Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość z kamieniem

Usuwanie kamienia nazębnego ...

Polecane posty

Gość gość
jesu, co ci ludzie tu piszą... krew, zdrapywanie kamienia szpilką... po takich opowieściach w życiu bym się nie zdecydowała pójść.na całe szczęście mi to już jakoś weszło w nawyk. chodzę do doktora Rojka www.rojekdental.pl i nigdy w życiu nie miałam takich akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocławianka41
Ja w Warszawie polecam ul Samolotową 2 do P.Iwony. Miła i sympatyczna atmosfera a do tego nie boli tel 22 672 12 71 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak nigdy kamienia nie usuwałam, zaniedbałam to, przyznaję... Po usunięciu w przeciągu 2 miesięcy miałam go, może nie tyle więcej, co jest dużo ciemniiejszy i wygląda to teraz gorzej jak przed usuwaniem. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam na takim zabiegu tu http://www.bochinska.pl/ i jestem zadowolona. Moje zęby od razu wyglądały lepiej. Polecam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważna jest też profilaktyka, należy unikać kawy, herbaty. Tak żeby kamień znowu nie zaczął się tworzyć. Mój mąż był na takim zabiegu tu i przyznaję ofert jest naprawdę ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak, ale jak już się kamienia nazbiera to na profilaktykę jest za póżno. Na szczęście ja trafiłam do nich http://www.centrumvitamed.com/ i naprawdę bardzo mi pomogli. Polecam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w Warszawie zapłaciłam 220 zł (z fluoryzacją by było ok. 300). Na NFZ nie ma co liczyć, bo czeka się nie wiadomo ile a i tak nie refundują piaskowania, polerowania i fluoryzacji, a sam skaling bez piaskowania mija się z celem - usuniemy tylko sam kamień bez osadu. Nie warto oszczędzać na zdrowiu i zaniedbywać wykonywania tego zabiegu! Może nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest potrzebny. Zalegający kamień prowadzi do paradontozy i utraty zębów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ponad 200 zł na pewno. usuwanie kamienia plus piaskowanie plus fluoryzacja to około 300, ale to nie robi dentysta tylko pani higienistka. Nie boli. Poza tym trzeba ten zabieg robić, bo jak za dużo kamienia jest to dziąsła mogą krwawić. Ja się staram co pół roku odwiedzać Galerię Uśmiechu, żeby kamień usunąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dokłanie nie boli, zęby jakos to wytrzymują. Ja myslałam, że będxie jakis dyskomfort, bo generralnie to ja mam słabe zeby, kruche, ale wszystko pszło ok. A byłam w duo-dental. Bardzo profesjonalnie podchodza do takich zabiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajmedo
Każdy ma raz w roku za darmo wizytę na NFZ - usuwają kamień. A jeśli chodzi o zapobieganie to główne znaczenie ma dobre szczotkowanie, do tego pasta ajona. Szczoteczkę zmieniajcie raz na kilka miesięcy to będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet jeśli się nam wydaje, że ten zabieg jest kosztowny to warto jest kamień usuwać, ja co pół roku chodzę do Bamedu, żeby się go pozbyć. Jak zęby są dokładnie wyczyszczone to się tak bardzo nie psują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
200 już płaciłem ale dzisiaj zapłaciłem 500 zł w mieście Grudziądz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ktoś mnie przebije - ktoś zapłacił więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćD
Dziś zaplacilam 100 zł za piaskowanie i polerowanie. Usuwanie kamienia miałam na fundusz, raz na jakiś czas podobno można na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MilenaQ
Na usuwanie osadu i kamienia chodzę tak średnio dwa razy do roku, więcej nie trzeba, a to jest taka optymalna odległość w czasie. W sumie jak chodzę na kontrolę to zawsze sobie z Panią dentystką ustalamy co i jak robimy i kiedy :) Naprawdę idzie się dogadać. Tak samo było z ratami przy leczeniu zębów, też nie było problemu. W Odencie w Warszawie (bo tutaj chodzę) jest po prostu możliwość wzięcia leczenia rady - że sie tak wyrażę, a dla mnie był to strzał w dziesiątkę, szczególnie, że naprawdę było co robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie miałam takich przygód (typu ukruszone szkliwo, krwawiące dziąsła czy taki ból, że trzeba brać znieczulenie) podczas usuwania kamienia. Chodzę do Remedium-Stomatologia w Sochaczewie. Jesli ktoś jest z tej okolicy to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk polny
po umyciu zębów ,przepłucz szałwią parzoną w szklance wody jeszcze jak jest ciepła 2 razy dziennie po 2 tyg. zobaczysz różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
różne rzeczy się zdarzają. Ja się bardzo cieszę, że w Bamedzie mam bardzo dobrą opiekę i jak mnie coś niepokoi to mogę liczyć na fachową pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie ultradźwięki działają przy czym ja sama miałam usuwane normalnymi metodami i mimo że to był prawie rok to kamień nie powstaje. Nie wiem czy dźwięki mają przewagę nad tradycyjną metodą ale normalnie jest chyba taniej a takie czyszczenie pomaga. Poza tym tutaj warto się rozejrzeć ze dobrymi cenami. We Wrocławiu są Omnident, Livemed, Practicer i paru innych. U pierwszych czyściłam kamień i robiłam kanałowe a teraz w Livemedzie się przymierzam do koron więc polecam oba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosuję dobre pasty, staram się jak najlepiej czyścić zęby, ale mimo wszystko gdzieś ten kamień mi się zbiera, a wtedy idę do Bamedu, żeby się go pozbyć. Lubię to uczucie takich idealnie wyczyszczonych zębów i też zauważyłam, że po takim zabiegu zęby są bielsze,a to kolejny plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata2016
Ufff, usuwałam kamień po raz pierwszy ultradźwiękami i zastanawiam się, skąd ten chwilami nieznośny ból. Nie bolało mnie przy tradycyjnym usuwaniu... Dlaczego? Na szczęście trwał krótko, ale dawał się we znaki z różnych miejsc. Szkoda, że nie wzięłam znieczulenia, wtedy nie odmawiałabym zdrowasiek :))) W sumie nie była to jakaś bólowa tragedia, ale też komfortowe to nie było... Dziwi mnie też to, że efekt po ultradźwiękach jest znacznie gorszy niż po czyszczeniu metodą tradycyjną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak korzystałam z usługi gabinetu stomatolog katowice, zdecydowałam się na skaling. Osobiście nie chcę mi się szukać czy próbować domowych sposobów, bo nie wierzę, że jakieś działają - prędzej czy później i tak wyląduję u dentysty, jeśli chcę konkretny efekt. :) Nie pamiętam, ile zapłaciłam za zabieg, to było jakiś czas temu. W każdym razie, jeśli ktoś liczy na dobry efekt, radzę nie próbować na własną rękę. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parko
taaaa... już widzę usuwanie kamienia własnoręcznie... ja bym się bała, że zniszczę szkliwo. zęby są jedne, sorry. nie zamierzam sobie wstawiać implantów lub robić licówek :/ usuwam kamień w gabinecie zawsze, chodzę do kliniki wieczorek w grudziądzu, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja2a
Jezu, ja też słyszałam o kimś, kto ściągał sobie kamień sam w domu... Aż mi słabo na samą myśl. Dla mnie to rutynowy zabieg, mój lekarz w Bonelli-Dental zawsze zwraca na to uwagę i pyta, czy usuwamy. Sama nie muszę o tym myśleć, lekarz ma to pod kontrolą. No tylko regularnie trzeba chodzić do dentysty, a nie jak większość Polaków:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie można samemu usunąć kamienia nazębnego, wszelkie powszechnie stosowane domowe metody powodują jedynie uszkodzenie szkliwa. Ja stosuję regularnie płyn Listerine https://www.listerine.pl/, do powstrzymywania powstawania kamienia jest jedyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palka9921
Ostatnio na usuwanie kamienia trafilam do nowej (dla mnie) kliniki dental park. Mieszkam w krakowie, wiec do modlniczki mam bardzo blisko. jestem zachwycona tym, ze tak dobrze sie mna zajeto. klinika jak najbardziej godna polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli mieszkacie w Częstochowie lub okolicach to mogę wam polecić gabinet stomatologiczny www.stomatologiarodzinna.net Miałam tam usuwany kamień nazębny. Gabinet ten ma szeroką ofertę związaną z estetyką i profilaktyką zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×