Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hashimotka

STWIERDZONO U MNIE CHOROBE HASHIMOTO-WRESZCIE WIEM CO MI JEST!!!

Polecane posty

Przy hashimoto bardzo ciekawe efekty może dać spożywanie ashwagandhy. Moja koleżanka przyjmując ashwagandę mogła w miarę normalny sposób funkcjonować, ale wiadomo że każdy reaguje inaczej. Ogólnie bardzo ciekawy artykuł o hashimoto znalazłem i można tu http://piekniemodna.pl/hashimoto-czyli-kolejna-choroba-miare-epidemii/ znaleźć ciekawe informacje na temat tej choroby, która występuje coraz częściej niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM TEŻ MA HASHIMOTO JESTEM NA DIECIE BEZGLUTENOWEJ ŁYKAM MULTIWITAMINE WOMEN Z MOLECULAR PROJECT BADAM SIE SYSTEMATYCZNIE I DAJĘ RADE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zajrzyj sobie na strone https://hashimotoplan.com/ - oni maja bardzo dobre artykuly na temat hashimoto wlasnie. ja mnostwo wiedzy od nich ciagne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny,czy macie problemy z cerą? Zauważyłyście jej pogorszenie przy spożywaniu nabiału i pieczywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashimoto1
Chciałabym przedstawić sposób leczenia choroby tarczycy tzw. „choroby Hashimoto” mojej babci. Od razu powiem, że z mamą byliśmy tej metodzie zdecydowanie przeciwne i uważaliśmy to za szarlataństwo ale jednak pomogła, babcia nie odczuwa już praktycznie żadnych efektów tej choroby. Otóż wujek pokazał jej filmy Jerzego Zięby (można odnaleźć na youtube). Babcia nie jest osobą zbyt ufną (nie dała się zrobić na wnuczka a próbowali dwa razy) ale jednak stwierdziła, że spróbuje bo same witaminy i tak jej nie zaszkodzą i o dziwo zadziałało. Ta choroba bardzo ją męczyła, miała kiepskie samopoczucie teraz można powiedzieć że przeżywa drugą młodość. Suplement Ilość dziennie Witamina A 5000 j.m. Witamina C 2-4 gram Witamina D 1000-10000 j.m. Witamina B2 200mg Witamina B3 300mg Cynk 30-50mg Magnez 300-500mg Selen 200-500µg Jod 2-5kropli i jeśli brak negatywnych skutków to stopniowo zwiększać dawkę Niestety ciężko jest znaleźć wszystkie te produkty w jednym sklepie, ja znalazłam tylko jedno takie miejsce gdzie mają praktycznie wszystkie składniki w dobrej jakości i po bardzo konkurencyjnych cenach (nie mają tylko jodu ale to można kupić w każdej aptece). Poniżej przesyłam link do już spakietowanej oferty: https://witaminas.pl/sklep/witaminy-i-mineraly-kompleks/hashi-komplex-zestaw-witamin-i-mineralow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkasłoneczko
U mnie to wyglądało, jak w jakimś słabym filmie. Pukałam do drzwi wielu lekarzy i zawsze często kończyło się to odpowiedzią "Przesadza Pani" i wysłaniem mnie do domu. Oczywiście rachunek, za taką diagnozę też się zawsze pojawiał. Postanowiłam, że dowiem się, na co jestem chora i znajdę osoby, które mi w tym pomogą. No i jak większość Polaków, stwierdziłam, że zaczerpnę wiedzy od wujka google. Tak wiem, nie pochwalacie i rzadko kiedy można znaleźć wiadomości, poparte doświadczeniem, które merytorycznie coś wniosą. Ale tym razem, trafiłam na portal gdzie lekarze udzielają odpowiedzi, wszystko jest sprawnie przeprowadzane i nie musisz się obawiać, że Twój portfel ucierpi. https://lekarzpomaga.pl/pytania-uzytkownikow/endokrynologia/hashimoto-niedoczynnosc-tarczycy Wejdź, może się przyda, a jak znajdę coś jeszcze, to na pewno prześlę kolejne materiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja choruję już na hashimoto kilka lat biorę euthyrox n 75 włosy mi już nie wychodzą jak wychodziły ale jeszcze wzmacniam się witaminami multi-vita women z molecular project i dietą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marge88

ja Hashimoto odkryłam jakieś pół roku temu i od razu skierowane mnie nie do lekarza tylko dietetyka klinicznego a jako, że mieszkam na wsi musiała się z Panią Beatą Ślebzak-Cebulą skontaktowac online (skype) co jest akurat bardzo wygodne - podczas konsultacji posprawdzala moje wyniki badan i ustalila odpowiednią diete, którą stosuję do tej pory i zdecydowanie widzę poprawe jeżeli chodzi o samopoczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polaaa9
Dnia 23.04.2018 o 03:02, Gość korniewska34 napisał:

Ja dość długo nie wiedziałam co mi jest, a objawy miałam typowe, ale nie mogłam trafić na lekarza, który wysłałby mnie na odpowiednie badania, sama wcześnie nic nie wiedziałam na temat hashimoto. Podstawa to wybór odpowiedniego lekarza, jakbyście szukali dobrego endokrynologa, to warto zarejestrować się na wizytę do psychomedic, przyjmują 7 dni w tygodni, mają bardzo dobrych specjalistów od chorób tarczycy.

Ja również ze swojej strony mogę polecić specjalistów z tej kliniki. Są świetni w tym co robią i znają się na rzeczy. Nie bez powodu cieszą się w sieci tyloma dobrymi opiniami. Dbają o dobro pacjenta i chcą dla niego jak najlepiej a to chyba najważniejsze. Można się do nich umawiać przez Internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci poczytać o lunazynie, jak tylko wejdzie na rynek, jest nadzieja, że nie trzeba będzie leczyć chorób autoimmunologicznych sterydami, hormonami czy w ogóle silnymi lekami. Lunazyna to białko pozyskiwane z soi, więc to naturalny suplement, który daje nadzieję na opanowanie właśnie chorób autoimmunologicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myster

Lunazyna! poczytaj, to cudowny wartościowy produkt, powinien pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa W.

Główną  przyczyną choroby tarczycy jest wszechobecny plastik ,tworzywa sztuczne z których korzystamy . Przez lata składniki chemiczne zawarte w plastikach zaburzają pracę tarczycy i powodują jej uszkodzenia .Gdy do tego dochodzi przewlekły stres  to zwiększa razem z plastikiem zachorowanie na Hashimoto. Zbyt częste prześwietlenia stomatologiczne zębów RTG też mogą spowodować uszkodzenia a nawet nowotwory tarczycy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martula

Cześć wszystkim, czy któraś z was miała podobnie jak ja ?

Tsh [pół roku wstecz] na poziomie 2,0

usg tarczycy prawidłowe 

anty tpo - 125 - norma 34

do tego wszystkie objawy niedoczynności.

dostałam euthyrox, minimalna dawka 12.5 mg - za dwa miesiące dopiero więcej badań [ponowne tsh, t4, atpo] i kontrola u endo.

czy przy takich wynikach któraś z Was miała stwierdzone hashimoto ? 

Lekarka mówi że trzeba poczekać te 2 miesiące i zobaczyć jak reaguje, ale chciałabym starać się o dzidziusia i szczerze to nie bardzo wiem czy można czy nie i jak to ugryźć teraz.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa W.

Nie podałaś jak wyszły pozostałe parametry funkcji tarczycy jak FT3 i FT4  oraz anty -TG ? Same badania poziomu Tsh  i Anty - TPO  mogą być nie wystarczające w celu postawienia pełnej ,dokładnej diagnozy  chorób tarczycy  tym bardziej ,że USG wyszło prawidłowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarunia

Chciałabym zapytać o wasze przejścia dotyczące hashimoto i starania się o dziecko. Jestem hashimotką, ale im więcej czytam na ten temat, tym bardziej się boję. Staram się szukać dobrych źródeł np https://www.klinikainvicta.pl/choroba-hashimoto-ciaza/, żeby to nie były jakieś "gdybania", ale chyba i tak najlepiej poznać doświadczenia z pierwszej ręki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×