Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie poddajemy się

GRZYBICA POCHWY - ciag dalszy skasowanego topiku

Polecane posty

Gość Juz zdrowa-a moze nie
no wlasnie, ale skoro jedzie sie nad morze czy wogole gdzies na wakacje to nie ma sposobu nie korzystac z toalet publicznych!co innego kapile w morzu czy basenie->rezygnacja w zupelnosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ale tak jak juz ktos napisal nie sposob nie korzystac z toalet jak sie gdzies wyjedzie, sama jestem sobie winna.ale nie siadlam na zadna z nich!a w morzu kapalam sie tylko raz.swedziec mnie zaczelo jak w upale 30 stopni wracalam autem z nad morza a bylam w spodniach!i macie racje dziewczyny to jest nasz slaby punkt do konca zycia.poprostu jak mi nic nie jest to czasem chce sie poczuc jak normalna dziewczyna a w upale nie wiem jak mozna wytrzymac nie zamoczyc sie, chyba ze wogole darowac sobie wyjazdy nad morze.:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja czegos nie rozumiem
Oczywiscie, ze z toaletami jest trudniej ale jedyna rada, w wynajmowanym pokju wysterylizowac kibelek i tylko jego uzywac nakladajac podkladki. Ja bym wolala isc w krzaki niz korzystac z jakichs toi-toi, wiem jak mocno moze dokuczyc grzybica....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja czegos nie rozumiem
I jeszcze jedno, ja juz jestem tak uprzedzona , ze nawet u wlasnych rodzicow na kiblu nie usiade, przeciez nie bede co chwile pytala, czy ktos obcy u nich byl i korzystal z toalety i czy ja czyscili po obcych? Mama by powiedziala, ze calkiem mi odbilo, ale ja juz dmucham na zimne....Sory dziewczyny, cierpialam dwa lata, mam hopla teraz na punkcie cipki i higieny....ale nie do przesady, podmywam sie tylko raz dziennie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja czegos nie rozumiem
Ja jako jedyna z mojej rodziny i z moich znajomych nie chodze na basen i nie kapie sie w morzu. Kazdy wie , czym ta moja kapiel by sie skonczyla ,wiec juz mnie rozumieja. MI tez bylo ciezko, teraz juz sie przyzwyczailam, bez wody i bez normalnych wakacji, kapieli, plywania.....Smutna rzeczywistosc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PlivaFem F to preparat zawierający substancje o działaniu ograniczającym rozwój grzybów i mikroorganizmów, przeznaczony do higieny i pielęgnacji zewnętrznych okolic intymnych kobiet. Szczególnie zalecany do codziennej pielęgnacji miejsc intymnych kobiet o zwiększonej podatności na występowanie zakażeń grzybiczych lub będących w trakcie farmakologicznej terapii grzybicy miejsc intymnych. Polecany do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień, łagodzi podrażnienia, działa kojąco w przypadku uczucia świądu, pieczenia i dyskomfortu. Neutralizuje przykry zapach i zapewnia uczucie świeżości przez wiele godzin. Posiada zbliżone do fizjologicznego pH, co pomaga przywrócić naturalną równowagę okolic intymnych, nie naruszając naturalnej flory bakteryjnej. Unikalna receptura została przetestowana pod kontrolą lekarzy ginekologów oraz przebadana dermatologicznie. Może być stosowany również przez kobiety w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żel kosztuje 27 zł i jest bardzo fajny i wydajny, ja obecnie testuję-poleciła mi moja ginekolog i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PlivaFem F
Wskazania: W codziennej higienie i pielęgnacji zewnętrznych okolic intymnych Jako środek pielęgnacyjny przy jednoczesnym stosowaniu profilaktyki lub terapii przeciwgrzybiczej Jako środek pielęgnacyjny przy skłonnościach do infekcji grzybiczych Jako środek pielęgnacyjny przy skłonnościach do występowania stanów zapalnych zewnętrznych okolic intymnych z towarzyszącym im uczuciem świądu lub dyskomfortu w okolicach intymnych W przypadku nadwrażliwości na mydło i inne preparaty myjące W przypadku zaburzeń naturalnej równowagi kwasowej (pH) okolic intymnych wywołanej poprzez stosowanie mydła, częste kontakty seksualne, ciążę, menstruację W przypadku gdy naturalny zapach towarzyszący miejscom intymnym jest przyczyną dyskomfortu Napisane jest obiecujaco......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia22 Witaj, a czy po tych kroplowkach czulas sie dobrze czy po prostu wynik byl ujemny? Moj lekarz mi mowil, ze trzeba zrobic posiew po tygodniu a potem znowu go powtorzyc bo bakterie moga byc ciagle, ale przytlumione przez antybiotyk i trzeba sprawdzac czy sie rozrastaja. A jakie bakterie Ci wychodzily i jakie antybiotyki dostalas? Ja czuje sie fatalnie, mam obecnie duze problemy przez przyjmnowanie antybiotykow. Jakie masz teraz dolegliwosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zaczelam sie cieszyc zbyt wczesnie... w posiewie wychododwano e.coli i faecalis :( w srode ide do lekarza po leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.... może ktoś mi powie czy moje dolegliwości są normalne czy to jednak jakaś infekcja? Otóz na 3, 4 dni przed okresem czuję takie lekkie palenie i suchość w pochwie...jednak nie mam żadnej podejrzanej wydzieliny.. czy ktoś ma podobne objawy? w wymazie z pochwy nic mi nie wyszło, jednak czuję lekki dyskomfort - ale ma to miejsce tylko przed okresem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co sądzicie OO TYM
o kwasie bornym????????? czy on pomaga????? czy ZAKWASZA????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co sądzicie OO TYM
jakie płyny do higieny intymnej używacie - czy LUBEX - jest dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubex jest najlepszy, uzywam go od kilku lat i nie mam problemu z pochwa. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz podac
LINK do Lubexu? A jaki jeszcze płyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bośka do hanki 67
Po pierwsze: Tak myślę, że to coś dziwnego, że nie masz ani patogenów, ani Lactobacillusów. Wynikałoby z tego, że Twoja pochwa jest jałowa, a to chyba niemożliwe. Coś chyba jest nie tak, skoro robiłaś normalnie posiew, to ja na twoim miejscu zmieniłabym laboratorium i porównała wyniki, bo to na serio nieprawdopodobne. P0 drugie: może być też taka opcja, że twój nabłonek w pochwie jest bardzo cienki i nie stwarza warunków do życia dla Lactobacillusa, czyli mieć tak zwaną atrofię nabłonka pochwy. PO 3 każdy na daną terapię reaguje inaczej, (zmienność osobnicza) a może też być i tak, że nie zareaguje wcale, przykre acz prawdziwe. Życzę powodzenia w dalszym leczeniu i mam nadzieję, że gynkoflor Ci pomoże, choć on też zawiera nieoznaczone szczepy bakterii a na dokładkę jeszcze estradiol ( hormon), więc trzeba uważać i nie brać go od tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanka 67
Bośka dostałam gynoflor , ponieważ zawiera on lactobacillusy acidophilus i małe dawki estriolu.Gin nie ma pojęcia dlaczego tak się u mnie dzieje , ze nie mam pałeczek kwasu mlekowego.Przez bardzo długi okres miałam nawracającą grzybicę i ciagle coś tam wkładałam ,moze od tego, moze rzeczywiscie z moim nablonkiem jest coś nie tak..Kontrolną wizytę u gin mam 3 sierpnia , więc zobaczymy czy pomógł mi ten gynoflor.Jedynie co mi dolega to pieczenie przedsionka pochwy , które utrzymuje się od kilku lat , nawet przy jałowych posiewach , cały czas ono było.Żadnym uczuleniowcem nie jestem i noszę tylko bawełnianą bieliznę i prasowaną.Następny posiew zrobię w sierpniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanka 67
Ktoś pytał mnie skad jestem , więc mieszkam w Białymstoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bośka do Hanki
* gynoflor, nie gynkoflor, wkradło mi się to ka paskudne. Hanka, a miałaś robione badania endokrynologiczne? Bo może masz zachwianą gospodarkę estrogenową? Zaczęłaś już brać ten lek? Bo jeśli przyjąć że masz atrofię nabłonka pochwy to wtedy estradiol może wspomóc proliferację nabłonka. Ale w innych przypadkach to może przynieść sporo działań nieporządanych. A co do posiewu to może zarób go w innym miejscu tak, żebyś miała porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanka 67
Bośka nigdy nie miałam robionych badań hormonalnych , chociaz wspominałam o tym lekarzowi, ale on twierdzi , ze to jest bez sensu.Posiewy wychodzą u mnie raczej dobre tylko grzybek mnie cholernie się trzyma.Po @ zawsze mam pogorszenie samopoczucia , st.czyst zawsze wychodzi mi II /III.Cytologię mamI/II .Jestem po szczepionce gynatren to mam nadzieję , ze odpocznę trochę od grzybobrania a pieczenie przedsionka mam cały czas.Biorę już piątą globulkę gynofloru , została mi jeszcze jedna , a jakie szkody mógłby mi wyrzadzić ten lek? Chyba lekarz wie co przepisuje, tak mi się wydaje.Floragin , lacibios nie działają na mnie i pałeczki kw.mlekowego jakoś się mnie nie trzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez badan hormonalnych
ginek Ci przepisal lek z hormonami?! pogratulowac lekarza... zwlaszcza, ze czynniki hormonalne maja olbrzymi wplyw na grzybice i inne infekcje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanka 67
W gynoflorze są bardzo małe ilości hormonu i od 6 ciu globulek nie narobię sobie problemów.Już pisałam mam zaufanie do tego lekarza.Dziewczyny latami biorą tabl.anty , które bardziej szkodzą dla całego organizmu niż 6 globulek dopochwowych.Nie wyolbrzymiajcie sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Time is on my side
Witam! Mam najprawdopodobniej grzybice (tak czytając o objawach - serek, swędzenie, opuchnięcie i zaczerwienienie). To wszystko po głupim antybiotyku. I to niby brałam Lacidofil osłonowo, ale najwidoczniej pochwy to on już nie chroni ;( Powiedźcie, co jest najlepsze na wspomaganie organizmu jak już sie wyleczę? Jutro idę do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazurkiewicz panicz
www.zarabianiewnecie.blogspot.com Szokujace zarobki goscia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gezyfilda
Time is on my side, lacidofil to osłonowo, ale na jelitka, ale na florę pochwy juz nie działa, bo nie ma odpowiednich szczepów bakteryjnych. Z preparatów dostępnych na naszym rynku, kóŧre są stricte dla kobiet i odbudowują florę bakteryjną ja osbiście ( bo na mnie działa) polecam lacibios femina ( taki w różowym opakowaniu, bo oni maja też lacibios zwykły do odbudowywaniu flory jelit), i ogołnie trzeba wzmacniać organiz, już sporo dziwczyn tu pisało, o witaminie c, b kompleksie, jedzeniu żurawiny, wystrzeganiu się słodkości. Na pewno sobie poradzisz, 3mam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bośka do Hanki
Spokojnie, nie demonizujemy, nie mamy złych intencji, wręcz przeciwnie. Jest kilka przecwwskazań takich jak :Nadwrażliwość na estriol, lub którykolwiek ze składników preparatu Gynoflor,nowotwory złośliwe ( guzy estrogenozależne) piersi, macicy lub pochwy,krwawienie z pochwy o nieznanym pochodzeniu, zapalenie żył lub zapalenie żył w wywiadzie, ostre lub przewlekłe schorzenia wątroby, żółtaczka lub żółtaczka w ciąży w wywiadzie, porfiria, zespół Rotora, zespół Dubin-Johnsona, choroba naczyń mózgowych lub naczyń wieńcowych, otoskleroza, preparatu nie należy stosować u młodych dziewcząt przed osiągnięciem dojrzałości płciowej. Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: bolesność piersi lub zwiększenie ilości wydzieliny z pochwy mogą wskazywać na to, że dawka estrogenu jest zbyt duża. -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bośka do Hanki
Spokojnie, nie demonizujemy, nie mamy złych intencji, wręcz przeciwnie. Jest kilka przecwwskazań takich jak :Nadwrażliwość na estriol, lub którykolwiek ze składników preparatu Gynoflor,nowotwory złośliwe ( guzy estrogenozależne) piersi, macicy lub pochwy,krwawienie z pochwy o nieznanym pochodzeniu, zapalenie żył lub zapalenie żył w wywiadzie, ostre lub przewlekłe schorzenia wątroby, żółtaczka lub żółtaczka w ciąży w wywiadzie, porfiria, zespół Rotora, zespół Dubin-Johnsona, choroba naczyń mózgowych lub naczyń wieńcowych, otoskleroza, preparatu nie należy stosować u młodych dziewcząt przed osiągnięciem dojrzałości płciowej. Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: bolesność piersi lub zwiększenie ilości wydzieliny z pochwy mogą wskazywać na to, że dawka estrogenu jest zbyt duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bośka do Hanki
cos sie dzieje z forum bo nie moge wbic pelnego postu, chciałam jeszcze dodać, że powinno się robić badania przed podawaniem jakichkolwiek hormonow, zarówno w przypadku antykoncepcji jaki i innych opcj leczenia. A poza tym, to mam nadzieję, że ten lek Ci pomoże i wszystko będzie oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimmbulka
O, faktycznie tanio tu sprzedają lacibios fem, ale ja nie wiem w jakich to warunkach przechopwywane, chyba wolę z normalnej apteki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×