Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
loli21

Krwawiące Dziąsła - leczenie

Polecane posty

Słuchajcie, a jeśli chodzi o te krwawiace dziąsła to jak to wyglada?? kiedy wam krwawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytam, bo mi krwawia i nie wiem, czy to jest juz jakis problem, z którym nalezy zacząc coś robić, czy takie cos sie zdarza... A więc juz od dawna często mi krwawiły dziąsła podczas mycia zębów ( ale to sie chyba wszystkim zdarza, nawet, jak maja zdrowe dziąsła, tak myslę)... a od jakichs kilku tyg krwawia mi w nocy!! Codziennie rano się budze ze skrzepnieta krwia na dziąsłach.. :( i najczęściej ciągle w tym samym miejscu/ach... czy powinnam zacząć się juz martwić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosisz i masz
kwawienie w wyniku mycia i zranienia szczoteczką to rzecz normalna, ale samoistne nocne krwawienie to poważna sprawa, przypuszczalnie związana z kruchliwością naczyń krwionośnych i złą krzepliwością krwi spowodowaną brakiem wit. K. Oprócz ww. profilaktyki koniecznie polecam wizytę u lekarza stomatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabolek
dwa lata plułem krwią aż do wykrycia helikobaktera p. 2 tyg. temu skończyem brać zestaw leków( 7 dni) i stał się CUD, 0,000 krwawienia z dziąseł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabolek
brałem takie specyfiki: amotaks 2x1 metronidazol 3x1 ipp40 2x1 proponowałbym od tego zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tess2001
no wlasnie , co tu robic z ta paradontoza? czy leczenie laserem zatrzyma ten proces? ma ktos doswiadczenia w tym zabiegu? A tak poza tym, to starsze roczniki twierdza ze sok z czosnku pomaga. co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palalela
Pani paradontolog przepisała mi dwa antybiotyki (nazw niestety nie pamiętam) i kazała kupić płyn do jamy ustnej Corsodyl (strasznie barwi zęby, ale rewelacyjnie wpływa na zęby). Po dwutygodniowej terapii dziąsła przestały krwawić i jak na razie od 4 miesięcy jest ok. Jamę ustną płuczę 2 razy dziennie colgate Plax alkohol free, bo Corsodylu nie można stosować zbyt długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi ostatnio dentysta zalecił branie naturalnej witaminy C - ACEROLA500 - podobno rekordzista w zawarciu wit C przez 2 tyg mam brać 6 tabl dziennie podzielonych na 3 razy, a po 2 tygodniach zazywać wedł. ulotki. Od jutra zaczynam, zobaczymy jak zadziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vigga
Mnie też tę pastę zalecił, z tym, że u mnie był stan zapalny dziąseł. Tylko ta pasta nie bardzo mi pasuje, ze względu na dziwny smak,zapach? Poza tym mam jeszcze pastę z miodem mgo 400 i propolisem, działa też antybakteryjnie. Do tego od czasu do czasu płuczę naparem z szałwii. Możesz też kupić sobie dentosept, jednak w przeważającej ilości przypadków problemów z dziąsłami jest kamień nazębny, który trzeba usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika z
Ale o której piszesz? O Ajonie? By w jej przypadku o dziwnym zapachu trudno mówiąc. Zresztą - od kiedy to pasty faktycznie mają jakikolwiek zapach? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vigga
Wiesz może ty nie masz po prostu powonienia ale przeważnie pasty mają zapach i to intensywny. A ajona po prostu mi zapachowo nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też miałam problem z dziąsłami. Pomógł mi Meridol, najlepiej po umyciu zębów wcierać go w dziąsła i odczekać chwile, albo Dentosept do płukania jamy ustnej oraz miękka szczoteczka do zębów. Przyczyną stanów zapalnych dziąseł są najczęściej: odkładająca się płytka nazębna a później kamień, które dostają się pod linię dziąsła podrażniając go. Tworzą się kieszonki, dziąsła cofają się odsłaniając szyjki. Szyjki to nieosłonięta szkliwem zębina, wypełniona setkami kanalików, reaguje na zmiany temperatury powodując ból. Pasty łagodzą objawy, ale jeśli nie usuniesz przyczyny, objawy będą powracać. Recesję dziąseł można jedynie pokryć chirurgicznie. Poprzedza ją zazwyczaj kiretaż (czyli oczyszczanie kieszonek) a rozchwiane zęby szynuje się specjalnymi taśmami na okres odbudowy kości. Są to zabiegi dość kosztowne ale skuteczne w ratowaniu zębów. Dlatego idźcie do stomatologa, łatwiej zapobiegać niż później leczyć. Pozdrawiam !:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia879
Ja rozwiązałam ten problem płynem do płukania buzi DentoFresh ; ) po 3 tygodniach bez problemów. Trochę długo ale ważne, że skuteczne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forest2221
Polecam SACHOL (żel dentystyczny-bez recepty cena 12 zl),dodatkowo magnez z wit.b6-u mnie pomogło-choć walczyłem z dziąsłami 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AM&
Mój św pamięci Dziadek jak byłem małolatem mawiał jedz cebule będziesz miał zdrowe zęby ponoć jak poszedł w wieku 80 lat rwać zęba a miał prawie wszystkie do śmierci to nie dali rady wyrwać i ułamali przy okazji kość szczęki tak siedział mocno - teraz dopiero zaczynam łączyć że nie na darmo to mówił cuś w tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrisza
Na pozór leczenie krwawienia dziąseł jest bardzo proste - wystarczy tylko odpowiednia pasta do zębów, zmiana szczoteczki na miękką i powinno być ok. Ja mając problem kupiłam za poradą farmaceuty Ajone + szczoteczkę za 15 zł. Pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurentka
Niestety, ale niewiele metod leczenia krwawienia jest skutecznych. Rzeczywiście mogę przyznać fakt, że spory wpływ na to, z jakiej pasty korzystacie, no i szczoteczka. Korzystanie z tej samej przez np. 3 lata niestety nie będzie pozytywne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrisza
Miałam dokładnie ten problem - nie dbałam o częstotliwość zmian szczoteczki no i miałam efekt ;/ Wystarczyło przejechać po jej włosiu...Tak więc najczęściej to sami doprowadzamy zęby do fatalnej postaci. Dbajcie o nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karniszon
Ktoś pisał, że ajona mu pomogła - i tak właśnie jest. To jedna z nielicznych past, które rzeczywiście mają pozytywny wpływ na dziąsła, szczególnie w początkowym stadium krwawienia. W zasadzie można się całkowicie obyć bez pomocy dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markes
Na krwawienie dziąseł skuteczne są zioła, chociaż nowoczesne metody w tym momencie wydają się być lepszym pomysłem. Ajona, którą ktoś tutaj wymieniał jest doskonałym przykładem - w zasadzie kombinowanie nie ma sensu. Wystarczy dla załatania problemu po prostu dobra pasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akomidt
poszukajcie w google dr Jarosz, to jest świetna doktor od chorób dziąsę, przyjmuje teraz chyba w Warszawie (kiedys pracowala w Niemczech)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie chciałam wam polecić skuteczny sposób na pozbycie się tego nieprzyjemnego problemu. Moje problemy z dziąsłami wzięły się nie wiadomo skąd i od razu postanowiłam się tym zająć głównie dlatego, że w telewizji mówili coś o wypadających zębach, a ja na takie coś jestem za młoda więc poszłam do kosmetycznego i kupiłam pastę PARODONTAX zaq 12.50 zł mówię od razu,że ohydny w smaku ale da się przyzwyczaić. Samo szczotkowanie mi nie wystarczało do tylko podrażniło moje otwarte ranki na dziąsłach więc wpadłam na pomysł, żeby po umyciu zębów tą samą pastą PARODONTAX następnie wetrzeć ja w otwarte ranki jeszcze raz i to był szczał w dziesiątkę. Te ranki które dopiero co się rozwijały zniknęły od razu na drugi dzień, a te rozleglejsze po paru dniach. Należy pamiętać, że ta pasta zbiera nam w jamie ustnej dużo śliny dlatego tez należy wytrzymać ile się da, a później po prostu wypluć i tyle. Po tej czynności należy nie pić ani nie jeść przez min 1 godzinę albo i dłużej tak by efekty przyszły szybciej:) Ja powtarzałam te czynności czyli mycie zębów i wcieranie pasty 2 razy na dobę i to mi w zupełności wystarczyło. Teraz już nie mam tego problemu może dlatego też zaczęłam profilaktykę od samego początku i mój stan dziąseł nie był w stanie krytycznym, ale jeżeli ktoś ma o wiele większe problemy to powinien niezwłocznie udać się do dentysty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka bek
Przechodziłam przez to samo dawno temu, ale wtedy pomogła mi ajona. Co zastosowałam? Pasta ajona + miękka szczoteczka do zębów i wszystko było ok. Najważniejsze - szczoteczkę należy wymieniać co kilka miesięcy. Jeśli korzystacie z jednej przez kilka lat, to same wpędzacie się w problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina b.
Tak, czosnek pomaga, ale może dosłownie zabić wam zęby - poważnie. Jedyna z past, które stosowałam, a jakie faktycznie dają efekty to ajona. Udało mi się całkowicie zmienić oblicze moich zębów, lepiej wyglądają, ale najważniejsze, że krwawienie zostało trwale wyeliminowane. Tak być nie powinno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość H78
Czytajac wszystkie wypowiedzi stwierdzam ze wciaz wszyscy szukaja odpowiedzi. Pytanie, gdzie? Chyba w dzisiejszych czasach ciezko o cos solidnego I konkretnego. Jako stary palacz ktos mi kiedys oznajmil "Masz strasznie paskudne zeby,gdy prosilem aby zobaczyla gdzie mam dziure bo boli" I tu sie zaczol moj problem. Znalazlem gdzies w starych poniemieckich kalendazach, ze sposob na biale czyste zeby jest Jodyna a na usuniecie kamienia, kamien (pumeks). Wiec tu sie zaczelo. Dorwalem pumeks, wytluklem go mlotem na proch I wyszorowalem nim zeby, zaraz potym umylem szczotke, I umylem zeby Jodyna. Ku mojemu zdziwieniu SZOK. Zeby przez 3 dni zolte jak ser. Jak tu sie usmiechnac! Myjac kazdego dnia przez tydzien zolcizna zeszla myjac stara dobra pasta Flurodent . Nie zwracajac uwagi myjac zeby jak codzien, rano I wieczor. Minelo dziesiec lat I kazda wizyta u stomatologa konczyla sie " Panie jak bede mial takich klijentow jak Pan to zawod strace. Nic tu niema, biale, proste I czyste bez dziur. Prosze robic co Pan robi I wrocic jak cos bedzie " I wrocilem, ale do innej Pani ktora stwierdzila ze zabki trzeba czyscic kazdego roku,i tu Pan ma malutki kamien rzeba usunac. I tak sie zaczela moja przygoda l tak do dzis robiac co robilem wczesniej I utrzymujac ta sama stara polska diete biegam od stomatologa do stomaologa z mysla ze bede mial te same rezultaty co mialem otrzymujac rozne recepty I diagnozy ( co dentysta to nowa firma I diagnoza) a rezultat ten sam tylko zamiast co rok to co pol.) Wiec moje pytanie to Zawodowych Stomatologow? Wiem ze dochod nie w tym aby zlapac krolika a gonic go. A pytanie do wszystkich czy ktos ma ze starych dobrych rad przyklad czy doswiadczenie. Mam dzis ten sam problem tylko brak rezultatow.. Moze ktos z was, cos moze mowiedziec wiecej na temat pasty Flurodent i skladnikow.bede wdzieczny gdyz te nowe jak ktos powyzej zaznaczyl to tylko stempel kosmetyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość H78
Odnosnie powyzej. Zadna rada tylko opinia i praktyka wlasna. Dociekam tylko co bylo efektem przez lat autrzymania zebow w takim stanie? Pasta do zebow, czy tez jodyna czy tez pumeks, czy tez 3 w jednym. Ktos mi kiedys powiedzial gdy zapytalem "Jaki samochod jest najleprzy" Nowy tam gdzie zaden mechaniknikt rak nie wpychal, i na niedz dzisiejszy stwierdze to samo. O ile bede znal sklad pasty oraz detail chyba ze wziac may gonic krolika z pastami do zebow ktore maja LOGO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulagams
Zazwyczaj z krwawieniem najlepiej radzić sobie podstawowymi metodami - czyli pasta na krwawienie dziąseł, miękka szczoteczka, częste jej zmiany, rozsądna dieta.Krwawienie nigdy nie jest przypadkowe i głównie wynika z naszych zaniedbań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×