Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Corrnellia

jak uniknac badania piersi ?

Polecane posty

Gość Corrnellia

Mam zamiar pojsc do ginekologa po dlugim czasie, podejrzewam u siebie stan zapalny albo nadzerke. Nie chcialabym jednak, zeby mi badal piersi, jak tego uniknac? Czy Wam zawsze sprawdza piersi? Jak takie badanie w ogole wyglada?na stojaco, na lezaco?po badaniu na fotelu czy przed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież
przeciez to tylko lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Corrnellia
....to nie jest odpowiedz na moje pytania.... Przeciez wiem , ze nie ide do fryzjera .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryszardzia
masz obwisłe cycki i nie chcesz sie głupi czuc ? jetes klientka , jak chcesz uniknąć , to powiedz "prosze mi nie badac piersi" - ale troche to dziwne i lekarz na pewno też będzie zdziwiony - zwłaszcza że tyle się mówi o profilaktyce raka piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginekolog nie zawsze bada piersi. :) Chyba, że wczesniej brałas jakieś pigułki, albo w ogóle stosowałaś hormony. A bada na stojąco. Znaczy Ty stoisz, on też stoi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież
moze zacznij sama badać i powiedz mu o tym.Wtedy nie będzie miał powodu zeby tez to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Corrnellia
Pigulek nigdy nie bralam,ale nie wiem czy to jest dla lekarzy jedynym wskaznikiem, ze nalezy piersi zbadac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czemu nie chcesz ich zbadać
przecież to tylko lekarz, czego się wstydzisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Corrnellia
Wiem, ze to TYLKO LEKARZ, ale dla mnie to sytuacja BARDZO krepujaca, ktorej poki co chce uniknac.Zalezy mi na pojsciu do ginekologa z powodu wyzej napisanego problemu, ale mysl o tym, ze moze byc i badanie piersi sprawia, ze zwlekam z wizyta.I co tu zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *** *** ****
no moim zdaniem możesz poprosic żby nie badał, ale z drugiej strony lekarz ma prawo wtedy wyprosic cię z gabinetu...bo wyobraź sobie że np masz guzka i za jakiś czas trafiasz na onkologie i umierasz na raka piersi...jaka on ma gwarancje że twoi bliscy nie wyciagna twojej karty z przychodni i nie bedę go ciagać po sądach, że nie doplenil obowiązku i że z jego winy wykryto raka zbyt późno? ewentualnie może poprosic Cie o napisanie oświdczenia o odmowie badania. zreszta może wcale nie bedzie chciał Ci robic tego badania, mój robi to tylko dwa razy do roku. ja akurat wole jak mnie przebada bo jak badam się sama to boje się że cos moglam przeoczyć a badanie wykonuje tak samo jak samokontrole na stoąco i na leżąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Corrnellia
masz racje i ja o tym wiem.ale po prostu jakos nie moge sie przelamac. Moze gdybym wiedziala, ze dany lekarz nie ma zwyczaju badania piersi, byloby mi o wiele prosciej, a tak? tylko zwlekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawskaa
Hej.ja tez nie mialam nigdy takiego badania, jak to wyglada? i ile trwa? musze byc cala naga, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj.jojoj
naga?nie wydaje mi sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osobiście moja ginekolog NIGDY mi nie zabdała piersi - na szczescie, bo i tak bym sie nie zgodzila nawiasem, istnieje cos takiego jak tajemnica lekarska i nie moze sobie rodzina ot tak sobie karty wyciagnac :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *** *** ****
rodzina to byl skrot myslowy...w sensie że rodzina składa pozew przeciwko lekarzowi o zaniedbanie i sąd wtedy włacza historie choroby/karte do materiałow dowodowych. obowiązkiem psim każdego ginekologa jest albo badac albo kierować na usg czy mamografie...prewencja nowotworow piersi i szyjki macicy nalezy do ginekologa. i w przypadku wystapinia guza u pacjetki regularnie odwidzającej ginekologa pierwsze podejrzenie o zaniedbanie pada na tego wlasnie lekarza. a do badanie zdejmuje sie całą "górę". mój ginekolog najpierw bada piersi, poźniej zakładam stanik i sweter i przygotowuje się do badania na fotelu. samo badanie trwa chwile. i wygląda dokladnie tak jak byście sobie same piersi kontrolowały tyle że jest robione reka lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...przeciez
ginekolog nie patrzy ci na piersi, tylko odwraca glowe, zebys nie czula sie "nieprzyjemnie", przynajmniej moj tak robil. Niewiem czemu masz sie wstydzic, skoro zaglada ci w dziurke, i sie nie wstydzisz, a piersi ci nie moze zbadac??jakas dziwna jestes..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rastatabs
mi nigdy nikt piersi nie badał. a do gina chodze często

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akma
mi tez lekarz ginekolog nigdy piersi nie badał, raz mój domowy lekarz na moją prośbę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opadajace ręce
Może i badanie piersi jest krępujące, ale mysle sobie, że amputacja jest bardziej krępująca, już nie mówiąc o współżyciu z partnerem po amputacj, czy wizyci ena basenie :/ Krępujące i niebezpieczne! No ale jak bardziej się wstydzisz dotyku lekarza niż boisz raka, to zwyczajnie mu to powiedz. Na pewno pomyśli, ze tobie nie piersi tylko głowe trzeba zbadac i da spokój :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akma
mam pomysł. idż do tego lekarza i udawaj że nie słyszysz ze chce tez zbadac piersi, zagadaj go swoimi problemami dolnych partii i nie bedzie badania. ja zmieniałam ginekologa kilka razy i rzaden mi piersi nie badał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a u mnie jest tak
Podczas każdej wizyty u ginekologa mam badane piersi, a nigdy żadnych pigułek nie brałam i wcale się temu nie dziwię, PROFILAKTYKA na pierwszym miejscu. Najpierw lekarz wykonuje badanie ginekologiczne, a potem mówi by podciągnąć bluzkę i stanik, bada mnie na leżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Corrnellia
Zapewniam, ze z glowa mam wszystko w porzadku, a jak widze z powyzszych wypowiedzi nie jestem sama z moim skrepowaniem czy niechecia do tego badania. A niektore osoby potrafia byc w dziwny sposob antypatyczne, a to wcale w niczym nie pomaga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie bo
nie rozumiem dlaczego masz sie tego bac??? pokazujesz mu swoja dolna czesc ciala, ktora jest najbardziej intymna, a piersi sie wstydzisz? naparwde, jakas dziecinna jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cornellia - widzisz, i ja bym nie chciala sie badac u lekarza jak kilka osob wyzej :/ moje zdrowie moja sprawa. a wam nic do tego, zwlaszcza ze nie wiecie o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi nigdy nie badali, ale może dlatego że jestem młoda ale ja bym chciała mieć pewność, że jest wszystko ok ponoć w moim wieku też już można mieć guzki, a boję się że bym ich nie wyczuła ale jak nie chcesz, to po prostu mu powiedz przecierz masz wybór czy to jakoś wiążesz z nadżerką? przecierz to niezależne nie musi cię badać jak nie chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ojejeku nie róbcie afery to ginekolog a nie piersiolog nie musi jej badać piersi jak ona nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulijka
ginekolodzy rzadko badaja piersi,chyba ze sie ich poprosi o to.ale to bład!bo powinni zawsze badac!i nie ma sie czego wstydzic.chocby nie wiem jakie te cycki były.pokazujesz mu wagine to i cycki tez mozesz.to jest rozsadne zeby zbadac i to i to! nie jest komfortowo ale jakos te pare minut mozna przezyc.a lekarz to lekarz,widzial w swoim zyciu niejedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba że ktoś ma piersi zadrapane od ognistego sexu :D nie potrawicie tego jakoś zrozumieć? nie chce to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarosława
eh Boze... lekarz bada tez starsze panie , które okres sterczacych piersi dawno mają już za sobą , panie po kilku porodach , z rozstepami , wiszącymi cyckami , a tu młoda laska sie"krępuje"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaamelkaaaa
dobry lekarz zawsze zbada piersi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×