinna lezec plackiem w samo poludnie z brzuchem na wierzchu! ale tego chyba nikomu nie trzeba tlumaczyc. Jednak ze psokojem mozna sie troche poopalac. I jak mi gin powiedzial - slonce to naturalna energia. I jesli mamie jest dobrze, to maluszkowi na pewno nie zaszkodzi. Iva ja tez zycze Tobie, aby cala Twoja ciaza przebiegala ksiazkowo. Aby wystarczyly Ci 3 usg w trakcie ciazy. I abys trafiala tylko na madrych lekarzy. Jednak nie zamykaj sie tak na to co pisza w ksiazkach. Bo kazda ciaza jest inna a matka wiele zagrozen potrafi wyczuc sama. Wystraczy wsluchac sie w swoj organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelka77
Ja też myśle że chyba pora zakonczyć ta dyskusje która tylko prowadzi u niektórych do nerwów nie wiem dlaczego???? A kazdy ma swoje zdanie i ne zmieni go ot tak sobie tylko dlatego ze ktoś napisał że jest tak a nie inaczej. Nasza wiedza opiera sie na doswiadczeniach lekarzy i naukowców a wiec i ksiażek i tak będzie zawsze czy to teraz czy to za kilkadziesiat lat. Jeśli chodzi osłoneczko to zgadzam się z dziewczynami wyzej ze można kożystać :) ja również jak jest okazja siadam na słoncu i czuje sie szczesliwa i zrelaksowana bo to uwielbiam, nie wyobrażam sobie zebym całe lato chowała sie pod urami w cieniu i była biała jak młynarz. Dozuje sobie według mojeg samopoczucia i brzuszek też osłaniam :) Iva24- tak to tęsnota za moim maluszkiem ale i troska bo skad moge wiedzieć co sie tam dzieje i czy wszystko jest ok zmusza mnie zebym poszła na usg. I weim ze zrobie tym tylko przyje,ność mojemu maluszkowi bo będę szczęścliwa to wtedy i on bedzie radosny. Tak samo większosć dziewczyn chce skożystać z usg 3d. To przecież też na własne zadanie. Mamy taką mażliwosć , wiec nie widze powodów zebym sobie tego odmawiała. Długo czekałam na tą ciąże, ciagle nie mogłam sobie pozwolić na bycie matką z różnych względów i teraz gdy stał sie ten cud chce wykorzystać każdą radosć i mozliwosc aby w pełni przeżywać swoje macierzyństwo. wiecie co ja mysle - ciaża to nie choroba to najpięknijszy stan jaki można sobie wyobrażnić, nie cche zeby cokolwiek mi uciekło z tych dni i mieisęcy, cche w pełni wszsytko wykorzystać zebym kiedyś nie mówiła , a mogłam to a tamto. Myśle ze podchodzenie na luzie i z rezerwą przyniesie wiecej korzysci niż ograniczanie sie ze wszystkich wyobrażonych zagrozeń tych bardziej realnych i tych mniej realnych. a tak sobie teraz pomyślałąm ze wiecie co?? to tak jak matki swoje dzieci kazda wychowuje po swojemu, bo każda czuje inaczej, tak i my zaczynamy juz jak lwice bronić swoich zdań co do nazych maleństw. Mimo ze jeszcze są w brzuszku a już każda z nas czuje instynktownie co dla jej malucha jest dobre i broni swojego zdania zaciekle hihihi Kazda z nas ile tu nas jest jest odrębna osobowościa i każda ma swoje zdanie , inne podejście do wielu spraw. I to jest własnie super bo mozrmy wymieniać sie swoimi spostrzezeniami na kady temat i dowiedzieć się czegoś czego wcześniej nie wiedziałyśmy. Zyczę nam wszystkim abyśmy preszły tuat razem wspólnie przez te nasze piękne stany w miłej atmosferze. Ae się rozpisałam ale mnie trozke poniosło papa brzuchatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelka77
NICK.......WI EK.....OST@.......DŁ.C IĄŻY.....TERMIN....MIEJSCOWOŚĆ migotka.....21..........25.01........14 tydz.....1.11.07r.....Warszawa bebolek20...20..........26.01.......16tyd.......02.11.07 ...kilcock(Irlandia) Bunia_77.... 30...... 27.01...........14tyg .....30.10/3.11.07r...Cork Fufcia .......29.......25.01 .........16 tyg........27.10/ 3.11.07r..Siedlce Carlaa.......31........01.02..........12tyg......... 4.11.07r. Mülheim/R Amelka77... 30....... 30.01........ 15 tyd ........6.11.07r....Wrocław Wiola_75....32........29.01.....13 tyg........27.10/6.11.07r......Ustka Monika26....26.......30.01..........11 tyg.......6.11.07 Asiamal .....25 ........30.01........ 13 tyd....... 7.11.07r.......Rybnik Carolka2007..25......31.01.........11 tyd........7.11.07r. ..Szczecin petunia555...30.......31.01 ........9 tyd ........7.11.07r. Wzetka .....31........31.01.........11 tyg........7.11.07r....Rzeszów kasmo........28........28.01.........7 tyg.........8.11.07r. nikola22.....22...........4.02......................11.1 1.0 7 r. Shenen...... 31 ........05.02 ........11 tyd .......11.11.07r....Chełm Iva24.......25..........4.02...........13 tyd........11.11.07r...Toruń Aikangel....32.........................13 tyd ........11.11.07r. Pyzatachrupka.......................11 tyd.........11.11.07r. Madzia_u ...29........ 08.02 ........6 tyd .......15.11.07r Kati76...................09.02........14 tyd.......15.11.07r. Aguuusia ....28........ 06.02 ........6 tyd .......16.11.07r adzia_g.....27..........13.02........10 tyg.......19.11.07r ozon..........31.........14.02 .......12tyd........ 21.11 .07r. kasiunia80..............................9 tyd.......23.11.07r. kamila81.....25.........15.02.........10tyd......23.11.0 7r.....Wrocław Kalinka1985 .22 .......16.02 ........12tyd ....23.11.07r...Częstochowa Niuuusia .....21........16.02.........10tyd ......23.11.07r.częstochowa e-linka........27.........16.02 .......7tyd........23.11 . 07r. Magdysia 2....32.......18.02.........8 tyd. .....25.11.07r Sara2 ........22........ 20.02.........12 tyd...... 27.11.07r......Kraków basik.........33.........21.02.........11 tyg.......28. 11.07r....Katowice ssss...........21.........23.02........8tyg........30.11 .0 7r myszanka...27.........23.02........8 tyg.......30.11.07 r......Mannheim Aneta71.....36..........23.02........5 tyd.......30.11.07r….. Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!!! Ale ostra i zawzięta dyskusja się tu toczy, ale i ja pozwole sobie wtrącić swoje trzy grosze dotyczące usg.Mam wrażenie,że niektóre z nas żyja w epoce kamienia łupanego twierdząc,że usg szkodzi.A skąd masz na to dowody Iva24????Naczytałaś się jakiś durnych książek i podważasz opinię lekarzy.Jak można być tak bezmyślnym żeby nakłaniać inne ciężarne kobiety, aby nie słuchały swoich lekarzy i robiły po swojemu.Jak możesz stwierdzić,że wszyscy lekarze to głupcy, bez powołania i nie znający się na niczym.Dobrze to ujęła moja poprzedniczka,że musisz byc bardzo mądra skoro podważasz autorytet lekarza.Ciesz się,że twoja ciąża przebiega bez zarzutów i nie musisz korzystać z usg, ale gdyby coś się działo na pewno poleciałabyś na usg sprawdzić co się dzieje szczególnie jakbyś miała kilka poronień za sobą i plamienia w obecnej ciąży.Nie wierzę,że nie słuchałabyś lekarza, chyba że jesteś samowystarczalna i możesz zapobiegać ewentualnym zagrożeniom wczytując się w jakies książki, ale nie pisz dziewczynom że ich lekarze to bezmyślni idioci, bo robią im usg.Moim zdaniem jeśli lekarz robi swojej pacjentce usg to znaczy,że jest taka potrzeba.Co do farby też twierdzę,że nie szkodzi.Sama byłam kilka lat temu w ciąży i normalnie farbowałam sobie włosy robiąc tzw. baleyage.Miałam chodzić zapuszczona przez te 9 miesięcy i biała jak młynarz???Solarium według mnie odpada, ale na słoneczku normalnie można przebywać.Nie nakłaniam, aby leżeć plackiem , ale z umiarem korzystać ze słońca można.Może jeszcze napisz,że nie można korzystać z basenu, bo chlor szkodzi cięzarnej.napiszę Ci w obecnych czasach wiele jest rzeczy, które szkodzą, ale nie trzeba od razu popadać w panikę i ogłaszać wszem i wobec ,że na pewno to odbije się potem na dziecku.Zresztą a co ty wiesz o tym jak przebiego ciąża Kati76, że jej doradzasz, aby nie słuchała swojego lekarza.To kogo ma słuchać Ciebie????To ty jesteś ginekologiem- położnikiem i specjalistką od ultrasonografii????Brawo wykształcona jesteś.Tylko nie pisz takich bradni na topikach, bo ludzie nie są głupi i na pewno słuchać Cie nie będą i tak zrobią co zaleci im lekarz.Pozdrawiam Cię i życzę, abyś urodziła zdrowego dzidziusia i to samo życze innym ciężaróweczkom.3majcie się ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszanka
Część Ciężarówki!!!No może jeszcze nie do końca ,ale już nie długo!hihi Na wstępie poprawie sie w tabelce,bo dzidzia jakby nie było urosła! NICK.......WI EK.....OST@.......DŁ.C IĄŻY.....TERMIN....MIEJSCOWOŚĆ migotka.....21..........25.01........14 tydz.....1.11.07r.....Warszawa bebolek20...20..........26.01.......16tyd.......02.11.07 ...kilcock(Irlandia) Bunia_77.... 30...... 27.01...........14tyg .....30.10/3.11.07r...Cork Fufcia .......29.......25.01 .........16 tyg........27.10/ 3.11.07r..Siedlce Carlaa.......31........01.02..........12tyg......... 4.11.07r. Mülheim/R Amelka77... 30....... 30.01........ 15 tyd ........6.11.07r....Wrocław Wiola_75....32........29.01.....13 tyg........27.10/6.11.07r......Ustka Monika26....26.......30.01..........11 tyg.......6.11.07 Asiamal .....25 ........30.01........ 13 tyd....... 7.11.07r.......Rybnik Carolka2007..25......31.01.........11 tyd........7.11.07r. ..Szczecin petunia555...30.......31.01 ........9 tyd ........7.11.07r. Wzetka .....31........31.01.........11 tyg........7.11.07r....Rzeszów kasmo........28........28.01.........7 tyg.........8.11.07r. nikola22.....22...........4.02......................11.1 1.0 7 r. Shenen...... 31 ........05.02 ........11 tyd .......11.11.07r....Chełm Iva24.......25..........4.02...........13 tyd........11.11.07r...Toruń Aikangel....32.........................13 tyd ........11.11.07r. Pyzatachrupka.......................11 tyd.........11.11.07r. Madzia_u ...29........ 08.02 ........6 tyd .......15.11.07r Kati76...................09.02........14 tyd.......15.11.07r. Aguuusia ....28........ 06.02 ........6 tyd .......16.11.07r adzia_g.....27..........13.02........10 tyg.......19.11.07r ozon..........31.........14.02 .......12tyd........ 21.11 .07r. kasiunia80..............................9 tyd.......23.11.07r. kamila81.....25.........15.02.........10tyd......23.11.0 7r.....Wrocław Kalinka1985 .22 .......16.02 ........12tyd ....23.11.07r...Częstochowa Niuuusia .....21........16.02.........10tyd ......23.11.07r.częstochowa e-linka........27.........16.02 .......7tyd........23.11 . 07r. Magdysia 2....32.......18.02.........8 tyd. .....25.11.07r Sara2 ........22........ 20.02.........12 tyd...... 27.11.07r......Kraków basik.........33.........21.02.........11 tyg.......28. 11.07r....Katowice ssss...........21.........23.02........8tyg........30.11 .0 7r myszanka...27.........23.02........12 tyg.......30.11.07 r......Mannheim Aneta71.....36..........23.02........5 tyd.......30.11.07r….. Warszawa Jak już wczesniej pisałam w piatek byłam na USG i widziałam moja 4,1cm cudna dzidzie,tak pięknie ruszała rączkami,stopki miała skrzyżowane,nawet paluszki było widzć!!!i serduszko,tak mocno biło!!!aż płakać mi sie ze szczęścia chce!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak chcecie,to wyslę wam zdjęcie USG!? Mocno Was Pozdrawiam i Wasze Dzidzie! PS. Do tematu wyżej naprawde nie chcę mi sie wypowiadać,dla mnie jest Najważniejsze,że dzidzia rozwija sie jak trzeba! Buziale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farbowanie włosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farbowanie włosów
jezeli chodzi o farbowanie włosów to nie jest ono zalecane jezeli korzysta sie z farby o duzej zawartosci amoniaku a jak ogolnie wiadomo, wiekszosc farb ma sladowa zawartosc tego zwiazku tak wiec nie ma przeszkod do farbowania oczywiscie nalezy zachowac umiar, zreszta tak jak we wszystkim usg- nie ma jednoznacznych wynikow czy usg wyplywa badz nie wplywa niekorzystnie na płód usg powinno byc wykonane co najmniej 3 x podczas ciazy (zalecenie Polskiego Stowarzyszenia Ginekologow-Poloznikow) oraz o ile zachodzi taka potrzeba wiecej razy na zalecenie lekarza nie bojmy sie na Boga korzystac z medycyny XXI w!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezwzględnie leżeć
Ja to się położę normalnie i nie będę słuchać lekarzy, bo to wszystko konowały.Jak nic nie można to trudno trzeba się z tym pogodzić, a najlepiej wleźć do kreciej nory, bo tam słonko nie dochodzi i tak bezpieczniej dla cieżarnej.A usg bezwzglednie szkodzi, bo to diabelski wynalazek i należy się go panicznie bać.Tak trzymać i nie słuchać lekarzy, bo oni nic nie wiedzą na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie bede sie wypowiadac na temat szkodliwosci usg bo nie wiem nic o jego wpływie na dziecko, ale myśle że lepiej zrobic za duzo niz za mało, zwłaszcza gdy ciaza jest zagrożona, poza tym usg teraz wykonuje sie kazdej ciezarnej i gdyby było takie szkodliwe to rodziła by sie cała masa chorych dzieci Z drugiej strony moja gin nie chciała mi robic usg jak byłam u niej w 9 tygodniu, zrobiła tylko takie szybkie przez brzuch żeby sprawdzic czy bije serduszko i zaraz wyłaczyła. Powiedziała że jest przeciwniczka usg w pierwszym trymestrze, jesli nie jest to konieczne! Powiedziała że \"nie bedziemy meczyc maluszka\", może to w jakis sposób stresuje dziecko, na prwde nie wiem już co myslec, trzeba po prostu ufac lekarzowi prowadzacemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale po co
mam ufać jak niektórzy twierdzą,że lepiej życ własnym rozumem, bo tak bezpieczniej dla wszystkich.Trzeba zrezygnować w ogóle z jakichkolwiek badań w czasie ciąży, bo ponoć szkodzą a najlepiej zgłosić się do szpitala na sam poród, albo w ogóle rodzić w domu, bo lekarze to są przygłupy no tak niektórzy tu sądzą.Kupię sobie atlas porodów i będę rodzić z jakąś mądrą książką, bo tak najlepiej chyba.A tak w ogóle opuszczam ten topik, bo jest nudny i piszecie wszyscy brednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fufcia
Hej brzuchatki!!!! Ja dzisiaj w domciu, mało roboty miałam w firmie i jestem.Ogarnęłam troszeczkę mieszkanie, bo brudno, ale przy 2,5 letnim dziecku trudno o porządek.Dobrze,że chodzi do przedszkola, bo bardzo się zmieniła więcej mówi, jest bardziej samodzielna.W piatek byli na wycieczce w wiosce indiańskiej.Przyjechała tak zmalowana,że nie mogłam jej domyć, ale jak ona to przeżywała, bo pierwszy raz pojechała gdzieś bez mamy.Teraz idę ugotuje zupę( jej ulubioną pomidorową), bo niedługo małą musze odebrac z przedszkola.A co u Was jak samopoczucie mamuski???U mnie w miarę , nie mam mdłości.Widzę ,że dużo osób dziś odwiedziło nasze forum.Ja już temat zamknęłam i nie wracam do tego więcej, bo bez sensu są te spory i do niczego one nie doprowadzą chyba,że do nerwów co nam jest nie wskazane.Piszcie co tam , bo pusto tu jakoś. Bunia77 a co u ciebie,że Cie nie widać.Pewnie w pracy jesteś????A z córcią ktoś Ci siedzi, czy chodzi do żłobka????Pozdrowionka dla Ciebie i Amelki.🌼 WSZYSTKIE BRZUCHATKI CIEPLUTKO POZDRAWIAM🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki;-] ale się rozpisałyscie;-], ja prawie wrocilam do normy, mam chec do dzialania i robienia;-] wczesnie sie budze sprzatam gotuje obiadek piore a poniej leze na dworze na hustwace alebo cos na podwroku w kaiwtach;-]mam nismaowicie duzo energii. Wczoraj bylismy na komunii bylo fajnie i jadłam dobre danie tzw,bigos po cygansku pycha!!!ma moze ktoeras z was przepis? w sobote kupilam sobie spodniaczke -ogroniczke ciazowa;-]a raczej to prezent od meza;-] co do usg - moj lekarz jest specj w tej dziedzinie i jak go spytalam powiedzial ze to nieszkodliwy wynalazek i daje mozliwosc wykrycia wad u dziecka lub wszelkich nieprawidlowosci....i ja mu wierze! jesli chodzi o farbowanie wlosow to tez pow ze jak raz czy dwa na cala ciaze to nie zaszkodzi .......... solarium kategorycznie odpada............. a promienia słoneczna w umiarkowanych ilosciach sa dobre.......nie musze sie wygrzewac tylko pochodzic sobie.............. dawajcie emiele to wieczorem wysle zdjecia brzucholka;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam brzuchatki przepraszam jesli swoim pytaniem o usg, spowodowalam niesnaski na tym topiku. dziekuje wszystkim dziewczyna za odpowiedzi, pocieszylyscie mnie. to nie tak ze ja sama chce zeby zrobiono mi usg, wrecz boje sie okropnie i stresuje juz kilka dni przed. niewiem czy pisalam wczesniej ale to wlasnie przez usg dowiedzialam sie ze mojej dzidzi nie bije serduszko w poprzedniej ciazy. mialam bule podbrzusza ale nie poszlam wczesniej do gin bo tydz a potem 2 po terminie@ test mi wyszedl negatywny. niemialam jakichs typowych objawow oprocz braku@ i buli podbrzusza. teraz czekam na pierwsze ruchy mojego malenstwa, wtedy poczuje sie lepiej. pozdrawiam was wszystkie pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny, Mnie niestety od wczoraj mecza potworne mdlosci i...bol zoladka. Nie wiem co jest grane...zle sie czuje. Wiola, dziekuje za zdjecia! Brzusio sliczny! Bardzo ladne te zdjecia z Toba i Stasiem. 🌻 dla Stasia:-) Kamila, wypoczywaj jak najwiecej i nie martw sie, przy takim przyplywie energii zdazysz jeszcze wrocic do pracy, pomalowac pokoj, i zrobic jeszcze mnostwo innych rzeczy:-) Aikangel, co sie dzieje? Napisz Kochana co u Ciebie🌻 Jezeli chodzi o mietowa herbatke...hmmm...bylabym ostrozna...spotkalam sie z opiniami ze mozna pic, ale najlepiej zapytaj lekarza. Ja na samym poczatku opijalam sie herbata imbirowa. Myszanka, super ze widzialas swoja Kruszynke i ze u Was wszystko w porzadeczku. Bardzo chetnie zobacze zdjecia z USG!!! Fufcia, wesolo masz z Karolinka:-) Amelka jest w zlobku...ale nie wiem jak to bedzie z drugim Bobaskiem. Oczywiscie na poczatku sie bardzo martwilam, nie potrafilam sie skupic w pracy, itd. Teraz gdy widze ze Melcia jest bardzo zadowolona, uwielbia kontakt z dziecmi, jest samodzielna...i gadatliwa juz sie tak nie stresuje:-) Ale wszystko chyba zalezy od dziecka. U nas niestety opiekunka sie nie sprawdzila. Kalinka, oj, powialo optymizmem i pozytywna energia:-) Tak trzymac! Czekam na zdionka! Moze jakas fotka tych nowych ogrodniczek? Email: bunia_77@interia.pl Pozdrowionka i buziaki dla Was Mamcie i Waszych Brzusiow:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.......WI EK.....OST@.......DŁ.C IĄŻY.....TERMIN....MIEJSCOWOŚĆ migotka.....21..........25.01........14 tydz.....1.11.07r.....Warszawa bebolek20...20..........26.01.......16tyd.......02.11.07 ...kilcock(Irlandia) Bunia_77.... 30...... 27.01...........15tyg .....30.10/3.11.07r...Cork Fufcia .......29.......25.01 .........16 tyg........27.10/ 3.11.07r..Siedlce Carlaa.......31........01.02..........12tyg......... 4.11.07r. Mülheim/R Amelka77... 30....... 30.01........ 15 tyd ........6.11.07r....Wrocław Wiola_75....32........29.01.....13 tyg........27.10/6.11.07r......Ustka Monika26....26.......30.01..........11 tyg.......6.11.07 Asiamal .....25 ........30.01........ 13 tyd....... 7.11.07r.......Rybnik Carolka2007..25......31.01.........11 tyd........7.11.07r. ..Szczecin petunia555...30.......31.01 ........9 tyd ........7.11.07r. Wzetka .....31........31.01.........11 tyg........7.11.07r....Rzeszów kasmo........28........28.01.........7 tyg.........8.11.07r. nikola22.....22...........4.02......................11.1 1.0 7 r. Shenen...... 31 ........05.02 ........11 tyd .......11.11.07r....Chełm Iva24.......25..........4.02...........13 tyd........11.11.07r...Toruń Aikangel....32.........................13 tyd ........11.11.07r. Pyzatachrupka.......................11 tyd.........11.11.07r. Madzia_u ...29........ 08.02 ........6 tyd .......15.11.07r Kati76...................09.02........14 tyd.......15.11.07r. Aguuusia ....28........ 06.02 ........6 tyd .......16.11.07r adzia_g.....27..........13.02........10 tyg.......19.11.07r ozon..........31.........14.02 .......12tyd........ 21.11 .07r. kasiunia80..............................9 tyd.......23.11.07r. kamila81.....25.........15.02.........10tyd......23.11.0 7r.....Wrocław Kalinka1985 .22 .......16.02 ........12tyd ....23.11.07r...Częstochowa Niuuusia .....21........16.02.........10tyd ......23.11.07r.częstochowa e-linka........27.........16.02 .......7tyd........23.11 . 07r. Magdysia 2....32.......18.02.........8 tyd. .....25.11.07r Sara2 ........22........ 20.02.........12 tyd...... 27.11.07r......Kraków basik.........33.........21.02.........11 tyg.......28. 11.07r....Katowice ssss...........21.........23.02........8tyg........30.11 .0 7r myszanka...27.........23.02........12 tyg.......30.11.07 r......Mannheim Aneta71.....36..........23.02........5 tyd.......30.11.07r….. Warszawa Papatki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkaa
Hejka Kobietki! Dolaczam do Was:) Termin 15 listopad 2007. Mam 24 lata, mieszkam w Calw (Baden-Württemberg) i jestem w 14 tygodniu ciazy i czuje sie bardzo dobrze, chociaz poczatki nie byly takie kolorowe (spiaczka, brak apetytu i ogolna niechec do robienia czegokolwiek) ale teraz juz sily wrocily i jest super. Ciaza przebiega bardzo dobrze, oby tak dalej. Nie jestem zabardzo w temacie, bo jest troche do czytania, jak znajde troche wiecej czasu to przesledze dyskusje. Bylo cos o usg i o farbowaniu wlosow, moze to glupie ale ja zastanawiam sie czy trzymanie laptopa na kolanch moze byc szkodliwe dla dzidziusia, bo podobno mezczyzni nie powinni trzymac laptopow na kolanach, bo zle to wplywa na plemniki i grozi bezplodnoscia, wiec moze rzeczywiscie cos w tym jest. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila81
bardzo ciekawa dyskusja i nie zgadzam się że nie ma po co się spierać, w końcu to dotyczy każdej z nas. Parę dni temu zadzwonił na oddział na którym leżę lekarz z izby przyjęć z pytaniem czy zronbią USG jakiejś młodej cięzarnej (2miesiąc) bo ona się czymś denerwuje, przy czym nie ma żadnych objawów tj. plamień czy bóli. Oczywiście odmówili, ci moi lekarze, podsłuchałam potem jak mówili że nie będą stresować dziecka bez potrzeby i że ta panna i tak sobie pewnie zrobi to USG prywatnie. Mnie samej wielokrotnie podczas pobytu na oddziale mówili ze zrobią USG dopiero na koniec pobytu bo póki nic się dzieje niepokojącego to nie ma co niepotrzebnie dziecka stresować. Zdaje się ze jedna z nas pisała że chce zrobić USG bo się "stęskniła" !!!? Niech się dobrze zastanowi w końcu są badania dowodzące ze częste USG skutkuje obniżeniem masy urodzeniowej, więc nie można z całkowitą pewnością stwierdzić że jest nieszkodliwe, prawda? Ani stwierdzić że na pewno jest szkodliwe, ale tam gdzie są jakieś wątpliwości trzeba być ostrożnym! Miałam to USG dzisiaj, wszystko w porządku z maleństwem, tylko macica troche za mała jak na 13 tydzień ale nie trzeba się jeszcze przejmować. Mały już 6,7cm, i faktycznie troche tam ma ciasno...Piszę "mały" bo zdawało mi się że coś tam mignęło między nóżkami ale lekarze nic nie mówili o płci, zresztą badanie było szybkie, odczytanie wszystkich parametrów, stwierdzenie ze wszystko prawidłowo się rozwija i koniec. To chyba też o czymś swiadczy że nie przedłuża się niepotrzebnie USG tykko dla przyjemności pacjentki, prawda? Ja w każdym razie odwołałam planową wizytę w tę środę u mojego gina w przychodni bo nie chce kolejnego USG w takim krótkim czasie (chociaż chciałoby się popatrzeć...) Wiem że jest wszystko OK, a na kolejne USG zgłoszę się jak będzie czas na badanie przezierności karku. Mam przeczucie że będzie chłopiec (choć gdybym mogła zaplanować to dziewczynkę), ale jakoś zawsze myślę "ON" i w rozmowach z mężem też jakoś nam się mówi "on" :) Może wpiszemy w tabelkę Jakie mamy przeczucia lub wyliczenia co do płci ze znakiem zapytania (bo chyba jeszcze żadna z nas nie wie na pewno) na przykład w miejscu DŁUGOŚĆ CIĄŻY, (bo to się i tak zmienia cały czas i chyba nikt nie poprawia), a potem będziemy weryfikować nasze przeczucia i się okaże czy większość się sprawdziła:) To ja się wpiszę pierwsza w ten sposób ale jesli się wam nie spodoba pomysł to oczywiście nie nalegam. NICK.......WI EK.....OST@.......DŁ.C IĄŻY.....TERMIN....MIEJSCOWOŚĆ migotka.....21..........25.01........14 tydz.....1.11.07r.....Warszawa bebolek20...20..........26.01.......16tyd.......02.11.07 ...kilcock(Irlandia) Bunia_77.... 30...... 27.01...........14tyg .....30.10/3.11.07r...Cork Fufcia .......29.......25.01 .........16 tyg........27.10/ 3.11.07r..Siedlce Carlaa.......31........01.02..........12tyg......... 4.11.07r. Mülheim/R Amelka77... 30....... 30.01........ 15 tyd ........6.11.07r....Wrocław Wiola_75....32........29.01.....13 tyg........27.10/6.11.07r......Ustka Monika26....26.......30.01..........11 tyg.......6.11.07 Asiamal .....25 ........30.01........ 13 tyd....... 7.11.07r.......Rybnik Carolka2007..25......31.01.........11 tyd........7.11.07r. ..Szczecin petunia555...30.......31.01 ........9 tyd ........7.11.07r. Wzetka .....31........31.01.........11 tyg........7.11.07r....Rzeszów kasmo........28........28.01.........7 tyg.........8.11.07r. nikola22.....22...........4.02......................11.1 1.0 7 r. Shenen...... 31 ........05.02 ........11 tyd .......11.11.07r....Chełm Iva24.......25..........4.02...........13 tyd........11.11.07r...Toruń Aikangel....32.........................13 tyd ........11.11.07r. Pyzatachrupka.......................11 tyd.........11.11.07r. Madzia_u ...29........ 08.02 ........6 tyd .......15.11.07r Kati76...................09.02........14 tyd.......15.11.07r. Aguuusia ....28........ 06.02 ........6 tyd .......16.11.07r adzia_g.....27..........13.02........10 tyg.......19.11.07r ozon..........31.........14.02 .......12tyd........ 21.11 .07r. kasiunia80..............................9 tyd.......23.11.07r. kamila81.....25.........15.02......(synek?)....23.11.0 7r.....Wrocław Kalinka1985 .22 .......16.02 ........12tyd ....23.11.07r...Częstochowa Niuuusia .....21........16.02.........10tyd ......23.11.07r.częstochowa e-linka........27.........16.02 .......7tyd........23.11 . 07r. Magdysia 2....32.......18.02.........8 tyd. .....25.11.07r Sara2 ........22........ 20.02.........12 tyd...... 27.11.07r......Kraków basik.........33.........21.02.........11 tyg.......28. 11.07r....Katowice ssss...........21.........23.02........8tyg........30.11 .0 7r myszanka...27.........23.02........8 tyg.......30.11.07 r......Mannheim Aneta71.....36..........23.02........5 tyd.......30.11.07r….. Warszawa Jutro mnie wypisują ze szpitala, szkoda ze tu nie ma porodówki, chętnie bym wróciła.. POzrawiam listopadowe ciężarówki! PAPA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila81
co do laptopa to mój brat mi przyniósła na oddział, żebym się nie nudziła, a lekarka jak mnie z nim zobaczyła na kolanach to kazała odstawić trochę dalej! Ja jestem panikara więc od razu oddałam bratu tego laptopa :) A przy komputerze ciężarna może siedzieć 4godziny dziennie (gdzieś w prawie pracy chyba tak jest napisane) AHA wyczytałam dzisiaj że jest projekt wydłużenia urlopów macieżyńskich z 18 do 20 tygodni przy pierwszym dziecku i do 22 przy kolejnym! Ma wejsc od 1stycz 2008 ale my się załapiemy bo nasze urlopy jeszcze wtedy będą trwały. Fajnie. Ale jeszce sejm to musi zatwierdzić , raczej to zrobi bo ta władza taka prorodzinna i proprokreacyjna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×