Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość z kamieniem

Usuwanie kamienia nazębnego ...

Polecane posty

Gość robson420
Ja sobie usunalem kamien w prywatnej klinice ktora ma podpisany kontrakt z funduszem i nie placilem. Teraz tylko jak najlepiej dbac o te zeby slyszalem ze nie powinno sie myc jedna pasta tylko przynajmniej trzema bo zeby sie przystosowuja do jednej i ona zas nie dziala. Poznaniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delikatnaaa
Czyli usuwanie kamienia można zrobić za darmo? tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angie900
Tak , mozna zrobic ten zabieg za darmo w przychodni jest to refundowane z nfz takze warto skorzystac... ja osobiscie za całosc zapłaciłam okło 100 zł. prywatnie. teraz czekam na aparacik:) uuuuu....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt, takie czyszczenie trochę kosztuje. Z tego co widzę zazwyczaj około 200 zł i więcej. Na Targówku w Warszawie jest klinika Dentis gdzie czyszczenie kosztuje coś około 100-130 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezkamienna
witam, byłam wczoraj na usuwaniu kamienia prywatnie. Obejrzal moje zeby najpierw a potem wyczyscil tylko doł. Jednak przed usuwaniem posmarował mi stomatolog taka truskawkowa pasta znieczulająca a mimo wszystko przy przednich zebach odczuwałam lekki bol. Potem jakims niebieskim środkiem na szczoteczce pojezdzil po dolnych zebach od wewnatrz. Zapłaciłam 50zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carls79
polecam pastę adent przeciw paradontozie z cytrynianem cynku, który rozbija kamień nazęby podczas szczotkowania. Oczywiście nie popadajmy w przesadę, jak ktoś ma duży kamień to i tak konieczna wizyta u stomatologa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZenekOdPastyAdent
tak elzbieto i carlsie kupimy te super ekstra hiper paste, bo mamy zbyt niskie iq, zeby sie polapac i rozpoznac wasz marketing...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dzisiaj miałam usuwany kamień nazębny. :) NIE MA SIĘ CZEGO BAĆ!!!!!! Dodam, że mam 14 lat. Ja miałam OKROPNE zęby (dolne przednie całe w kamieniu OD KILKU LAT) tak, że normalnie nie było zębów widać, hauhahuahahua. Dzisiaj poszłam do prywatnego i prawie w ogóle nie bolało! Trwało 25 minut, ale naprawdę dużo tego miałam.. Pani była bardzo miła i oszczędziła niemiłych uwag co do stanu zębów, wręcz przeciwnie. Ból (lekki, sekundowy wręcz i baaardzo mały) odczułam tylko, jak ściągała mi kamień z zębów, które zaczęły mi się psuć (niedługo idę do tej samej pani na plombowanie, ale już na NFZ) oraz tam, gdzie miałam podrażnione dziąsła. To, że dużo krwi było to chyba normalne, bo dziąsła mam wrażliwe. Jeśli też tak macie, to jedyne co was w wizycie na początku zszokuje, to wypluty kamień nazębny oraz krew.. Niedobrze mi się zrobiło, jak zobaczyłam to co "wydaliłam". Teraz zęby przez jakiś czas będą mi krwawić przy myciu zębów i jedzeniu, ale to normalne, ponieważ miałam tam złogi i dziąsła muszą się zregenerować. ;) Mam specjalny płyn do płukania 3x dziennie i powinny przestać za jakiś czas, dodatkowo będą mocniejsze. Czyli jak widzicie : ODPĘDŹCIE WSZELKI STRACH, BO TO, CO JA MIAŁAM, TO RACZEJ NIKT W MOIM WIEKU NIE POBIJE :) Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahhaha
Usuwanie kamienia nazebnego jest DARMOWE raz w roku pokrywa to kasa chorych.Jeszcze nigdy nie zapłaciłam złotówki a usuwam i z górnych i zdolnych w gabiniecie który ma umowe z NFZ.Stomatolog chodz robi to za darmo to bardzo dokładnie.Siedze nieraz 40 min.potem mi nawet poleruje szkliwo na żółtych zebach bo jestem palaczem.Stosuje jakas masc i potem polerka.Za to równiez grosza nie płaciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Gdańsku cały pakiet tj. Badanie stomatologiczne, Scaling ultradźwiękami - zabieg usuwający kamień nazębny, Piaskowanie - zabieg usuwania przebarwień i nalotu z powierzchni zębów, Fluoryzację - zabieg wzmacniający zęby i chroniący przed próchnicą, jest dostępny za 90 zł dzieki portalom zakupów grupowych - http://www.fastdeal.pl/oferta/gdynia/bedziesz/1547 Zapewne podobne ofety sa i dla innych miast tam czy na innnych portalach. Według mnei warto jest skorzystać z, bo cena jest zachęcająca i nie jest to zabieg aż tak kluczowy dla stanu naszego uzębienia jak implementowanie plomby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gf j m m ooo
Ja ide na usuwanie kamienia za dwa tygodnie. Mieszkam w UK i ide za darmo. Mi najpierw dentystka zrobila przeswietlenie, zeby zobaczyc, w jakim stanie sa kosci i korzenie. wszystko jest w porzadku, wiec zapewnila mnie, ze usuwanie kamienia nie bedzie bolalo. Boli jak sie ma chore korzenie zebow albo cos z koscmi---ale w takim przypadku dentysta najpierw wszystko leczy, potem dopiero bierze sie za usuwanie kamienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stomatologia estetyczna nie jest refundowana przez NFZ, bez względu na to jakiego stomatologa wybierzesz to i tak musisz zapłacić. Zaufany? Po co ci zaufany do takiej pierdoły jak usuwanie kamienia nazębnego? ... rozumiem ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe ale kamień to pierdoła... Nie boli i warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gf j m m ooo
I z tego co wiem, kamien moze powodowac paradontoze... A pasty przeciw paradontozie powstrzymuja narastanie kamienia? skutecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gf j m m ooo
A zeby staja sie przez to ladniejsze i bielsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za darmoooooo
A ja właśnie dzwoniłam do Centrum Stomatologicznego, do którego chodzę leczyć zęby na NFZ i się dowiedziałam, że raz na pół roku taki zabieg jest za darmo, więc nie wiem dlaczego niektórzy piszą, że trzeba płacić tak czy siak, trzeba walczyć o swoje a nie płacić :P albo zmienić ośrodek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek ząbek
boli bardzo! nie idźcie! szkoda pieniędzy! lepiej myć zęby codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zezon
Ja dziś usuwałem zęba i przy okazji zapytałem swojego dentystę o krwawienie dziąseł, bałem się że mam paradontoze. Dowiedziałem się że jest to spowodowane kamieniem nazębnym. Dowiedziałem się również, że jest to zabieg darmowy refundowany przez nfz. Mam dobrego dentystę :) jak tylko wylecze zęby umowie się na usuwanie kamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyziolek
a cz aby usuwać kamień nazębny i fluoryzować ząbki trzeba mieć całkowicie wyleczone wszystkie ubytki?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze nie wiem, czy przy usuwania kamienia trzeba mieć wyleczone wszystkie ubytki, na pewno trzeba mieć wyleczone zęby, jak się chce wybielać, a przy kamieniu nie wiem. Swoją drogą przypomnieliście mi, że w końcu muszę się wybrać na usuwanie kamienia do Galerii Uśmiechu, bo już się go trochę uzbierało, tylko jakoś tak z czasem u mnie kiepsko ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakaduka
No własnie mnie się wydaje, że dużo zależy od danego dentysty i tego jakim sprzętem dysponują w gabinetach. Niektórzy mówią, że zabieg bywa bolesny lekko, a inni że po prostu jest nieprzyjemne odczucie, a jeszcze inni, że nie czuli dyskomfortu. Z tego co wiem to z poznańskich gabinetów Stomadex jest dobry i pacjenci chwalą sobie to miejsce i lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 5
sama usuwałam kamień z zębów ( to chyba nazywa się .. scaling czy skaling , jakoś tak ) , ale nie polecam na NFZ. Robiłam i kiepsko miałam usunięty , może to kwestia kto robi ? Później trafiłam dzięki koleżance do świetnego stomatologa w RS DENTAL na Mokotowie . Polecam z czystym sercem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bałam się dentysty ;)
Witam. Wczoraj miałam usuwany kamień, przyznam się szczerze, że zaniedbałam to strasznie. Nie powiem jak długo nie odwiedzałam dentysty, ale naoglądałam się o parodontozie i postanowiłam się przemóc, okazało się, że nie taki "diabeł" straszny. Okazało się, że po za jednym zębem z którego wypadła plomba i zepsutą ósemką mam zdrowe ząbki, dentystka się dziwiła, że są w tak dobrym stanie jak na okres kiedy "widziały" ostatnio dentystę. Miałam usuwany kamień na NZF i jestem bardzo zadowolona, dentystka zrobiła to bardzo dokładnie, przyznam, że miejscami bolało, ale to ból do zniesienia, a efekt piorunujący. Niestety miałam naprawdę dużo kamieni i dziąsła zaczęły mi się już cofać, ale po usunięciu kamienia dziąsła zaczęły się obkurczać od razu no i są o dwa, trzy odcienie bielsze bo dentystka na koniec wyczyściła mi zęby taką mini szczoteczką (podobno to już nie na NZF, ale zrobiła mi to za darmo, nie wiem czy mówiła prawdę). Jestem naprawdę zadowolona, polecam wszystkich którzy się obawiają przemóc się - naprawdę warto, jeśli się kamienia nie usuwa można nabawić się bardzo poważnych problemów. Dodam, że mieszkam w Poznaniu i u nas ten zabieg prywatnie kosztuje (u mojej dentystki) od 150 do 250, ze wszystkim zależnie do ilości kamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bałam się dentysty ;)
Witam. Wczoraj miałam usuwany kamień, przyznam się szczerze, że zaniedbałam to strasznie. Nie powiem jak długo nie odwiedzałam dentysty, ale naoglądałam się o parodontozie i postanowiłam się przemóc, okazało się, że nie taki "diabeł" straszny. Okazało się, że po za jednym zębem z którego wypadła plomba i zepsutą ósemką mam zdrowe ząbki, dentystka się dziwiła, że są w tak dobrym stanie jak na okres kiedy "widziały" ostatnio dentystę. Miałam usuwany kamień na NZF i jestem bardzo zadowolona, dentystka zrobiła to bardzo dokładnie, przyznam, że miejscami bolało, ale to ból do zniesienia, a efekt piorunujący. Niestety miałam naprawdę dużo kamieni i dziąsła zaczęły mi się już cofać, ale po usunięciu kamienia dziąsła zaczęły się obkurczać od razu no i są o dwa, trzy odcienie bielsze bo dentystka na koniec wyczyściła mi zęby taką mini szczoteczką (podobno to już nie na NZF, ale zrobiła mi to za darmo, nie wiem czy mówiła prawdę). Jestem naprawdę zadowolona, polecam wszystkich którzy się obawiają przemóc się - naprawdę warto, jeśli się kamienia nie usuwa można nabawić się bardzo poważnych problemów. Dodam, że mieszkam w Poznaniu i u nas ten zabieg prywatnie kosztuje (u mojej dentystki) od 150 do 250, ze wszystkim zależnie do ilości kamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość menchell
a ja mam ubezpieczenie niemieckie I wszystko mam nieodpłatnie:) NFZ to syf!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wio;
dzisiaj rowniez mialam ten zabieg zaplacilam 150 w siedlcach ale ze wszystkim.da sie spokojnie wytzymac bol tylko ta m krew jest anajgorsza:)kilka razy bylaam na NFZ i robili na odpierdziel :)wiec wole zaplacic raz na pare miesiecy 150 jak sie meczyc:)aa dla wszystkich niezorientowanych to samo mycie zebow nie wystarczy..myje zeby kilka razy dziennie i mam kamien poddziaslowy.i do takiego zabiegu pani jesli zauwazy ze pacjebnta boli to daje znieczulenie .wliczone juz w cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Panja Sranja Banja
Wiem, wiem ze jestem pierdolnieta psycholka ale zrobilam cos totalnie zwariowanego :D jako iz jestem studentka nie stac mnie na prywatne wizyty u dentysty a ze na moja dentystke(na nfz) czekam miesiac i w trakcie tej wizyty chcialam aby zajela sie moja prochnica w osemce, postanowilam ze musze na wlasna reke zrobic cos z ogromnym kamieniem na dolnych jedynkach i dwojkach(tylko tam mam kamien i to w takiej ilosci!). kilka razy mialam juz usuwany kamien, w tym 1 raz dlutem wiec jako tako wiedzialam na czym caly zabieg polega- na kruszeniu tych zlogow w postaci bialych, skalistych nalotow. Wzielam igle, latarke z telefonu i stojac przed duzym lustrem w 30minut sama usunelam sobie kamien :D szkliwa nie zniszczylam poniewaz majstrowalam tylko po wewnetrznej stronie jamy ustnej i maltretowalam igla jedynie zlogi kamienia a nie czysta korone zeba. efekt? znakomity! :D zero kamienia. taki sam smieszny efekt po jezdzeniu jezykiem na zebach z usunietym kamieniem co po dentyscie :) dla zrecznych osob majacych problemy z kamieniem w widocznych i latwo dostepnych czesciach jamy ustnej polecam samodzielne wykonanie tego zabiegu w zaciszu domowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Panja Sranja Banja
co z tymi postami,,, noooo :( :D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety mi dentysta przy zabiegu skalingu ukruszył kawałek szkliwa...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam usuwany kamień ultradźwiękami, a potem piaskowanie 150zł. Mimo znieczulenia bolały mnie dolne siekacze. Reszta zębów nie bolała za wyjątkiem lekkiego bólu górnych jedynek. Piaskowanie mnie w ogóle nie boli. Mam dość wrażliwe zęby ale nie wszystkie. Czasem podczas mycia szczotką nie mogę dotknąć. Jak mawia moja dentystka każdy ma inną wrażliwość na ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neverknow
a ja nigdy się nie zastanawiałam nad tym, czym mi usuwają kamień, ważne, że później zęby prezentują się pięknie, ale podobało mi się jak pani higienistka w Galerii Uśmiechu powiedziała, że mogę sobie wybrać smak pisaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×