Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MAMAMIAA

cesarka w znieczuleniu ogolnym jak to znioslyscie?, WADY I ZALETY

Polecane posty

Gość MAMAMIAA

dowiedzialam sie ze prawdopodobnie bede miala znieczulenie ogolne ze wzgledu na uraz kręgoslupa, no i teraz nie wiem czy sie cieszyc czyc nie, wiem ze najwiekszym minusem jest to ze nie zobacze odrazu swoje malenstwa, i teraz nie wiem czy od razu po wybudzeniu dadzą mi dziecko do karmienia czy nie , dziewczyny jak to bylo u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMAMIAA
upupupupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusiek
ja byłam przytopmna zaraz po wyciągnięciu małego mogłam go zobaczyć i ucałowac chociaz tyle,ale miałam straszną ochotę go przytulic,ale nie mogłam. To znieczulenie jest o tyle dobre ze jestes przytomna,ale potem lezysz plackiem 12 godz. A kumpela miła ogólne i zobaczyła małego dopiero jak się obydziła z narkozy. Mi te france położne nie przynosiły małego do karmienia bo wolały dawac butlę zamiast mi pomóc przy karmieni bo bardzo zle się czułam po cesarce. Zero wyrozumiałości,życzliwosci okropnie to wspominam. Nie pros tylko RZĄDAJ żeby przynosili ci maluszka do karmienia bo potem będą kłopoty z karmieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusiek
sorry za błąd ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam cc pod narkoza i mysle,ze komfortem jest nie myslec,ze cie akurat tna bo spisz :) Po przebudzeniu czulam sie bardzo dobrze,mala przyniesli mi jak tylko zaczelam porzadnie jarzyc,bo wiadomo,ze jest sie ospalym.A co do karmienia-to ja mi pokarm naplynal dopiero po 3 dobach,a wczesniej pielegniarki karmily ja mlekiem z butelki i rumiankiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mialam znieczulenie ogolne- jak jestes pod narkozą to i tak nic nie wiesz:) po przebudzeniu przyniesli mi dzidziusia- wiec nie ma co sie mmartwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMAMIAAAAA
NIE WIEM CZY TO JA ZGLUPIALAM CZY WY :P pisząc znieczolenie ogolne mialam na mysli narkoze czy to ja popelnilam bląd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMAMIAAAAA
ufff..... jednak to ja mialam racje Narkoza (znieczulenie ogolne, uśpienie) jest czasowym wyłączeniem świadomości. Leki zwykle podawane są dożylnie, przez wkłuta do naczynia krwionośnego kaniulę. Na twarz pacjenta zakładana jest maseczka, a przez nią podawany tlen. ale nie zalozylam tego topiku zeby sie mądrzyc:P tylko po to zeby cos sie dowiedziec, wiec zapraszam do dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam .8 lat temu..tak leci czas W prywatnej klinice I tak jak dziewczyny napisaly.Nie bylo zadnrsgo problemu.Czulam sie niezle. ]Nie wymiotowalam-co czasem po narkozie sie zdazy.ani nie czulam bolu gardla-to wina intubacji... Mała tez mi przyniesli jak doszlam do siebie. Tez w pierwszych 2 dobach jej nie karmilam.Ale potem jak przyszedl pokarm bylo ok. W 6 dobie wyszlam do domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama przedszkolaka
Ja nie narzekam. Jak tylko sie wybudzilam, przewiezli mnie na sale pooperacyjna gdzie moj mezus czekal z nasza dzidzia na mnie. Nie pozwolilismy go zabrac ani razu. Troche bolalo, ale tylko 1 dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za kobiety
pod narkozą i nie narzekam:) Byłam zadowolona,ze nie słysze i nie widze tego wszystkiego. Kolezanka była przytomna i wspomina fatalnie,te komentarze lekarzy i dyskusje,gdy cos szło nie tak jak powinno, duzy stres przynajmniej dla niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnosimyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswiezamm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupupupuupupupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaaaaa
no co jestz wami dziewczyny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przystawialam dziecko do piers
po paru godzinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaaaaa
chodzilo mi te pare godzin po porodzie, no i ciekawe jestem ile jest to "pare"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przystawialam dziecko do piers
CC mialam o 8.30,a ok 17-18 juz próbowalam karmic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaaaaa
a do tego czasu dziecko karmili sztucznym lekiem czy moze jakas inna mama cie wyręczyla???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaaaaa
upupupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przystawialam dziecko do piers
Taaaaak "inna mama',a moze "mamka"?! Pewnie,ze chyba dawali sztuczne mleko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaaa
pytalam o inną mame, bo akurat jak ja sie urodzilam to mnie mama nie karmila bo mialam zoltaczke i lezalam w inkubatorze, za to mama karmila synka jakiejs pani ktora nie miala pokarmu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przystawialam dziecko do piers
W zyciu bym na to nie pozwolila!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /lączenie tematów/
Temat: ile czasu dochodzilyscie do siebie po cesarce?? 15:03 pytammmmmmm tak sie sklada ze jestem w maturalnej klasie, porod mam miec 12 kwietnia , a matura rozpoczyna sie 4 maja i tak sie zastanawiam czy wszystko do tego czasu mi sie wygoi zebym mogla spokojnie isc zdac tą mature w terminie, co prawda dowiedzialam sie ze jak cos bedzie nie tak to mam mozliwosc zdawania matury w czerwcu no ale chyba bedzie lepiej zdac ją w terminie ze wszystkimi.... 15:11 Haris Pilton a czemu pytasz o cesarkę? wiesz na 100%, ze będziesz ją mieć? 15:19 tulipanek zółty Na pewno dasz rade ja wyszlam ze szpitala po 5 dniach o wlasnych silach weszlam na 4 pietro i bylo ok . po 8 albo 9 juz nie pamietam dniach po porodzie mialam zdjecie szwow i juz w ogole bylo wszystko w porzadku, normalnie chodzilam do sklepu po zakupy codziennie. Natomiast po 3 tyg od cc zapominalam ze mam blizne bylam juz nawet na solarium itd 15:22 też przyszła - już obecna mama Ja wyszłam ze szpitala po 3 dobach, w 5 już byłam na pełnych obrotach (codzienna jazda do Krakowa i kilkugodzinne stanie przy inkubatorach Dzieci). Ewa, lat 29, Nowy Sącz, synek: Kacperek, córeczka: Zuzia. Moje dwa ukochane Szkrabiki - wcześniaczki. http://www.szipszop.pl]http://www.szipszop.pl/tickers/15673.gif[/ img] Album Kacperka: http://foto.onet.pl/ejehc,x03os0io6x40 Album Zuzi: http://foto.onet.pl/ejehc,om4oog60o6oo Abum wspólny Bliźniaków http://foto.onet.pl/ejehc,ygjskmgjgzm4> 16:03 pytammmmmmm a czy rodzaj znieczulenia wplywa na to jak szybko sie do siebie dochodzi?? ja bede miala cesarke pod narkozą ze wzgledu na uraz kregoslupa po wypadku 17:10 kemilka ja po cc tez wyszlam o wlasnych nogach, ale ogolnie dochodzilam do siebie prawie miesiac, nic nie moglam dzwigac, nosidc itp znieczulenie mialam ogolne, z powodu zaniku tetna dziecka mysle ze to troche pokolorowane opowiesci , ze po paru dniach juz nic nie czuc i sie zapomina jak bedziesz pio cc, to sama zobaczysz ile dni zajmie Ci dojscie do siebie po sn dochodzilam do sibie o wiele szybciej, przez to ze nie bylam cieta po 5 gosdz od porodu normalnie siedzialam, wstawalam, robilam wszystko, fotelik z dzieckiem sama zanislam do samochodu po cc nawet z siatka nie moglam isc, a wyszlam w 7 dobie 17:12 pytammmmm no ale chyba po 3 tygodniach chyba bede mogla normalnie siedziec w lawce przez dwie godzinki i pisac maturke co?chyba rana nie bedzie mi az tak przeszkadzac 17:14 madziak_24 JA MIALAM ZNIECZULENIE PODPAJECZYNOWKOWE,WYSLAM PO 5 DOBACH,CZULAM SIE W MIARE DOBRZE,ALE WIADOMO ZE NIE BIEGLAM DOSC DLUGO DOCHODZILAM DO SIEBIE ALE NIE BYLO ZLE,MYSLE ZE DASZ RADE,PRZECIEZ SE SZPITALA SIE WYCHODZI O WLASNYCH SILACH WIEC NAPEWNO ZDASZ MATURE POWODZENIA KOCHAM CIE JULECZKO 17:15 uuuu/ rana goi się szybko. 6,7 dni i dochodzisz do siebie. Krwawienie utrzymuje się dość długo. U mnie kilka tygodni. 17:16 ina232323 pytam-----moja siostra miala dwa razy cesarke i wychodzila po 4 dniach do domu. Wiadomo nie mogla nic nosic itd. , ale nie martw sie bedzie ok siedziec i pisac mozna i zycze powodzenia w czasie porodu i na maturze oczywiscie dasz rady 17:17 madziak_24 mi rara przeszkadzala przez okolo tydzien,nie bilalo mnie ale czulam ze jest po dwoch tygodniach to juz nie czulam zadnego dyskomfortu,no moze poza lekkim mrowieniem w miejscu naciecia,ale spokojnie dasz rade ,przez dwie godzinki siedziec i pisac,nie martw sie tym,zreszta sama zobaczysz ze bedzie ok KOCHAM CIE JULECZKO 20:29 pytammmmmmm a ile czasu sie krwawi po porodzie??? i czy jest ono intensywne, bo mature mam 3 tygodniu po porodzie i tak sie zastanawiam czy przez godziny mi podpaska nie przecieknie , bo chyba raczej nie mozna wychodzic na maturze do toalety 20:35 euglena Jak sobie to wyobrażasz że nie można wychodzić do toalety? Bez obaw, parę tygodni po porodzie krwawienie jest już raczej skąpe, nic nie powinno przeciekać. Ja jestem chyba jakimś wyjątkiem, bo po cesarce przez ponad miesiąc byłam nie do życia Ale wysiedzieć na maturze dałabym radę bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wspominam cc w ogólnej narkozie bardzo dobrze. usypiasz szybciutko, nic nie czujesz, nie słyszysz i budzisz sie po wszystkim. Dziecko przyniesli mi zaraz po przebudzeniu żebym mogla zobaczyć a potem zabraly żebym odpoczywala. bylam przez kilka godzin bardzo senna. pokarm miałam od razu i to taki ze przez miesiąc czasu miałam problemy z nawałem pokarmowym i zastojami.Połozne byly pomocne, zabierały dziecko abym mogla sie przespać. tearaz jestem w ciąży i tez chce mieć cc w pelnej narkozie. A maluszek i tak śpi na poczatku bo jest zmęczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wanessa
mam pytanie ja mam operacje laparoskopowa na kamice zolciowa pod narkoza ogolna czy po niej zawsze po przebudzeniu sie wymiotuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewkaaaaaaa
wymiotuje sie jak bedziesz pic albo jesc za wczesnie, po operacji mozesz zwilżyc usta jedynie, i chociaz strasznie sie chce pic, to radze sie powstrzymać. A na drugi dzień dopiero kleik na wodzie, herbatka i ewentualnie sucharki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam cesarkie ale pod znieczuleniem w kregosłup jednak moja kolezanka z sali miala pod ogolnym i powiem ci ze swietnie to zniosla tylko musiala uwazac ile pije plynow bo to potrafi czasem zemdlic. malego jednak niekarmila przez jakis czas piersia bo poprostu pokarm jej nie naszedl. i musze wam powiedziec ze znieczulenie zewnatrzoponowe niejest takie zle ;) ja mialam na sali jako instrumentariuszke mojej mamy znajoma i nieslyszlama nic poza pieknym krzykiem mojego jozinka jak sie wkoncu dal wyciagnac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×