Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie poddajemy się

GRZYBICA POCHWY - ciag dalszy skasowanego topiku

Polecane posty

wITAM MECZE SIE Z GRZYBICA MAM JA PIERWSZY RAZ W ZYCIU PO KURACJI ALBOTHYLEM. OTO MOJE LEKI: FLUMYCON 1X3 TABL CO TRZY DNI CLOTRIMAZOLUM 1 OPAKOWANIE 2X1 DRUGIE MOPAKOWANIE 1 NA NOC PIMAFUCORT MASC 2 RAZY DZIENNIE A DLA FACETA TINIDAZOLUM 1X4 TABLETKI JEDNORAZOWO MOZE KTORAS Z WAS TEGO UZYWALA I POWIE COS O NICH???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraja
Jeśli jogurt to tylko do jedzenia, żadne stosowanie dopochwowo, bo to kompletny idiotyzm, jeszcze może z cukrem w wersji świetnej pożywki dla bakterii? Do stosowania dopochwowo jeśli już mnie coś poważnego dopadnie to lacibios kobiecy, bo ma sprawdzone pałeczki kwasu mlekowego i tenże lacibios cały czas jem, żeby jednak nie doprowadzić do poważniejszych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traddde
Jogurt oczywiście że do jedzenia. Ale jak jem kupny jogurt to mi się "tam" pogarsza, a taki domowy jest smaczniejszy i wyraźnie poprawiło mi się na dole. Czyli wniosek że doustnie też jogurt działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraja
Ale z tego co mi wiadomo, żeby skutecznie odbudować florę bakteryjną pochwy to trzeba brać odpowiednie szczepy bakterii mlekowych, takie które kolonizują nabłonek, a nie jakiekolwiek, a nie masz jak sprawdzić co zawiera jogurt zrobiony w domu i jakie szczepy bakterii zawiera. Bo żeby odbudować florę bakteryjną jelit bierze się jedne szczepy, a żeby odbudować florę bakteryjną pochwy nieco inne. Tak jest w przypadku lacibiosu, bo zwykły bierze się do odbudowy flory bakteryjnej jelit, a lacibios kobiecy przy odbudowie flory bakteryjnej pochwy. Jest sporo artykułów w necie o tym, jak macie czas to sobie poczytajcie, bo warto wiedzieć jak to wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ifea7 Dostałąm od lekarza ginekologa metronidazol 500 mg dopochwowo. ALe mam straszne po nim pieczenie - jakby on był substancją wyżerającą - na dodatek boli mnie cewka moczowa. Globulki są na 10 dni a ja wybrałam 3. Mam w domu metronidazol do stosowaniua doustnie 20 tabletek 250 mg i pisze żeby brać 2*1. Nie mam możliwości skontaktowania się z gienkologiem , kuracji nie chce przerywać, myślisz że mogę brać ten metronidazol doustnie 2*1? Boże jak mnie boli tam :O:O:O aż chodzić nie mogę.... Ale chyba warto dokończyć kurację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalamana_wawa Przykro mi, ale w tej sytuacji nie wiem co Ci doradzic, musisz skontaktowac sie z lekarzem. Jesli juz to ja na Twoim miejscu jesli masz reakcje alergiczna taka, ze nie jestes w stanie przyjmowac tego Metronidazolu dopochowo to przeszlabym na kuracje doustna, doustna bedzie tez na tyle lepsza, zedziala na cewke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos może odp
Czy przy grzybicy upławy są białe gęste lepkie i ph jest dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ods
podkręcamy topic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żabka_
chyba już 100 razy było pisane o objawach grzybicy ale podaję raz jeszcze, za wikipedią tym razem: Najczęstszym objawem drożdżycy pochwy jest świąd, pieczenie i podrażnienie okolicy pochwy oraz sromu (także pieczenie przy oddawaniu moczu) oraz charakterystyczne upławy: najczęściej białawe, o konsystencji twarożku (grudki) lub żółtawe. Infekcja grzybicza może także przebiegać bezobjawowo lub ujawniać się jedynie w postaci bólu lub pieczenia podczas stosunku lub po nim (dyspareunia). reszta na: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grzybica_pochwy pH jest zazwyczaj bez zmian. Ale jeśli jest mniej kwaśne niż zazwyczaj to grzybom to nie przeszkadza a nawet wręcz przeciwnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misica
Kurde z tym metronizadolem to trzeba uważać ,bo to wcale nie jest taki miły i przyjemny lek, i sieje spustoszenie, ja jak nie muszę to go nie biorę. Staram się ograniczyć cukier do minimum, nie chodzę w stringach, po ręką clotrimazol, jak coś zaczyna się dziać i łykam lacibios femina i chwalić na razie jest oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojroojro
To tak jest, że jak topic ma tyle stron, to mało kto całość przeczyta. Ja dobrnełam do 8 strony i potem przeczytałam tylko 2 ostatnie, z grzybicą ścieram się jakieś 2 lata, jak się w pewnym momencie pojawiła to potem już tylko były przykre jej powroty, a co się z tym wiązało dość częste wizyty u ginekologa. Jako9, że chodzę państwowo, to nie zawsze mogłam się dostać wtedy kiedy chciałam więc od pewnego czasu staram się robić wszystko żeby tych nawrotów nie było lub było ich jak najmniej. Jak każda walcząca dziewczyna przestrzegam podstawowych zasad z serii bawełniana bielizna, stop stringom, mimimum cukru, dobry płyn do higieny intymnej, który nie podrażnia, nystatyna gdzieś w podorędzi wraz z clotrimazlem, wzmacnianie organizmu witaminkami, lacibiosem kobiecym i czosnkiem, unikanie publicznych toalet i basenu, którego mi bardzo szkoda, ale coś za coś. Pozdrawiam wszystkie walczące!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do: błagam o odpowiedż >>>>>> jesli myślisz ze 2miesięczna kuracja lacibiosem Ci pomoże to jesteś w głębokim błędzie. Ja sie doprowadzam do stanu równowagi ( względnej ) po kuracji mnóstwem antybiotyków już 7 miesiąc... i końca nie widze. Z tym że mnie lekarz uprzedzał że po tylu lekach będzie to dlugo trwać....wiec sie nastawilam na dlugą walkę.... Wczoraj byłam u lekarza, pobrał mi wymaz na posiew, w piątek mam przedzwonić czy sa już wyniki, a jesli nie będzie to w przyszłym tygodniu... będe wiedziała czy poprzednie laboratorium sie nie pomyliło w marcu i czy naprawde nie mam już tego gronkowca... Teraz badać posiew będzie Jego koleżanka ze szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tenczusia
na odbudowę flory pochwy koniecznie spróbujcie provag doustnie. Trzeba brać trzy tygodnie, a potem juz tylko profilaktycznie. Mnie bardzo pomógł, a juznic na mnie nie działało. To kompletna nowosc i podobno ma najlepsze bakterie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 18-ptk
a to to na czy bez recepty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już_zdrowa
dziewczyny,od 10 lat SKUTECZNIE chroni mnie szczepionka solco-trichovac,niemiecka wersja to gynatren.Od kilku lat niedostępna w Polsce,ale bez większych problemów przywożą mi toto cudo znajomi,którzy akurat są w Szwajcarii,Niemczech czy Anglii....Jesteśmy w unii,więc respektowane są nasze recepty:))).Z grzybicą przeszłam istny koszmar.Od kilku lat grupa cytologiczna 1.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawijka
Bernadetka, a dlaczego ma nie pomóc? Jeśli stosuje się je wraz z odpowiednimi lekami przeciwgrzybicznymi czy antybiotykiem, to lacibios femina na pewno pomoże wrócić do równowagi, bo zawiera odpowiednie szczepy bakterii, które kolonizują nabłonek, czyli skutecznie odbudowywują florę bakteryjną pochwy. Inna bajka, że każda z nas inaczej reaguje na leki, jak długo walczymy z problemem, to potrafimy się uodparniać na antybiotyki i walka potrafi trwać dłużej, ale ja osobiście sądzę, że odbudowanie flory bakteryjnej to najważniejsza sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja polecam
płyn ginekologiczyny Lactacyd, ale nie emulsja, płun jest bardziej kwaśny i przywraca równowagę, potem można stosować emulsję Lactacyd jest tańsza niż płyn. Ale jeśli to naprawde ostra infekcja to tylko antybiotyk pomoże, chociaż ja stosowałam czosneki jogurty naturalne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didi 1111
czesc dziewczyny!kupcie sobie na takie problemy zel do higieny intymnej o nazwie LACTACID kosztuje ok.10zł.i mozna go kupic w aptece jak i w drogeriach .polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palec grety
dziewczyny a jak czesto dopadaja was te grzybicy,chcialabym wiedziec tak dla orientacji czy u mnie nie za czesto czasem,bo ja lecze sie sama zawsze ide do apteki i dostaje trzy globulki dopochwowe i masc i potem mam chwile spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawijka >> ja nie napisalam ze lacibios nie pomoże, ja napisalam ze zniszczona , rozbita naturalna flora bakteryjna nie wroci do rownowagi w 2 miesiące... i nie oszukujemy sie- cudów nie ma..do tego trzeba mnóstwo czasu i cierpliowosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palec grety
i zadna nie nie powie jak czesto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 18-ptk
u mnie byla co miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tęczusia
18-ptk provag bez recepty, na szczęście. mozna go tez podobno stosowac dopochwowo, choc przeznaczony jezt doustnie. po dwoch tyg super efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betsy
Witam was dziewczyny. Jako ze jestem tu nowa to zwracam sie z prosba o pomoc, bo widze ze topic jest bardzo rozbudowany i piszecie bardzo mardze i jestescie doswiadczone.. Moj problem wyglada tak: Jakies 4-5 miesiecy zazywalam doustnie antybiotyk na tradzik- Tetralysal, od 3 miesiecy juz go nie biore... I zauwazylam ze czasem moja wydzielina ma żoltawy kolor, od czau do czasu odczówam tez lekkie swedzenie. Nie caly dzien a tak np. godzine. Czy powinnam udac sie do ginekologa? Czy moze jakas domowa kuracja profilaktyczna... Bardzo prosze o jakas porade. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Betsy
Podmywaj się samą wodą przez jakiś czas. Albo naparem z rumianku - w szklance zaparz a póżniej letnim naparem się myj. Gdy swędzi - smaruj kremem clotrimazolum bez recepty kosztuje 3 zł. Kup lacibios FEMINA i łykaj koszt 20 zł - 25 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..anka
............do juz zdrowa, czy mogłabyś cos wiecej napisac o tej szczepionce, jak czesto trzeba ja stosowac i ile mniej wiecej kosztuje no i czy lekarze beda wiedzieli co przepisac skoro to cudo jest niedostepne w polsce??, czy beda wiedzieli o co chodzi jezeli podam im nazwe ktora ty podałas w swojej wypowiedzi?? prosze o odpowiedz bo z tym cholerstwem walcze juz 5 lat i nic mi nie pomaga, ustepuje na chwile a potem nawroty na okragło juz mam tego dosc!!! moze ta szczepionka bedzie mi w stanie pomoc, czy tzrba sie najpierw wyleczyc i ja zastosowac czy bierze sie ja w trkcie choroby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betsy
Dzieki, a jezeli to nie ustapi to po jakim czasie powinnam zglosic sie do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawijka
Bernadetko, tak jakoś z twojej wypowiedzi mi to wyglądało, ale nie każda z nas ma takie hardcore infekcje. Czasem jest tak, że kogoś po raz pierwszy złapie infekcja i wtedy wg mnie powinien jak najszybciej ją wyleczyć i najlepiej by było robić posiew od razu, żeby wiedzieć co nas dopadło i czym to skutecznie wyleczyć, a nie wytłuc wszystko w organizmie, zrobić totalna czystkę a potem musieć przez to jeszce cierpieć, bo flory praktycznie brak i infekcje wracają. Tak często niestety bywa, jeśli idziemy do lekarza i leczą nas w ciemno, a bywa też tak, że nasz organizm po po prostu jest słabszy i ma skłonności do infekcji. I dlatego ja uważam, że branie probiotyków kobiecych takich jak lacibios femina, to dobra opcja, bo trzeba odbudowywać florę bakteryjną i trzeba to robić z głową, i brać środki które zawierają takie szczepy bakterii które nam serio pomogą, a nie nieokreślone kultury bakterii mlekowych, które kompletnie nic nam nie dadzą. Trzeba organizm wzmacniać także witaminami, bo jak brakuje ich w organizmie to jak on ma poprawnie funkcjonować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×