Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

protosska

NOWY TOPIK - Zdrowe odżywianie, sport /Rady i doświadczenia/ ZAPRASZAM!

Polecane posty

Cześć Wszystkim :) Serdecznie wszystkich zapraszam na mój topik. Wymiana zdań na temat zdrowego odżywiania, sportu - czy jeździsz na rolkach, na rowerze ? Chodzisz na basen ? Od jakiegoś czasu prowadze zdrowy tryb życia, przynajmniej staram się. Jadam dużo jogurtów, serów, warzyw, owoców. Staram się pić jak najwięcej wody, ponadto pije różne herbatki (czerwone, na lepszą przemiane materii, odchudzające itp.) Jem 4-5 posiłków dziennie w tym ostatni o 18.00, 18.30. Jak tylko mam czas to ćwicze, staram się aby ćwiczenia te były regularne i trwały co najmniej 30 minut. Chodzę na basen tygodniowo (tyle, że to jest w ramach w-fu) mam zamiar sama od siebie uczęszczać na pływalnie. Niedługo zrobi się cieplej i znów będe mogła jeździć na rowerze i na rolkach !! Chciałabym wyrzeźbić sylwetke, wysmuklić nóżki i ogólnie schudnąć jeszcze pare kilo. W końcu jeszcze kilka miesięcy i lato ! Ten zdrowszy tryb życia prowadze od 3 miesięcy i w tym czasie zgubiłam 4 kilogramy i kilka cm w udach, talii, biodrach - super !!! wzrost: 163 waga: 54 Chciałabym mieć te 50, 51 kg :) Jeśli masz jakieś rady odnośnie pływania: np: Po jakim czasie widoczne sa efekty ? ; Czy rolki ładnie rzeźbią nogi ? ; Czy przysiady, skakanka jest skuteczna ? Co jadasz, ile ? itd. itp :) podziel się ze mną nimi, oczywiście ja również. :) ZACHĘCAM WSZYSTKICH I ZAPRASZAM SERDECZNIE !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć🖐️.Ja też staram się zdrowo odżywiać i dbać o siebie, niestety, nie zawsze mi to wychodzi.Teraz mam zamiar zacząć, jak tylko wyzdrowieję, ćwiczyć nordic walking,chodzić regularnie na basen i spacerować.Jeśli chodzi o odżywianie,piję dużo zielonej i czerwonej herbaty, naturalnych soków,jem dużo warzy i owoców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie ja z tym basenem chcę zacząć, chodzić regularnie. Dziennie dużo spaceruje, to do sklepu, ze sklepu, znowu do sklepu :P Chciałam dodać, że nie jem w ogóle słodyczy. Jedyne, na co sobei pozwalam to kisiel, czy galaretka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chce wazyc 54kg. Jedyne co teraz robie to pije zielona herbate w duzych ilosciach i zdrowo sie odzywiam:) Pora zaczac sie ruszac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi ni smakuje zielona herbata, nie wiem... moze akurat ta moja (Vitax) jest taka niesmaszna :o :o :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo lubię Dilmah,a moja mama gustuje w zielonej z miodem, cytryną i żeńszeniem Tetleya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leanne, może spróbuje :D słyszałam to i owo, że zielona herbata jest super a ja tej mojej wypić za cholere nie moge :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam : Sir Roger herbata lisciasta Zielona . Sypie na oko i zaparzam tak jak pisze w instrukcji. Jest czescia mojego zycia:) - - \"Właściwości lecznicze zielonej herbaty wykorzystywane są w medycynie chińskiej i japońskiej już od wieków. Dowiedziono, że zawiera ona m.in. witaminy A, B, B2, C oraz wiele minerałów i mikroelementów. Naukowcy z Centrum Badań nad Rakiem w Heidelbergu oraz z Instytutu Biologii Farmaceutycznej we Freiburgu potwierdzają, że składniki odkryte w zielonej herbacie umożliwiają skuteczną walkę z nękającymi nas dolegliwościami. Lista dobroczynnego działania zielonej herbaty na nasz organizm jest dość długa. Japończycy wymieniają aż 61 dolegliwości, w leczeniu których napój ten może być pomocny, np.: chroni przed zawałem serca, łagodnie stymuluje krążenie, zapobiega zwężaniu się naczyń krwionośnych, obniża poziom cholesterolu, zmniejsza ryzyko zachorowań na raka, wzmacnia zęby i kości, reguluje procesy trawienne. Japońscy naukowcy wierzą także, że w zielonej herbacie tkwi tajemnica długiego życia. Zawarte w niej składniki wpływają bowiem hamująco na procesy starzenia się organizmu. Jasność umysłu i aktywność Szczególnie docenia się działanie pobudzające i odprężające zielonej herbaty. Popijając ją, łatwiej się skoncentrować, szybciej można się nauczyć tekstu na pamięć. Przyzwyczailiśmy się pobudzać nasz organizm \"małą czarną\", która działa co prawda szybko, ale krótko. Zawarta w zielonej herbacie kofeina nie atakuje tak gwałtownie naszego organizmu. Jest to więc idealny napój dla osób, od których wymaga się nieustannej jasności umysłu i aktywności. (..) Aby polubić herbatę, najpierw należałoby poznać tajniki jej zaparzania. Woda, którą zaparzamy herbatę, powinna stygnąć po zagotowaniu około 5 minut. Jeżeli herbata ma działać na nas pobudzająco, zaparzamy ją przez 2-3 minuty, jeżeli odprężająco - nieco dłużej (3-8 minut). Następnie napar przelewamy do innego dzbanka, gdyż jeżeli tego nie zrobimy, będzie miał on gorzki smak. Możliwe jest dwu- lub trzykrotne zaparzanie tych samych liści. Za każdym razem odnajdziemy inny smak. Według Arenda Vollersa, znawcy kultury chińskiej, przy pierwszym zaparzaniu otrzymujemy herbatę o dobrym aromacie, przy drugim uzyskujemy dobry smak. Natomiast trzecie zaparzanie ofiaruje nam... herbatę długiej przyjaźni.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieźle Mattika :) gdzie dostane taką herbatke ? Moja właśnie miała gorzki smak przez co była niesmaczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattika, dużo brakuje Ci do wymarzonej wagi ? Ja właśnie chce schudnąć około 4 kg, byłam dziś na basenie i jestem bardzo zadowolona z tego :D hyhyhy... Chcę wyszuplić moje nóżki i je wygładzić, z tyłu na udach zaraz pod pośladkami są troche nierówne :o:o:o wiadomo o co chodzi :o:o:o dlatego właśnie musze się zmusić to picia zielonej herbaty Lubie herbatki Regulavit z Vitaxu, bardzo smaczne są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli przesadzilas z zaparzaniem:) W kazdym sklepie jest kilka rodzajow, mozesz wybrac taka ktora Ci odpowiada.Kiedys kupowalam najtansza lisciasta jaka byla i nie patrzylam na nazwe firmy tylko wlasnie glownie na cene.Teraz moge sobie pozwolic na troche drozsza. Dla osob zaczynajacych zabawe z zielona herbata dobre sa takie w torebkach.Jesli kupujemy lisciasta to wypada zaopatrzyc sie w tez taka \"lyzeczke\" w ktorej sie te liscie zamyka - nie wiem jak to sie fachowo nazywa.Jesli o mnie chodzi to mam w ksztalcie serduszka :D z haczykiem, ktory zaczepiam o krawedz kubka. Jesli nie smakuje zwykla, mozna kupic aromatyzowane np liśćmi mięty pieprzowej (Dilmah), ananasem i grejpfrutem / jasminem / zurawina (Twinings) itd.Do wyboru do koloru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to jest u innych ale np jesli pije zielona herbate to nie zabijam jej cukrem.Przy wszystkich innych trudno mi sie obejsc wiec w tym momencie nie pije zadnej innej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielono mi Zielono mi
Zielona herbata w smaku jest zawsze niedobra, mozesz kupic zielona z mieta- ta wersja jest najbardziej smaczna Ja sie nauczylam pic, pije od 3 lat, ale do dzis krzywie sie na jej smak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkaaaaaaaaaaaaa
ja tez marze o tym zeby zgubic troche kg marzy mi sie 8 kg,zeby osiagnac 55kg ale wiem ze nie uda mi to,bo nie umiem sobie odmoic jedzenia Od tygodnia nie jem slodyczy,pije tylko 1 kawe dziennie,zaczelam jesc sniadania,duzo owocow,duzo wody i czerwona herbatke:)Zaczelam tez biegac i cwiczyc Wiec moze nie 8 ale chociaz 2 uda mi sie zgubic:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hihihihi, musze się nauczyć ! olkaaaaaaaaaaaaaa: niemożliwość nie istnieje ! :D Jak się chce to sie da, ja zgubiłam 4 kg i chce zgubić drugie tyle. Stanęłam troche w miejscu więc zaczęłam chodzić na basen i postanowiłam więcej ćwiczyć (plus zacząć te herbatke pić!) i mam nadzieje, ze waga spadnie i sylwetka sie wysmukli. Zrobi się jeszcze cieplej i dojdą rolki oraz rower więc jeszcze większe szanse na piękna figur :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkaaaaaaaaaaaaa
Racja:) musze sie bardziej zmotywowac i bedzie dobrze:)wlasnie ide sobie pobiegac bo ladna pogoda:)Jak juz waga ruszy w dol to bedzie latwiej:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam lubię ten charakterystyczny smak zielonej herbaty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam o tych moich nogach cały czas.... Mam nadzieje, ze sie wysmukla i ten cały basen uczyni cuda !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielono mi Zielono mi
Basen czyni cuda, sama chce zaczac plywac, kiedys chodzilam i mialam piekne cialo, nic tak nie wysmukla i nie likwiduje cellulitu bez wysilku jak woda, plywac plywac plywac !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieskożabka
..jakim stylem plywania najszybciej mozna schudnac?? Umiem tylko pieskiem i żabką :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie nie wiem, który styl pływacki jest najodpowiedniejszy. Jem marchewke, chce ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielono mi Zielono mi
Zabka- najlepsza na cellulit i chudniecie tez Ja plywam zabka i na plecach A efekty ? Ja juz po 10 h plywania mialam efekty :) W 2 tygodnie schudlam 4 kg, bylam przy tym na diecie 1500 kcal, zdrowej Plywalam co drugi dzien po 1 h, a kiedy nie szlam na plywalnie to jezdzilam w domu na rowerze- lekkie obciazenie z 52 kg do 48 przy twoim wzroscie- 163 cm Woda to moj zywiol, juz sie doczekac nie moge, kiedy wyladuje na basenie, niestety narazie zostaje gimnastyka w domu, ktora tez daje swietne efekty, ale woda jest niezastapiona, Ja w niej wypoczywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio od osoby bardzo dobrze znającej się na herbatach dowiedziałam się, że prawdziwa zielona herbata nie powinna smakować :O i oczywiście polecam tylko liściastą :) w tej ekspresowej to tak naprawdę nie wiadomo co za śmieci są :O i czuć torebką, smak okropny :O dlatego kupuję tylko liściastą ...wprawdzie trzeba się \"pomęczyć\" z parzeniem, ale lepiej smakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×