Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ona nieokreslona

ABORCJA.. Jesteście za zmianami??

Polecane posty

Gość ten wymysllO
:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdziwnypolak, palnąłes jak gołąb na parapet. Nie wiem tylko czy śmiać sie czy płakać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\'Przed wojna każda rodzina miała dużo dzieci i było dobrze.\' To dwa różne światy chłopczyku, nie porównuj ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niech zostanie tak jak jest...
dal Bóg dzieci da i na dzieci?????????????? moja babcia miał 5 rodzenstwa... wszyscy spali w 1 pokoju... moja babci rzadko miała nowe buty a na sniadanie i częściej była polewka czy gotowane zemniaki....do dnia dzisiejszego mi mówi jak było kiedys...jeszcze przed wojną na wsi...j jakos Bóg nie zesłał pieniedzy by chociaz mieli na porządny posiłek...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli rozpiszą referendum ( ale myślę, że niestety nie), niech zmobilizują sie kobiety w wieku rozrodczym! Niech nie siedzą w domach, ale idą i we własnym interesie, a także w interesie swych córek i głosują ZA MOŻLIWOŚCIĄ ABORCJI! Ciekawa jestem, ile moherów w młodości skrobało się po kilka lub nawet kilkanaście razy ( ich młodość to lata 50 i 60), kiedy o antykoncepcji w Polsce mało kto słyszał, ale teraz pyszczą, bo nawet jeśli znalazłby się zboczeniec, który by się na nie porwie i je zgwałci, to ciąża im nie grozi. Ale ja NIE WYOBRAŻAM sobie, żeby można było chcieć urodzić dziecko z gwałtu i nie życzę tego żadnej kobiecie na świecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sheenka, my to wiemy, ale skąd Prawdziwnypolak ma to znać. W książeczce do nabożeństwa o tym ani dudu :) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zresztą wszelkie zakazy - jak zwykle uderzą w najbiedniejszych. Gdybym zaszła w ciążę i nie chciała urodzić, to bym nie urodziła i nikt by mnie do tego nie zmusił!!! Jak wiele kobiet w tym kraju mogłabym wyjechać do jakiegoś normalnego kraju, gdzie bym to zrobiło, jeśli w Polsce by się nie dało. ALE SIĘ DA, a te durne zakazy powodują, że ginekolodzy w swoich gabinetach zarabiają krocie na zabiegach i będą zarabiać, dopóki ten skretyniały rząd będzie nami rządził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka se gałązka, jestem prawie pewien, że właśnie to lobby bardzo pili w kierunku całkowitego zakazu aborcji. Przecież nie ma to jak kasa .... Gdy nie wiadomo o co chodzi to właśnie chodzi o pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESTEM PRZECIWNA ZMIANOM! DOTYCHCZASOWE REGULACJE SĄ WYSTARCZAJĄCE, A TO CO SIE DZIEJE>> TO UTAJNIONA KAMPANIA WYBORCZA MOCHERÓW! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem....znam paru ginekologów i żaden nie popiera tego pomysłu, mimo wszystko lekarzami zostają raczej ludzie z szerszymi horyzontami....Znam też takich, którzy zabiegu za żadne pieniądze nie zrobią, bo takie są ich poglądy i przekonania, jednakże nie potępiają ani kobiet ani innych lekarzy. Zauważcie, że najwięcej pyskują faceci i stare baby, ciekawe, nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niech zostanie tak jak jest...
a własnie stare kobiety nie moga juz miec dzieci... i wychodzi na to ze najbardziej przeciwi sa ci którzy juz nie znajdą się w podobnej sytuacji co rodzice z chorymi dziecmi czy kobiety zgwałcone no i kobiety które w wyniku ciazy i niewłasciwej opieki medycznej straciły zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona nieokreslona
wg mnie madruja sie stare baby z Rydzykiem na czele:O wysługując sie PiSem..a LPR swoja droga....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież to aż śmierdzi kolejną \"reformą\" (reformy mają w załozeniu usprawniać, a nie utrudniać :O ), która elektoratowi Pisu i Lpr ma podnieść wyniki sondaży! W głowie mi sie nie mieści, ze mam mieszkac w panstwie policyjnym, zaklamanym i konserwatywnym jak sardynki :O Patrz wyrok Trybunału Konstytucyjnego w spr. oświadczenia pani Waltz, wspomniana ustawa o aborcji, i na dokładke te nieszczesne sądy \"24\" godzinne. :O Emigracja mlodych w ten sposób nigdy nie zostanie powstrzymana! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nyna
Dla mnie tez obecna ustawa jest w miare kompromisowa. Nie jestem za aborcja na zyczenie, nie potepiam kobiet które to zrobiły, jednak w razie referendum nie oddam mojego głosu na to by aborcja na zyczenie była legalna. Wole by zajeto sie innymi rozwiazaniami - refundowanie antykoncepcji, itp. Uwazam ze w tym wypadku mozna zapobiec ciazy duzo wczesniej niz od razu budzic sie w momencie kiedy jest juz tak naprawde za pozno. Sorry, ale seks to tez odpowiedzialnosc, tego tez powinni uczyc, szkoła, rodzice... Dlatego aborcja, tak... ale tylko w takiej formie jak jest obecnie. Uwazam, ze to co teraz robi LPR jest jakims jednym wielkim nieporozumieniem, kampania wyborcza, jest to conajmniej załosne:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem przeciw! Choć nie wiem czy bym się zabiegowi poddała. Na to wpływa wiele czynników. Koś tu napisał, że kobieta zgwałcona może oddać dziecko, ale czy da radę nośić je w sobie 9 miesięcy? I jeszcze jdno, pani w telewizji z zapałem mówiła, że 2 ludzi sie decyduje na seks to musi być odzpowiedzialna. Czy ktoś mówi, że aborcja to środek antykoncepcyjny? Jak zmienią, a oby nie, pogłębi się tylko czarny rynek. Powinno zostać jak jest Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłoby idealnie, gdyby wszyscy świadomie podchodzili do spraw seksu i posiadania dzieci. Ale tak nie jest i nigdy nie będzie. Zawsze będą młodzi, którym zmysły zaćmią rozum, zawsze będą alkoholicy domagający się swych \"praw\", zawsze będą naiwne panienki wykorzystywane przez drani i zawsze będą gwałty. Aborcja na życzenie? A czemu nie? Nie sądzę, by kobiety stadnie biegały na zabiegi, ponieważ ta decyzja nie jest ani łatwa, ani przyjemna, jeśli już jakaś się na to decyduje, to przeważnie naprawdę nie ma innego wyjścia. I tylko ona ma prawo decydować o swoim losie, ponieważ to ona ponosi wszelkie konsekwencje wynikające z posiadania dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
REFERENDUM NIE BĘDZIE!! Nasz RZĄD swoich wyborców o zdanie jest skłonny zapytać tylko w sprawach tak przewaznych jak kilka ptaków w Rospudzie, a nie w sprawach dot. zycia w państwie. I dojdzie do tego (mam nadzieje, ze znajdzie sie wiecej rozumnych co nie odda swojego głosu) do tego, ze świstek papieru zwany konstytucją (przepraszam za świadome nieposzanowanie ustawy zasadniczej) bedzie decydował o tym, ze kobieta choć zagrozone bedzie jej zycie, bedzie musiala urodzić, o tym ze 14latka bedzie rodzić dziecko, które za chwile znajdzie sie na smietniku, o tym ze kobieta bedzie skazana na urodzenie dziecka jakiegoś gnoja co dopuścił sie gwałtu (co doprowadzi zapewne do powiekszenia sie marginesu społecznego, bo dziecko trafi do domu dziecka - utrzymywane przez państwo przez 18 lat, potem znajdzie sie na ulic i bedzie kradło :O ) itd... Mało? :O Wkurza mnie jak nie wiem co ta ignorancja, zasłaniana \"dobrem dziecka poczętego\" :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nyna
Zawsze moze i bedzie brak odpowiedzialnosci, ale jesli tak bedziemy podchodzic do tych kwestii i ogolnie do zycia, to chyba nie ma najmniejszego sensu?!! Przeciez tak samo jak kształtuje sie odpowiedzialnosc obywatelską - patrz USA, tak samo mozna wypracowac odpowiedzialnosc dotyczącą seksu!!! Nie mozna z gory zakładac ze zawsze tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóż to. Dziecko poczęte, ma mieć wszelkie prawa, natomiast dzieci już urodzone coraz częściej cierpią głód i nie mają żadnych szans na normalne życie. Już pomijam, że wyżej się ceni dobro zygoty niż dobro kobiety. W głowie się nie mieści!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za popracie. i tak to niestety nic nie da :P \"Wypracować odpowiedzialnośc w sprawach seksu\" identycznie jak doprowadzić by było mniej alkoholików, mniej rozwodników, mniej zlodzieji itd. Niemozliwe. Tym bardziej ze temat seksu stał sie tematem \"smacznym\" jak cukierek owocowy. Coraz młodsze dzieci chcą próbować jak smakuje, nie słuchając upominań mamy, ze może się zadławić. Przykra rzeczywistość, ale to chyba sie nazywa postep cywilizacyjny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grawitacja, referendum nie będzie, bo (jak powiedziała kiedyś posłanka Nowina-Konopka) \"Przypadkowe społeczeństwo nie będzie o sobie decydowało\" Trzeba wiać z tego pogrzmoconego kraju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D hahaha Niezły ubaw! A moze zamiast wiaco ksiązke napisać?? \"Absurdy PRLu\" już są.. teraz by sie przydały \"Absurdy IV (phi! :D) RP\" hehhe Co Ty na to?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nyna
Nie mam jeszcze;) Jednak wiem co to pytanie ma wprowadzic za konkluzje:P Jestem dzieckiem rozwodników - brak domu rodzinnego, moja siostra wpadła i urodziła dziecko dla faceta ktory okazał sie autentycznym psycholem, uczyła sie jeszcze. Teraz jest szczesliwa. Byłam w domu dziecka, moja najlepsza przyjaciółka spedziła tam troche czasu... Wychowałam sie sama praktycznie, na własnych błedach i biore za to odpowiedzialnosc. Wole zapobiegac, niz od razu łapac sie drastycznych metod. W naszym kraju nie ma nawet polityki dot. antykoncepcji dobrze rozwinietej. Moze najpierw warto powalczyc wlasnie o to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może zycie mój tyłek i moje
sumienie! NIGDY nie usunęłabym ciąży ale to moja i tylko moja sprawa! żaden facet-polityk, a tym bardziej klecha albo babka wmoherowym berecie(która dzieci już nie moze mieć) nie będzie decydować o mojej dupie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miało być -moje życie
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytałam, czy masz dzieci, bo chciałam wiedzieć, czy doświadczyłaś ciąży, porodu i czy PRZEŻYŁAŚ macierzyństwo, nie tylko, czy o nim wiesz z teorii. To są dwie zupełnie różne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawi mnie, czy przypadkiem, jak zakażą aborcji zupełnie, nie wzrośnie wskaźnik samobójstw w polsce. Przecież kobieta, która została zgwałcona, przez lata nie może spojrzeć w lustro, ma obrzydzenie do siebie, ludzi i całego świata. Bez pomocy psychologa na 100% sama się nie pozbiera ... Chodzi o sam fakt zgwałcenia a co dopiero jak się okazuje że jest w ciąży. Nosić pod sercem dziecko, które kojarzy się z bólem, żalem. Nawet jeśli urodzi to niewiadomo czy zdrowe, bo o ciążę trzeba dbać. Jak o nią dbać w stanie załamania ... ? Ciąży potrzebny jest przecież spokój. Kościół zarzuca, żeby nie stosować antykoncepcji. Co się wtedy robi z urodzonymi dziećmi ? Wyrzuca się noworodki do śmietnika => błędne koło, brak słów! A państwo, zamiast pomagać, jeszcze bardziej szkodzi i wbija szpilę coraz głębiej i głębiej. Przez czyjeś chore urojenia. I jeszcze bezczelnie śmią twierdzić że dla dobra narodu, dobre sobie! Żal d**ę ściska ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×