Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość d.o.r.i.a.n.

GRAFIK KOMPUTEROWY!!! Ile zarabia?? Czy warto pracować w tym zawodzie??

Polecane posty

Gość ple
Mam 15 lat doswiadczenia, teraz prowadzę własną firmę, kilka osób pracuje dla mnie bo sam bym się nie wyrobił. Poznań - miesięcznie w zależności od ilości zleceń 8000 - 25000. Kilka rad dla początkujących - nie szukajcie pracy w gównianych "agencyjkach" za 1200 złotych, bo niczego się nie nauczycie i będziecie do końca życia tak zapierniczać (no może po 5 latach doświadczenia 1500). Skupcie się na początek na swoich umiejętnościach - Photoshop, Illustrator to tylko narzędzia. Nauczcie się ich ale nie jakoś super - warsztat szybko dopracujecie jak traficie do agencji. Dużo oglądajcie - bardzo dużo. Czytajcie dużo o historii grafiki, plakat, ulustracje - takie przyspieszone ASP - podstawy są bardzo ważne. Kupcie tablet. I najważniejsze - lepiej pracować w dobrej agencji 3 miesiące na stażu niż w gównianej 5 lat za 1200! Oglądajcie portfolia agencji do których aplikujecie - jeśli firma robi brzydkie rzeczy - olejcie. Wybierzcie z waszego miasta 2-3 agencje do których chcecie aplikować, które robią na prawdę dobre rzeczy. TO JEST WASZ CEL. Nie szukajcie "czegokolwiek". Teraz do roboty - nauczcie się pracy na macu - to podstawa, spróbujcie sobie wyobrazić przykładowe zlecenia i je róbcie. Jak będziecie mieli kilkanaście fajnych prac, które mogą się spodobać w tych agencjach - wyślijcie. JEŚLI nadajecie się do tej roboty - ODEZWĄ SIĘ - w dużych dobrych agencjach pracują często art-directorzy, z bardzo długim doświadczeniem, którzy widzieli prace setek ludzi - od razu widzą potencjał. Mogą wam zaproponować "za darmo" zrobienie paru rzeczy, albo posadzić przed kompem, by zobaczyć warsztat. NIGDY nie pracujcie za jakieś grosze - albo za darmo, albo za pełną stawkę - jeśli ty się nie cenisz to nie wymagaj tego od innych... POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hallibut
Ja pracuje w firmie od kartek pocztowych i okolicznosciowych. Kiedys projektowalem wzory a teraz robie montaze i rozne przeformatowania kartek, czyli taki DTP. Pracuje w Photoshopie Indd. i Ilustratorze. W zawodzie jakies 15 lat - tylko Macintoshe. Zarabiam 4000 netto z nadgodzinami - srednio 9-10 godz. dzienie i w sobote 4 godz. Grafikiem sie nie czuje ale bardzo blisko ocieram sie o ten klimat. Prawdziwy grafik siedzi za sciana ale on pracy do druku nie przygotuje a ja TAK i na odwrot - ja nie zrobie TAK ladnej kartki jak ON. Ile On zarabia - nie mam pojecia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szok odrylam
moj a kol grafik w agencji reklamowej , al e na wlasnej dziłalnsci ok 10- 15 tys miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loju955
Witam wszystkich mnie również pasjonuje grafika obecnie jestem w pierwszej technikum(technik elektronik) i po technikum chciałbym iść na technik grafik (2 lata) i na razie nie wiem jak się do tego zabrać mógłbym prosić o pomoc?? najlepiej na moje gg:10207151 z góry bardzo dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oskar21
Według portalu moja-pensja.pl grafik komputerowy zarabia prawie 3515 brutto. Wszystko jest opisane na tej stronie http://www.moja-pensja.pl/zarobki/292,ile-zarabia-Grafik%20komputerowy%20DTP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oskara
taaa, a przecietna pensja w PL to kokosy. Pozdrawia grafik, 5 lat w zawodzie, wyksztalcenie plastyczne, kreatywne projekty, pisanie tekstow, przygotowanie do druku, fotografia, rysunek, strony www w pakiecie za 1500 netto w jednym z wiekszych miast Polski na umowe smieciowa. Znajomi po grafice na ASP nie maja pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plastyka
Zamierzać studiować grafikę ale nie wiem czy warto i jakie są zarobki?? praca dla grafików jest ale trzeba mieć przede wszystkim zmysł plastyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzciemiprosze
Czy w rocznym studium grafiki komputerowej nauczą mnie wszystkiego by wykonywać ten zawód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dust In The Wind
W dużej mierze to zależy od jednostki. Zwłaszcza stopnia zaawansowania i zwyczajnie- pasji. Jeśli to Cię interesuje, poświęcasz grafice wystarczającą ilość czasu i masz talent plastyczny, studium może Cię jedynie wyszkolić na tytuł i ewentualnie pomóc obeznać się w programach graficznych. Tak jak już wspomniałam, to od Ciebie zależy, czy takie studium Ci pomoże czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzciemiprosze
No ja jeszcze nic nie umiem... Czy od zera można zaczynać i po roku znać się na tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praktycznaaa
jeśli grafika komputerowa to tylko 3d i/lub strony internetowe - ja się kształciłam w grafice k., ale te rzeczy średnio umiałam opanować i teraz pracy nie mogę znaleźć bo w moim mieście to tylko ogłoszenia strony internetowe , 3d. ale papier zawsze jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzciemiprosze
A opanowanie tych programów jest trudne? Nawet nie wiem od czego zacząć. Zielono mi... Pojde do tego studium, bedzie papier. Tylko boje sie, że nie opanuję materiału i nawet portfolio żadnego nie bedę umiał zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabiłam stonke
w grafice komputerowej programy są łatwe do opanowania - do grafiki 2d, obróbki zdjęć, składania tekstów, jesli chodzi o strony internetowe i grafikę 3d to dla mnie bariera nie do przejścia niestety( na mojej uczelni dla 95% osób z kierunku) a glównie to się liczy na rynku (3d, strony) - 99,9 % ogłoszeń pracy tego dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flam
Mikołów, firma sprzedająca coś tam, moja robota to kreowanie wizerunku projektowanie logo, materiały drukowane, pieczątki, budowanie strony, przygotowanie elementów graficznych i inne cuda niewidy, co tylko potrafię. 5tyś miesięcznie. 10 lat w zawodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to koniec jest niemiły
jak zdobyc zlecenia???? bardziej niezyciowej osoby w zyciu nie widziała. chcesz pracowac na własny rachunek to pomysl!!!!!!!!!!!!! bądź miły i powiedz jemu że ma się nauczyć marketingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naswoim
2 lata na swojej działalności. Nie szukam klientów, sami mnie znajdują ... grunt to dobrze się spozycjonować. Zrobic baze stałych klientów i nadal przyjmować nowych. Dbac o klientów ... styczeń b.r. 3500, luty b.r. 5000 ... aż strach pomyśleć co bedzie w lipcu, sierpniu, wrześniu i paździeniku gdy w zeszłym roku w tych miesiącach robiłem po ponad 10tys. ... a już teraz widze że ten rok zaczyna się 2 x lepiej niż zeszły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorrrrrrka,ale
na pewno sa graficy co wyciagaja kilka tysiecy na swoim, gdy sa podczepienie- czytaj sa z ukladu pod duze firmy np. biedronka , czy cos i robia im katalogi, ale czy zarobki sa kosmiczne-ktos napisal ze w gownianych agencjach placa 1200 pln netto-tak i to prawda -tak jest w poznaniu, moze wawa-krakow, lub ktos w ukladzie mam te kilka tys. - ale tu decyduje uklad- umiejetnosci-determinacja, czyli sa szanse na zarobienie, ale nie kazdy kto grafikuje zaraz tyle zarabiia-jezeli w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do naswoim
Najlepszy jest człowiek "na swoim" - widać co z człowiekiem robią pudelki i amerykańskie filmy z HappyEndem! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomy M.
Podstawą w prywatnej działalności jest grupa własnych klientów. Warto dbać o klientów, szczególnie tych którzy dużo inwestują i trafiają w rynek. Gdy robisz coś dla kogoś, to włóż w to serce, zrób to tak aby Twój klient dobrze zarobił NARZĘDZIAMI KTÓRE MU STWORZYŁEŚ. Nie bierz się za "przegrane projekty" ... odmów pracy dla "nietrafionej inwestycji" ... inaczej klienci skojarzą Cie na zawszę z plajtą ... będziesz mieć łatkę: "czego się nie dotknie to się w g*wno obraca". Pamiętaj że gdy klient ma durny pomysł ... to winę i tak zwali na kiepskiego desingera/projektanta. Będzie chodził po mieście i mówił: "po ch*j ja to temu grafikowi zleciłem?" ... gdybym zlecił lepszemu to zarobiłbym na tym kokosy, to reklama by działała, to baner byłby skuteczny itd. Pamiętaj: NIE PAKUJ SIĘ w G*WNO NAWET JAK KLIENT CHCE CIĘ OZŁOCIĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co sądzicie o kierunku grafika komputerowa (specjalizacja animacja 3D, cyfrowa edycja wideo i montaż) na wyższej szkole technicznej w katowicach? studia są jednolite magisterskie, ale nie wiem, czy się w to pakować na całe 5 lat.. w innych szkołach sa to studia podyplomowe, bez animacji 3D (z tego, co wiem, jest to jedyna szkoła wyższa z taką specjalizacją..) czy warto iść na te studia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dust In The Wind
To zależy jakie masz perspektywy na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość P&K
"Skuteczne metody pozyskiwania pracy, klientów i zleceń" to dyskusja internetowa, która odbędzie się 14 czerwca 2012 o godz. 18.00. Poprowadzi ją Paweł Lipka, założyciel studia Action Heroes, znanego m.in. z animacji do popularnego na całym świecie serialu "Garfield show" oraz prac graficznych do filmu kinowego "Sala samobójców". Podczas trwającego godzinę spotkania online poznamy praktycze doświadczenia i rewolucyjne techniki pozyskiwania pracy, klientów i zleceń niezależnie od branży. Obecnie Paweł Lipka prowadzi nowy projekt serialu animowanego dla dzieci, kierując pracami międzynarodowego zespołu twórców ( Wielka Brytania, USA, Hiszpania, Francja, Gruzja, Pakistan, Indie, Węgry, Indonezja, Macedonia i Australia). By wziąć udział należy wysłać e-mail na adres: animacja.szkolenie@gmail.com z dopiskiem "SZKOLENIE"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vsvvsvvv
zaistniejesz w tym zawodzie jesli bedziesz swietny. Przecietni po grafice nie maja szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość P&K
Zgadzam się z VSVVSVVV :) dlatego zapraszam na dyskusję :) Tylko proszę zamiast SZKOLENIE w tytule maila podać hasło: DYSKUSJA Pozdrawiam i zapraszam raz jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajna graficzka
Ple, zatrudnisz mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lol17
Chciałbym się zapytać osób które już pracują w zawodzie grafika jakie programy są niezbędne a jakie są jedynie "mile widziane" przez pracodawce? Wiem że to indywidualne pytanie ale liczę tez na indywidualna odpowiedź. Praca > programy... Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enejek
Cristiano-lepsze jest technikum Graficzne bo już się uczysz o Grafice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robertino
Witam was. Kolego pytasz jakich programów musisz się nauczyć powiem ci tak, im więcej tym lepiej dla ciebie bo szybciej zaprojektujesz pracę i nie będzie stwarzać ci w tym porblemów. Tylko powiem ci że w pracy nie wystarczy ci photoshop, illustrator i indesigne zależy też od pracy w mojej przynajmniej muszę obsługiwać prawie cały pakiet Adobe z obróbką dzwięku po animacje, ale tym sie nie przerażaj z czasem posiądziesz taką wiedzę ale musisz sie przyłożyć, dużo czytać, oglądać i przedewszytkim projektować ale projektować ze zgodną specyfikacja projektu i utrzymywać poziomn typograficzny i graficzny. Polecam szkoły artystyczne pojmiesz tam wiedzę która wykorzystasz w pracy bo bez podstaw trudno projektować poprawnie chodzi m.in o gazety w tym wypadku tutaj trzeba znać co to dywizm, pauza, pułpauza, kerning, liding, kolofon itd. jak złożyć druk pod ofset a jak pod cyfre, co to overprint i dużo innych ale pamiętaj że bez wyobraźni nawet najlepiej opanowany program na nic ci się zda jak nie będziesz umiał nic wymyśleć. Ja mogę ci to napisać bo mam już kilku letnie doświadczenie w zawodzie i wiem na co trzeba zwrócić największa uwagę. Więc życzę ci powodzenia w naucę w twojej twórczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWIADOSK
Który program jest lepszy Adobe Dreamweaver CS4 czy Adobe Flash CS5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lol 17
Niezbedne: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator i INDesign, Flash, znajomość PHP, umiejetność rysowania i fotografowania oraz składu i przygotowania do druku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×