Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

protosska

NOWY TOPIK - Zdrowe odżywianie, sport /Rady i doświadczenia/ ZAPRASZAM!

Polecane posty

Kurcze Was to tylko jeden dzień zostawić same i już... Musze to chyba częściej wpadać!!! Co to jest za nikły jadłospis izulka?? Nie za mało?? Z czego energia do życia?? Dodaj do tego cośpełnoziarnistego jak ryż czy kasza i kawałek miesa czy ryby na obiad i może chleb pełnoziarnisty? Staraj sie jeść wszystko bogate w błonnik to sie powinnien ustabilizować ten brzuch. Co do ziaren napewno sa bardzo zdrowe i ja je tez podjadam, jednak na mnie tak nie działają... Ale to ty musisz znać najlpiej swój organizm i wiedzieć co na niego dobrze a co źle działa, niestety! A ty Protossko co to za zwatpeienie w nasze metody?? co ty też na dietę 500 kcal przechodzisz czy glodówke?? Jesz normalnie i zdrowo i jest ok. Co najwyżej mneij jedz zeimnaików i może sos sobie odpuść jak już koneicznie chcesz.... Albo jedz rano owsiankę zamiast jogurtu z płatkami? A może więcej ruchu?? Rower i może wróć na basen?? Takiego wysiłku jak ty miałaś na basenie to tylko pozazdrościć. Ja tyle w życiu chyba nei przepłynę, bo bardzo kiepsko pływam :( Chyba zamienie zwykły basen na aqua areobic, bo to jest wycisk dla mnie i uwielbiam to... jak macie okazję spróbujcie. A teraz moje grzeszki: zjadłam wczoraj snickersa i to wieczorem około 20. Wracałam od przyajciółki i byłam mega głodna juz... No i razem z przyjaciółką piłysmy pyszny lkier Bayleys (czy jak to się pisze??) na poprawę humoru, ale co tam nie łamie się - dzisiaj basen - Jupiiiiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak miło :) kochana.... wczoraj miałam beznadziejny dzien !!! zjadłam kilka wafelków i troche czipsów, masakra... wieczorem na dodatek :o dzis za to ladnie: standardowe sniadanie, w szkole banan, pozniej obiad i w domu jabłko. Ide wlasnie na rower poki nie pada i jest w miare pogoda :) i na dodatek mam checi. Jak mam zrobic te owsianke ? nie wystarczy ze wsypuje trzy łyzki platkow owsianych do jogurtu + inne :P:P Lece, całuje goraco MOJE PIEKNIE PANIE 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heej...! ❤️ Płatki owsiane, niecąła szklankę (takie tradycyjne - nigdy expresowe !) zalewa się wrzącą wodą. Można też gotującym się mlekiem, ale ja preferuję wodę, bo mój dietetyk wytłumaczył mi że z mleka w żołądku dorosłych wytrąca się niestrawna kazeina ! Białko trzeba czerpać z serów,jogurtów,kefiru,maślanki,jajek lub mleka kwaśnego. Wracając do płatków, wrzątkiem można je zalać rano na 20 min.przed jedzeniem lub jeszcze lepiej wieczorem. Pod wpływem temp. płatki pęcznieją i uwalniają wszystkie swoje dobroci. Wody musi być dużo, aby powstała taka ciapka a nie zbita masa. Po zjedzeniu ma się wypełniony żołądek i do południa nie ma uczucia głodu. Chyba już Wam kiedyś pisałam jaki genialny wpływ mają płatki owsiane na cały organizm...! Taka papeczka (tylko płatki + woda) dobra jest dla starszego pokolenia - takiego jak ja. Tak, tak Protossko Miła, ja jestem mocno starsza pani, tylko naturę mam młodzieńczą ! :D:D:D Wy, Młodzi uczący się, powinniście wieczorem do miseczki z suchymi płatkami dosypywać wszelkiego rodzaju bakalie. Świetne są, mają w sobie KOPALNIĘ MIKROELEMENTÓW I WITAMIN ! Wybrać można co kto lubi i na co kogo stać. Rodzynki,figi,morele,daktyle,śliwki suszone(pokrojone - oczywiście) midgały i wszelkiego rodzaju orzechy.....! SAMO ZDROWIE I DLA CIAŁA I DLA CIĘŻKO PRACUJĄCEGO UMYSŁU !!!❤️❤️ Moja córka (piąty rok uniwersytetu - tak Protossko Droga ! ;)) właśnie w ten sposób się odżywia. Ja, tylko płatki i woda. Nie jadam żadnych słodyczy, więc bakalie traktuję jako wspaniały deser i czasem sobie na nie pozwalam. :D:D:D Jeśli nie chcecie jadać zimnych śniadań, to wystarczy wieczorem wlać troszkę mniej wody i rano uzupełnić miseczkę wrzątkiem. Protossko - lubisz mnie jeszcze.....??? ❤️❤️ -Pa! 👄 A jak było na rowerze ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Masza \"L\" :D hihihihihi... może zaczne w ten sposób jeść te płatki owsiane... to znaczy, że z jogurtem źle ? Ja tak bardzo, bardzo lubie :D Hihihi pewnie, że Cię lubie ❤️ a na rowerku było niecodziennie :P..... jechałam sobie ścieżką rowerową a tam mój były kiedys kiedyś tam sobie stał przy samochodzie. Wczesniej coś pisał do mnie smsa i pytał gdzie bede jeździć. Pewnie dlatego wiedział i sobie czekał na mnie HAHAHAHA - Głupek :P Pogadalismy, było miło :) Fajnie... i zmarzłam własnie wtedy troszke ale już dobrze dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Protossko Droga! Cieszę się niezmiernie że dalej mnie lubisz, mimo mojego podeszłego wieku!!! 👄👄 Córcia to jest moje młodsze dzieciątko. Mam jeszcze synka - biznesmen,dobrze po trzydziestce, od 11 lat żonaty. Więc możesz sobie Kochana wyobrazić jaka ja WIEKOWA JESTEM...! Ale lubię Mlodych i Mlodzi ponoć lubią mnie. Jestem taka trochę zwariowana. KOCHAM MACKA MALEŃCZUKA!!!!!!!!!!!!!!!! Barrrrrrdzo lubię Kazika,Muńka Staszczyka,Miśka Koterskiego. Mój podstawowy ubiór to dżinsy, swetry a na nogach buty - szczurki. Zresztą jesli chcesz mnie zobaczyć to zapraszam na fotosik. Są tam moje 2 zdjecia - te z Krakowa z Janem Nowickim. http://malenczuk.fotosik.pl/ Co do płatków to z jogurtem też możesz zjeść, np. na deser. Takie zalane wrzątkiem są lepsze, bo gorąco rozpraża je i wtedy wszysto co w nich dobre, przekazywane jest do organizmu. Śpij dobrze moja Kumpelko!❤️ I nie zapominaj o koleżance L.m. -Pa! 👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okuu
Masza, a ile wody lejesz do takiej ilosci płatków? Ja dzisiaj zalałam z 3 lyzki płatków woda i wyszła zupa....chyba przegięłam z woda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, na niecałą szklankę suchych płatków biorę ok. póltorej szklanki wrzącej wody. Po 20 min.powinna powstać rzadkawa papka. Nawet jeśli wrządku dało się trochę za dużo, to powstały u góry kleisty płyn jest bardzo zdrowy. No i dzięki tej wodzie w żołądku płatki dalej pęcznieją i wymiatają z jelit wszystkie zalegające tam świństwa. -Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję że się na mnie dziewczyny nie poobrażałyście za ten mały opiernicz... może byłam zbyt ostra - ale ja mam po prostu alergięjak czytam o tym jakie dziewczyny maja pomysły na wyniszczającą dietę typu 500 kcal czy jeszcze mądrzejsze. Po prostu krew mi się zaraz gotuje... ale juz ok. Masza twoje rady sa cenne i chętnie też z nich korzystam. Ja jadam wąłśnie taka owsiankę jak ty piszesz tylko ja to lubie taka bardzo gęstą prawie bez tego kleiku, ale wypróbuje taka bardziej wodnistą. Może podpowiesz co można zjeść ciekawego na obiad bo ja już w taką rutyne popadłam że nie mam nowych pomysłów. Jesteś tu naszym dobrym duchem na topiku i bardzo fajna babeczka z Ciebie i nie dziwię się że Młodzi garną się do Ciebie. Pozdrowionka dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany... Kochana jesteś m.L 😘 Spróbuje z tymi płatkami tak zrobić :) a dziś to samo... standardowe śniadanie, w szkole banan i później obiad szkolny :P jak zawsze pyszniutki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miter, bardzo dobrze :P no.... nie można przecież jeść tak mało !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli po raz ostatni, jak zrobić ? Mam płatki owsiane, zwykłe takie (KUPIEC) można kupić takie górskie - kg ? i tez będą dobre... najlepsze są zwykłe bo takie większe i twardsze jakby :P hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówiłam Wam o tym byłym byłym co mnie zatrzymał jak jechałam na rowerze ? Dziś mnie dopadł jak się kręciłam w centrum i porwał mnie do parku !!!! Kto by pomyślał, ha ale fajnie sie gadało, w końcu sie do kogos gebe otworzyło :) było miło... później zawiozł mnie do domku a teraz głupi pisze, że chce sie spotkac... Ha :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! 👄 Moim zdaniem najlepsze są płatki górskie. Dokładny opis jak je podawać jest powyżej. Znam też przepis na ciasteczka z płatków owsianych.Ale mnie one jakoś nie smakują - takie suche. Protossko Miła🌼 czyżby jakiś romansik z exsem wisiał w powietrzu...???❤️ Jeśli to fajny gościu - to czemu nie? :D:D:D:D Pytacie o pomysły na obiady. Uwielbiam gotowanie na parze! Mój mąż pracuje w Bruxeli i tam nauczył się gotować BEZ SOLI ! No naprawdę można !!! W Belgii nawet frytek nie solą..........!!! Tylko podają z sosami. Np.z takim: keczup + majonez + czosnek + pili-pili (piekielnie ostra aftykańska przyprawa,można ją zastąpić pieprzem lub chili). Wiem że frytki są niezdrowe i nie powinnam o nich TU pisać ,ale podałam to tylko jako przykład. :D Od mojego pana dostałam w prezencie maszynę do gotowania na parze.To jest genialna sprawa!Na dolny poziom kładę ziemnaki i czosnek.Na wyższy marchewki,brokuły,brukselkę.Na ostatni rybny filet posmarowany oliwą. Maszyna w ruch i po 20 - 30 minutach jest pyszny i zdrowy obiad.Nie wiem jak to się dzieje,ale niczego nie solę - a jest smaczne...! Jeśli ktoś chce to można podać do tego dania sos np.pomidorowy czy koperkowy lub masło utarte z ząbkiem czosnku. Oczywiście zestaw warzyw może być dowolny. Często zamiast ziemniaków podaję osobno ugotowany ryż. Jeszcze jeden przepisik obiadowy. :D Jest to sałatka która stanowi cały posiłek. -Ryż ugotowany na sypko -Kapusta pekińska pokrojona w paseczki -Ogórek zielony (ze skórą) utarty na tarce z dużymi oczkami -Pomidor pokrojony w 8 lub 16 (w zależności od jego gabarytów) -Papryka pokrojona w paseczki -Puszka kukurydzy -Szczypior -Natka pietruszki -Koperek (duuuuuużo) -Oliwa lub olej -Sok z cytryny -Odrobineczka cukru i soli (mąż jada niesolone - ja sobie troszeńkę solę) :D:D:D Wszystko wymieszać w wielkiej misie i zajadać ! Jeśli ktoś jest ogromnym głodomorem, może dodać ugotowane i pokrojone filety z piersi kurczaka. No to........ SMACZNEGO ! 🌼🌼 Niebawem kliknę więcej przepisów. -Pa ! 👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam na rowerku :) 80 minut... troszke mi palce zmarzły hyhyhy.... ide do wanny i lulu :) Dobranoc Kochane Moje ❤️ 😘 🌼 😴 pssss. Wiecie, że dziś Weroniki ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie najlpeszego Protossko,tzn. Weroniko... mam nadzieję, że miałaś miłe imieniny... a ten były to chyba by chciał byc znowu obecnym, co?? Podobno nie wchodzi się 2 razy do tej samej rzeki, ale różnie w życiu bywa, więc jeśli to fajny chłopak to może warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hihihi, dzięki :D a wiecie co ? Śniła mi się ocena dobra z plusem, haha miałam +4 i kłociłam się o -5.... ale nie wiem z jakiego przedmiotu (hahaha) masakra, za dużo tej szkoły i stresu :P Ha ! Mam się dziś fajnie, powiem Wam :) po południu będę się uczyć matmy z kumplem, tymczasem siedze sobie w szkole na infie... za jakiś czas na obiad, trzecia infa i do domu :) Miłego dnia Kochane 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam na rowerku - 80 minut :D ale fajnie.... Ja tam w głowie Skośnookiego mam.... ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On naprawdę skośnooki?? Czy to tylko tak sobie o nim mówisz?? Jejku, jak ja lubię egzotykę...! Dawniej b. podobali mi się Arabowie. Mój mąż (mieszkał przez jakiś czas obok nich w Bruuxeli) wściekał się i mówił: lubisz ICH bo ICH dobrze nie znasz! Wtedy ja się wściekałam na niego i mówiłam: jesteś nietolerancyjny! Po 11 września przeszło mi i musiałam przyznać rację mężowi...!!! Ale i tak mam \"ciągotki\" do egzotyki, tylko kierunki geograficzne trochę zmieniłam...! :D:D:D Co ja plotę,co ja plotę.........................! Znowu mnie koleżanko zganisz za nieprzyzwoitość.....................! Hehehehe..........!!! -Pa! 👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahahaha....... :) no Skośnooki ❤️.... ma piękne oczy :) taki wąskie, skośne przy usmiechu :) a arabowie.... ech, mi sie kojarzy mój były M. :D ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEN DOBRY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D hura, hura, hura.... waże 54.... sialalala :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja rozumiem
ja chcę zacząć pływać i zalezy mi na zgranbiejszej sylwetce i myslicie ze pływanie 3 razy w tygodniu po 1,5 godziny da po kilku miesiacach efekt? diet próbowałam i zamiast tłuszczu traciłam miesnie które kiedys zbudowałam na siłowni ale do siłowni się zmuszałam a w czasach liceum uwielbiałam pływac tylko tak to jest ja ma się 30tke na karku i metabolizm juz nie ten co 10 lat temu:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×