Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mloda kobieta

jakie macie ciśnienie i w jakim wieku jestście?

Polecane posty

zawsze 90/60 (mam 26 lat) gdy wzrośnie mi momentami to źle się czuję. Najwyraźniej jestem niskociśnieniowcem z natury i tak już zostanie. W zeszłym roku w szpitalu ze zdenerwowania ciśnienie zamiast mi podskoczyć spadło do 60/20. Skakali nade mną i co chwila sprawdzali czy ja aby napewno jeszcze zyję... a ja się czułam wysmienicie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
60/20????? no nieźle..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 120/70
30 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biała piłka
Mój mąż miał 160/100 - wiek 30 lat. Po miesiącu ograniczania soli, picia zielonej herbaty z aronią, picia soku z aronii, unormowało się na wysokości ok 130/85 Bez leków. Po co truć organizm w tak młodym wieku. Metody naturalne są rewelacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 38 lat i od 2 lat moje ciśnienie wacha się w granicach 180/100 nie chcę brać pastylek może znacie jakieś sposoby na nadciśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W porządku
Ja mam cisnienie 110/70 zawsze mialam 90/60 więc nie jest źle. Też nie czuję senności. Mam do was pytanie. ostatnio często się denerwuję. Czasami budzę się w nocy i czuję jakby taki ucisk wewnątrz uszu, jakby mi coś na uszy naciskało od srodka. Po chwili to przechodzi. Co to może być? Czy to skoki ciśnienia? A może mi się ciśnienie podwyższa w wyniku stresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 160/120
mój rekord w wieku 6 lat. Po latach leczenia (brak jakiej kolwiek przyczynynadciśnienia) na lekach 120/85 czyli ok. teraz mam prawie 18 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 117/75
kiedys mialam okolo 130/90, schudlam i sie obnizylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszędzie puch
100/60 wiek 30 lat czuję się z takim ciśnieniem ok :) nie odczuwam żadnych przykrych objawów temperaturę ciała też mam zawsze niższą niż 36,6 :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 34 lata i ciśnienie od wielu lat 59/48 lub 60/48 i żyje często czuję sie senna ,ból głowy i mam często kołatanie serca odczucie silnego bulu coś jak wbijanie gwożdzia w serce i praktycznie codziennie podwyższona temperatura ciała (stan podgorączkowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 90/60 30 lat
kirej idz z tym do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodziłam i chodziłam ...(przez dwa tygodnie sprawdzali mi tylko ciśnienie) musiałabym wybrać sie do prywatnego bo w przychodni takie objawy zlewają dopiero jak jesteś nieprzytomna lub w \"połowie martwa\" to być może zawiozą cie do szpitala i zrobią konkretne badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inna lekarz (z przychodni) powiedziała mi że jestem za młoda na choroby serca i nic mi nie będzie TACY SA LEKARZE i co komu chciałoby się chodzić do takiej doktor?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 90/60 36 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 150/100- 57 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grassi
rowniez jestem niskociśnieniowcem . z reguły puls nie przekracza 100/60 . od rana jednak cos jest nie tak bo w spoczynku cisnienie niezmiennie wynosi 80/40 przy pulsie w granicach 140 - 150 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadciśnienie
Kiedyś funkconował wzór na ciśnienie tętnicze krwi: wiek +100, druga wielkość poniżej 100 Obecnie u dorosłego osobnika obowiązuje: 140/80, wszystkie powyżej uważa się za nadciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadciśnienie
cyt.:rowniez jestem niskociśnieniowcem . z reguły puls nie przekracza 100/60 . od rana jednak cos jest nie tak bo w spoczynku cisnienie niezmiennie wynosi 80/40 przy pulsie w granicach 140 - 150 :/ Komentarz: niskie ciśnienie sprawia niższy dowóz krwi ze składnikami odżywczymi do tkanek, zatem, żeby nie zakłócić zapotrzebowania organizmu, organizm nadrabia to zwiększonym tętnem. Serce zaprogramowane jest na 2mld skurczów, więc logiczne jest, że przy tak wysokim pulsie szybciej się zużyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety mam nadciśnienie. Jest naprawdę różnie. Od 170/110, poprzez 160/100 do 150/100. Zależy od dnia. Byłam u lekarza, dał książeczkę pomiarów, kazał się mierzyć codziennie przez 3 tygodnie. Ograniczyłam (i to bardzo)spożycie soli, piję zieloną herbatę i ku mojej ogromnej radości ciśnienie spadło do 140/90. Lekarzpowiedział mi, że jak rozkurczowe będzie powyzej 100, to dostanę leki. Póki co jest mniejsze niż 100 wię się cieszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam teraz 125/85 coś w tych okolicach. Miewało się 180/110 przed leczeniem, a lekarz powiedział, że to od nerki, ponieważ jedna mam przerośnięta a drugiej na żadnym badaniu nie było widać łykam PRESTARIUM 5mg i jest dorze. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocur
Ja mam 13 lat i najczęstrzy wynik to okolo 100/60 Jakoś z tym zyje i tego nie lecze... Ale czasami jak wstaje z krzesła to mnie "zamroczy" tak ze musze znowu usiąść xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochana i niepewna
90/40 zazwyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochana i niepewna
zapomniałam dodać mam 25 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tailina
mam 34 lata jakie powinnam mieć ciśnienie krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska - sraska czy ktos puka
ja tez mam niskie... 120/60, 100/50 jak sie podkurze albo stresuje to 130/60 a tetno tez cieniutkie 57 - 62 w spoczynku bo po biegu to serducho zaiwania jak oszalale:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×