Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość d.o.r.i.a.n.

GRAFIK KOMPUTEROWY!!! Ile zarabia?? Czy warto pracować w tym zawodzie??

Polecane posty

Gość Ajon
No nie wierzę po prostu w to, co tu czytam! Jestem grafikiem od ponad 5 lat w zawodzie po studiach artystycznych, mam mnóstwo przyjaciół i znajomych po ASP w Warszawie, Krakowie, Gdańsku ( kto studiował ten wie że nie jeden akademik się zwiedziło po wernisażach ;)), i znam tylko jedną osobę która zarabia kilkadziesiąt tysięcy na miesiąc (swoja firma, praca min. dla coca coli). Większość pracuje max za 2000zł netto na umowę o pracę. A największy syf jest w warszawie. Praca może i za 3000zł na rękę, ale na śmieciówie przy czym trzeba opłacić jakiś nfz czy coś na emeryturę odłożyć. A do tego praca w ciągłym stresie i ciągle podkopywanie "bo jesteś za mało kreatywny", "co to za gówno!" itd. Oczywiście można pracować jeszcze w domu, i to duży plus tego zawodu. Ale 8 godzin w robocie przy kompie + minimum 3 w domu = ślepota i choroba kręgosłupa w wieku 32 lat. A kasa też tego nie warta. Jak się złapie dodatkowe zlecenie to można wyciągnąć kilka tysięcy, ale wierzcie dostanie takiego zlecenia graniczy z cudem. Po pierwsze trzeba mieć plecy żeby wygrać przetarg, lub mieć znajomości np. w urzędach :) wtedy koszty dla nich nie grają roli, i za byle projekt dostaniesz fajną kwotę. A w przeciętnej agencyjce, najbardziej liczy się to czy umiesz złożyć gazetkę dla marketu spożywczego. A do tego może pracodawca przeszkolić w 1 dzień ;) i nie musisz wiele umieć. A projekt wizytówki za 600zł, tak jak ktoś tu napisał??? Hehehehe proszę Was... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _do wyżej
wreszcie ktoś tu prawdę napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miro-slaw
Mam pytanie co kolegów grafików komputerowych, którzy pracują już normalnie na etacie, bo chciałbym w końcu zacząć pracować u kogoś i skończyć z etapem freelancingu. Czy Wasi pracodawcy oczekiwali od Was typowego CV i listu motywacyjnego. W sieci znalazłem takie oto porady i planuję z nich skorzystać. To poradniki, które znalazłem: http://www.listmotywacyjny.net/grafik-komputerowy-list-motywacyjny,276.html http://www.curriculum.pl/grafik.html http://www.rozmowa.kwalifikacyjna.pl/grafik.html http://www.innecv.pl/list-motywacyjny/grafik-komputerowy.html http://www.katalog-zawodow.pl/289,jak-pisac-list-motywacyjny-w-zawodzie-grafika-komputerowego.html Co o tym sądzicie? Warto się sugerować informacjami tu zamieszczonymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomy M.
Zgodzę się z przedmówcami iż GRAFIK KOMPUTEROWY = PROBLEMY Z KRĘGOSŁUPEM. Oczy nie wysiadają o ile się dba o jakość monitora, ustawień i miejsca pracy. Praca na etacie nigdy nie przynosi satysfakcjonujących zarobków. Freelancerka w dobie KOŁCHOZÓW (spółki i spółeczki bez właścicieli) zaczyna być walką o życie. Właśnie po kilkunastu latach pracy odszedłem od tego zawodu, czas zająć się czym innym :) Natomiast pracę na etacie nadal polecam jako dobrą naukę bez której ciężko nawet myśleć o freelancerce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reichalll45y
moja kumpela zarabia 4 tys w wawie z czego 1000 na dzialalnosc i podatki benzzyne zostaje jej marne 2500 tysiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin687
OMG kto wogóle wymyślił wynagrodzenie brutto poniżej 2000zł... przeciez to jest iecale 1450zł netto.... CHLEB KOSZTUJE 4zł a BENZYNA 5,50 ludzie obudźcie sie.. CENY EURPOEJSKIE TO ZAROBKI TEZ POWINNY BYC EUROPEJSKIE - 2000 ale EURO !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolko polko
oj praca jest ok tylko mało ofert. kilka ciekawych udało mi sie znaleźc na http://top-ogloszenia.net/Praca-11 ale ogólnie to chyba własna firma cie ratuje w tej profesji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tabor
Mam Pytanie. :) Aczkolwiek pytam o to czy opłacalny jest zawód grafika komputerowego i jakie programy należy opanować. Mam 15 lat i posiadam własną stronę na której Tworzę tapety od hoho jakiś 1,5 roku i zastanawiam się czy po gimnazjum iść do 4 letniej szkoły graficznej. Czy bez studiów można znaleźć dobrze opłacalną pracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy to ten pokój?
Wybrałem sobie zawód grafika już dawno temu ale dopiero teraz mogę się wypowiedzieć jak jest na początku i ile to się zarabia. Już prawie 2 lata siedzę w grafice - głównie internet. Rok temu założyłem działalność ze znajomym (html,css). Na początku jest bardzo ciężko. Czasem zarabiałem ledwo 1000 zł (po odliczeniu opłat) czasem trafił się fajny projekt i zarabiałem 3000. Jestem w trakcie inżynierskich z informatyki ale to nie ma nic do rzeczy bo w tym zawodzie szkoła nie liczy się praktycznie wcale. W czasie letnim pracowałem również w agencji z uwagi na to że nie było zleceń. Od razu mi zaproponowano 1500 netto. Obecnie planuje rozwijać się w jednym kierunku i starać się selekcjonować klientów. Także moja rada - ten czas który poświęcisz na studia lepiej wykorzystaj na pracę z programem i czytanie wielu artykułów. Zrób prace dla siebie i dla znajomych jeśli zajdzie potrzeba. Nie rób prac za darmo w ramach konkursu lub za bezcen. Gromadź klientów i wysyłaj zapytania. Potem jeśli to możliwe zatrudnij się w dobrej agencji z dobrym grafikiem i wyciągnij on niego jak najwięcej porad i informacji. Potem szukaj zleceń godnych twojej pracy i czasu oraz dbaj o klienta. Za parę lat możesz być mega dobrym kolesiem który będzie uczył innych pracy w zawodzie i niszczył wszystkich na rynku swoją ofertą. Najważniejsza jest cierpliwość i jasność umysłu. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grafik - after effects - motion design + illustrator, flash, photoshop - bardzo dobrze. Praca w firmie - na rękę 4 tysiące, z dodatkami nadgodzinowymi i premią często 5 tysi na miesiąc. Uważam, że i tak mało zarabiam - ciężka to praca w ogólnym sensie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracując na etat + zlecenia po pracy wyciągałem po 2000-2600 zł na rękę, jednak to nie była praca a harówka.. 8 godzin na etat i jeszcze średnio 4 po godzinach. Praca w soboty i niedziele. Teraz 1200 na rękę - 4 godziny dziennie. Tak wygląda mój pierwszy miesiąc własnej działalności. Najwięcej czasu traci się na pozyskanie klienta, ale za 2-3 miesiące pozycjonowanie zacznie robić swoje i mam nadzieję że będę już pracował po 8 godz a większość projektów zlecał dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona_Z
Dokładnie jest tak, jak napisano kilka wypowiedzi wyżej - najpierw doświadczenie, najlepiej kilkuletnie, potem portfolio, a na końcu szukanie klientów. Efekt jest taki, że klienci sami zaczną polecać innym, aż w pewnym momencie niektóre (słabo wycenione) projekty trzeba będzie świadomie odrzucać lub podzlecać młodszym stażem kolegom, ponieważ zabraknie doby na realizację wszystkiego. Jak się zna na reklamie w Internecie 4000 netto miesięcznie to minimum. Niestety będąc grafikiem nie da się być programistą. Jak ktoś szuka grafika lub programisty - chętnie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zarobki sa dość dobre, ale takich studio graficzne jak ta www.aunar3d.pl nie ma za dużo, według mnie to najlepsza firma na rynku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Office Manager
Szkoła Stylizacji poszukuje zdolnego grafika komputerowego do zleconych prac graficznych, retuszy zdjęć itp. Wymagamy również umiejętności drobnych napraw komputera itp. Sprawa pilna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mortadela8
Moim zdaniem warto bo jest sporo ofert dla grafików, znaczy jest na nich zapotrzebowanie :) Nawet ostatnio widziałam ofertę na http://www.mgprojekt.com.pl/praca chyba aż sobie zaaplikuje :) A zarobki pewnie jak wszędzie zależą od wielu czynników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wortecopen1989gkvnj
Dużo zależy od miejsca i specyfiki pracy. W Łodzi jak już masz doświadczenie i trochę umiesz, to ok 2-2,5 tys na rękę spokojnie wyciągniesz, ale na początek po studiach to może być 700-1000zł. Warszawka, Trójmiasto - tu jest lepiej - ok 3-4tys na luziku. Ja od kilku lat pracuję w zasadzie prawie tylko jako freelancer - to mi się dużo bardziej opłaca czasowo i finansowo. Ze zleceniami jest tak, że na początek szukasz sam - dajesz ogłoszenia, rozpuszczasz wici, proponujesz agencjom reklamowym żeby Ci coś podzlecały itd. Jak jesteś dobry w tym co robisz, to po niedługim czasie nie będziesz musiał szukać zleceń, bo one znajdą Ciebie, zwłaszcza że klienci będą Cię sobie nawzajem polecać. "Możesz mnie powiesić jutro, spalić sztandar moich słów, z mego pieska zrobić futro, ciało wrzuć w przydrożny rów ." Jasne http://ref.pw/MMt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek2015
Powiem krótko ( kolejność nie jest przypadkowa )... 1. Wyobraźnia, estetyka, talent Jeżeli masz zmysł piękna i wyobraźnię, jesteś pracowity/a , cierpliwy/a, dojdziesz daleko w zawodzie, ale jeśli nie masz tego czegoś nie wejdziesz na szczyt. 2. Obsługa programów W zasadzie im więcej tym lepiej, ale pamiętaj, że musisz znać te programy na poziomie zaawansowanym. Lepiej skupić się na mniejszej ilości, ale poznać je dokładnie. W chwili obecnej bardzo powszechne stało się tworzenie pojedynczych prac w kilku programach np. Cinema 4D + Photoshop. Prace tworzone w ten sposób stają się ciekawsze. 3. Klienci Jak będziesz dobry/a i nie siedział/a czekając na zlecenia to idzie zarobić...ile? Wszystko zależy do Ciebie samego / j ( efektywność, jakość zleceń, obrotność w branży, itd.. ). Żeby zarobić kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie w tym zawodzie trzeba być jednocześnie grafikiem i umieć poruszać się świecie biznesu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adolph
Another service? paxil 10mg reviews I have had very little time employed with corporate life and have spent most of my life as a small businessperson. But while working for one I found that books I was reading were being noticed and talked about while I was away from my desk. But no one ever talked to me about them while I was present. The social atmosphere was very little different than High school or, for that matter, China.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dwight
I work for myself profit diflucan zoloft alternative Jolie's award-winning 2011 film about the war in Bosnia hits Japanese theaters on Aug. 10. The fictional tale of a romance between a Bosnian Serb man and a Bosnian Muslim woman, set during the Balkan war in the 1990s, won the Producer's Guild of America's Stanley Kramer Award.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hilario
I'm not working at the moment 20 mg celexa reviews But psychiatric and medical groups have said that the movement, also known as reparative therapy, is unfounded in science and can be harmful, NBC reported. The American Psychiatric Association said 15 years ago that the therapy could cause depression, anxiety and self-depressive behavior in patients.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyril
Could you transfer $1000 from my current account to my deposit account? purefinancialloans Research has shown that patients with chronic pain want to work and contribute to society yet almost a third worry about losing their jobs as a result of their pain, and 44% worry that it will stop them from progressing in their career.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalliee
Zarobki zależą od doświadczenia grafika oraz miejsca w jakim podejmie pracę. Osoba beż doświadczenia raczej od razu dużych pieniędzy nie zarobi. Tutaj trzeba sie zastanowić czym taki grafik się zajmuje. Czy jest to projektowanie plakatów, ulotek itd, czy raczej osoba od grafiki 3d i modelowania. Najlepiej chyba zarobi grafik, który jest jednocześnie artystą, bo tak może mieć bardzo dobre pomysły. Hmm czasem w ofertach pracy http://www.gowork.pl/praca/grafik;st są podane widełki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agustin
Please call back later is 600mg of wellbutrin xl too much For Venezuela's opposition, the Obama administration's eagerness to revive relations with Maduro is a punch to the gut. Pro-Maduro legislators in the National Assembly have banned opposition lawmakers from committee hearings and speaking on the assembly floor. Other outspoken critics of the regime face criminal charges, and government officials repeatedly vilify and slander Capriles. What's worse, if the United States grants or is perceived to grant legitimacy to the Maduro government, that could give further cover to the regime as it systematically undermines Venezuela's remaining institutions.Â

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bryon
Do you play any instruments? 15 mg hydrocodone pill There are other voices in the franchise who feel it is not in the best interest of the team or Harvey for him to pitch in the exhibition game. The ace is scheduled to start Saturdayâs game in Pittsburgh, which would then have him on schedule to throw a bullpen session on Tuesday.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odell
I'd like to open a business account http://www.retendo.com.pl/sklep/ purchase domperidone Morgan was no fresh-faced ingenu: less "ball boy" than "touchline assistant". He had already styled himself on Twitter as "the king of all ball boys", and suggested that he was ready to employ the time wasting skills to which Hazard took such exception.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irvin
this post is fantastic http://www.bidingtime.org/legal instant unsecured personal loan This effect is clearly visible in its finances. Its latest results show that its 2011 entry into the American market transformed revenues, which doubled to $577m. Losses grew in 2012 too though, from $60m to $77m. Spotify has raised a massive $288m in financing, but last month was reported to be seeking more.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lincoln
I like it a lot thy intervention ventolin 400 mg condition expecting During his interview on "Happening Now," he told us: âÂÂBricks are obviously very symbolic of building," he added. "There's a message of hope that we wanted to deliver, that we don't have to sink with the weight of our burdens."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×