Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ona nieokreslona

ABORCJA.. Jesteście za zmianami??

Polecane posty

Gość chce miec
poza tym embrion to jeszcze nie czlowiek, bo gdyby byl czlowiekiem, to jakby go wyciagnac z brzucha matki w 3 miesiacu, to zapewne by przezyl jako czlowiek. Ja chce moc decydowac o sobie i o swoim zyciu. Nie jestem feministka, poprostu realnie patrze na swiat. W polsce zamykaja szpitale i likwiduje domy dziecka z braku pieniedzy, wiezienia sa przepelnione, a ktos kto nie potrafi rozwiazac problemow doroslych ludzi ma za mnie decydowac??? nie pozostawiajac mi jakiegokolwiek wyboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niike3
a prawo adopcyjne mówicie oddać dobra ile z tych dzieci bedzie miało prawdziwe domy a ile wyląduje na dworcach żebrząc o kawałek chleba albo kradło bo uciekną z domów dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niechciane
Gdyby ktoś z was choć raz był w domu dziecka..... Gdyby koś z was choć raz poczuł się, niechcianym, oddanym, wyrzuconym na śmietnik... - to wolelibyście się nie urodzić!!!!!!!!! Jesteście świętoszkami i udajęcie świętoszki... Popatrzcie się na siebie jacy jesteście WY dobroduszni cydzym kosztem, cudzymi rękami. A przygarniecie mnie ? zaadoptujeciemnie? A pokochacie mnie? HA HA łatwo wam decydować za innych......................... ja wolałabym się nieurodzić niż przeżywać to upokorzenie na codzień.... Jak jesteście tacy wspaniali - to mnie adoptujcie, dajcie miłość, której nie dostałam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niech zostanie tak jak jest...
mogą wprowadzic zmiany pod warunkiem ze sluzba zdrowia bedzie inna, ze pomoga kobiecie która urodzi uposledzone czy z chorobą genetyczna dzieko? czy zapewnia rehabilitację opiekę i to za darmo? czy udziela pomocy finasowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce miec
mozliwosc urodzenia zdrowego dziecka, jesli chorego, to ma byc to moja i wylacznie moja decyzja. Bywaja sytuacje, ze dzieki badaniom prenatalnym daje sie leczyc dziecko jeszcze w lonie matki. Gdzie tu jest polityka prorodzinna jak ludzie nie maja za co utrzymac samych siebie, a co dopiero rodzine. Kogo stac na aborcje, zeby tak sobie isc , bo sie podjelo decyzje w ciagu kilku godzin???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisnia w likierze
jedna wielka hipokryzja, nie wiem czy wiecie o tym, ze w Polsce wskaźnik urodzeń jest NAJNIZSZY w całej Europie. Troche to dziwne, zwazajac na to, ze wiekszosc deklaruje, ze albo nie zabezpiecza sie wcale (28%), albo stosuje metode kalendarzykowa lub stosunek przerywany (25%). Antykoncepcje hormonalna stosuje tylko 20% Polek (srednia unijna - 65%). z taka swiadomoscia o antykoncepcji powinnismy miec najwyzszy wskaznik urodzen w calej Europie. tyle, ze nie ma oficjalnych badan na temat aborcji - nie tylko tej przeprowadzanej w gabinetach, ale rowniez tej, ktora kobiety robia sobie same, w domu, za pomoca roznych tabletek do ktorych dotrzec nie jest trudno. zapytajcie waszych mam, ciotek, siostr, babc jak to z aborcja bywalo... tylko uwazajcie, bo mozecie sie zdziwic.. aha, zeby nie bylo ze sobie z nieba wzielam te cyferki - podaje zrodlo: http://www.gazetawyborcza.pl/1,75476,3987867.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyradio
zycze wam, zeby zadna z was nie musiala decydowac sie na przerwanie ciazy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niechciane
mam pytanie, czy ktoś wie ile kościół wydaję pieniędzy na " siebie"? ile państwa wydają pieniędzy na przyjęcie głowy kościoła? A może, taki kościół przeznaczył by te pieniądze na głodujące dzieci!!!!! Zakaz mordowania..... NIE MORDOJ - NIECH GŁODUJĘ, NIECH SIĘ SNUJĘ, NIECH BĘDZIE NIESZCZĘSLIWE, NIECHCIANE, PORZUCONE. ...... co wy wiecie o mordowaniu???????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiesz
wisnia w likierze..a wlasnie moze cos wiecej o tyma jak sobie kiedys radzono:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niike3
jak ktoś będzie chciał usunąć to tak usunie pytanie tylko czy w szpitalu czy u jakiegoś pseudo lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfggjgh
jestem przeciw jakimkolwiek zmianom... jedynie refundacja antykoncepcji jest ok zmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niike3
odpowiedz na przykład lampka wina i goraca kąpiel nie za gorąca przed okresem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisnia w likierze
odpowiesz - szukajcie, a znajdziecie ;) sa publikacje na ten temat, artykuly, ksiazki, winternecie tez sporo znajdziesz. zwykle jest tak, ze prawo, jakie w danym czasie obowiazuje, warunkuje poglady spoleczenstwa na pewne kwestie. czyli - jesli aborcja jest zakazana - ludzie sa przekonani, ze jest zla (no bo jej nie wolno zrobic), jesli ustawa mowi, ze jest dozwolona - ludzie uwazaja, ze to nic az tak strasznego. kiedys bylo tak, ze sportsmenki celowo zachodzily w ciaze, a pozniej, we wczesnych miesiacach ja usuwaly - nie dlatego, ze nie mialy pieniedzy, warunkow, nie dlatego, ze to by zniszczylo ich zycie i kariere, nie... usuwaly po to, zeby osiagac lepsze wyniki w sporcie, nie zaglebaialm sie w temat, ale hormony wytwarzane w czasie ciazy dobrze dzialaly na ich kondycje(?) jakos tak... w kazdym razie aborcja calkiem niezle przekladala sie na ich osiagniecia. i to byla Polska, moi drodzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ad nie zabijaj oddaj
jasne.... a kto mi zafunduje cięże? witaminki, USG, wizyty..... kto mi zapewni, że mnie z pracy nie wywalą.... przcież to w Polce powszechne.... przez to, że mnie jakiś zwyrodniały dupek zgwałci, ma mi się rozwalić całe życie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niike3
niechciane można zapytać ile masz lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdziwnypolak
Każda rodzina ma miec po 10 dzieci. Aboracja, pigułki i prezerwatywy to sam szatan. Bo tak Bóg chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciw zmianom
jestem i mam pytanie, skoro aborcja jest zabroniona, antykoncepcja droga, ....DLACZEGO DO JASNEJ ****** NIE MOżNA PODWIąZAć SOBIE JAJOWODóW LEGALNIE???????????? dlaczrgo pan "Gertych" ma mieć całkowitą kontrole nad moim życiem???? jakim prawem?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona nieokreslona
do wisnia w likierze zle zrozumiales moje pytanie;) ale to nic... odnosnie tych sportsmenek..to sie tyczy tych radzieckich zcasow..:D i ostatnio slyszalam cos w jakims programie na ten temat.., ze to bzdury ogolnie...poniewaz.. skutki sa wrecz odwrotne...jak kobieta w 1 trymestrze mzoe czuc sie dobrze i miec sily na treningi...kiedy mdlosci...nierzadko bole brzucha...a i czesto bieganie nie jest wskazane...:O a co tu przy takim wysiłku fizycznym..:O nie wspomne o hormonach i ogolnie złym samopoczuciu..:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niike3
to życze ci tych 10 dzieci i psa i meża pijaka i zobaczymy wtedy co będziesz mówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisnia w likierze
ona nieokreslona - mozliwe, ze bzdury, nie twierdze ze nie. nie sprawdzalam, wiec nie wiem, ale ponoc takie praktyki byly bardzo powszechne (bez wzgledu na to, czy osiagalo sie zamierzony cel czy nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem zdecydowanie..za
Bo dlaczego Rząd ma rządzic naszymi dupami?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niike3
prawdziwy polak a do tego jeszcze najlepiej mieszkanie m-3 w blokach i ciekawe gdzie się pomieścisz z tymi dziećmi a poza tym nie sztuka dzieci narobić ale je nakarmić ubrać wyuczyć ty chyba nie zdajesz sobie sprawy ile to kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona nieokreslona
wisnia w likierze..rozumiem..ja tez pewna nie jestem pisze żem tylko co słyszała..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tekst znacie, nie pamiętam już skąd go mam, pasuje tutaj jak ulał. Życzę miłej lektury \"Jestem kobietą szczęśliwą. Rano wstaję razem z moim mężem i gdy on goli się w łazience, przygotowuję mu pożywne kanapki do pracy. Potem, gdy całuje mnie w czoło i wychodzi, budzę naszą piątkę dzieciaczków, jedno po drugim, robię im zdrowe śniadanie i głaszcząc po główkach żegnam w progu, gdy idą do szkoły. Zaczynam sprzątanie. Odkurzam, podlewam kwiatki, nucąc wesołe piosenki. Piorę skarpetki i gatki mojego męża w najlepszym proszku, na który stać nas dzięki pracy, jako zwykłego robotnika, Mojego męża, i rozwieszam je na sznurku na balkonie. W międzyczasie dzwoni często mamusia mojego męża i pyta o zdrowie Swojego dziubdziusia. Teściowa jest kobietą pobożną i katoliczką, znalazłyśmy więc wspólny punkt widzenia. Po miłej rozmowie, jeśli już skończyłam pranie i sprzątanie, które dają mi tyle radości i poczucie spełnienia się w obowiązkach, idę do kuchni i przygotowuję smaczny obiad dla naszego pracującego męża i ojca, który jest podporą naszej rodziny i dla naszych pięciu pociech. Kiedy już garnki wesoło pyrkoczą na gazie, a mieszkanie jest czyste, pozwalam sobie na chwile relaksu przy płycie z Ojcem Świętym i robię na drutach sweterki i śpioszki dla naszej szóstej pociechy, która jest już w drodze, a którą Pan Bóg pobłogosławił nas mimo przestrzeganego kalendarzyka, co jest jawnym znakiem Jego woli. Nie włączam telewizji, ponieważ płynący z niej jad i bezeceństwo mogłyby zatruć wspaniałą atmosferę naszej katolickiej rodziny. Czasami haftuję tak, jak nauczyłam się z kolorowego pisma dla katolickich pań domu, albowiem kobieta nie umiejąca haftować nie może się w pełni spełnić życiowo. Kiedy moje dzieci wracają ze szkoły radośnie świergocząc, wysłuchuję z uśmiechem, czego dziś nauczyły się w szkole. Opowiadają mi o lekcjach przygotowania do życia w rodzinie, których udziela im bardzo miła pani z przykościelnego kółka rożańcowego. Córeczki proszą, abym nauczyła je szyć, ponieważ chcą być prawdziwymi kobietami, nie zaś wynaturzonymi grzesznicami z okładek magazynów, chłopcy natomiast szepczą na ucho, że na pewno nigdy nie popełnią tego strasznego grzechu, który polega na dotykaniu samych siebie, ani nie będą oglądać zdjęć podsuniętych przez samego Szatana. Karcę ich lekko za wspominanie o rzeczach obrzydliwych, lecz jestem szczęśliwa, że wczesne ostrzeżenie uchroni moich dzielnych chłopców przed zboczeniem i abominacją. Mój maż wraca z pracy po południu. Witamy go wszyscy w progu, poczym myje on ręce i zasiada do posiłku, a ja podsuwam mu najlepsze kąski, aby zachował siłę do pracy. Potem mój mąż włącza telewizor i zasiada przed nim w poszukiwaniu relaksu, a ja zmywam talerze i garnki i zabieram jego skarpetki do cerowania, słuchając z uśmiechem odgłosów meczu sportowego w telewizji. Wieczorem kąpię nasze pociechy i kładę je spać. Kiedy wykąpiemy się wszyscy, mój mąż szybko spełnia swój obowiązek małżeński, ja zaś przeczekuję to w milczeniu, ze spokojem i godnością prawdziwej katoliczki, modląc się w myśli o zbawienie tych nieszczęsnych istot, które urodziły się kobietami, ale którym lubieżność Szatana rzuciła się na mózgi, które w obowiązku szukają wstrętnych i grzesznych przyjemności. Zasypiam po długiej modlitwie i tak mija kolejny szczęśliwy dzień mojego życia.\" ................................. To jest modelowy przykład rodziny jaki ma obowiązywać w nasze Pomrocznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niike3
chyba że liczysz na pomoc kościelną albo becikowe albo rodzinne wtedy to inna sprawa sorki strasznie mnie to zruszało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie czytalam tematu w calosci, ale zastanawiam sie jak by sie poczul nasz premier Giertych gdyby w przyszlosci to jego corke zgwalcono i sprawca bylby nieznany, a wynikiem tego bylaby ciaza??? nikomu tego nie zycze, ale ciekawe jak on by sie czul, jego zona, a przede wszystkim jego corka??? przeciez on ma dziecko, dziewczynke!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wolny wybór we wszystkim dany z góry. Korzystam z niego na codzień. Jeśli będę chciała usunąć ciążę, to zrobię to, jeśli nie, to nikt i nic mnie do tego nie zmusi. Nie rozumiem tylko, dlaczego na kobiety w Polsce patrzy się jak na morderczynie- wszystkie bez wyjątku: posłowie chyba uważają, że gdyby była możliwość legalnej aborcji, to każda z nas co miesiąc dokonywałaby aborcji. Nie ma zakazu palenia papierosów, picia alkoholu w Polsce. I co? Wszyscy są palaczami i alkoholikami? Mamy wybór. Znam kobiety, które nie usunęłyby ciąży, choćby dziecko miało być chore, kalekie albo pochodziłoby z gwałtu. Mało tego- nie zostawiłyby takiego dziecka w szpitalu. Są też takie, które robiłyby to z wygody- bo to nieodpowiedni moment na posiadanie potomstwa etc. Powody podjęcia takich decyzji są o wiele bardziej złożone, niż te, które tutaj podaję jako przykładowe. Każdy z nas staje codziennie przed jakimś wyborem- nawet te małe, powszednie decydują o tym, jak żyjemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem zdecydowanie..za
Jasne..człowiek jest istotą wolną i opdowiedzialną za swoje czyny. Jest podmiotem a nie przedmiotem czyichś wimaginowanych przekonań. Odpowiada sam przed sobą albo..przed Bogiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Decydenci traktując kobiety jako potencjalne morderczynie zapominają jednak o tym, że wiele kobiet- różnymi metodami- zabezpiecza się przed niechcianą ciążą. O czym to świadczy? Że nie jesteśmy głupimi macicami, które marzą o tym, by co miesiąc się \"skrobać\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdziwnypolak
niike3. Da Bog dziecko, da na dziecko. Polska wymiera, bo ludziom nie chce sie miec dzieci. Komunistyczne wygodnictwo i satanizm to powoduje. Przed wojna każda rodzina miała dużo dzieci i było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×