Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
loli21

Krwawiące Dziąsła - leczenie

Polecane posty

Gość arletabaksik
U mnie krwawienie było niewielkie i w zasadzie udało się wszystko załatwić bez wizyty u dentysty. Szybko zmieniłam moją szczoteczkę, do tego wprowadziłam pastę ajona. Po tygodniu nie było już śladu, a od tamtej pory krwawienie już nie wróciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli komuś pomaga pasta, to nie ma parodontozy, jedynie nadwrażliwe dziąsła z pewnością jesteście młodzi leczę par. od 25 lat, nie wspomnę o okropnym bólu każdego dnia - kosmetyki zagraniczne i leki, kiedy u nas nie było! nitkowanie, 2 x /rok kamień, płyny apteczne, zastrzyki w dziąsła, masowanie, leki na rp, żele, płyny z M. Martwego, koenzym Q..mycie po każdym posiłku i co? nic to nie dało, poszło kupę kasy! kieszonki coraz większe, zęby zaczynają się chwiać...okazuje się,że implanty przy tym schorzeniu nie przyjmą się! po tych latach przestały mnie boleć dziąsła, a teraz bolą wszystkie zęby/ dodam nie leczone, tzw. zdrowe/, czasem mam ochotę wyrwać wszystko w cholerę! dieta - jem owoce,pietruszkę i cebulę tonami dosłownie, witaminy...i nic... więc nie mówcie mi,że to się zaleczy jakąś pastą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przyczyny paradontozy sprawy genetyczne - np bruksizm, szczękościk, skład śliny, tendencje do odkładania się kamienia nazębnego jak wytłumaczyć paradontozę u osób, które nie palą, nie mają próchnicy, zdrowo się odżywiają ;piękne białe zdrowe zęby i rozchwiane? to nieprawda, co się potocznie pisze,że brak higieny! wyniki książkowe, okaz zdrowia i zęby wypadają po 60-ce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felczer
Bakteria Porphyromonas gingivalis, odpowiedzialna za choroby przyzębia,produkuje unikatowy enzym nazwany peptidylarginine deiminanse (PAD). I to ten enzym powoduje przyśpieszoną degradację tkanki chrzęstnej w stawach. Tak więc jak macie geny po rodzicach, problemy z zębami, dziąsłami, to również dopadną was choroby stawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- Bakteria nazywa się Porphyromonas gingivalis i powoduje paradontozę, czyli zapalenie tkanek przyzębia. A w wyniku tego stanu zapalnego dochodzi do uszkodzenia tzw. aparatu zawieszenia zęba. Ubywa kości zębodołowej, zęby ulegają rozchwianiu i mogą wypaść. Paradontoza jest bardzo powszechną chorobą, w zależności od badań mówi się, że cierpi na nią od 10 do 80 proc. populacji, a 8-10 proc. osób powyżej 40 lat ma paradontozę mocno zaawansowaną. Za powstanie tej choroby odpowiedzialne są bakterie. Kiedyś wypadanie zębów uważano za normalny objaw starości, oczywiste było, że na starość ma się sklerozę, wypadają włosy i zęby. Jednak w proces ten zaangażowane są też bakterie, i to nie jedna, a wiele. Na powierzchni zębów mamy sporo bakterii, ale są one inne od tych, które rosną poniżej linii dziąseł. Te poniżej są o wiele groźniejsze i boją się tlenu, bo tlen jest dla nich zabójczy. - Ratunkiem może być zwykłe mycie zębów... - Gdy ktoś nie myje zębów i ma złą higienę jamy ustnej, doprowadza do tego, że pojawiają się u niego zmiany zapalne dziąsła. To z kolei pociąga za sobą usunięcie tlenu poniżej linii dziąseł. Z tego korzystają złe bakterie wywołujące chorobę, które zaczynają się namnażać. Wśród nich największym "łobuzem" jest Porphyromonas gingivalis, bo to właśnie ona odpowiada w dużej mierze za paradontozę, czyli zapalenie przyzębia. Jest mocno uzbrojona. Gdy bakterie zaczynają się mnożyć na powierzchni korzeni zębowych, to układ immunologiczny momentalnie staje w naszej obronie. Proszę sobie wyobrazić drzazgę wbitą pod skórę - zaraz pojawia się ból, zaczerwienienie, ropa. To właśnie objawy walki układu immunologicznego z bakteriami, które dostały się do organizmu wraz z drzazgą. Tak samo układ immunologiczny walczy z bakterią Porphyromonas gingivalis, rozpoznaje ją jako wroga i chce ją zniszczyć. Bakteria jest jednak - jak już powiedzieliśmy - bardzo dobrze uzbrojona. Jednym z głównych jej oręży są enzymy, których odkrycie i charakterystyka dały mi nagrodę fundacji. - Działanie tych enzymów jest bardzo ciekawe. - Enzymy te nazwaliśmy gingipainami i rzeczywiście są one bardzo interesujące. Oprócz tego, że mogą całkowicie degradować białka, czyli "posiekać" je na kawałki, to w przypadku niektórych białek, ważnych w obronie organizmu przed infekcją, potrafią z precyzją skalpela chirurga tylko troszkę je nadciąć, zmieniając ich właściwości. To jest właśnie taka aktywność, która pozwala bakterii manipulować układem immunologicznym. A zatem układ zamiast zniszczyć bakterię nie może sobie z nią poradzić, a gingipainy osłabiają jego działanie. Układ immunologiczny złożony z makrofagów, granulocytów i wielu innych elementów, których zadaniem jest atakowanie bakterii, ulega frustracji. Dlaczego frustracji? Bo nie może sobie poradzić z wrogiem. A w dodatku niszczy własną tkankę, tworząc stan przewlekłego, chronicznego zapalenia. Tego na początku nie widać i nie jest to może bolesne, ale cały czas toczy się zacięta walka między bakteriami a układem immunologicznym. Cierpi na tym aparat zawieszenia zębów, następuje resorpcja kości, zanik wiązań łączących zęby z kośćmi, powstają głębokie kieszonki, a zęby zaczynają się chwiać. Dlaczego gingipainy są tak ważne? To one są najważniejszym orężem bakterii w walce z naszym organizmem. Są też ważne dla całego życia tej bakterii. Pomagają jej bowiem wyprodukować inne czynniki niezbędne do walki z układem immunologicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boże ile tu reklam, 5 razy więcej niż sensownych odpowiedzi. Przyczyn osuwania sie dziąseł jest wiele , nie tylko chore dziasła ale też wady zgryzu, niewłasciwe szczotkowanie, wybielanie zębów lub traktowanie ich żrącymi substancjami. Witamina C jak najbardziej ale te wszystkie cudowne pasty to sciema, odpuścicie sobie. ____ _____ ______

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kilka dni używam pasty ajona i fakt, ociupinka, a pieni się i dość dobrze czyści płuczę usta wodą utlenioną wiem ,że to nie pomoże, ale inne pasty są zbyt agresywne i powodują krwawienie dziąseł, a ta łagodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem krwawiących dziąseł zniknął jak zaczęłam stosować pastę Neem firmy Dabur oraz szczoteczkę Curaprox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam wam płyn Prokudent, niebieski z rosmana, nie zawiera alkoholu myję zęby, następnie język inną szczoteczką płuczę jamę ustną i widzę robią się takie niebieskie gluty potem mam dziwny smak, ale język czysty płyn tani! używam na choroby przyzębia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam parodontozę leczenie i higiena nic nie dały zęby zaczynają się kiwać używam pastę ajona b. miękką szczoteczkę ultra soft płukanki żele to jest u mnie genetyczne i nic nie można zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najczęściej przyczyną jest brak odpowiedniej pielęgnacji, tj. twarda szczoteczka, rzadkie jej zmienianie, kiepska pasta - zmień to, a problemów nie będzie. Profilaktycznie warto stosować pastę ajona. Przy odpowiednim podejściu krwawienie nie powinno powracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malom
Krwawiące dziąsła są bardzo dużym problemem. Przez nie zęby mogą się poluzować a w ostateczności wypaść... A chyba nikt nie chciałby szybko stracić swoje zęby, prawda? Ja jakiś czas temu zauważyłem, że przy myciu zębów pojawia mi się krew. Nie czekałem długo i od razu udałem się do mojego stomatologa http://www.ewabzymek.pl/, żeby mi coś polecił na tę dolegliwość. Teraz używam pasty sensodyne, bo naprawdę mi pomogła zlikwidować problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania barczyk
Nie dopuszczajcie do trwałego krwawienia. Można sobie zniszczyć i zęby i dziąsła, doprowadzić do paradontozy. Ważna jest miękka szczoteczka, pasta ajona również robi swoje. Najważniejsze, abyście rzeczywiście dbali o zmiany, jedynie wtedy nie będzie problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eva_eva
mi pomogło jak zaczęłam do mycia zębów używać pasty bez fluoru i kilka kropli olejku z drzewa herbacianego bio na szczoteczkę pod pastę Ale można dodać tylko 4-5 kropli bo to olejek o silnym działaniu ale pomaga przy problemach z dziąsłami. Oczywiście szczoteczki tylko miękkie używam. Olejek musi być taki czysty bez żadnych dodatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie pomogło wprowadzenie kilku zmian. Rzeczywiście pierwszym krokiem była ajona, ale równie duże znaczenie miało także wprowadzenie miękkiej szczoteczki, którą zmieniam co kilka miesięcy - i to się opłacało. Od 3 lat krwawienie się nie pojawiło, ale co będzie dalej to trudno powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polen122
Przedewszystkim miękka szczoteczka (polecam Curaprox), i dobra pasta (polecam Curasept z chlorheksydyną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. przede wszystkim dostarczanie organizmowi wszystkich makro i mikroelementow i witamin, glownie wit. C - to podstawa. 2. odpowiednia higiena - mycie zebow i czyszczenie nitka przestrzeni miedzyzebowych. te dwie rzeczy na ogol wystarczaja, by miec zawsze zdrowe dziasla i zeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze dodam, ze po kazdym myciu zebow nalezy takze wyszorowac jezyk. potem dokladne plukanie ust woda i otwor gebowy miod malina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palmejan
Pasta ajona, systematyczność, szczoteczka powinna być miękka, zmieniana co kilka miesięcy. Krwawienie powinno szybko ustąpić, a przy odpowiedniej pielęgnacji, raczej nie powinno kiedykolwiek powrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania mielec
W zasadzie tak jak pisze przedmówczyni - to wystarczy. Kluczowe znaczenie ma systematyczność, dobre podejście i dobre środki. W ten sposób wszystko powinno powrócić do należytego stanu zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie srodki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania majon
Najpierw jakieś badania, ale jednocześnie miękka szczoteczka i pasta na krwawienie - nie zadbacie o to, to problem nie zniknie - będzie co trochę wracał. Tak więc radzę po prostu działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anadana
Pasta to na pewno ajona, bardzo duże znaczenie ma miękka szczoteczka, systematyczność. Powrót do normalności trochę trwa, ale stopniowo skala problemu powinna być zdecydowanie coraz mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedy tylko pojawiaja sie krwawiace dziasla to trzeba przede wszystkim najpierw isc do dentysty bo to moze byc oznaka paradontozy. Mojej siostrze bardzo krwawily i poszla do http://hercka.pl/ i okazalo sie ze musi sie bardziej zatroszczyc o zeby bo zaczyna sie dziac cos niepokojacego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kabrysia
Ajona pomaga. Oczywiście nie z dnia na dzień, ale problem powinien zniknąć. Musicie również zwrócić uwagę na inną kwestie, mianowicie systematyczne mycie, miękką szczoteczkę, którą powinniście zmieniać co kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krwawiące dziąsła należy często myć nawet co 4 godz, trzeba dobrze dobrać pastę i szczoteczkę,płukać jamę ustną naparem z szałwii, rumianku,zastosuj płyn do płukania ust przeciwzapalny, można też smarować dziąsła żelem,na pewno konsultacja stomatologa się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ocet jabłkowy zapomniany a bardzo pomocny,poczytajcie o jego zastosowaniu ile ma minerałów i mikroelementów,mi pomaga jest przeciw bakteryjny ,na zakwaszenie organizmu,na obolałe dziąsła.Warto spróbować nie mylić ze zwykłym octem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ambosiak
Wystarczy ajona, systematyczne mycie i odpowiednie podejście. Akurat mnie udało się te zęby odmienić w dosyć krótkim czasie, zmiana nadeszła spora, bo krwawienie nie wróciło - kluczowa jest po prostu systematyczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna19912
Wiele osób tak na prawdę to lekceważy a potem wychodzą z tego same problemy. Zaczyna się wypadanie zębów itp dlatego warto o to zadbać. Polecam wizytę w http://www.villanova.pl/78/0/periodontologia.htm Gdzie pod dobrą opieką zadbają o nasze zdrowe dziąsła. Warto tam zajrzeć jeśli czujemy że mamy problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×