Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ignis

Potrzebuje pilnie porady księgowej/wego na temat działalności gospodarczej

Polecane posty

Witam, Mam pytanie do kogoś, kto zna się na przespisach księgowych, bo mam wrażenie, że moje biuro rachunkowe próbuje mi wciskac kity. Prowadzę działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. Mam sprzedaż na fakturę, usług finansowych - jest to usługa zwolniona z Vatu, więc nie jestem zgłoszona do rejestru vatowego. Od jakiegoś czasu prowadzę także sprzedaż na allego - jest to sprzedaż detaliczna, ale nie mam jeszcze kasy fiskalnej bo korzystam ze sprzedazy zwolnionej jeszcze (coś chyba do 35 000 zł - nie wiem dokładnie jaki to próg, księgowa czuwa) aczkolwiek jest to sprzedaż opodatkowana Vatem 7 i 22 %, mimo, że wystawiam rachunki niefiskalne to kupuję na normalną fakturę VAT. I teraz pytanie: myslałam, że zgłoszenie się do rejestru vatowego wystarczy w tej sytuacji, aby prowadzic działalność pośrednictwa sprzedaży na allegro (nawet jeśli przez jakiś czas korzystam ze zwolnienia z vatu), zwłaszcza że we wpisie do działalbności mam ujętą sprzedaż detaliczną, natomiast moja księgowa zaczęła marudzić, że na te allego to najlepiej otworzyc drugą działalność gospodarczą, bo ona ma problem z rozliczaniem tego w rejestrach vatowych i musi jakie sproporcje liczyć i wogóle kupa zamieszania. Zawsze wydawało mi się, że po to otwiera się działalnośc, żeby pod jej szyldem prowadzić kazdą aktywność gospodarczą, a nie dla kazdej gałęzi otwierać nową działalność. Potrzebuję zatem porady kogoś, kto się na tym zna, żeby przedstawił mi swój punkt widzenia na ten problem - czy trzeba otwierac dodatkowa działalność, lub co trzeba zrobić z tą, zeby było dobrze w świetle prawa. Z góry gorąco dziękuję 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja prowadzę działalność gospodarczą i mam w niej również ujętą sprzedaż internetową. Jestem Vat-owcem (na KPiR). Prowadzę sklep (sprzedaż detaliczną opodatkowaną) i mam we wpisie do ewidencji wpisaną sprzedaż internetową. Klientom z allegro wystawiam normalnie faktury i paragony (mam już kasę fiskalną) i rozliczam się sama. Nie mam problemu z wprowadzaniem tych faktur i zarobku ze sprzedaży z allegro. Ale może dlatego, że ja nie mam usług zwolnionych od podatku i jestem VAT-owcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×