Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mysz_ka

Cukrzyca ciążowa- jaka dieta???

Polecane posty

U mojej kolezanki, ktora jest w 32 tc stwierdzono cukrzyce ciazowa. Lekarz zalecil jej diete. Rozmawialysmi i zadna z nas nie ma pojecia na czym ta dieta ma sie opierac. Czy ktoras z Was wie moze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy to ginekolog zalecił jej dietę czy diabetolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sobote byla u gina z wynikami badan. Ma sie udac do dietetyka w tym tygodniu. Jednak jest tak przestraszona, ze chcialam poradzic sie na forum aby jej jakos pomoc do tego czasu. Dziekuje wam ogromnie dziewczyny Słonko1335 👄 odebralam dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uspokój ją, nie taki diabeł straszny naprawdę, jak będzie trzymać cukry w ryzach to wszystko będzie w porządku. Na razie niech z dietą nie szaleje, bo mi przez pierwszy tydzień diabetyk kazał jeść zupełnie normalnie i mierzyć sobie cukry, dopiero później na podstawie jadłospisu i wyników ustalał dietę, potem znowu tydzień, dwa mierzyłam cukry i na kolejnym spotkaniu modyfikował dietę, aż w końcu było dobrze. Ja miałam bardzo wysokie cukry a jednak udało się bez insuliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niech się tak nie martwi:) te pare dni nie wpłynie negatywnie nazdrowie dzidziusia a jeśli tak bardzo sie boi to niech ograniczy przyjmowanie cukru -słodycze, niech pije soki niesłodzone itp i przedewszystkim niech je dużo warzyw takich jak ogórek świerzy, pomidor, salata... diabetolog ( nie mylić z diabetykiem:)) ustali jakie ilosci sa potrzybne koleżance i jej dzidziusiowi a dietetyczka powie jakie produkty sa wskazane a jakie zabronione. poza tym będzie trzeba mierzyc cukier :( kontrola jest bardzo ważna. pozdrawiam i życzę powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raz jeszcze dziekuje za odpowiedz. Juz studiuje diete bo przeslalam mailem. I podalam linka do forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam niestety ckrzycę ciążową, a wizytę u diabetyka dopiero za miesiąć :( Stosuje diete ubogą w węglowodany i tłuszcz, czy muszę wyeliminować całkowicie słodycze? Czy 1 cukierek, kostka czekolady itp. dziennie nie zaszkodzi? Po tescie obciążenia 75 g glukozą miałam: na czczo:69 mg po 1h: 170 mg po2h: 151

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka wejdz na topik ktory ja zalozylam tam jest naprawde wszystko co chcialabys sie dowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka wejdz na topik ktory ja zalozylam tam jest naprawde wszystko co chcialabys sie dowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasablanka
czy w cukrzycy ciążowej trzeba w ogóle zrezygnowac ze słodyczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jem też słodycze, ale w bardzo małych ilościach i liczę wymienniki, ale z glukozą jeszcze nigdy nie przekroczyłam 140 w godzine po posiłku. Też się zastanawiam ,czy w ogole zrezygnowac ze słodyczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moon mój doktorek mówił, żeby nie dać się zwariować, jeżeli po kawałku ciastka masz dobry cukier to dlaczego tego sobie odmawiać, ja po cukierku miałam w normie a po jednej kanapce a Almette kosmos, dlatego unikałam tego co mi glukozę w krwi podwyższało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na diecie cukrzycowej jakiś czas temu miałam za mały poziom glukozy, tylko po sniadaniu największy (około 120) ,ale zazwyczaj około 90 i moja ginekolog powiedziała że teraz za mało :O , to ja jej na to ,że podwyższe sobie słodyczami, ale okazało się że nie mogę, tylko mam więcej jeść. Trochę bez sensu, bo głodna nie chodzę, a na siłe nie będę nic w siebie wpychać. Za dwa tygodnie idę do dibetologa, to może powie mi cos więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwel
witajcie, jestem w 23 tc i stwierdzono u mnie cukrzycę ciążową. Czy wiecie może jaki powinien być prawidłowy poziom cukru po posiłkach i czy sprawdza sie go po godzinie, czy po dwóch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziom cukru powinien być max 140 ja sprawdzam na czczo, 1 godz po sniadaniu, 1 godz.po obiedzie i 1 godz po kolacji, ale wiem, że są osoby, które musza sobie mierzyć glikemie w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwel
Poszukałam trochę w necie i znalazłam kilka różnych wersji - "prawidłowych" poziomów cukru po posiłkach - i nigdzie nie było napisane, że zależą one np. od glukometru. Z czego wobec tego wynikają te rozbieżności: czasami jest 2 h po posiłku i wynosi do 140, innym razem godzinę i ma być nie więcej niż 125 ????? O co chodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem obecnie w 32 tc też wykryto u mnie cukrzycę ciążową. Jak Wam kochane ciężarówki udało się przez to przebrnąć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×