Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

migotka123

pilot eycieczek-języki obce... BARDZO PROSZE O POMOC

Polecane posty

bardzo chciałabym zostać pilotem wycieczek zagranicznych a następnie rezydentem. Kończe studia (nie związane z turystyką),następnie pragne ukończyć kurs wycieczek.Mam pytanie w związku z językami obcymi.Bo jak to jest?Angielski to podstawa,ale obojętnie do jakiego kraju pojade?Bo jak będe chciała pracować we Włoszech to konieczna jest znajomość włoskiego?Czy ,angielski jako taka baza ,wystarczy.... Bo juz sama nie wiem czy skupić sie wyłącznie na angielskim., w myśl zasady,lepiej mniej a dokładniej ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deelayah
Oczywiscie, ze jako pilot wycieczek we Wloszech musisz znac wloski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobrze ,ale znam pilotów którzy w pilotują wycieczki w różnych państwach.To co mam znać włoski,hiszpański,portugalski,grecki... W zależności gdzie \"mnie biuro turystyczne rzuci\"????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krarola
Migorka, a na czym polega praca pilota i rezydenta i jakie trzeba miec kwalifikacje?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilot opiekuje się grupą podczas wyjazdu (podróż,podczas pobytu w danym miejscu,podróż powrotna),a rezydent przez pewien okres (np cały letni sezon) znajduje się w danym kraju i tam na miejscu opikuje sie grupami turystów z danego biura podróży. Wykszatałcenie minimum średnie,nie karalność,ukończenie kursu+egzamin....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są rownież wycieczki które obejmują pare państw np.Francja,Grecja,Włochy (byłam na takiej 2 lata temu) i co wtedy pilot ma znać 3 języki?Skoro w 3 panstwach pare dni bedzie przebywał????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krarola
A pilot oprocz opieki musi jeszcze pelnic role przewodnika, czyli opowiadac o historii i zwyczajach regionu przez ktory akurat przejezdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bąbelek10987
do migotka Organizator turystyki organizujący wycieczki za granicą jest obowiązany zapewnić opiekę pilota wycieczek posiadającego znajomość języka powszechnie znanego w kraju odwiedzanym lub języka uzgodnionego z kontrahentem zagranicznym. Organizując wycieczki dla turystów z zagranicy, organizator jest zobowiązany zapewnić usługi opiekę pilota wycieczek posiadających znajomość języka obcego umożliwiającą swobodny kontakt z uczestnikami lub języka uzgodnionego z kontrahentem zagranicznym. do krarola Pilot nie pełni roli przewodnika. Musi zapewnić podstawową informację krajoznawczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×